مدیران خودروکارمانیا

کشف ده‌ها خودروی لوکس چندصد میلیونی قاچاق در ۲ ماه

عصر خودرو- دستگاه‌های کاشف موفق شدند در ۲ ماه نخست امسال ده‌ها خودروی لوکس قاچاق را کشف کنند که ارزش متوسط هریک از این خودروها در حدود ۵۰۰ میلیون تومان است.

کشف ده‌ها خودروی لوکس چندصد میلیونی قاچاق در ۲ ماه
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تسنیم، آمار نهایی کشفیات کالای قاچاق در 2ماهه نخست امسال نشان می‌دهد، کشف خودروهای قاچاق در کشور طی این مدت به‌نسبت مدت مشابه سال قبل، با رشد چشمگیری همراه بوده است.

  بر اساس جمع‌بندی آمار عملکرد دستگاه‌های کاشف (وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و...)، در 2 ماه فروردین و اردیبهشت امسال، 89 خودروی قاچاق در سراسر کشور شناسایی و توقیف شده است و این در حالی است که بر اساس آمار عملکرد این دستگاه‌ها در سال گذشته، طی فروردین و اردیبهشت ماه سال 95، 32 دستگاه خودروی قاچاق کشف و ضبط شده بود که این امر نشان دهنده رشد 178درصدی کشف خودروهای قاچاق در این مدت است.

  قاسم خورشیدی، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تأیید این آمار افزود: ارزیابی‌های انجام‌شده در خصوص این خودروها نشان می‌دهد که ارزش ریالی خودروهای قاچاق کشف‌شده طی 2ماهه نخست سال 95، در حدود 12.5 میلیارد تومان بوده و ارزش ریالی خودروهای قاچاق کشف‌شده در فروردین و اردیبهشت امسال، چیزی در حدود 43.5 میلیارد تومان است که حاکی از رشد 248درصدی ارزش این کشفیات است.

  آمارهای ارائه‌شده نشان می‌دهد که ارزش متوسط هریک از خودروهای قاچاق کشف‌شده در سال گذشته چیزی در حدود 390 میلیون تومان بوده و این در حالی است که ارزش متوسط هریک از این خودروهای قاچاق مکشوفه، بیش از 488 میلیون تومان بوده است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط