اظهارات کارشناسان در مورد موانع پیش‌روی داخلی‌سازی؛

مسیر پر پیچ و خم داخلی سازی در قراردادهای خارجی

عصر خودرو- در حالی وزارت صنعت، معدن و تجارت، الزام ۴۰ درصد داخلی‌سازی را در قراردادهای خودرویی گنجانده است که دست‌اندرکاران و کارشناسان خودرویی شبهاتی را نسبت به تحقق این الزام مطرح می‌کنند.

شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۱:۰۰

مسیر پر پیچ و خم داخلی سازی در قراردادهای خارجی

به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، در داخلی‌سازی مورد نظر وزارت صنعت سرمایه‌گذار خارجی ملزم است درصد مشخصی از کالاهای واسطه‌ای را از سازندگان یا تولیدکنندگان داخلی تامین کند. به عبارت دیگر، الزامات داخلی‌سازی مفادی است که به موجب آن سرمایه‌گذاران و شرکت‌های خارجی متعهد می‌شوند حداقلی از کالاها و خدمات را از داخل خریداری کنند تا از این طریق صنعت خودرو بتواند ضمن کسب دانش روز دنیا، توان خود در تولید محصولات را افزایش و وابستگی‌اش به خودروسازان خارجی را کاهش دهد. بنابر شرط وزارت صنعت، معدن و تجارت مجموعه خودروسازی کشور که شامل قطعه‌سازان و شرکت‌های خودروساز می‌شوند باید در سال اول همکاری با خودروسازان خارجی با 40 درصد عمق ساخت داخل تولید خود را آغاز کنند و طی سه سال این عدد را به 80درصد برسانند.

هرچند هدف داخلی‌سازی قطعات و افزایش میزان آن طی یک زمان‌بندی مشخص، یک اقدام مثبت به شمار می‌رود اما یک سوال اساسی وجود دارد و اینکه آیا مجموعه خودروسازی کشور توان لازم برای تحقق الزام داخلی‌سازی 40 درصد را دارا است؟ آیا مشارکت با خودروسازان خارجی در تولید منجر به داخلی‌سازی تا عمق 80 درصد خواهد شد یا اینکه الزام مدنظر هدف بزرگی است که نشانه گرفتن آن بدون درنظر گرفتن توان و امکانات صنعت خودرو کشور بوده است.

آن‌گونه که کارشناسان خودرویی می‌گویند، مجموعه خودروسازی ایران توان لازم برای تحقق این میزان را دارد اما چند مانع بر سر راه تحقق این هدف وجود دارد. اولین مانع در این مسیر وضعیت کنونی خودروسازی و قطعه‌سازی کشور است. به طوری که توان مجموعه صنعت خودرو به‌خصوص قطعه‌سازان به‌دلیل مشکلات مالی کاهش یافته و این موضوع موجب شده که آنها در کسب تکنولوژی روز دنیا عقب بمانند بنابراین آنها از امکانات لازم به‌منظور دستیابی صد درصدی برخوردار نیستند. به طوری که گفته می‌شود، تعداد محدودی از شرکت‌های قطعه‌ساز داخلی توان فنی لازم برای محقق کردن شرط داخلی‌سازی 40درصد را دارا هستند. مانع دیگر به تیراژ خودروهای خارجی در ایران برمی‌گردد. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، حداقل تیراژ لازم برای اقتصادی بودن ساخت داخل قطعات، 150 تا 200هزارتا دستگاه در سال است و با این حساب، خودروهایی که تولیدشان زیر این رقم است، اصلا توجیهی برای داخلی‌سازی قطعات آنها وجود ندارد. براین‌اساس کارشناسان معتقدند که عدم تیراژ بالا صرفه‌ای برای قطعه سازی ندارد، که این موضوع نیز تاثیر جدی در میزان داخلی‌سازی خواهد داشت. بدین‌ترتیب برخی از کارشناسان تاکید دارند، اگرچه داخلی سازی 40 درصد در ابتدای همکاری با خودروسازان خارجی امکان تحقق دارد اما اینکه طی مدت سه سال عمق ساخت داخل به 80 درصد برسد، امری بعید است. هر چند این موضوع ارتباط اساسی با مشارکت طرف خارجی در آورده نقدی و امکاناتی به ایران دارد.

بررسی الزام 40درصدی داخلی‌سازی

سهم قطعات از ارزش تولید، داخلی‌سازی به حساب می‌آید بنابراین چون الزامات داخلی‌سازی مفادی است که به موجب آن سرمایه‌گذاران و شرکت‌های خارجی متعهد می‌شوند حداقلی از کالاها و خدمات را از داخل خریداری کنند، بسیاری از کارشناسان در نظر گرفتن این الزام در صنعت خودرو را امری مثبت می‌دانند. به‌خصوص آنکه خودروسازان کشورهای در حال توسعه اغلب از نرخ داخلی‌سازی به‌عنوان معیاری برای قضاوت پیرامون موفقیت یا شکست صنعت خود استفاده می‌کنند. بنابر پژوهش‌های صورت گرفته، نرخ داخلی‌سازی در صنعت خودرو ایران با متوسط نرخ رشد سالانه 5/ 6 درصد از 6/ 20 درصد در سال 1383 به 3/ 36 درصد در سال 1392 رسید که بیشترین نرخ در سال‌های 1390 و 1391 مقارن با تشدید تحریم‌های اقتصادی حاصل شد.

براین‌اساس مشخص است که به‌رغم فشارهای تحریم‌های اقتصادی، داخلی‌سازی در صنعت خودرو بهبود یافته است. در این ارتباط بین سال‌های 1394ـ1388 تعداد قطعات ساخته شده در قالب همکاری‌های بین‌المللی از 196 قطعه به 380 قطعه افزایش یافته است. این امر به معنای کاهش در واردات قطعات منفصله است. طی این دوران، سهم قطعات ساخته شده در قالب قراردادهای لیسانس کاهش و در مقابل سهم قراردادهای سرمایه‌گذاری مشترک و انتقال فناوری افزایش یافته است. از آنجا که پژوهش‌ها حکایت از آن دارد که صنعت خودرو کشور طی سال‌های تحریم که سال‌های سخت صنعت خودرو نامیده می‌شود، توانسته‌اند نرخ داخلی‌سازی را افزایش دهند بنابراین کارشناسان معتقدند که صنعت خودرو کشور توان لازم برای تحقق الزام 40 درصد داخلی سازی را دارد. اما این موضوع ارتباط مستقیمی با امکانات پیش روی آنها دارد. براین اساس دستیابی به امکانات و تجهیزات روز دنیا یکی از موانعی است که ممکن است دستیابی قطعه‌سازان وخودروسازان به این موضوع را کاهش دهد.

در این زمینه، محمدرضا نجفی‌منش، عضو هیات‌مدیره انجمن قطعه‌سازان با بیان اینکه تکیه بر توان داخلی برای تولید خودرو در استراتژی صنعت خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است، می‌گوید: داخلی‌سازی مسیری برای اتصال به شبکه جهانی تولید است و قطعه‌سازان و خودروسازان ایرانی به‌دلیل تجربه‌هایی که در گذشته داشته‌اند، توانایی لازم برای تحقق 40درصد را دارند. نجفی‌منش با اشاره به اینکه مهم‌ترین سیاست برای رسیدن به این هدف جلوگیری از وابستگی بیشتر به خودروسازان جهانی است، عنوان می‌کند: دولت با قراردادن این شرط قصد دارد، توان صنعت خودرو را در مشارکت‌های خارجی افزایش دهد. از جمله برنامه‌های دولت در این زمینه توسعه صنعت قطعه، افزایش دانش و تکنولوژی روز به صنعت خودرو و ورود سرمایه به کشور است که این موضوع هدف‌گذاری بسیار مهمی است.

وی معتقد است که براین اساس در نظر گرفتن الزام داخلی‌سازی منافع بسیاری برای صنعت خودرو کشور دارد. از سوی دیگر، براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته هر چند الزامات داخلی‌سازی در قراردادهای سرمایه‌گذاری جدید به 40 درصد افزایش یافته است اما از این میزان 15 درصد در خودروسازی‌ها و 25 درصد در قطعه‌سازی‌ها عملیاتی می‌شود بنابراین موضوع مهم‌تر سه سال بعدی است که خودروسازان و قطعه سازان باید این میزان را به 80 درصد برسانند. به عبارت دیگر، صنعت خودرو باید ظرف سه سال 40 درصد عمق ساخت داخل را افزایش دهد که با یک تقسیم ساده یعنی سالی حدود 5/ 13 درصد؛ هر چند میزان نرخ داخلی‌سازی به صورت سالانه عدد چندان بزرگی نیست اما این موضوع ارتباط مستقیمی با افزایش توان تجهیزاتی قطعه‌سازان و خودروسازان دارد.

بهاره عریانی، پژوهشگر صنعت خودرو با اشاره به اینکه مبنای محاسبات 40 درصد داخلی‌سازی با در نظر گرفتن وضعیت کنونی صنعت خودرو کشور محاسبه می‌شود عنوان می‌کند که قطعه‌سازان ایرانی توان تحقق 25 درصد و خودروسازان توان اجرای 15 درصد را دارند اما موضوع مهم آن است دولت قصد دارد خودروسازان خارجی طی سه سال 40 درصد را به 80 درصد برسانند تا صنعت خودروی کشور بتواند با دریافت دانش فنی، توان خود را افزایش دهد بنابراین مشکل اصلی زمانی است که صنعت خودرو ما قصد دارد میزان داخلی‌سازی مدنظر را افزایش دهد. عریانی با اشاره به اینکه افزایش میزان عمق ساخت داخل ارتباط نزدیکی با میزان ورود سرمایه به کشور و مشارکت خارجی‌ها در صنعت خودرو ما دارد، عنوان می‌کند: در صورتی که خودروسازان طرف قرارداد، مشارکت واقعی و مناسبی داشته باشند، صنعت خودرو کشور می‌تواند ظرف سه سال 80 درصد را محقق کند اما اگر همکاری متناسب نباشد، این امر نیز محقق نمی‌شود زیرا خودروسازی ما توان و امکانات بیش از 40 درصد را ندارد. براساس محاسبات صورت گرفته از سهم 15 درصدی شرکت‌های خودروساز در ساخت داخل 40 درصد به تولید بدنه خودرو، رنگ و مونتاژ باز می‌گردد و سهم 25 درصدی قطعه‌سازان نیز به تولید قطعات بزرگی اختصاص دارد که امکان تولید آنها در ایران وجود دارد اما در فازهای بعدی باید تولید قطعات پیشرفته‌تر صورت بگیرد تا خواسته مدیران صنعتی کشور محقق شود.

از آنجا که براساس نرم جهانی داخلی‌سازی کمتر از 14 درصد در قالب واردات CBU، داخلی‌سازی بین 14 تا 30 درصد واردات CKD و نهایتا داخلی‌سازی بالای 50 درصد بیانگر میزان داخلی‌سازی مناسب است، بنابراین صنعت خودرو کشور باید حواسش را جمع کند که افزایش میزان داخلی سازی از 40 به 80 درصد خواسته اصلی مدیران براساس تجربه جهانی است. بنابراین دستیابی به این میزان در فازهای مختلف مدنظر قرار گرفته است که رسیدن به آن ارتباط مستقیمی با الزام شرکت‌های خارجی در عمل کردن به مفاد قراردادها دارد. در این زمینه حسن کریمی سنجری، کارشناس صنعت خودرو با اشاره به اینکه این الزام موجب ورود دانش و تکنولوژی به کشور خواهد شد، می‌گوید، دستیابی به عمق ساخت داخل 40 درصد در حال حاضر امکان‌پذیر است زیرا مربوط به بخش‌های بسیار ساده خودرو است. از آنجا که صنعت قطعه کشور با چالش‌های بسیاری مواجه است بنابراین موضوع مهم آن است که در ادامه یعنی افزایش عمق ساخت داخل از 40 درصد چه قطعاتی قرار است ساخت داخل شوند. وی معتقد است، از آنجا که ساخت داخل کردن قطعات پلت‌فرم خودرو که شامل اکسل، موتور و شاسی خودرو می‌شود بسیار با اهمیت است بنابراین صنعت قطعه و خودرو ما باید بتواند در این زمینه توان لازم را کسب کند که این موضوع نیز ارتباط مستقیمی با انتقال دانش و تجهیزات روز از سوی شرکای خارجی دارد.

تیراژ اقتصادی تولید

بنا به گفته کارشناسان، تولید خودرو باید به گونه‌ای باشد که برای خودروسازان خارجی صرفه اقتصادی داشته باشد. از آنجا که تیراژ لازم برای اقتصادی بودن ساخت داخل قطعات، 200 هزار دستگاه در سال است، با این حساب، خودروهایی که تولیدشان زیر این رقم است، اصلا توجیهی برای داخلی‌سازی قطعات آنها وجود ندارد. براین اساس کارشناسان معتقدند که هر چند مسوولان دولتی الزام 40 تا 80 درصد را در قراردادهای خودرویی مدنظر قرار داده‌اند اما آنگونه که به نظر می‌رسد تیراژ اقتصادی برای تولید مغفول مانده است؛ حال آنکه این موضوع تاثیر جدی در میزان داخلی‌سازی دارد. در همین زمینه فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو نیز می‌گوید: هر چند الزام داخلی‌سازی امر مثبتی است اما بعید به نظر می‌رسد که مزیت اقتصادی 40 تا 80 درصد ساخت داخل در نظر گرفته شده باشد.

زاوه با اشاره به اینکه در نظر نگرفتن این موضوع قطعا موجب افزایش هزینه تمام شده خودرو خواهد شد که صرفه اقتصادی ندارد، می‌افزاید: اینکه صنعت خودرو از وابستگی خارج شود اما هزینه تمام شده خودرو افزایش یابد، هدف‌گذاری بسیار اشتباهی است. مزیت اقتصادی این است که ضمن تولید انبوه، هزینه کاهش یابد و داخلی سازی صورت بگیرد. وی بی توجهی نسبت به ساخت داخل و تیراژ اقتصادی را موجب متضرر شدن مصرف کننده خودرو عنوان می‌کند.

کیفیت حلقه گمشده!

بنابر تجربه‌های پیشین به هر میزان که داخلی‌سازی در صنعت خودرو افزایش یابد، میزان کیفیت خودرو از استانداردهای مدنظر فاصله می‌گیرد. براین‌اساس برخی از کارشناسان معتقدند که افزایش عمق ساخت داخل به تنهایی حائز اهمیت نیست بلکه موضوع مهم‌تر آن است که در عین دستیابی به داخلی‌سازی بتوان محصولات کیفی را به بازار عرضه کرد چون قطعه‌سازان که توان کیفی و مطابق با استانداردهای روز دنیا را دارند، انگشت شمار هستند بنابراین افزایش عمق ساخت داخل در مدت زمان تعیین شده ممکن نیست.

چالش کیفیت و افزایش عمق ساخت داخل در حالی است که بسیاری از کارشناسان به تجربه رنو در صنعت خودرو کشور اشاره می‌کنند. به اعتقاد آنها رنو از طریق آموزش و انتقال دانش فنی توانست گرید قطعه‌سازان ایرانی را از رتبه پایین یعنی D به رتبه‌های بالا یعنی B و C افزایش دهد. اما رسیدن به این نیز زمانبر بوده است. بنابراین به نظر نمی‌رسد که افزایش عمق ساخت داخل به همراه کیفیت مطلوب در مدت زمانی که وزارتخانه مدنظر دارد، صورت بگیرد. در این زمینه بهاره عریانی می‌گوید: آموزش قطعه‌سازان و انتقال دانش فنی به مجموعه صنعت خودرو در تولید کیفی نقش اساسی دارد. در صورتی که خودروسازان خارجی وعده‌های خود را عملی کنند، ممکن است رسیدن به این موضوع زمانبر باشد اما امکان‌پذیر است. همچنین، حسن کریمی سنجری معتقد است: کیفیت ساخت قطعه بیشتر از آنکه به دانش فنی وابسته باشد به تکنولوژی ساخت وابستگی دارد. بنابراین صنعت خودرو زمانی می‌تواند به این مهم دست پیدا کند که سرمایه‌گذاری جدی در خطوط تولید و تجهیزات صورت بگیرد. وی با اشاره به اینکه در تولید ماژول‌ها و پاورترین‌ها به دانش فنی نیاز داریم، می‌گوید: از آنجا که صنعت خودرو ما در این زمینه عقب است بنابراین دستیابی به این مهم، امری زمانبر است. وی با اشاره به اینکه در صورتی که سرمایه‌گذار خارجی نقدینگی بالایی را وارد کند این موضوع امکان‌پذیر است، عنوان می‌کند: این سرمایه‌گذاری باید در بخش تجهیزات ساخت صورت بگیرد. در این میان اما سنجری معتقد است اگر به عمق ساخت داخل 80 درصد نیز برسیم باز هم یک نکته باقی می‌ماندو آن 20 درصدی است که خودروساز خارجی حاضر به انتقال آن به صنعت خودروی ما نیست. وی تاکید دارد، اگر صنعت خودرو کشور نتواند 20 درصد باقی‌مانده در داخلی‌سازی را کسب کند بنابراین سیکل خودروساز شدن ما تکمیل نخواهد شد.

