قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام خبر فراهم شدن زمینه‌های ورود به بازارهای خارجی تاکید کرد؛

وداع با روش‌های سنتی توزیع لوازم یدکی

عصر خودرو- نشست غرفه‌گذاران، تولیدکنندگان، فعالان زنجیره تامین، توزیع قطعات و خدمات خودرو و ماشین‌آلات تهران با حضور مجتبی خسروتاج، قائم‌مقام وزیر و معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، علی فاضلی، رییس اتاق اصناف تهران و هیات‌رییسه این اتاق، اعضای اتحادیه لوازم یدکی خودرو و برخی اعضای هیات‌مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی کشور برگزار شد.

يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶:۰۰

وداع با روش‌های سنتی توزیع لوازم یدکی

به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از صمت، مجتبی خسروتاج، از ابتدای نشست با پرسش‌های توزیع‌کنندگان قطعات خودرو در بازار لوازم یدکی روبه‌رو شد و در پاسخ به بخش توزیع پرداخت. وی در پاسخ به پرسشی درباره راهکار وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مبارزه با لوازم یدکی بی‌کیفیت، تقلبی و قاچاق گفت: دو هفته پیش فرصتی فراهم شد تا از 3 واحد تولیدی در صنعت قطعه بازدید کنم که بعد ازآن به مسئولان اعلام کردیم اگر در بخش سرمایه‌گذاری به صنعتگرانی که ظرفیت لازم را دارند کمک شود می‌توان درصد عمق ساخت قطعات را توسعه داد.

وی افزود: بنابراین اگر صنعتگری طرحی در تولید و ساخت قطعات داشته باشد که به توسعه و پیشرفت این صنعت کمک کند، وزارت صنعت، معدن و تجارت از آن استقبال خواهد کرد زیرا وزارتخانه به دنبال توسعه صنعت در حوزه‌های مختلف است. قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: این صنف نیز همچون دیگر صنف‌ها نیاز به تغییر و تحولات علمی و فناوری در نظام توزیع دارد زیرا شاهد هستیم که چگونه تغییرات فناوری در دنیا نظام توزیع را به‌طور ساختاری متحول کرده و از زمانی که فضای مجازی در امر بازاریابی به کار گرفته می‌شود، ساختار بازار و توزیع کالا تغییرات اساسی داشته است.
وی ادامه داد: یکی از پیامدهای این دنیای جدید شرکت‌هایی است که با عنوان بازاریابی الکترونیکی یا فضای مجازی در حال فعالیت هستند که اثرات روش‌های جدید در واحدهای صنفی دنیا به طور کامل محسوس است. اگر امروز خریداری می‌تواند از فضای مجازی کالایی را شناسایی و از قیمت آن آگاه شود و همچنین از کیفیت آن مطمئن باشد به راحتی بدون اینکه زمانی از او گرفته شود خرید خود را انجام می‌دهد. خسروتاج اظهار کرد: به مصرف‌کننده فرصت دو هفته‌ای برای مصرف و امتحان کالا داده می‌شود، بدین ترتیب باید منتظر باشیم کم‌کم بازارهای سنتی کارکرد خود را از دست داده و جای خود را به این شیوه از خرید و فروش بدهند. در نتیجه هنگامی که مصرف‌کننده با روش‌های جدید بازاریابی و راحتی کار روبه‌رو می‌شوند، ترجیح می‌دهند از این طریق کالای موردنظر خود را تهیه کنند.

 

هشدار برای تغییر در شیوه‌های سنتی

معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت به تاثیر علوم در تمام صنایع اشاره کرد و گفت: امروز شاهد تغییر و تحول در نظام توزیع هستیم که ریشه آن به پیشرفت علم و فناوری جهانی برمی‌گردد و از آنجا که پیشرفت راحتی، کاهش هزینه و دیگر مزایا را به دنبال دارد کسی نمی‌تواند با آن مقابله کند، از این رو یکی از بزرگترین مسئولیت‌های اتحادیه آینده‌نگری و پیش‌بینی‌های لازم برای 2 تا 3 دهه آینده در این صنف است.
او خطاب به اعضای اتحادیه لوازم یدکی خودرو گفت: هشدارهای لازم درباره تغییرات به اتحادیه‌ها و انجمن‌ها در بخش‌های مختلف صنعت داده شده تا در نتیجه گسترش تحولات، اصناف و اتحادیه‌ها غافلگیر نشوند زیرا باید بدانیم دنیای جدید شیوه‌های سنتی را نمی‌پذیرد و به راحتی بازار را از دست خواهیم داد. وی خطاب به توزیع‌کنندگان لوازم یدکی تاکید کرد: از امروز همراه با تحولات جهانی اقدام به روزآمدی فعالیت‌های خود کرده و شیوه‌های کاری خود را تغییر دهید. اگر اتحادیه‌ها این رسالت را درک کنند در بازار رقابتی باقی می‌مانند در غیراین صورت باید جای خود را به دیگرانی که به این امور آگاه هستند، بدهند.
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: باید آینده پیش‌روی صنف لوازم یدکی تعریف و آگاهی‌های لازم به فعالان بخش توزیع داده شود در غیراین صورت فردی که عمری در صنف خود فعالیت و تجربه داشته متضرر خواهد شد. وی پیش‌بینی کرد: در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد خواهیم بود که مصرف‌کننده با یک تماس، شماره قطعه موردنیاز خود را اعلام کرده و قطعه برای او ارسال می‌شود، بنابراین باید اتحادیه و پیشکسوت این صنف به فکر تغییر و تحول باشند.
خسروتاج در ادامه به قراردادهای جدید و یافتن بازارهای تازه پرداخت و گفت: امروز با قراردادهایی که بین خودروسازان داخلی و خارجی منعقد شده بر 30درصد صادرات محصولات داخل تاکید می‌شود و قرار است شریک خارجی با سرمایه‌گذاری مشترک، کار بازاریابی جهانی را انجام دهد، پس باید آماده باشیم تا از چگونگی اجرای نکته‌های لازم آگاه شویم. نکاتی که باید از سوی اتاق فکر در هر صنف دنبال شود و از وظایف اصلی اتحادیه‌ها اطلاع‌رسانی و خدمات‌دهی به اعضای خود در این زمینه است.


حساست به کالاهای قاچاق

خسروتاج در ادامه به مسئولیت بخش توزیع در قبال تولیدکنندگان اشاره کرد و گفت: واحدهای قطعه‌ساز متکی به شبکه توزیع هستند تا کار فروش قطعات خود را انجام دهند و اگر یک واحد تولیدی بداند که بخش توزیع نسبت به فروش کالا حساسیت‌های لازم را نداشته و در توزیع محصولات حساسیت لازم درباره کیفیت یا قاچاق بودن آن را ندارد اعتماد نخواهد کرد بنابراین چرخه توزیع دچار مشکل می‌شود.
وی ادامه داد: امروز در بحث قاچاق فضا رو به بهبود است، در این زمینه پیشنهاد می‌شود که در نخستین گام در بخش توزیع و تامین قطعات حساسیت بالایی وجود داشته باشد. امروز با یک هزار و 200 قطعه‌ساز در کشور بخش عمده‌ای از قطعات ساخته می‌شود و نیازی به واردات وجود ندارد.
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به پرسشی دیگر درباره برگزاری نمایشگاه و کمک به اتحادیه لوازم یدکی برای برگزاری آن نیز اظهار کرد: برای برگزاری نمایشگاه ابتدا لازم است فلسفه نمایشگاه را بدانیم، در حال حاضر نمایشگاه‌هایی که در داخل برگزار می‌شوند به طور عمده برای واحدهای تولیدی بوده و نگاه بازاریابی دارند زیرا نمایشگاه فرصتی برای بازاریابی است و این مسئله در امر صادرات کالا نیز مطرح است.
وی افزود: غرفه‌داران در نمایشگاه با هدف آگاهی از امور مربوط به صنعت خود شرکت می‌کنند و این فضا بهترین فرصت برای صنف‌ها و صنایع مرتبط است تا از کارهای یکدیگر آگاه شوند. در نمایشگاه بین‌المللی، تولیدکنندگان داخلی می‌توانند به راحتی به معرفی کالاهای خود به خارجی‌های حاضر در نمایشگاه بپردازند. حتی نیاز نیست تولیدکننده در نمایشگاه شرکت کند زیرا صادرکننده می‌تواند با حضور در نمایشگاه، کالاهای خود را به نمایش بگذارد. معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: بنابراین باید اتحادیه هدف خود را از برگزاری نمایشگاه روشن کند. اگر خوب تعریف نشود ممکن است نتیجه مطلوب برای شرکت‌کنندگان به‌دست نیاید.
وی افزود: اگر انتظار است تا در نمایشگاه لوازم یدکی، فروشندگان به‌وسیله واحدهای تولیدی دیده شوند به راحتی می‌توانند همراه با تولیدکنندگان، نمایشگاه تشکیل دهند. بنابراین اگر فلسفه نمایشگاه به درستی تعریف نشود برگزارکنندگان با چالش‌هایی روبه‌رو خواهند بود.


وی تاکید کرد: 37سال تجربه تجارت خارجی می‌گوید که نیاز است تا صنف لوازم یدکی در کنار نمایشگاه خودرو و قطعه‌سازی حضور داشته باشد و مستقل برگزار شدن آن توجیهی ندارد.
خسروتاج در ادامه توضیح داد: برنامه‌های معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تنظیم نمایشگاه‌های خارج از کشور با هدف صادرات است. در این راستا 30 نمایشگاه پیش‌بینی شده که بر اساس آن 15 نمایشگاه در امسال و 15 نمایشگاه در سال آینده برگزار می‌شود. به این ترتیب 30 نمایشگاه تا پایان سال 96 طراحی شده تا واحدهای صنفی تولیدی در این نمایشگاه با هدف صادرات شرکت کنند.
وی در ادامه از پیش‌بینی یارانه برای هر شرکت‌کننده در نمایشگاه‌های خارجی خبر داد و افزود: به این ترتیب بستر ورود تولیدکنندگان داخلی به بازارهای خارجی مهیا می‌شود.
او ادامه داد: بازار داخلی به اندازه‌ای صنعتگر را به خود مشغول کرده که آنها از نیازهای بازار خارج غافل شده‌اند. براین اساس کمک معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت تنها برای نمایشگاه‌هایی است که جنبه صادرات داشته باشند.
خسروتاج در ادامه به حضور تعمیرکاران در ورودی شهرهای کشور اشاره کرد و گفت: ورودی بسیاری از شهرهای زیبای ایران با حضور تعمیرکاران و مغازه‌های خدمات‌دهی خودروها نازیبا شده و با وجود ظرفیت‌های بالای گردشگری و درآمدزایی کشور از این راه، چهره شهر زشت شده است. از این‌رو براساس یکی از محورهای برنامه ششم که توسعه گردشگری است لازم است برای انتقال این تعمیرکاران تمهیداتی اندیشیده شود که وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال انتقال آنها به خارج از شهر بوده و برای این امر برنامه‌ریزی لازم را انجام داده است.
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مذاکراتی با شهرک‌های صنعتی شده تا فضاهای خاصی برای این صنف‌ها در نظر گرفته شود همچنین با وزارت مسکن نیز گفت‌وگوهایی انجام شده تا مشخص شود تعمیرکاران به کدام قسمت شهر منتقل شوند که این موضوع در ساختار بازار لوازم یدکی تغییراتی ایجاد می‌کند.


ضعف کار جمعی در بین صنعتگران

احمدرضا رعنایی، نایب‌رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی کشور نیز در ادامه این نشست گفت: منفعت دفاع از تولید داخل که سرمایه ملی است برای کل کشور بوده و اقتصاد کشور را احیا می‌کند. هم‌اکنون در کشور همکاری کم است در حالی که امروز تنها امری که می‌تواند صنعت کشور را از شرایط موجود عبور دهد، استفاده از انرژی انجمن‌ها و اتحادیه‌هاست.
وی گفت: در این شرایط درخواست از دولتمردان این است که واگذاری امور غیرحاکمیتی را سرعت بخشند تا به بهبود شرایط کمک شود. حدود 4 دهه است که صنعت قطعه با تمام توان در شرایط مختلف فعالیت مستمر داشته است و در زمان تحریم‌ها که فناوری از صنعتگر داخل دریغ شده بود، آنها توانستند با خوداتکایی و باور به توانمندی‌های خود قطعات موردنیاز خودروها را بسازند.
رعنایی بیان کرد: با وجود ظرفیت‌های بالایی که کشور از نظر انرژی، مواد اولیه و نیروهای مستعد دارد می‌توان با همکاری و همراهی سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط به آینده روشنی در صنعت قطعه دست پیدا کرد.

ضرورت پیوست حلقه‌های گم‌شده

علی‌اکبر بخشی، رییس اتحادیه لوازم یدکی خودرو نیز در ادامه به توضیح‌هایی درباره اتحادیه پرداخت و گفت: شرایط این صنف با باقی صنف‌ها متفاوت بوده و با بسیاری از حوزه‌ها از تولید قطعه تا حمل‌ونقل و... در ارتباط است. بنابراین نمایشگاه‌ها اعضای فعال را با وظایف و حوزه‌های مرتبط خود آشنا می‌کنند. از این‌رو نمایشگاه مقدمه‌ای برای اتصال حلقه‌های جدا از هم خواهد بود.
وی گفت: صنعت خودرو بزرگ بوده و نیاز است تا حلقه‌های پراکنده برای کار بهتر در کنار هم و متصل به یکدیگر باشند، در این شرایط ورود کالاهای بی‌کیفیت به بازار لوازم یدکی چهره این صنف را خدشه‌دار کرده اما نمایشگاه بستری است که فعالان واقعی شناخته می‌شوند.
رییس اتحادیه لوازم یدکی خودرو تاکید کرد: اگر در صنعت خودرو حلقه‌های پراکنده مرتبط در کنار یکدیگر قرار گیرند می‌توانند حقوق خود را احیا کنند.
بخشی در ادامه به یکی از چالش‌های این صنف پرداخت و گفت: مالیات یکی از چالش‌های امروز بخش توزیع قطعات خودرو است که اتحادیه سعی کرده تا آن را به نتیجه مطلوب برساند و سعی دارد رضایت‌مندی مصرف‌کننده از طریق احیای حق او با ورود کالاهای باکیفیت و نیز رسیدگی به بحث مالیات و رضایت‌مندی اعضای اتحادیه و فروشندگان لوازم یدکی را جلب کند اما بر اساس قانون مسئولیت اتحادیه محدود است.

برچسب ها

لوازم یدکی خودرووزارت صنعت
مطالب مرتبط بیشتر
رزم حسینی صنعت را از بی تکلیفی خارج می کند برنامه‌ریزی برای داخلی‌سازی پنج درصدی تلاش برای کاهش قیمت خودرو و شکستن انحصار خودروسازی ریشه مشکلات بازار خودرو در اقتصاد کلان است سیاست‌گذاری به روش آزمون و خطا ۴ درصد لوازم یدکی خودرو در بازار، قاچاق است مجوز فروش فوق العاده ماهانه ۲۵ هزار دستگاه خودرو توسط ایران خودرو و سایپا منتفی بودن موضوع احتکار در ایران‌خودرو مازندران اجرای ۱۰ طرح فروش برای بیش از ۲۷۷ هزار دستگاه خودرو توسط دو شرکت بزرگ خودروساز تولید ۵ خودروی سواری ۴ ستاره افزایش تولید انواع خودرو خبر خوش درباره خودروی ارزان قیمت فروش فوق العاده خودرو با تحویل یک تا سه ماهه احتکار خودرو توسط خودروسازان صحت ندارد فروش فوق العاده ایران خودرو مشمول واریز ۱۰ درصد وجه می‌شود؟ عرضه ۱۵۲ هزار خودرو در طرح فروش فوق العاده تا پایان سال شرط جدید برای فروش خودرو فروش فوق‌العاده ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال ۹۹ فروش فوق‌العاده خودرو ماهانه ۲۵ هزار دستگاه از ابتدای مهر نکات طلایی درباره زمان تعویض تسمه تایم خودرو مردم انتظار گرانی خودرو نداشته ‌باشند دستور ویژه سرپرست وزارت صمت برای بررسی دپوی خودروها قیمت‌های بازاری خودروها غیرواقعی است تولید خودرو در کشور ۱۵ درصد افزایش یافت ماموریت روحانی به وزارت صمت برای بازگرداندن آرامش به بازار خودرو ۸۰ درصد خودروهای تحویلی، تعهدات معوق است عدم انتخاب وزیر صمت در نوسان قیمت‌ها و آشفتگی بازارها اثرگذار است سند موازی «صمت» برای «خودرو» پیش نویس بسته سیاستی ارتقای صنعت خودرو آماده شد چگونه لوازم یدکی اصل و تقلبی هیوندای و کیا را تشخیص دهیم؟ ایفای تعهدات خودرو سازان، متناسب با ظرفیت تولید شفاف سازی روند واگذاری اموال و دارایی های غیر مولد خودروسازان «خودرو» در انتظار سکاندار جدید صمت هدفگذاری ۳۰۰ میلیون یورویی سایپا در توسعه ساخت داخل در سال ۹۹ تعریف ۴ هزار میلیارد تومان پروژه داخلی‌سازی با همکاری دانش‌بنیان‌ها کشف ۲۵۰ میلیارد ریال لوازم یدکی قاچاق در تهران تولید ۱۰ خودروی سواری ۴ ستاره زنگ خطر کمبود قطعات خودرو در بازار به صدا در آمد سمت‌وسوی خودرویی «صمت» انتقاد قطعه‌سازان از عدم رای اعتماد به مدرس خیابانی کسانی که برای گرانی خودرو تلاش داشتند نمی خواهند به خیابانی رای دهیم ارائه ۴۳ هزار خودرو به بازار در هفته های آینده پنجره ای نو به کسب و کار پیش بینی سرپرست وزارت صنعت در مورد کاهش قیمت خودرو آرامش بازار خودرو مشروط به نرخ ارز است خودروسازان در حاشیه زیان هستند سیاست وزارت صنعت، منطقی‌سازی قیمت خودرو است تولید خودرو پس از دو سال از رشد منفی خارج شد اقدامات خودرویی وزیر پیشنهادی به مجلس علت گرانی لوازم یدکی چیست؟ هدفگذاری ۳۴۳ میلیون یورو کاهش ارزبری در چهار میز توسعه ساخت داخل صنعت خودرو خروج وزارت صمت از بنگاهداری در خودروسازی ها لازمه موفقیت صنعت خودرو افزایش ۱۸ درصدی تولید خودرو و رشد ۳۰ درصدی تحویل خودرو سه گزینه وزارت صنعت برای تولید خودروی ارزان‌قیمت رویکرد وزارت صمت تعمیق و توسعه ساخت داخل صنعت خودرو است شرط وزارت صنعت برای فروش اموال مازاد خودرویی ها ۳۰۰ میلیون یورو داخلی سازی قطعات خودرو در سال جاری صورت می گیرد تحول دیجیتال صنعت خودرو با همکاری ایدرو اوضاع کیفی خودروها رو به بهبودی است تداوم واگذاری اموال در خودروسازی انتقاد وزارت صنعت از استانداردهای جدید خودرویی رشد ۱۸ درصدی تولید تجمعی خودروسازان تا ۲۴تیرماه بازدید معاون وزیر صمت از گروه خودروسازی سایپا راهکار وزارت صنعت ‌‌برای کنترل بازار خودرو چگونه قطعه اصل را تشخیص بدهیم؟ ضرورت تسریع در اعلام قیمت محصولات خودروسازان برای فصل دوم سال خودروی جدید k۱۳۲ تنها ۸درصد وابستگی دارد که آن هم داخلی‌سازی می‌شود کشف ۳ میلیاردی لوازم یدکی خودرو قاچاق در پایتخت برنامه تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری فرمان کنترل قیمت تایر از دست وزارت صمت خارج شده است تولید خودرو در سه ماه امسال ۲۲ درصد افزایش یافت تحویل و فروش لاستیک به واحد‌های متخلف ممنوع شد واردات اتوبوس و مینی‌بوس در دستور کار نیست بازنگری قیمت خودرو فصلی شد قیمت قطعات خودرو امسال چقدر بالا رفت؟ آغاز صدور فاکتور برای خریداران خودروهای طرح فروش ویژه ایام عید سعید فطر تعادل بازار خودرو در حوزه عرضه و تقاضا پیگیری می‌شود ۸۷ درصد ثبت‌نام‌ها برای خودروهایی بوده که با بازار اختلاف قیمت داشتند زنگ خطر افزایش قیمت و کمبود قطعات خودرو سود مشارکت صفر برای پیش فروش یکساله خودرو امکان تامین ۳۵۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس در مدت ۳ ماه علت گرانی لوازم یدکی خودرو چیست؟ ۱۰۲ مورد بازرسی از نمایندگی‌های فروش خودرو در کردستان انجام شد سیاستگذاری وزارت صمت برای تولید خودروها و موتورسیکلت‌های برقی جهش تولید خودرو در سال جاری آیا افرد دارای پلاک فعال می توانند در طرح فروش فوری خودروسازان ثبت نام کنند؟ درج اطلاعات غلط؛ سه سال محرومیت در ثبت نام خودرو اتصال برخط سامانه امتا سرعت ثبت نام متقاضیان خودرو را سریعتر کرد تداوم تولید و عرضه مهمترین عامل در تنظیم بازار خودرو تشکیل کمیته‌ای مشترک با حضور وزارت صمت و دانشگاه علم و صنعت برای تولید خودروی ملی تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو دستورکار خودروسازان در سال جاری مرکز تست جاده‌ای تا پایان سال ۹۹ راه اندازی می شود قرعه کشی خودرو مانع فرصت ویژه برای دارندگان امکانات بهتر اینترنتی وزارت صمت خواستار تمدید ۳ ماهه مصوبه واردات خودرو و کالاهای گروه ۴ شد+ سند نقدینگی قطعه‌سازان تامین می‌شود قول‌ سکان‌دار وزارت صمت به قطعه‌سازان برای حل مشکلات کارنامه خودرویی رئیس سابق «صمت» آزمون و خطا در اولین فروش فوق‌العاده سیاست‌های سه‌گانه برای ساماندهی بازار خودرو ثبت‌نام کنندگان نیازی به واریز وجه ندارند جزئیات بلوکه شدن مبالغ ثبت نام خودروها در یک حساب امانی مهلت زمانی تعیین شده برای پیش‌ ثبت‌نام خودرو تا چهارشنبه ۱۴ خرداد ۹۹ ادامه دارد دلایل واریز ۵۰ درصد از وجه خودرو در طرح فروش ویژه چهار مرحله دیگر فروش فوق العاده خودرو تا پایان سال داریم متقاضیان برای ثبت‌نام در طرح فروش خودرو، صرفا از طریق سامانه‌های اعلامی خودروسازان اقدام کنند شرط اخذ هر گونه چک از ثبت‌نام خودروها با دستور سرپرست وزارت صمت، حذف شد متقاضیان خرید خودرو تا چهارشنبه ۱۴ خرداد برای ثبت‌نام در سامانه‌های فروش خودروسازان فرصت دارند ضوابط ده‌گانه برای ثبت‌نام خودرو در طرح جدید فروش ایام عید سعید فطر قیمت جدید خودروها تا ساعاتی دیگر اعلام می‌شود خودروسازان مکلف به ایفای تعهدات قبلی همزمان باپذیرش تعهدجدید شدند ضوابط فروش ۲۵ هزار دستگاه خودرو در ایام عید سعید فطر نحوه فروش خودرو در عید سعید فطر از طریق اطلاعیه‌های رسمی اعلام خواهد شد عرضه ۲۵ هزار خودرو در عید فطر «صمت» به‌دنبال محتکران خودرو راه اندازی فروشگاه سایپایدک آنلاین خودروسازان از بهمن ۹۷ قیمت های خود را بالا نبردند قیمت‌گذاری خودرو بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار به شورای رقابت واگذار شد ۱۰ محور جهش تولید به خودروسازان ابلاغ شد وزارت صنعت:​ شورای رقابت مسئول اعلام قیمت است مسئولیت ناشی از تحویل خودروی بدون پلاک با خودروسازان خواهد بود جلسات پلیس با وزارت صمت درباره بازار خودرو ثبت نام ۴۸۰ هزار خودرو بنزینی برای تبدیل به دوگانه‌سوز اعمال محدودیت های جدید برای جلوگیری ازحضور سوداگران در بازار خودرو فضای دلالی و واسطه‌گری خودرو حذف شود صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت شد وضعیت بازار خودرو تا عید فطر بهبود خواهد یافت چرا رحمانی یک شبه برکنار شد؟ مدرس خیابانی به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد فروش خودروسازان از این پس بدون سود مشارکت خواهد بود با افزایش قیمت خودرو برخی نمایندگان بدنبال استیضاح وزیر صنعت هستند خودروسازان عامل آشفتگی بازار را معرفی کنند اولتیماتوم وزیر صمت برای ساماندهی بازار خودرو در ۲۴ ساعت آینده نمایش وزارت صمت برای کنترل بازار خودرو ۲۰ درصد لوازم یدکی موجود در بازار بی کیفیت هستند ورود رئیس‌جمهور به بازار خودرو صدای بهتر به چه قیمت؟ مردم هیجانی وارد بازار خودرو نشوند امکان تغییر نحوه قیمت گذاری خودرو شنبه بررسی می‌شود تولید پراید با استانداردهای ۸۵ گانه امکانپذیر نیست دلال‌ها حذف خواهند شد دستور وزیر صمت جهت بررسی فوری قیمت‌های نامتعارف بازار خودرو وزارت صنعت در افزایش قیمت خودرو باید کارشناسی عمل کند ستاد تنظیم بازار تصمیمی برای افزایش قیمت کارخانه ای خودرو نگرفته است تعیین قیمت خودرو هنوز نهایی نشده است جزییات جلسه ستاد تنظیم بازار برای تعیین قیمت خودرو محموله قاچاق لوازم یدکی خودرو به مقصد نرسید آیا قیمت کارخانه‌ای خودرو افزایش می یابد؟ یک تصادف کوچک، چند؟ آتش سوزی انبار لوازم یدکی خودرو در خیابان امیر کبیر تعطیلی صنف لوازم یدکی شایعه کمبود را قوت بخشید تمهیل اقساط فروردین و اردیبهشت عاملان فروش دولت مجوز واردات قطعات و لوازم یدکی خودرو را صادر کند تولید خودروسازان خصوصی ۶۵ درصد افت کرد کمبودی در بازار قطعات یدکی نیست ایران خودرو در مدیریت بحران کرونا به خوبی عمل کرد نسخه پیچی‌برای تولید خودرو سقف تولید خودرو در سال ۹۹ خودروهای جدید بعد از کرونا رونمایی می شوند تعمیرگاه‌هایی که لوازم‌یدکی ندارند برنامه‌ریزی برای تولید ۵۰ هزار موتورسیکلت برقی تولید تجاری‌ها در ۹۸ افزایش یافت تولید ۱۵ هزار خودرو برقی و ۵۰ هزار موتورسیکلت برقی خرید یک حلقه لاستیک چقدر تمام می شود؟ تعطیلی لوازم یدکی‌ها، مکانیک‌ها را بیکار کرد آماده باش وزارت صنعت به قطعه سازان برای شروع تولید از ۲۳ فروردین بیش از ۲۰۰ قطعه با ارزبری ۲ میلیارد یورویی داخلی سازی شد وانت بیشترین رشد تولید در گروه خودروها بیش از ۶۹۷ هزار دستگاه خودروی سواری تا پایان بهمن ماه تولید شد بازدید رئیس سازمان حمایت و بازرس ویژه وزیر صمت از خط تولید جهادی ماسک های بهداشتی گروه صنعتی سایپا یک بام و دو هوای وزارت صمت برای واردات خودرو تمامی توان دولت و وزارت صمت در مبارزه با کرونا متمرکز شده است دلیل عدم درج قیمت قطعات یدکی خودرو آماده سازی خودرو برای سفرهای نوروزی چقدر آب می‌خورد؟ +جدول قیمت توزیع لوازم یدکی بین رانندگان تاکسی با قیمتی ارزان فروش خودرو از مسیر «بخت‌آزمایی» تعهدات خودروسازان به روز شد جلسه ویژه وزیر صنعت با خودروسازان در حوزه مدیریت تقاضا روزانه ۴۰۰۰ خودرو در ایران تولید می‌شود سه شرط واگذاری خودروسازان در سال ۹۹ تولید خودروهای ناقص به صفر می‌رسد قیمت انواع لوازم یدکی خودرو در بازار ثبات قیمت‌ها در بازار لوازم یدکی خودرو و خدمات تعمیرگاهی پیش‌بینی کاهش قیمت‌ها در بازار لوازم یدکی خودرو بازگشت روزهای خوش به گران‌ترین بازار لوازم جانبی خودرو فیلترهای خودروی شما در بازار چند؟ ادامه حبس آمار خودرویی در وزارت صمت وزیر صنعت نسبت به نحوه پیش فروش و تحویل خودروها پاسخگو باشد دستور ترخیص ۱۰۴۸ خودروی دپو شده صادر شد سقوط تولید خودرو در ۳ سال گذشته + جدول تولید سواری دیزل را ممنوع نکنید رشد قارچ گونه قطعات تقلبی در بازار لوازم یدکی سلول‌های گران برای ارزان‌ترین خودرو بازار! فوران چشمه قـــلابی‌ها در بازار لوازم یدکی خودرو مشکل در تامین لوازم یدکی برخی خودروهای چینی پیشنهاد وزارت صنعت برای توقف تولید برخی خودروها واردات خودروی دست دوم نداریم واردات کدام خودروها احتمالا آزاد می‌شود؟ پیش‌بینی قیمت لوازم یدکی در ماه‌های آینده ۹۰ درصد قطعات ایرانی بهتر از چینی است احتکار لوازم یدکی خودرو در انبارها ضرورت اصلاح شیوه توزیع لاستیک برای جلوگیری از انباشت کالا قطعات یدکی خودرو؛ کمیاب و گران بازار داغ جعل برند قطعات یدکی و رشد یک‌باره قیمت توقف چهارچرخ‌ها در آشفته بازار لوازم یدکی انرژی خودروسازان صرف بی توجهی وزرات صمت به صنعت می شود بازار لوازم یدکی خودرو رها شده است سازمان تعزیرات به موضوع افزایش قیمت لوازم یدکی خودرو ورود کند چگونه از لوازم یدکی تقلبی در امان بمانیم؟ رشد ۳۰۰ درصدی قیمت لوازم یدکی و کاهش مراجعه به تعمیرگاه‌ها با تولیدکننده متخلف به شدت برخورد می‌کنیم تضمین اصالت قطعات یدکی ایساکو با بسته‌بندی متفاوت و هوشمند قیمت لوازم یدکی خودرو نامتعارف است نیازی به واردات قطعات پیشرفته کنترلی خودرو نداریم پیچ و خم‌های تامین لوازم یدکی خودروهای وارداتی وزارت صنعت برای حفظ اشتغال صنایع خودروسازی تلاش کند جزئیات احتکار لوازم یدکی خودرو ایران‌خودرو و سایپا هر کدام باید هزار میلیارد تومان دارایی خود را واگذار کنند افت ۲۱ درصدی تولید لاستیک خودرو جزئیات تکمیل خودروهای ناقص کف کارخانه ابهامات پیش نویس مصوبه ترخیص شفاف شود + سند صرفه جویی ۸۰ میلیون یورویی در واردات قطعات خودرو شوک وزیر صنعت به واردکنندگان خودرو خصوصی‌سازی ۳ مرحله‌ای خودروسازان جزئیات برنامه‌ریزی‌ها برای خروج خودروهای کف پارکینگ گسترش لوازم یدکی تقلبی و بی‌کیفیت در بازار لوازم لوکس خودرو در سربالایی قیمت تابستانه افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی لوازم جانبی خودرو افزایش نجومی قیمت لوازم یدکی خودرو ناشی از سوءاستفاده از فضای موجود است حضور ۲۱۰ شرکت و تشکل در نخستین نمایشگاه ساخت داخل لوازم یدکی خودرو افزایش قیمت شدیدی داشته است قیمت لاستیک کاهش یافت واگذاری خودروسازان داخلی در دستورکار قرار گرفت چین از تحویل قطعات یدکی خودرو به ایران خودداری می‌کند عرضه قطره‌چکانی لوازم یدکی از سوی خودروسازان هشدار وزارت صنعت به خودروسازان: پارک ممنوع رتبه چهارم تولید تایر خودرو در کشور متعلق به خراسان جنوبی است در صورت لزوم از خودروسازان تحقیق و تفحص کنید خودروسازان مکلف به انجام تعهدات خود هستند بررسی ۹ سوال از وزیر صمت هیچ خودروسازی حق واردات قطعه تولید داخل را ندارد حتی در پراید و سمند هم کامل خودکفا نیستیم فرانسوی‌ها ۶۵ میلیون یورو اسکناس از ایران خارج کردند ساماندهی دستوری بازار خودرو دستورالعمل جدید قیمت‌گذاری خودرو در آستانه ابلاغ مصوبه جدید کمیته خودرو ۱۰۰ میلیارد ریال لوازم یدکی قاچاق در پاکدشت کشف شد انواع روغن ترمز خودرو چند؟ +جدول جایگاه سوم صنعت خودرو در اقتصاد کشور قیمت انواع روکش داشبورد؟ +جدول وابستگی به واردات قطعات خودرو امسال کاهش می‌یابد جزئیات جلسه مجلس با وزیر صنعت وزارت صنعت مکلف به همکاری با شرکت‌های معتبر خودروسازی جهان شد وزارت صمت به تداوم نابسامانی در بازارها پایان دهد واردات لوازم یدکی و قطعات خودرو ممنوع نیست خودروسازان افزایش سرسام‌آور قیمت خودرو را سبب شدند از گرانی لوازم جانبی «ب‌ام‌و» تا رونق فروش یک بام و دو هوای وزارت صنعت در کنترل قیمت خودرو هیچ جای دنیا وزارتخانه‌ای نداریم که خودروسازی داشته باشد تحویل تمامی خودروهای پیش فروش شده تا آخر مهرماه قیمت قطعات یدکی خودرو باز هم گران شد بعضی تجمع‌کنندگان معترض به افزایش قیمت خودرو در وزارت صنعت بازداشت شدند روند تولید خودرو افزایشی است قیمت روغن موتور افزایش نداشته است افزایش تولید خودرو در دستور کار الزام خودروسازان برای واگذاری اموال مازاد رشد ۶۰ درصدی صادرات لوزام یدکی خودرو و موتورسیکلت در سال ۹۷ مقابله هوشمندانه با تحریم‌ها ادامه دارد تعریف ۱۰۰ پروژه جدید در صنعت خودرو ایران رایزنی با همتی و دژپسند برای حل مشکل نقدینگی و ماده اولیه تولید بخشی از واردات خودرو به کشور آزادسازی می شود یکهزار کانتینر لوازم یدکی دو خودروساز ترخیص شد انتقاد از رونق بازار لوازم یدکی تقلبی تحلیل ما بازگشت رنو به بازار ایران در آینده است فروش قطعات کارکرده خودرو به نام نو تزریق۳۴۰۰میلیارد تومان نقدینگی به صنعت قطعه سازی چرا ۳۰۰۰ کانتینر لوازم یدکی خودروسازان در چابهار خاک می‌خورد؟ سیاست فروش فوری خودرو ادامه دارد مقیمی خبرداد: تشکیل کمیته سیاستگذاری داخلی سازی برگزاری اولین جلسه کمیته رفع موانع تولید در صنعت خودرو لوازم یدکی دپو شده در گمرک مشکل اسنادی دارند وعده‌ محقق نشده وزارت صنعت به تاکسیرانی افزایش ۱۰ درصدی قیمت لوازم یدکی در البرز فقط در ۱۵ روز ترس واردکنندگان از ترخیص لوازم یدکی دپوشده در گمرک پرونده دپوی لوازم یدکی خارج از تعزیرات در حال رسیدگی است مشاهده شدن قطعات و لوازم یدکی تقلبی در بازار وزیر صنعت درباره افزایش قیمت خودرو توضیح می‌دهد مذاکره برای ترخیص ۱۰ هزار کانتینر لوازم یدکی جهت حل مشکلات خودروسازان تلاطم بازار ربطی به خودروساز ندارد از حضور وزارت دفاع و ‌سپاه در صنعت خودروسازی حمایت می‌کنیم گرانی خودرو ارتباطی با فرمول وزارت صمت ندارد برنامه‌های وزارت صنعت برای مهار قیمت خودرو خودروسازان موظف به عرضه خودروهای پیش‌فروش شده با نرخ توافقی هستند تاکید براجرای برنامه های ۱۰گانه بهبود وضعیت صنعت خودرو اهمیت لوازم یدکی خودروهای ژاپنی چرایی افزایش لوازم یدکی تقلبی در بازار تسهیل ورود مواد اولیه به کشور با بهره مندی از فرصت انتقال بدون ارز وزارت صنعت به دنبال اصلاح قیمت خودروهای داخلی است چرا وزارت صنعت تکلیف خریداران خودرو را مشخص نمی کند؟ هیچ خودرویی نباید در پارکینگ ها انبار شود جولان لوازم یدکی کم کیفیت در بازار ضوابط اجرایی ترخیص خودروهای وارداتی اعلام شد لزوم ورود سازمان امور مالیاتی بر فعالیت دلالان خودرو خودروسازان مکلف به اجرای ماده ۴ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان هستند مشتری عزیز، خودرو نداریم دعوتنامه های پیش فروش ارسالی خودروسازان ابطال و با شرایط جدید ابلاغ می شود پیش فروش های موعد تحویل شهریور تا دی ۹۷ شامل افزایش قیمت نیست تشکیل ستادی برای اعلام تصمیمات اتخاذ شده؟ نگرانی درباره عمل به تعهدات خودروسازان وجود ندارد دستور فوری وزیر برای حل مشکل مشتریان خودرو تشکیل ستاد برای پاسخگویی به اعتراض مشتریان سایپا و ایران خودرو تزریق نجومی به صنعتی ورشکسته اصلاح قیمت قطعات کلید خورد پیش فروش خودرو بدون مجوز وزارت صمت غیر قانونی است ابزار دفاع از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو سد جدید ترخیص خودروهای وارداتی خودروهای پیش‌فروش شده به زودی تحویل می‌شود بیان واقعیت ها، استراتژی رسانه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت است منابع ارزی و ریالی باید در اختیار صنایع اشتغالزا و صادرات محور قرار گیرد گره‌ای که به دست وزارت صنعت باز می‌شود تنظیم بازار خودرو تا اردیبهشت ۹۸ خودروسازان نیازمند برنامه پنج ساله برای تولید هستند مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات منصوب شد افزایش تولید خودرو و عمل به تعهدات فروش، سیاست جدید تنظیم بازار برای آرامش بازار خودرو تولید اتوبوس معطل تامین نقدینگی خودروسازان است سرانجام خودروهای پیش فروش شده چیست؟ دنده سنگین کامیون و اتوبوس در جاده تولید جای خالی شورای سیاست‌گذاری خودرو در ماجرای قیمت‌گذاری وزارت صمت به دنبال جلب رضایت ثبت‌ نام کنندگان خرید خودرو است توقف تولید خودرو در سال آینده تکذیب شد مشخص شدن تولیدات سال آینده با تعیین تکلیف تحریم‌ها قیمت لوازم یدکی خارجی کاهش یافته یا نوع ایرانی اش؟ حمایت از قطعه‌سازان صنعت خودرو اعلام قیمت خودرو تا هفته آینده کامیون‌سازان خصوصی در سراشیبی تولید وزارت صنعت به مصوبه دولت درباره موتورسیکلت‌های برقی عمل نکرده است پلمب انبار لوازم یدکی خودرو در رباط کریم کاهش پلکانی قیمت خودرو در دستور کار وزارت صمت و خودروسازان خودرو‌ها ۵ درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌شود ۵۰۰ هزار کامیون فرسوده در کشور موجود است بسته حمایتی مشکلات را حل می‌کند مشاور و دستیار ویژه وزیر صنعت منصوب شد ترخیص خودروهای دپو شده در انتظار اقدامات اجرایی وزارت صنعت سقوط یک رویا چهار انتصاب جدید در وزارت صنعت، معدن و تجارت قیمت‌گذاری خودرو بر مبنای ضوابط هیات تعیین و تثبیت قیمت‌ها آغاز عرضه خودرو به قیمت ۵ درصد کمتر از بازار توسط خودروسازان وزارت صنعت به افزایش قیمت خودرو ورود کند وزارت صنعت با افزایش۲۰ و ۳۲ درصدی قیمت تایر موافقت کرد تداوم تولید زیر ظرفیت تجاری سازان واردات مواد اولیه مورد نیاز صنایع بدون ثبت سفارش در مناطق آزاد رئیس جمهور با افزایش قیمت خودرو مخالف نیست خودروهایی با قیمت فضایی! بیداد نابسامانی در بازار لوازم یدکی معاونان جدید وزارت صنعت معرفی شدند دیسک ترمز در بازار چند؟ جزییات بیشتر از آتش سوزی در بازار لوازم یدکی تهران سنسور خودرو در بازار چند؟ شفاف‌سازی قیمت‌های امدادخودرو برای مردم انبار لوازم یدکی قاچاق در اصفهان لو رفت اولین جلسه محتکر لوازم یدکی خودرو به ارزش بیش از ۴۷ میلیارد ریال برگزار شد تعیین قیمت خودرو طرح سوال از وزیر صمت را استارت زد قیمت خودرو ۵ درصد کمتر از حاشیه بازار شود خروجی جلسه دیروز وزارت صمت سه مدیر جدید وزارت صنعت معرفی شدند بسته‌ای با دو ضربه‌گیر قیمتی خسروتاج از سازمان توسعه تجارت رفت صالحی نیا سرپرست سازمان صنایع کوچک شد فرشاد مقیمی معاون امور صنایع‌ وزارت صمت شد حواشی یک اظهار‌نظر خودرویی احکام جدید رحمانی برای معاونت‌ها انبار حاوی چهار تریلی لوازم یدکی در مشهد کشف شد انبار بزرگ لوازم یدکی خودرو قاچاق در مشهد کشف شد. افزایش قیمت قطعات یدکی برای ما دردآور است رانندگان تاکسی جهرم با گرانی لوازم یدکی مواجه هستند اولویت های وزارت صنعت در دوران تحریم اعلام شد از افراد کارشناس در وزارت صنعت استفاده شود روغن ترمز در بازار چند؟ کلید قفل واردات در جیب کیست؟ حذف قیمت‌گذاری و پرداخت مابه‌التفاوت در دستور کار وزیر جدید صمت مواد اولیه وارداتی علت گرانی‌ لوازم یدکی خودروهاست صبحانه کاری ‌صنعت و گمرک افزایش یک درصدی تولید تجاری‌ها تنظیم بازار اولویت جدید وزارت صمت است نیمی از قطعات متنوع لوازم یدکی خودرو، چینی است موضع سرپرست وزارت صنعت درباره قیمت خودرو اعلام قیمت جدید خودروها در کما چه سرنوشتی در انتظار "صنعت" است؟ قیمت قطعات خودرو ۱۰۰ تا ۳۰۰ درصد افزایش یافت افزایش ۴۰ تا ۳۰۰ درصدی قیمت لوازم یدکی از جنگ سرد با واردکنندگان تا حذف شورای رقابت سه راهبرد جدید وزارت صنعت در دوره جدید سوابق تحصیلی و کاری گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت صمت روحانی ۴ وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد وزارت صنعت پاسخگوی پیش‌فروش خودرو باشد رقابت پنهان برای قیمت‌گذاری خودرو رشد ۳۱ درصدی توزیع روغن موتور در سال جاری + جدول ترخیص لوازم یدکی ناوگان جاده ای حمل و نقل تسریع می شود + سند وزارت صمت درها را بر واردکنندگان خودرو بسته است تغییرات در فولادمبارکه و سایپا به شریعتمداری ارتباطی ندارد وزیر صمت استعفا نداده است اسامی ۴ گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور به مجلس + عکس و سوابق از معرفی ویسه به عنوان وزیر صنعت بی‌اطلاعیم تعیین تکلیف خودروهای مانده در گمرک احتمال ترخیص خودر‌وهای در گمرگ مانده واردکنندگان در انتظار تایید اصالت ثبت‌سفارش مشارکت خارجی، تنها راه رشد قطعه‌سازی مسیر پیش روی طرح ساماندهی بازار خودرو مشکل لوازم یدکی کامیونداران با ارز دولتی حل می‌شود تولیدکنندگان قطعات یدکی خودرو، مواد اولیه را از گمرک ترخیص نمی‌کنند شریعتمداری به دلیل پیشنهاد وزارت کار از سمت خود استعفا داد قانون منع بکارگیری بازنشستگان در وزارت صمت اجرا شد تولید وانت کاهش یافت قاچاق و احتکار ۱۵۰ میلیارد ریالی لوازم یدکی در جنوب تهران هماهنگی با لاستیک بارز برای تامین نیاز کرمان مستندات‌ ا‌حتکار‌ خودرو‌ را منتشر ‌کنید انبار ۲۰ میلیارد تومانی لوازم یدکی احتکار شده در پیشوا کشف شد سیستم‌های نظارتی و مسئولان به بازار لوازم یدکی اشراف ندارند موج کاهش قیمت لوازم یدکی با ترخیص قطعات در راه است طی ۵ ماه گذشته کالایی به بازار لوازم یدکی عرضه نشد وزیر صنعت پاسخگوی کیفیت خودروهای تولید داخل باشد کشف ۱۷ میلیارد ریال لوازم یدکی قاچاق در یزد زورآزمایی رئیس شورای رقابت و وزیر صنعت بر سر قیمت خودرو! دلالان مهمترین عامل گرانی قیمت خودرو در بازار هستند ناتوانی در کنترل بازار دلیل اصلی گرانی خودرو بازدید مدیران روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت از خط تولید شرکت ایران خودرو دستور کیفی وزارت صنعت به عرضه‌کنندگان خودرو تعلل در انتشار گزارش کیفی خودرو جزئیات شیوه تسویه مابه‌التفاوت نرخ ارز از سوی واردکنندگان ارز ۴۲۰۰ برای قطعه‌سازان شائبه چانه‌زنی سیاسی را تشدید کرد ۴۳۶ هزار دستگاه در چهار ماه وزارت صمت مقصر تمام اتفاقات بازار خودرو خودروسازها موظف به رعایت استانداردهای ۸۵ گانه هستند کارخانه‌های لوازم یدکی خودرو کرج در حال تعدیل نیرو خودروهای آتش نشانی به گروه ۲ کالایی منتقل شد احتمال آزادسازی قیمت خودرو؛ آیا پراید، ۴۳ میلیون تومان خواهد شد؟ تلاش نافرجام وزارت صمت در شفاف سازی ارزی التهاب بازار خودرو دستاورد مهم وزیر صمت توضیحات اژه‌ای درباره بازداشت مسئولان وزارت صنعت هشدار وزیر صنعت به واردکنندگان خودرو با ارز ۴۲۰۰ تومانی اجازه ورود به بررسی خیلی از قطعات خودرو را نداریم! افزایش ۱۵۰ تا ۳۰۰ درصدی قیمت برخی لوازم یدکی خودرو سایت وزارت صنعت برای ثبت سفارش خودروها هک نشده بود چالش جدید داتیس خودرو و وزارت صنعت نظارت کامل بر مراحل ثبت سفارش از سوی معاونین وزارت صنعت ، معدن و تجارت صورت می گیرد جزییات اعلام جرم قاچاق علیه واردکنندگان خودرو مشکلی برای تولید خودرو تا پایان سال نداریم گلایه از افزایش روزانه قیمت لوازم یدکی خودرو وزارت صنعت در انتشار فهرست واردکنندگان غیرقانونی خودرو کج‌سلیقگی کرد اطلاعیه " آسان موتور" در زمینه انتشار لیست ثبت سفارش ها و واردات غیر قانونی خودرو از بین رفتن امکان سو استفاده و تقلب در ثبت سفارش کالا قطعه‌سازان ارز درخواستی خود را تغییر دهند نعمت زاده سایت ثبت سفارش را غیر قانونی بست مهلت ترخیص خودرو ۶ ماه شد دامنه بازنگری ممنوعه‌ها به خودرو می‌رسد؟ «گمرک» و وزارت «صنعت، معدن و تجارت» از جمله مقصران تخلفات خودرویی هستند داتیس خودرو نماینده انحصاری هایکو است هیچ یک از مدیران این وزارتخانه تاکنون دستگیر نشده‌اند دستورالعمل فعالیت امدادخودروها به وزارت صنعت ارسال شد برخی تخلفات ثبت سفارش خودرو مربوط به گذشته است منتظر گزارش وزارت صنعت درخصوص واردات خودروهای لوکس هستیم توضیحات مدیر اسبق سیستم ثبت‌سفارش وزارت صمت ادعای واردات متخلفانه ۱۰۰ هزار خودرو صحت ندارد اعلام قیمت ارزش پراید به نقل از وزیر صنعت، معدن و تجارت کذب محض و تاسف برانگیز است چند پرسش درباره فهرست وارد‌کنندگان خودرو؟ اعلام اسامی کلیه شرکت های وارد کننده خودرو به بانک مرکزی یک وزارتخانه، دو صدا! ممنوعیت موقتی واردات خودرو تا پایان سال کسی قدرت مالی برای احتکار قطعات یدکی خودرو ندارد کدام یک از خودروهای داخلی، دارای بیشترین قطعات یدکی در بازار هستند؟ احتکار خودرو غیرقابل تصور است قیمت خودرو افزایش نمی یابد توضیح جالب وزارت صنعت درباره شماره‌گذاری ۱۰ هزار موتورسیکلت کاربراتوری! تکذیب هک شدن سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد وزارت صمت؛ واردات خودرو در اولویت آخر تخصیص ارز+تصویر شرکت‌های بازرسی دارای گواهی فعالیت مدارک و مستندات خود را برای ارزیابی ارایه کنند زمزمه تولید مجدد موتورسیکلت‌های کاربراتوری در وقت اضافه توضیحات معاون وزیر صنعت درخصوص قاچاق ۶۴۰۰ خودرو رکود و نبود خریدار منجر به دپوی لوازم یدکی شد احتمال افزایش قاچاق با ورود دستگاه های دولتی به واردات قطعات واردات خودرو سخت‌تر از همیشه احتکار خودرو صحت ندارد راه اندازی بورس قطعات یدکی خودرو تا ۲ سال آینده پیش‌فروش خودرو منوط به دریافت مجوز است مشکلات کامیون‌داران هر روز بیشتر از دیروز الزام واردکنندگان به نصب شناسه کالا بر خودرو وارداتی+ سند تعیین تکلیف قیمت خودرو به هفته آینده موکول شد مشکلی برای همکاری با خودروسازان اروپایی نداریم قراردادهای جدید شرکت‌های فرانسوی با رعایت منافع مشترک منعقد شده است مذاکرات خودرویی ایران با اروپا برای نوسازی ناوگان تجاری واردات خودرو آسان‌تر نمی‌شود جزئیات گزارش ارزیابی کیفیت خودروها تمرکز وزارت صنعت بر توسعه خودروهای هیبریدی و برقی خط و نشان سازمان حمایت به محتکران قطعات یدکی خودرو سوء استفاده از نظام ثبت سفارش کشور پشت پرده توقف واردات خودرو به روایت شریعتمداری وزارت صنعت ملزم به اجرای طرح ساماندهی بازار خودرو است مصوبه دولت برای کاهش تعرفه خودروهای هیبریدی به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد تلاش‌های وزارت صنعت برای توسعه فناوری‌های خودروهای پاک خواست مشتری در تصمیم‌سازی وزارت صنعت گشایش گره صنعت خودروسازی با رقابتی شدن تولید مشکل صنایع کشور، قدیمی بودن ماشین آلات و خط تولید است عواقب جبران‌ناپذیر توضیحات خودروسازی کارمانیا در خصوص عدم انتشار آمار تولید این شرکت + سند مصوبه جدید دولت برای ترخیص خودروها از گمرک اعلام شد بررسی دقیق ماجرای خودروهای وارداتی حذف گری مارکت‌های خودرو ابلاغ شد + سند توافق بر سر حذف خودروهای قدیمی توضیحات وزارت صنعت در خصوص خودروهای هیبریدی وعده وارد‌کنندگان به مشتریان استانداردهای ۸۵گانه خودرو تعدیل می شود پیش فروش خودرو صرفاً پس از اخذ مجوز از وزارت صمت مجاز است وزارت صمت به دنبال بازگشت به استاندارد یورو۴ در خودرو های دیزل وزارت صمت به دنبال راهکار آزادسازی خودروهای مانده در گمرک+ سند حراست وزارت صنعت به گزارش‌های مردمی تخلفات پاداش می‌دهد ۵ تا ۶ درصد خودروهای مصرفی وارداتی است عواقب جبران ناپذیر بازار امسال برای پس‌انداز مناسب نبود وضعیت "ژله‌ای" استانداردهای ۸۵ ‌گانه خودرویی تا دی‌ ۹۷ ناامیدی از حذف خودروهای قدیمی استانداردهای ۸۵ گانه بازنگری نخواهد شد تا اطلاع ثانوی تعرفه ها بر اساس مصوبه دولت اجرا خواهد شد فرانسوی ها هیچ گونه بدعهدی نداشتند شناسایی خودروهای وارداتی غیرقانونی و معرفی آنها به مراجع مرتبط جزئیات نامه‌نگاری گمرک با وزارت صنعت و اقتصاد پیشنهاد وزیر صنعت برای کاهش ۲۰ درصدی تعرفه خودروهای هیبریدی به هیئت دولت تنها خودرو سواری تولید داخل مشمول قیمت گذاری می شود دبیر شورای اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد تک‌ستاره‌ها در آستانه حذف رأی دیوان برای توقف افزایش تعرفه واردات خودرو را هنوز ندیده‌ام مخالفت با ترخیص خودروهای در گمرک مانده لیست قیمت انواع لوازم جانبی خودرو آخرین وضعیت برنامه استفاده از سوختهای زیستی فریب شرکت‌های غیرمجاز پیش فروش خودرو را نخورید+ قیمت‌های امروز خودرو لازمه پیش فروش خودرو داشتن ثبت سفارش با دوره زمانی معتبر و دریافت مجوز است وزارت صنعت دلایل افزایش قیمت خودروهای وارداتی را اعلام کرد خودروهای مانده در گمرک ترخیص می‌شوند کارنامه داخلی سازی خودروسازان افزایش تولید پژو ۲۰۰۸ به روزانه ۱۳۰ دستگاه در نیمه دوم بهمن‌ماه ورود بازرسی وزارت صنعت به کارشکنی ها علیه یک واردکننده رسمی خودرو بسته حمایتی برای توسعه برقی‌ها شرط واردات خودرو از سوی غیر نمایندگی ها اعلام شد ماموریت ضربتی وزارت صنعت برای کاهش آلودگی هوا توافق ایران و هند برای ساخت پلتفرم مشترک خودرو تکذیب افزایش قیمت خودروهای وارداتی توسط کرمان موتور بازار بهم ریخته خودرو دستورالعمل جدید واردات خودرو ابلاغ شد افزایش قیمت خودروهای داخلی خلاف واقع است جایگاه ویژه قطعه‌سازی در وزارت صنعت وزارت صنعت هرگونه تصمیم برای گران شدن خودرو داخلی را تکذیب کرد باید بتوانیم وارد زنجیره جهانی تامین شویم واگذاری بن رو به رنو منتفی شد منتظر پاسخ دولت برای واردات پلکانی خودرو هستیم وزارت صنعت در بستن سامانه ثبت سفارش تخلف کرده است نزدیکی خودروسازان به رکورد ۹۰ مهدی جمالی مشاور وزیر صنعت شد افزایش ۲۱ درصدی تولید اتومبیل سواری در ۷ ماهه امسال مدیر کل جدید دفتر وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد مهلت ثبت سفارش خودرو ۳ ماهه شد آدرس غلط برای صنعت قطعه‌سازی تعرفه جدید واردات خودرو به دولت رفت شنیده ها از انتصاب جدید در وزارت صمت خیز وزارت صنعت برای ادغام قطعه‌سازان تغییر مدیرعامل سایپا ربطی به وزارت صنعت نداشت ورود بدون ثبت سفارش خودرو مسئولیتش با واردکننده است خسروتاج در ریاست سازمان توسعه تجارت ایران ابقا شد یونس سینکی به عضویت ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت، معدن و تجارت درآمد ۹۰ درصد بازار لوازم یدکی کشور وارداتی است! تداوم افت صادرات خودروسازان بازبینی قرارداد خودروسازان با شرکای خارجی از هفته‌آینده طرح مقابله با قاچاق قطعات خودرو نهایی شد شرکت مشترک ایران خودرو و پژو وارداتی بودن پژو ۲۰۰۸ را رد کرد (+سند) الزام خودروسازان به انطباق نمایندگی‌های مجاز متناسب باتعداد خودروی تحت ضمانت توضیحات وزارت صنعت،معدن و تجارت به برخی انتقادها درباره واردات تراکتور جزییات خط‌و‌نشان وزارت صنعت برای خودروسازان چینی شماره‌گذاری خودروهای تولید مشترک مشروط می‌شود مقام معظم رهبری از مهمترین حامیان صنعت خودروسازی کشور است فردا اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو به ریاست شریعتمداری برگزار می‌شود معاونت بازرگانی داخلی و اقتصادی وزارت صنعت به حسن یونس سینکی رسید خط و نشان وزارت صنعت برای خودروسازان چینی یک بام و دو هوای صادرات خودرو تکلیف بازار خودرو را روشن کنید توقف ثبت سفارش خودرو موقتی است تولید بیش از ۶۹ هزار دستگاه خودرو در شهریورماه امسال قانون اسقاط خودروهای فرسوده برای خودروهای تولید داخل حذف شد + سند دولت با درخواست شریعتمداری موافقت کرد حذف محدودیت شماره گذاری خودروهای پر مصرف واردات خودرو درگیر امضاهای طلائی نشود دو تاریخ متفاوت برای حذف خودروهای قدیمی «مهر عدم‌ساخت» در دست قطعه‌سازان منطق ساده واردات خودرو بالای ۲۵۰۰ سی سی حذف بر چسب قیمت خودرو؟ گشودن پرونده خودرو در تصادفات جاده‌ای برنامه‌ریزی برای رشد فروش صنعت خودرو به ۵۰ میلیارد دلار شریعتمداری با ادعای ۳۵ میلیاردی واردکنندگان چه می‌کند!؟ نعمت‌زاده رسما از وزارت صنعت رفت کاهش پلکانی نرخ سود خودروسازان آغاز فعالیت کانال رسمی وزارت صنعت،معدن وتجارت در شبکه تلگرام شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم شد کنترل قیمت خودروهای وارداتی دستوری شد مخالف افزایش یله و رهای ارز هستم وزارت صنعت به نمایندگان خودروسازان خارجی هشدار داد تصمیم اشتباه وزارت صنعت واردات خودرو را ۴۳ درصد افزایش داد گام‌های لرزان واردکنندگان در مسیر تولید واردات خودرو متوقف نشده نگاه وزیر احتمالی صنعت به بخش خودرو برنامه های شریعمداری برای وزارت صنعت، معدن، تجارت بازار خودروهای وارداتی آرام است افزایش تیراژ دوگانه‌سوزها در چهار ماهه امسال بررسی ورود شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی نمی‌گذاریم کره بازار خودرو ایران را تصاحب کند وزارت صنعت دخالتی در قیمت‌گذاری خودرو نمی‌کند سهم خودرو از تولید ناخالص داخلی به ۳.۵ درصد می‌رسد افزایش فروش سالانه صنعت خودرو به ۲۸ میلیارد دلار تولید خودروهای تجاری افزایش می‌یابد اثر کمرنگ داخلی‌سازی بر قیمت خودروها ترمز واردات با حمایت از تولید داخل امید خودروسازان بین‌المللی به بازار ایران مدیران خودرو خیال خریداران تیگو۷ را راحت کرد بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ایران خودرو وارداتِ بلامانعِ ۷۵ مدل خودرو خارجی توسط ۱۶ نماینده رسمی مصرف سوخت خودروها باید به ۷ لیتر برسد وزارت صنعت هنوز جزئیات قراردادهای خودرویی را اعلام نکرده است دو خودرویی که قرار نیست بازنشسته شوند! رشد ۱۴درصدی تولید خودرو موضع غیرشفاف شورای رقابت در قیمت‌گذاری خودرو تعلل وزارت صنعت دلیل تاخیر در اعلام قیمت های جدید خودروست سهم خودرو از تفکیک وزارت صنعت و بازرگانی ترمز بریدن قیمت لنــت در بــــازار برنامه‌ وزارت صنعت برای ارتقای فناوری صنعت خودرو برنامه وزارت صنعت برای ادغام خودروسازان و قطعه‌سازان راهکارهای وزارت صنعت برای مدیریت واردات خودرو برنامه‌ وزارت صنعت برای تامین مالی خودروسازان بازار ملزومات خودرو روی کاغذ طرح وارداتی دولت کلید خورد بعید می‌دانم پراید تا آخر سال از رده خارج شود طراحی برچسب اصالت لوازم یدکی خودرو داخلی و خارجی کارخانه تولید لوازم یدکی سایپا درالجزایر امسال به بهره برداری می رسد عبور از الزام داخلی‌سازی خودروهای خارجی هدف‌گذاری تولید ۵/ ۱ میلیون خودرو در سال ۹۶ ناتمام‌های صنعت خودرو در سال ۹۵ توشه خودرو برای سفر گزارشات ISQI مبنای ما برای تصمیم گیری و برخورد با شرکت های خودروسازی است پیوند اعضای خودرو به چه قیمتی؟ تصمیم وزارت صنعت برای خودروهای قدیمی مسئولیت قراردادهای محرمانه با من وزارت صنعت پیشنهادی برای افزایش تعرفه‌های واردات خودرو ندارد اختلافات گمرک و وزارت صنعت واردکنندگان خودرو را به درد سر انداخت برنامه‌های وزارت صنعت برای حمایت از قطعه‌سازان وزارت صنعت واردات خودرو را هم در دست گرفت ۲۶ دفتر گمرکی از ترخیص لوازم یدکی منع شدند وزارت صنعت سفارش‌های ثبت‌شده واردات خودرو را حذف کرد مقاومت وزارت صنعت دربرابر نصب فیلتر دوده بر خودروهای دیزلی اطلس خودرو و آسان موتور مشکلی برای بازگشت به سامانه ثبت سفارش ندارند وجود بیش از ۴۰ نمایندگی خارجی خودرو در ایران ماراتن سهم‌خواهی از بازار وارداتی‌ها یکی دیگر از شروط ثبت‌ سفارش خودرو گرانی لوازم یدکی به بهانه افزایش نرخ دلار قانونی نیست وزارت صنعت عقب‌نشینی کرد انحراف به سمت انحصار فرزاد خلفی سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت شد نفع توقف شماره‌گذاری خودروهای آمریکایی برای کیست؟ پرونده فرسوده‌ها به کمیته صنعت رفت گزارش خبری خبرگزاری مهر مبنی بر "شکایت دولت از راهور" تکذیب شد قیمت قطعات خودرو تیبا ۲ در بازار +جدول جای خالی سازمان‌های نظارتی در بازار لوازم یدکی سهم ۵۰ درصدی تولید در تامین بازار لوازم یدکی خبر «توقف تولید پژو ۴۰۵ و پراید» تکذیب شد واردات قانونی و قاچاق لوازم یدکی خوردو دو مشکل بازار است ساماندهی بازار لوازم یدکی نیازمند گام‌های اساسی قیمت انواع قطعات خودرو ال ۹۰+ جدول قیمت انواع قطعات خودرو تیبا + جدول قیمت انواع قطعات خودرو ۲۰۶ صندوق دار + جدول پیرمردِ خوش‌لوازم! قیمت انواع قطعات سمند در بازار + جدول قیمت انواع قطعات پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار + جدول اصلاح ساختار مالی در برابر ارائه تسهیلات پیش‌بینی رشد ۴.۲ درصدی صنعت در سال جاری امحای خودروهای قاچاق مدنظر نیست مشکلات مدیریتی واحدهای صنعتی جدی است آغاز تولید پژو ۲۰۰۸ با ۲۰درصد ساخت داخل سرمایه‎گذاری خارجی در صنعت به مرحله تولید رسید اقدامات صورت گرفته درسایپا همراه با جهت گیری مثبت و منطقی است آغاز پرداخت غرامت پژو به ایران مسیر پر پیچ و خم داخلی سازی در قراردادهای خارجی وزارت صنعت محدودیتی برای مذاکره خودروسازان داخلی با شرکای خارجی ایجاد نکرده است قیمت انواع قطعات پژو پارس + جدول قیمت انواع قطعات سمند lx سرگرفته شدن ترخیص قطعات یدکی خودرو درگمرک بازاری که همه به آن سر می‌زنند! مصرف سالانه ۱۲ هزارمیلیارد تومان قطعه یدکی در بازار ایران قیمت انواع قطعات پژو ۲۰۶ تیپ ۲ پس از رده خارج شدن پراید و تیبا تولید لوازم یدکی آنها باید ادامه یابد قیمت ارزانترین قطعات پراید + جدول عضویت همزمان معاونین نعمت‌زاده در هیات مدیره چندین شرکت بزرگ تجاری سایه وزارت صنعت بر قراردادهای صنعت خودرو محدود کردن پیش فروش خودرو اهرمی برای کنترل جهشی قیمت ها رضا رحمانی به عنوان قائم‌‌مقام وزیر صنعت منصوب شد نامه وزارت صنعت به تولیدکنندگان خودروهای چینی امید و اضطراب فروشندگان لوازم یدکی در بازاری به خواب رفته علت تاخیر در انتشار گزارش‌های ارزشیابی کیفی خودروها طی شدن روال اداری است رقابت نابرابر در بازار لوازم یدکی کمبود قطعات یدکی خودرو حل می‌شود؟ نعمت زاده به دیدار فولکسی‌ها می رود استدلال شورای رقابت درباره دنا و تندر اتوماتیک برای همه خودروها صادق است بازار لوازم یدکی خودرو ایران دردست خارجی‌ها لوازم جانبی که با قیمت یک خودرو برابری می کند هزینه تصادف با پورشه چقدر تمام می شود؟ تحریک تقاضا با جایگزینی فرسوده‌ها پای خودروهای آمریکایی به ایران باز شد پایان مونتاژ خودرو در ایران؟ تغییر سه معاون وزیر صنعت کلید خورد ارزان ترین خودرو اتوماتیک بازار در راه است تردید در بازگشت رونق به بازار لوازم یدکی رویای رونق دوباره بازار لوازم یدکی محقق می‌شود؟ جعل نشان تجاری اصلی‌ترین چالش «چراغ‌برق» فعالان «چراغ برق» درگیر چالش مالیاتی
برگشت به بالا