کارمانیا

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری:

ثبت نام جایگزینی تاکسی های فرسوده تا مدل ۱۳۸۶ آغاز شد

عصر خودرو- سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: ثبت نام جایگزینی تاکسی های فرسوده تا مدل ۱۳۸۶ از دوشنبه ۱۹ تیر ماه در کشور آغاز شده است.

ثبت نام جایگزینی تاکسی های فرسوده تا مدل ۱۳۸۶ آغاز شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، مرتضی ضامنی افزود: اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، مجری طرح نوسازی تاکسی های فرسوده است، پیرو مصوبه هیات وزیران و اقدامات انجام شده در خصوص طرح نوسازی 90 هزار دستگاه دستگاه تاکسی فرسوده، از بهمن ماه 1394 امکان ثبت نام برای تاکسی های فرسوده تا مدل سال 1385 فراهم شده بود.
  وی ادامه داد: در این راستا از 135 هزار و 399 دستگاه تاکسی فرسوده در کشور تاکنون 51 هزار و 247 دستگاه آن نوسازی شده است.
  ضامنی گفت: همچنین حدود 30 هزار دستگاه تاکسی دیگر نیز برای نوسازی ثبت نام و در حال طی فرآیند اجرای طرح به منظور نوسازی تاکسی فرسوده خود هستند.
  وی تصریح کرد: با اضافه شدن تاکسی های ساخت 1386 به جرگه ناوگان فرسوده، 52 هزار و 262 دستگاه دیگر از تاکسی های موجود کشور نیز در طرح نوسازی وارد خواهند شد.
  سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: به این منظور مصوبه ای در کارگروه هماهنگی و نظارت بر اجرای آلودگی هوای کلان شهرها برای فاز دوم این طرح به تصویب رسید و مقرر شد ،مجری طرح نوسازی تاکسی های فرسوده مقدمات نوسازی 90 هزار دستگاه تاکسی دیگر فراهم آورد.
  وی تاکید کرد: متقاضیان می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت نسبت به نام نویسی و انجام فرایند مربوطه اقدام کنند.
  ضامنی اعلام کرد: متقاضیان دریافت تاکسی نو می توانند با مراجعه به بانک های عامل تسهیلات 200میلیون ریالی با نرخ 16 درصدی با بازپرداخت در اقساط 48 ماهه دریافت کنند.
  وی ادامه داد: این افراد 5 میلیون تومان یارانه گواهی اسقاط و 500 هزار تومان هم بابت لاشه خودرو فرسوده دریافت می کنند.
  وی اضافه کرد: برخی از رانندگان واجد شرایط دریافت تاکسی های نو که برای تامین آورده خود که حدود 6تا 7 میلیون تومان است مشکل دارند با هماهنگی های انجام شده سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و پست بانک و با معرفی اتحادیه تاکسیرانی این افراد می توانند از تسهیلات 3میلیون تومانی قرض الحسنه با تضامین ساده با بازپرداخت 3 ساله استفاده کنند.
  سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور خاطر نشان کرد:خودروهای جایگزین، شامل سمند EF7 و پژو 405 GLX مجهز به مخزن CNG است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
  آرشیو