برچسب ها

سرمایه گذاران خارجیوزارت صنعتقراردادهای خارجی
مطالب مرتبط بیشتر
روزانه سه هزار حلقه لاستیک به تولید کشور اضافه شد تلاش وزیر صمت در جهت واقعی سازی قیمت خودرو و افزایش تیراژ آن است راه میان‌بر وزارت صنعت برای آزادسازی قیمت خودرو رسیدن به ظرفیت تولید ۲میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال تقاضای واقعی خودرو چقدر است؟ تهیه بسته حمایتی صنعت خودرو با محوریت شکست انحصار افتتاح خط تولید موتور و مجموعه برف پاک کن خودروی تارا سیاست ما رقابتی کردن خودرو و حذف واردات است تعهدات دو خودرو ساز به خوبی در حال عملی شدن است افتتاح پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو با حضور وزیر صمت برنامه‌ریزی برای توسعه ساخت داخل اجزا و قطعات وارداتی صنعتی توجه حداکثری به استمرار راهبرد داخلی سازی قطعات و انجام به موقع تعهدات خودروسازان سرد شدند سیاست وزارت صنعت رقابتی ساختن خودروسازی است طرح ویژه دولت برای افزایش تولید خودرو ظرفیت مناسب شهرک صنعتی حدید مبتکران برای تامین نیازهای کشور در حوزه کامیون و کامیونت بازدید وزیر صمت از شهرک تخصصی تولید کامیون و کامیونت خودروسازی را از انحصار خارج می کنیم آیا قیمت گذاری خودرو به وزارت صمت سپرده می شود؟ آمادگی وزارت صمت برای راه اندازی خودروسازی با مشارکت ایدرو و بخش خصوصی توانمند در آذربایجان شرقی تولید خودرو در نیمه دوم امسال ۵۰ درصد افزایش می یابد تولید ۳۵ درصد قطعات خودروی کشور در آذربایجان شرقی مخالفت صریح سازمان بازرسی با افزایش قیمت خودرو عملیاتی شدن اوراق گام در زنجیره قطعات خودرو کلید خورد تشکیل بیش از ۴۰۰۰ پرونده تخلف خودرویی شناسایی و معرفی فرصت‌های صادراتی حوزه قطعات و مجموعه‌های خودرو روسیه به شرکت‌های ایرانی کیفیت خودرو با عذرخواهی افزایش پیدا نمی‌کند انتقال انحصار«خودرو» دوگانگی وزارت صنعت در قیمت گذاری خودرو ایجاد رانت ۵۰ هزار میلیارد تومانی در حوزه خودرو تولید ۲ خودرو با ۵ ستاره کامل کیفی در آبا‌ن‌ماه ۹۹ پیشنهاد وزارت صمت برای بازار خودرو روی میز سران قوا بورسی شدن خودرو منتفی نیست رمزگشایی از بسته نجات خودرو افزایش حداکثری عرضه برای کاهش سوداگری در بازار خودرو «عرضه خودرو در بورس» در کمیته صنعت کمیسیون صنایع در حال چکش‌کاری است شبهه در عرضه خودرو به بورس سایپا به تعهدات خود عمل کرده است حمایت ویژه از افزایش ساخت داخل تولید حضور رزم حسینی در مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا متضرر شدن دلال‌ها با ایجاد تعادل در قیمت خودرو در پی افزایش تولید وزیر صمت، نام محصول جدید ایران‌خودرو را اعلام کرد افتتاح خط تولید موتور بهینه سازی شده تارا بسته ویژه دولت برای تنظیم بازار خودرو چند دستگی بر سر قیمت خودرو بررسی درخواست وزارت صمت در هیات دولت آزادسازی قسطی قیمت خودرو انحصار تولید خودرو را می‌شکنیم تولید ۵۴۳ هزار دستگاه خودروی سواری تا آبان شروط «صمت» برای خیز«خودرو» هدف‌گذاری افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو تا پایان سال کیفیت، تنوع و قیمت خودروهای داخلی در شأن مردم ما نیست تولید روزانه ۴۵۰۰ خودرو توسط ایران خودرو و سایپا ۱۱ خودروی با ۴ ستاره کیفی در مهرماه امسال تولید شد به دنبال شکستن انحصار در حوزه خودرو هستیم خودکفایی در تولید تجهیزات مقابله با کرونا منفعت برنامه‌های توسعه‌ای ایران‌خودرو متعلق به مردم است رقابتی کردن صنعت خودرو جزو برنامه‌های وزارت صمت است طرح‌های خودرویی «صمت» ختم به خیر می‌شود؟ به دنبال طراحی خودروهای مدرن و ارزان قیمت با استفاده از ظرفیت‌های داخلی هستیم تدوین بسته رشد تولید و قیمت گذاری سرنوشت «قرعه‌کشی» با اجرای طرح «صمت» نرخ گذاری لاستیک سواری توسط تولیدکنندگان انجام می شود امتیاز مشروط «صمت» به خودروسازان لزوم سرمایه گذاری در صنعت خودروسازی برای رسیدن به فناوری های نوین جهانی عدم سرمایه گذاری در صنعت خودرو، سبب تعمیق شکاف فناوری در آینده این صنعت خواهد شد تولید ۱۱۶ هزار دستگاه موتور سیکلت در سال ٩٨ همکاری نامناسب تولیدکنندگان لوازم یدکی با سامانه جامع تجارت قیمت خودرو سرگردان میان وزارت صمت و بورس تشکیل شرکت‌های بزرگ برای ورود قدرتمند به بازارهای جهانی ۹ طرح پیشنهادی برای واردات خودرو تولید دوگانه‌سوزها در مدار رشد قیمت گذاری ۵۵درصد خودروهای داخلی توسط شورای رقابت دستور ویژه وزیر صمت برای همکاری با جوان مخترع کلاچ برقی شورای رقابت می‌ماند برگزاری جلسه‌ای با تشکل‌های موتورسیکلت بابت کیفیت پایین خودرو‌ها از مردم عذرخواهی می‌کنم توافق کمیسیون صنایع و وزارت صمت برای قیمت‌گذاری خودرو فاصله تجاری‌سازان با هدف‌گذاری صمت ۲۴۵ میلیون یورو از نیازمندی‌های صنعتی، داخلی‌سازی می‌شود تولید ۵ خودرو سواری چهار ستاره تولید خودرو ۱۹ درصد افزایش یافت طرح مشترک دولت و مجلس برای ساماندهی بازار خودرو به زودی اعلام می‌شود خودروسازی باید از انحصار خارج شود شمارش معکوس آزادسازی خودرو طرح مشترک دولت و مجلس برای ساماندهی بازار خودرو به زودی اعلام می‌شود برنامه‌های وزارت صمت برای ساماندهی بازار خودرو مقیمی: صنعت کشور نیازمند تصمیمات سخت و سریع است مدیرعامل جدید سازمان گسترش منصوب شد راهکارهای پیشنهادی ساماندهی بازار خودرو مورد بررسی قرار گرفت خریداران خودرویی که سود صدمیلیونی می‌کنند، باید مالیات بدهند قیمت‌های جدید خودرو در دست بررسی شرط پیش پرداخت مبلغ خودرو دوباره حذف شد کمیته خودرو با حضور وزیر صمت تشکیل جلسه داد مردم ایران لایق ‌خودروی خوب و با‌کیفیت ‌هستند خودروسازان ملزم به عرضه محصولات در بورس می‌شوند مدیرعامل گروه بهمن انتصاب رزم حسینی به سمت وزیر صمت را تبریک گفت پیام تبریک مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت تولید خودرو در نیمه اول امسال ۲۳ درصد افزایش یافت رزم «صمت» با انحصار خودرو پیام تبریک مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به وزیر جدید صمت تصمیم وزیر صمت برای قیمت خودرو؟ «رزم حسینی» وزیر «صمت» شد رزم حسینی برنامه های خوبی برای رشد صنعت دارد رزم حسینی صنعت را از بی تکلیفی خارج می کند برنامه‌ریزی برای داخلی‌سازی پنج درصدی تلاش برای کاهش قیمت خودرو و شکستن انحصار خودروسازی ریشه مشکلات بازار خودرو در اقتصاد کلان است سیاست‌گذاری به روش آزمون و خطا مجوز فروش فوق العاده ماهانه ۲۵ هزار دستگاه خودرو توسط ایران خودرو و سایپا منتفی بودن موضوع احتکار در ایران‌خودرو مازندران اجرای ۱۰ طرح فروش برای بیش از ۲۷۷ هزار دستگاه خودرو توسط دو شرکت بزرگ خودروساز تولید ۵ خودروی سواری ۴ ستاره افزایش تولید انواع خودرو خبر خوش درباره خودروی ارزان قیمت فروش فوق العاده خودرو با تحویل یک تا سه ماهه احتکار خودرو توسط خودروسازان صحت ندارد فروش فوق العاده ایران خودرو مشمول واریز ۱۰ درصد وجه می‌شود؟ عرضه ۱۵۲ هزار خودرو در طرح فروش فوق العاده تا پایان سال شرط جدید برای فروش خودرو فروش فوق‌العاده ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال ۹۹ فروش فوق‌العاده خودرو ماهانه ۲۵ هزار دستگاه از ابتدای مهر مردم انتظار گرانی خودرو نداشته ‌باشند دستور ویژه سرپرست وزارت صمت برای بررسی دپوی خودروها قیمت‌های بازاری خودروها غیرواقعی است تولید خودرو در کشور ۱۵ درصد افزایش یافت ماموریت روحانی به وزارت صمت برای بازگرداندن آرامش به بازار خودرو ۸۰ درصد خودروهای تحویلی، تعهدات معوق است عدم انتخاب وزیر صمت در نوسان قیمت‌ها و آشفتگی بازارها اثرگذار است سند موازی «صمت» برای «خودرو» پیش نویس بسته سیاستی ارتقای صنعت خودرو آماده شد ایفای تعهدات خودرو سازان، متناسب با ظرفیت تولید شفاف سازی روند واگذاری اموال و دارایی های غیر مولد خودروسازان «خودرو» در انتظار سکاندار جدید صمت هدفگذاری ۳۰۰ میلیون یورویی سایپا در توسعه ساخت داخل در سال ۹۹ تعریف ۴ هزار میلیارد تومان پروژه داخلی‌سازی با همکاری دانش‌بنیان‌ها تولید ۱۰ خودروی سواری ۴ ستاره سمت‌وسوی خودرویی «صمت» انتقاد قطعه‌سازان از عدم رای اعتماد به مدرس خیابانی کسانی که برای گرانی خودرو تلاش داشتند نمی خواهند به خیابانی رای دهیم ارائه ۴۳ هزار خودرو به بازار در هفته های آینده پنجره ای نو به کسب و کار پیش بینی سرپرست وزارت صنعت در مورد کاهش قیمت خودرو آرامش بازار خودرو مشروط به نرخ ارز است خودروسازان در حاشیه زیان هستند سیاست وزارت صنعت، منطقی‌سازی قیمت خودرو است تولید خودرو پس از دو سال از رشد منفی خارج شد اقدامات خودرویی وزیر پیشنهادی به مجلس هدفگذاری ۳۴۳ میلیون یورو کاهش ارزبری در چهار میز توسعه ساخت داخل صنعت خودرو خروج وزارت صمت از بنگاهداری در خودروسازی ها لازمه موفقیت صنعت خودرو افزایش ۱۸ درصدی تولید خودرو و رشد ۳۰ درصدی تحویل خودرو سه گزینه وزارت صنعت برای تولید خودروی ارزان‌قیمت رویکرد وزارت صمت تعمیق و توسعه ساخت داخل صنعت خودرو است شرط وزارت صنعت برای فروش اموال مازاد خودرویی ها ۳۰۰ میلیون یورو داخلی سازی قطعات خودرو در سال جاری صورت می گیرد تحول دیجیتال صنعت خودرو با همکاری ایدرو اوضاع کیفی خودروها رو به بهبودی است تداوم واگذاری اموال در خودروسازی انتقاد وزارت صنعت از استانداردهای جدید خودرویی رشد ۱۸ درصدی تولید تجمعی خودروسازان تا ۲۴تیرماه بازدید معاون وزیر صمت از گروه خودروسازی سایپا راهکار وزارت صنعت ‌‌برای کنترل بازار خودرو ضرورت تسریع در اعلام قیمت محصولات خودروسازان برای فصل دوم سال خودروی جدید k۱۳۲ تنها ۸درصد وابستگی دارد که آن هم داخلی‌سازی می‌شود برنامه تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری فرمان کنترل قیمت تایر از دست وزارت صمت خارج شده است تولید خودرو در سه ماه امسال ۲۲ درصد افزایش یافت تحویل و فروش لاستیک به واحد‌های متخلف ممنوع شد واردات اتوبوس و مینی‌بوس در دستور کار نیست بازنگری قیمت خودرو فصلی شد آغاز صدور فاکتور برای خریداران خودروهای طرح فروش ویژه ایام عید سعید فطر تعادل بازار خودرو در حوزه عرضه و تقاضا پیگیری می‌شود ۸۷ درصد ثبت‌نام‌ها برای خودروهایی بوده که با بازار اختلاف قیمت داشتند سود مشارکت صفر برای پیش فروش یکساله خودرو امکان تامین ۳۵۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس در مدت ۳ ماه ۱۰۲ مورد بازرسی از نمایندگی‌های فروش خودرو در کردستان انجام شد سیاستگذاری وزارت صمت برای تولید خودروها و موتورسیکلت‌های برقی جهش تولید خودرو در سال جاری آیا افرد دارای پلاک فعال می توانند در طرح فروش فوری خودروسازان ثبت نام کنند؟ درج اطلاعات غلط؛ سه سال محرومیت در ثبت نام خودرو اتصال برخط سامانه امتا سرعت ثبت نام متقاضیان خودرو را سریعتر کرد تداوم تولید و عرضه مهمترین عامل در تنظیم بازار خودرو تشکیل کمیته‌ای مشترک با حضور وزارت صمت و دانشگاه علم و صنعت برای تولید خودروی ملی تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو دستورکار خودروسازان در سال جاری مرکز تست جاده‌ای تا پایان سال ۹۹ راه اندازی می شود قرعه کشی خودرو مانع فرصت ویژه برای دارندگان امکانات بهتر اینترنتی وزارت صمت خواستار تمدید ۳ ماهه مصوبه واردات خودرو و کالاهای گروه ۴ شد+ سند نقدینگی قطعه‌سازان تامین می‌شود قول‌ سکان‌دار وزارت صمت به قطعه‌سازان برای حل مشکلات کارنامه خودرویی رئیس سابق «صمت» آزمون و خطا در اولین فروش فوق‌العاده سیاست‌های سه‌گانه برای ساماندهی بازار خودرو ثبت‌نام کنندگان نیازی به واریز وجه ندارند جزئیات بلوکه شدن مبالغ ثبت نام خودروها در یک حساب امانی مهلت زمانی تعیین شده برای پیش‌ ثبت‌نام خودرو تا چهارشنبه ۱۴ خرداد ۹۹ ادامه دارد دلایل واریز ۵۰ درصد از وجه خودرو در طرح فروش ویژه چهار مرحله دیگر فروش فوق العاده خودرو تا پایان سال داریم متقاضیان برای ثبت‌نام در طرح فروش خودرو، صرفا از طریق سامانه‌های اعلامی خودروسازان اقدام کنند شرط اخذ هر گونه چک از ثبت‌نام خودروها با دستور سرپرست وزارت صمت، حذف شد متقاضیان خرید خودرو تا چهارشنبه ۱۴ خرداد برای ثبت‌نام در سامانه‌های فروش خودروسازان فرصت دارند ضوابط ده‌گانه برای ثبت‌نام خودرو در طرح جدید فروش ایام عید سعید فطر قیمت جدید خودروها تا ساعاتی دیگر اعلام می‌شود خودروسازان مکلف به ایفای تعهدات قبلی همزمان باپذیرش تعهدجدید شدند ضوابط فروش ۲۵ هزار دستگاه خودرو در ایام عید سعید فطر نحوه فروش خودرو در عید سعید فطر از طریق اطلاعیه‌های رسمی اعلام خواهد شد عرضه ۲۵ هزار خودرو در عید فطر «صمت» به‌دنبال محتکران خودرو خودروسازان از بهمن ۹۷ قیمت های خود را بالا نبردند قیمت‌گذاری خودرو بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار به شورای رقابت واگذار شد ۱۰ محور جهش تولید به خودروسازان ابلاغ شد وزارت صنعت:​ شورای رقابت مسئول اعلام قیمت است مسئولیت ناشی از تحویل خودروی بدون پلاک با خودروسازان خواهد بود جلسات پلیس با وزارت صمت درباره بازار خودرو ثبت نام ۴۸۰ هزار خودرو بنزینی برای تبدیل به دوگانه‌سوز اعمال محدودیت های جدید برای جلوگیری ازحضور سوداگران در بازار خودرو فضای دلالی و واسطه‌گری خودرو حذف شود صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت شد وضعیت بازار خودرو تا عید فطر بهبود خواهد یافت چرا رحمانی یک شبه برکنار شد؟ مدرس خیابانی به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد فروش خودروسازان از این پس بدون سود مشارکت خواهد بود با افزایش قیمت خودرو برخی نمایندگان بدنبال استیضاح وزیر صنعت هستند خودروسازان عامل آشفتگی بازار را معرفی کنند اولتیماتوم وزیر صمت برای ساماندهی بازار خودرو در ۲۴ ساعت آینده نمایش وزارت صمت برای کنترل بازار خودرو ورود رئیس‌جمهور به بازار خودرو مردم هیجانی وارد بازار خودرو نشوند امکان تغییر نحوه قیمت گذاری خودرو شنبه بررسی می‌شود تولید پراید با استانداردهای ۸۵ گانه امکانپذیر نیست دلال‌ها حذف خواهند شد دستور وزیر صمت جهت بررسی فوری قیمت‌های نامتعارف بازار خودرو وزارت صنعت در افزایش قیمت خودرو باید کارشناسی عمل کند ستاد تنظیم بازار تصمیمی برای افزایش قیمت کارخانه ای خودرو نگرفته است تعیین قیمت خودرو هنوز نهایی نشده است جزییات جلسه ستاد تنظیم بازار برای تعیین قیمت خودرو آیا قیمت کارخانه‌ای خودرو افزایش می یابد؟ تولید خودروسازان خصوصی ۶۵ درصد افت کرد ایران خودرو در مدیریت بحران کرونا به خوبی عمل کرد نسخه پیچی‌برای تولید خودرو سقف تولید خودرو در سال ۹۹ خودروهای جدید بعد از کرونا رونمایی می شوند برنامه‌ریزی برای تولید ۵۰ هزار موتورسیکلت برقی تولید تجاری‌ها در ۹۸ افزایش یافت تولید ۱۵ هزار خودرو برقی و ۵۰ هزار موتورسیکلت برقی آماده باش وزارت صنعت به قطعه سازان برای شروع تولید از ۲۳ فروردین بیش از ۲۰۰ قطعه با ارزبری ۲ میلیارد یورویی داخلی سازی شد وانت بیشترین رشد تولید در گروه خودروها بیش از ۶۹۷ هزار دستگاه خودروی سواری تا پایان بهمن ماه تولید شد بازدید رئیس سازمان حمایت و بازرس ویژه وزیر صمت از خط تولید جهادی ماسک های بهداشتی گروه صنعتی سایپا یک بام و دو هوای وزارت صمت برای واردات خودرو تمامی توان دولت و وزارت صمت در مبارزه با کرونا متمرکز شده است فروش خودرو از مسیر «بخت‌آزمایی» تعهدات خودروسازان به روز شد جلسه ویژه وزیر صنعت با خودروسازان در حوزه مدیریت تقاضا روزانه ۴۰۰۰ خودرو در ایران تولید می‌شود سه شرط واگذاری خودروسازان در سال ۹۹ تولید خودروهای ناقص به صفر می‌رسد ادامه حبس آمار خودرویی در وزارت صمت وزیر صنعت نسبت به نحوه پیش فروش و تحویل خودروها پاسخگو باشد دستور ترخیص ۱۰۴۸ خودروی دپو شده صادر شد سقوط تولید خودرو در ۳ سال گذشته + جدول تولید سواری دیزل را ممنوع نکنید پیشنهاد وزارت صنعت برای توقف تولید برخی خودروها واردات خودروی دست دوم نداریم واردات کدام خودروها احتمالا آزاد می‌شود؟ ضرورت اصلاح شیوه توزیع لاستیک برای جلوگیری از انباشت کالا انرژی خودروسازان صرف بی توجهی وزرات صمت به صنعت می شود با تولیدکننده متخلف به شدت برخورد می‌کنیم وزارت صنعت برای حفظ اشتغال صنایع خودروسازی تلاش کند ایران‌خودرو و سایپا هر کدام باید هزار میلیارد تومان دارایی خود را واگذار کنند افت ۲۱ درصدی تولید لاستیک خودرو جزئیات تکمیل خودروهای ناقص کف کارخانه ابهامات پیش نویس مصوبه ترخیص شفاف شود + سند صرفه جویی ۸۰ میلیون یورویی در واردات قطعات خودرو شوک وزیر صنعت به واردکنندگان خودرو خصوصی‌سازی ۳ مرحله‌ای خودروسازان جزئیات برنامه‌ریزی‌ها برای خروج خودروهای کف پارکینگ حضور ۲۱۰ شرکت و تشکل در نخستین نمایشگاه ساخت داخل قیمت لاستیک کاهش یافت واگذاری خودروسازان داخلی در دستورکار قرار گرفت هشدار وزارت صنعت به خودروسازان: پارک ممنوع رتبه چهارم تولید تایر خودرو در کشور متعلق به خراسان جنوبی است قوه قضاییه به قراردادهای خارجی خودرو ورودکند در صورت لزوم از خودروسازان تحقیق و تفحص کنید خودروسازان مکلف به انجام تعهدات خود هستند بررسی ۹ سوال از وزیر صمت هیچ خودروسازی حق واردات قطعه تولید داخل را ندارد حتی در پراید و سمند هم کامل خودکفا نیستیم فرانسوی‌ها ۶۵ میلیون یورو اسکناس از ایران خارج کردند ساماندهی دستوری بازار خودرو دستورالعمل جدید قیمت‌گذاری خودرو در آستانه ابلاغ مصوبه جدید کمیته خودرو جایگاه سوم صنعت خودرو در اقتصاد کشور وابستگی به واردات قطعات خودرو امسال کاهش می‌یابد جزئیات جلسه مجلس با وزیر صنعت وزارت صنعت مکلف به همکاری با شرکت‌های معتبر خودروسازی جهان شد وزارت صمت به تداوم نابسامانی در بازارها پایان دهد خودروسازان افزایش سرسام‌آور قیمت خودرو را سبب شدند یک بام و دو هوای وزارت صنعت در کنترل قیمت خودرو هیچ جای دنیا وزارتخانه‌ای نداریم که خودروسازی داشته باشد تحویل تمامی خودروهای پیش فروش شده تا آخر مهرماه بعضی تجمع‌کنندگان معترض به افزایش قیمت خودرو در وزارت صنعت بازداشت شدند روند تولید خودرو افزایشی است قیمت روغن موتور افزایش نداشته است افزایش تولید خودرو در دستور کار الزام خودروسازان برای واگذاری اموال مازاد مقابله هوشمندانه با تحریم‌ها ادامه دارد تعریف ۱۰۰ پروژه جدید در صنعت خودرو ایران رایزنی با همتی و دژپسند برای حل مشکل نقدینگی و ماده اولیه تولید بخشی از واردات خودرو به کشور آزادسازی می شود تحلیل ما بازگشت رنو به بازار ایران در آینده است تزریق۳۴۰۰میلیارد تومان نقدینگی به صنعت قطعه سازی سیاست فروش فوری خودرو ادامه دارد مقیمی خبرداد: تشکیل کمیته سیاستگذاری داخلی سازی برگزاری اولین جلسه کمیته رفع موانع تولید در صنعت خودرو سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد یورویی آلمان برای تولید خودروهای برقی وعده‌ محقق نشده وزارت صنعت به تاکسیرانی وزیر صنعت درباره افزایش قیمت خودرو توضیح می‌دهد تلاطم بازار ربطی به خودروساز ندارد از حضور وزارت دفاع و ‌سپاه در صنعت خودروسازی حمایت می‌کنیم گرانی خودرو ارتباطی با فرمول وزارت صمت ندارد برنامه‌های وزارت صنعت برای مهار قیمت خودرو خودروسازان موظف به عرضه خودروهای پیش‌فروش شده با نرخ توافقی هستند تاکید براجرای برنامه های ۱۰گانه بهبود وضعیت صنعت خودرو تسهیل ورود مواد اولیه به کشور با بهره مندی از فرصت انتقال بدون ارز وزارت صنعت به دنبال اصلاح قیمت خودروهای داخلی است چرا وزارت صنعت تکلیف خریداران خودرو را مشخص نمی کند؟ هیچ خودرویی نباید در پارکینگ ها انبار شود ضوابط اجرایی ترخیص خودروهای وارداتی اعلام شد لزوم ورود سازمان امور مالیاتی بر فعالیت دلالان خودرو خودروسازان مکلف به اجرای ماده ۴ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان هستند مشتری عزیز، خودرو نداریم دعوتنامه های پیش فروش ارسالی خودروسازان ابطال و با شرایط جدید ابلاغ می شود پیش فروش های موعد تحویل شهریور تا دی ۹۷ شامل افزایش قیمت نیست تشکیل ستادی برای اعلام تصمیمات اتخاذ شده؟ نگرانی درباره عمل به تعهدات خودروسازان وجود ندارد دستور فوری وزیر برای حل مشکل مشتریان خودرو تشکیل ستاد برای پاسخگویی به اعتراض مشتریان سایپا و ایران خودرو تزریق نجومی به صنعتی ورشکسته اصلاح قیمت قطعات کلید خورد پیش فروش خودرو بدون مجوز وزارت صمت غیر قانونی است ابزار دفاع از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو سد جدید ترخیص خودروهای وارداتی خودروهای پیش‌فروش شده به زودی تحویل می‌شود بیان واقعیت ها، استراتژی رسانه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت است منابع ارزی و ریالی باید در اختیار صنایع اشتغالزا و صادرات محور قرار گیرد گره‌ای که به دست وزارت صنعت باز می‌شود تنظیم بازار خودرو تا اردیبهشت ۹۸ خودروسازان نیازمند برنامه پنج ساله برای تولید هستند مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات منصوب شد افزایش تولید خودرو و عمل به تعهدات فروش، سیاست جدید تنظیم بازار برای آرامش بازار خودرو تولید اتوبوس معطل تامین نقدینگی خودروسازان است سرانجام خودروهای پیش فروش شده چیست؟ دنده سنگین کامیون و اتوبوس در جاده تولید جای خالی شورای سیاست‌گذاری خودرو در ماجرای قیمت‌گذاری وزارت صمت به دنبال جلب رضایت ثبت‌ نام کنندگان خرید خودرو است توقف تولید خودرو در سال آینده تکذیب شد مشخص شدن تولیدات سال آینده با تعیین تکلیف تحریم‌ها حمایت از قطعه‌سازان صنعت خودرو اعلام قیمت خودرو تا هفته آینده کامیون‌سازان خصوصی در سراشیبی تولید وزارت صنعت به مصوبه دولت درباره موتورسیکلت‌های برقی عمل نکرده است کاهش پلکانی قیمت خودرو در دستور کار وزارت صمت و خودروسازان خودرو‌ها ۵ درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌شود بسته حمایتی مشکلات را حل می‌کند مشاور و دستیار ویژه وزیر صنعت منصوب شد ترخیص خودروهای دپو شده در انتظار اقدامات اجرایی وزارت صنعت سقوط یک رویا چهار انتصاب جدید در وزارت صنعت، معدن و تجارت قیمت‌گذاری خودرو بر مبنای ضوابط هیات تعیین و تثبیت قیمت‌ها آغاز عرضه خودرو به قیمت ۵ درصد کمتر از بازار توسط خودروسازان وزارت صنعت به افزایش قیمت خودرو ورود کند وزارت صنعت با افزایش۲۰ و ۳۲ درصدی قیمت تایر موافقت کرد تداوم تولید زیر ظرفیت تجاری سازان واردات مواد اولیه مورد نیاز صنایع بدون ثبت سفارش در مناطق آزاد رئیس جمهور با افزایش قیمت خودرو مخالف نیست اولین دعوت رسمی بازدید متخصصان دانشگاهی از خودروسازان بعد ۱۵ سال معاونان جدید وزارت صنعت معرفی شدند تعیین قیمت خودرو طرح سوال از وزیر صمت را استارت زد قیمت خودرو ۵ درصد کمتر از حاشیه بازار شود خروجی جلسه دیروز وزارت صمت سه مدیر جدید وزارت صنعت معرفی شدند بسته‌ای با دو ضربه‌گیر قیمتی خسروتاج از سازمان توسعه تجارت رفت صالحی نیا سرپرست سازمان صنایع کوچک شد فرشاد مقیمی معاون امور صنایع‌ وزارت صمت شد حواشی یک اظهار‌نظر خودرویی احکام جدید رحمانی برای معاونت‌ها اولویت های وزارت صنعت در دوران تحریم اعلام شد از افراد کارشناس در وزارت صنعت استفاده شود کلید قفل واردات در جیب کیست؟ حذف قیمت‌گذاری و پرداخت مابه‌التفاوت در دستور کار وزیر جدید صمت صبحانه کاری ‌صنعت و گمرک افزایش یک درصدی تولید تجاری‌ها تنظیم بازار اولویت جدید وزارت صمت است موضع سرپرست وزارت صنعت درباره قیمت خودرو اعلام قیمت جدید خودروها در کما چه سرنوشتی در انتظار "صنعت" است؟ از جنگ سرد با واردکنندگان تا حذف شورای رقابت سه راهبرد جدید وزارت صنعت در دوره جدید سوابق تحصیلی و کاری گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت صمت روحانی ۴ وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد وزارت صنعت پاسخگوی پیش‌فروش خودرو باشد رقابت پنهان برای قیمت‌گذاری خودرو رشد ۳۱ درصدی توزیع روغن موتور در سال جاری + جدول وزارت صمت درها را بر واردکنندگان خودرو بسته است تغییرات در فولادمبارکه و سایپا به شریعتمداری ارتباطی ندارد وزیر صمت استعفا نداده است اسامی ۴ گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور به مجلس + عکس و سوابق از معرفی ویسه به عنوان وزیر صنعت بی‌اطلاعیم تعیین تکلیف خودروهای مانده در گمرک احتمال ترخیص خودر‌وهای در گمرگ مانده رمزگشایی تغییر رفتار رنو در ایران واردکنندگان در انتظار تایید اصالت ثبت‌سفارش مشارکت خارجی، تنها راه رشد قطعه‌سازی مسیر پیش روی طرح ساماندهی بازار خودرو شریعتمداری به دلیل پیشنهاد وزارت کار از سمت خود استعفا داد قانون منع بکارگیری بازنشستگان در وزارت صمت اجرا شد تولید وانت کاهش یافت هماهنگی با لاستیک بارز برای تامین نیاز کرمان مستندات‌ ا‌حتکار‌ خودرو‌ را منتشر ‌کنید وزیر صنعت پاسخگوی کیفیت خودروهای تولید داخل باشد زورآزمایی رئیس شورای رقابت و وزیر صنعت بر سر قیمت خودرو! دلالان مهمترین عامل گرانی قیمت خودرو در بازار هستند ناتوانی در کنترل بازار دلیل اصلی گرانی خودرو بازدید مدیران روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت از خط تولید شرکت ایران خودرو دستور کیفی وزارت صنعت به عرضه‌کنندگان خودرو تعلل در انتشار گزارش کیفی خودرو جزئیات شیوه تسویه مابه‌التفاوت نرخ ارز از سوی واردکنندگان ارز ۴۲۰۰ برای قطعه‌سازان شائبه چانه‌زنی سیاسی را تشدید کرد ۴۳۶ هزار دستگاه در چهار ماه وزارت صمت مقصر تمام اتفاقات بازار خودرو خودروسازها موظف به رعایت استانداردهای ۸۵ گانه هستند خودروهای آتش نشانی به گروه ۲ کالایی منتقل شد احتمال آزادسازی قیمت خودرو؛ آیا پراید، ۴۳ میلیون تومان خواهد شد؟ تلاش نافرجام وزارت صمت در شفاف سازی ارزی التهاب بازار خودرو دستاورد مهم وزیر صمت توضیحات اژه‌ای درباره بازداشت مسئولان وزارت صنعت هشدار وزیر صنعت به واردکنندگان خودرو با ارز ۴۲۰۰ تومانی سایت وزارت صنعت برای ثبت سفارش خودروها هک نشده بود چالش جدید داتیس خودرو و وزارت صنعت نظارت کامل بر مراحل ثبت سفارش از سوی معاونین وزارت صنعت ، معدن و تجارت صورت می گیرد جزییات اعلام جرم قاچاق علیه واردکنندگان خودرو مشکلی برای تولید خودرو تا پایان سال نداریم تفاهم نامه صنعت قطعه با دانشگاه وارد فاز اجرایی شد وزارت صنعت در انتشار فهرست واردکنندگان غیرقانونی خودرو کج‌سلیقگی کرد اطلاعیه " آسان موتور" در زمینه انتشار لیست ثبت سفارش ها و واردات غیر قانونی خودرو از بین رفتن امکان سو استفاده و تقلب در ثبت سفارش کالا قطعه‌سازان ارز درخواستی خود را تغییر دهند نعمت زاده سایت ثبت سفارش را غیر قانونی بست سرمایه‌گذاری خودروسازان در ترکیه مهلت ترخیص خودرو ۶ ماه شد دامنه بازنگری ممنوعه‌ها به خودرو می‌رسد؟ «گمرک» و وزارت «صنعت، معدن و تجارت» از جمله مقصران تخلفات خودرویی هستند پیش‌قرارداد حقی را برای دریافت غرامت از خودروسازان فرانسوی ایجاد نمی‌کند داتیس خودرو نماینده انحصاری هایکو است هیچ یک از مدیران این وزارتخانه تاکنون دستگیر نشده‌اند دستورالعمل فعالیت امدادخودروها به وزارت صنعت ارسال شد برخی تخلفات ثبت سفارش خودرو مربوط به گذشته است منتظر گزارش وزارت صنعت درخصوص واردات خودروهای لوکس هستیم توضیحات مدیر اسبق سیستم ثبت‌سفارش وزارت صمت رنو و پژو سیتروئن در صورت ترک ایران، باید به ایران غرامت دهند پژو تصمیمی برای خروج از ایران ندارد ادعای واردات متخلفانه ۱۰۰ هزار خودرو صحت ندارد اعلام قیمت ارزش پراید به نقل از وزیر صنعت، معدن و تجارت کذب محض و تاسف برانگیز است چند پرسش درباره فهرست وارد‌کنندگان خودرو؟ اعلام اسامی کلیه شرکت های وارد کننده خودرو به بانک مرکزی یک وزارتخانه، دو صدا! در تاخیر واگذاری بن رو به ایدرو دستی در کار نیست ممنوعیت موقتی واردات خودرو تا پایان سال جزئیات جلسات وزارت صنعت با پژو و رنو احتکار خودرو غیرقابل تصور است قیمت خودرو افزایش نمی یابد حقوق قطعه سازان در قراردادهای خودرویی مطالبه شود توضیح جالب وزارت صنعت درباره شماره‌گذاری ۱۰ هزار موتورسیکلت کاربراتوری! تکذیب هک شدن سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد وزارت صمت؛ واردات خودرو در اولویت آخر تخصیص ارز+تصویر شرکت‌های بازرسی دارای گواهی فعالیت مدارک و مستندات خود را برای ارزیابی ارایه کنند اعلام تعلیق فعالیت خودرو سازان خارجی به معنای قطع همکاری با شرکای ایرانی نیست سایپا آمادگی تولید خود را به طرف‌های خارجی اعلام کرده‌ است زمزمه تولید مجدد موتورسیکلت‌های کاربراتوری در وقت اضافه جلسه اضطراری کمیسیون صنایع برای بررسی قرار داد «رنو و پژو » توضیحات معاون وزیر صنعت درخصوص قاچاق ۶۴۰۰ خودرو تکرار بدقولی خودروسازان فرانسوی در بازار ایران واردات خودرو سخت‌تر از همیشه احتکار خودرو صحت ندارد پیش‌فروش خودرو منوط به دریافت مجوز است بند دریافت غرامت به قراردادهای جدید قطعه سازی اضافه شود الزام واردکنندگان به نصب شناسه کالا بر خودرو وارداتی+ سند تعیین تکلیف قیمت خودرو به هفته آینده موکول شد مشکلی برای همکاری با خودروسازان اروپایی نداریم حفظ پرستیژ اتحادیه اروپا ضامن قراردادهای خودرویی قرارداد با خودروسازان اروپایی پا برجاست دو سناریوی «خودرو» پس از نقض برجام قراردادهای جدید شرکت‌های فرانسوی با رعایت منافع مشترک منعقد شده است حضور کم‌حاصل سرمایه‌گذاران خارجی؟ دست‌انداز برجامی صنعت خودرو خروج آمریکا از برجام خللی در قرارداد رنو ایجاد نمی کند همکاری با خودروسازان خارجی ادامه می‌یابد مذاکرات خودرویی ایران با اروپا برای نوسازی ناوگان تجاری واردات خودرو آسان‌تر نمی‌شود جزئیات گزارش ارزیابی کیفیت خودروها تمرکز وزارت صنعت بر توسعه خودروهای هیبریدی و برقی همکاری با خودروسازهای فرانسوی درست بود یا غلط ؟ مجوز سرمایه گذاری خارجی شرکت «رنو» در استان مرکزی سوء استفاده از نظام ثبت سفارش کشور پشت پرده توقف واردات خودرو به روایت شریعتمداری وزارت صنعت ملزم به اجرای طرح ساماندهی بازار خودرو است مصوبه دولت برای کاهش تعرفه خودروهای هیبریدی به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد تلاش‌های وزارت صنعت برای توسعه فناوری‌های خودروهای پاک اثرات مخرب نوسانات ارزی بر قراردادهای خودرویی خواست مشتری در تصمیم‌سازی وزارت صنعت ناکامی «شروط خودرویی» در پسابرجام گشایش گره صنعت خودروسازی با رقابتی شدن تولید مشکل صنایع کشور، قدیمی بودن ماشین آلات و خط تولید است توضیحات خودروسازی کارمانیا در خصوص عدم انتشار آمار تولید این شرکت + سند مصوبه جدید دولت برای ترخیص خودروها از گمرک اعلام شد مرور مهمترین اخبار صنعت خودرو / شهریور ۱۳۹۶ بررسی دقیق ماجرای خودروهای وارداتی حذف گری مارکت‌های خودرو ابلاغ شد + سند احتیاط خودروسازان اروپایی در قراردادهای سرمایه‌گذاری و تولید مشترک توافق بر سر حذف خودروهای قدیمی توضیحات وزارت صنعت در خصوص خودروهای هیبریدی وعده وارد‌کنندگان به مشتریان استانداردهای ۸۵گانه خودرو تعدیل می شود پیش فروش خودرو صرفاً پس از اخذ مجوز از وزارت صمت مجاز است وزارت صمت به دنبال بازگشت به استاندارد یورو۴ در خودرو های دیزل وزارت صمت به دنبال راهکار آزادسازی خودروهای مانده در گمرک+ سند حراست وزارت صنعت به گزارش‌های مردمی تخلفات پاداش می‌دهد ۵ تا ۶ درصد خودروهای مصرفی وارداتی است وضعیت "ژله‌ای" استانداردهای ۸۵ ‌گانه خودرویی تا دی‌ ۹۷ ناامیدی از حذف خودروهای قدیمی استانداردهای ۸۵ گانه بازنگری نخواهد شد «رنو» فناوری را منتقل نکند جلوی قرارداد را می‌گیریم تا اطلاع ثانوی تعرفه ها بر اساس مصوبه دولت اجرا خواهد شد آخرین وضعیت قرارداد رنو و ایدرو وقت واگذاری خودروسازان تجاری به خارجی‌ها اجرای پروژه های صنعت خودرو جزء سیاست های ششگانه ایدرو است فرانسوی ها هیچ گونه بدعهدی نداشتند شناسایی خودروهای وارداتی غیرقانونی و معرفی آنها به مراجع مرتبط جزئیات نامه‌نگاری گمرک با وزارت صنعت و اقتصاد پیشنهاد وزیر صنعت برای کاهش ۲۰ درصدی تعرفه خودروهای هیبریدی به هیئت دولت تنها خودرو سواری تولید داخل مشمول قیمت گذاری می شود دبیر شورای اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد تک‌ستاره‌ها در آستانه حذف رأی دیوان برای توقف افزایش تعرفه واردات خودرو را هنوز ندیده‌ام مخالفت با ترخیص خودروهای در گمرک مانده «بن‌رو» در آستانه واگذاری به رنو قرارداد رنو و ایدرو به کجا رسید؟ آخرین وضعیت برنامه استفاده از سوختهای زیستی جذب سرمایه گذار خارجی برای افزایش ظرفیت صادرات صنعت خودرو ضروریست فریب شرکت‌های غیرمجاز پیش فروش خودرو را نخورید+ قیمت‌های امروز خودرو لازمه پیش فروش خودرو داشتن ثبت سفارش با دوره زمانی معتبر و دریافت مجوز است وزارت صنعت دلایل افزایش قیمت خودروهای وارداتی را اعلام کرد خودروهای مانده در گمرک ترخیص می‌شوند کارنامه داخلی سازی خودروسازان افزایش تولید پژو ۲۰۰۸ به روزانه ۱۳۰ دستگاه در نیمه دوم بهمن‌ماه ورود بازرسی وزارت صنعت به کارشکنی ها علیه یک واردکننده رسمی خودرو بسته حمایتی برای توسعه برقی‌ها شرط واردات خودرو از سوی غیر نمایندگی ها اعلام شد ماموریت ضربتی وزارت صنعت برای کاهش آلودگی هوا توافق ایران و هند برای ساخت پلتفرم مشترک خودرو سکوت خبری رنو تکذیب افزایش قیمت خودروهای وارداتی توسط کرمان موتور بازار بهم ریخته خودرو دستورالعمل جدید واردات خودرو ابلاغ شد افزایش قیمت خودروهای داخلی خلاف واقع است جایگاه ویژه قطعه‌سازی در وزارت صنعت وزارت صنعت هرگونه تصمیم برای گران شدن خودرو داخلی را تکذیب کرد مخالفت با قرارداد منتشر نشده رنو انعقاد قرارداد خودروسازان علت تفحص از «ایدرو» است واگذاری بن رو به رنو منتفی شد منتظر پاسخ دولت برای واردات پلکانی خودرو هستیم وزارت صنعت در بستن سامانه ثبت سفارش تخلف کرده است نزدیکی خودروسازان به رکورد ۹۰ مهدی جمالی مشاور وزیر صنعت شد افزایش ۲۱ درصدی تولید اتومبیل سواری در ۷ ماهه امسال راه اندازی کارخانه تولید خودرو در ارومیه مدیر کل جدید دفتر وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد مهلت ثبت سفارش خودرو ۳ ماهه شد آدرس غلط برای صنعت قطعه‌سازی تعرفه جدید واردات خودرو به دولت رفت نسخه جهانی توسعه خودروسازی ایران دو مدل همکاری توسعه قطعه‌سازی در پساتحریم مردم ساوه طومار حمایت از قرارداد رنو را امضا کردند شنیده ها از انتصاب جدید در وزارت صمت خیز وزارت صنعت برای ادغام قطعه‌سازان تغییر مدیرعامل سایپا ربطی به وزارت صنعت نداشت ورود بدون ثبت سفارش خودرو مسئولیتش با واردکننده است خسروتاج در ریاست سازمان توسعه تجارت ایران ابقا شد یونس سینکی به عضویت ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت، معدن و تجارت درآمد سرمایه‌گذاری تازه نیسان در چین قرارداد رنو به آخر خط نرسید؟ کارنامه سرمایه گذاری خارجی خودروسازان در ۶ ماهه ابتدای سال جاری تداوم افت صادرات خودروسازان بازبینی قرارداد خودروسازان با شرکای خارجی از هفته‌آینده طرح مقابله با قاچاق قطعات خودرو نهایی شد شرکت مشترک ایران خودرو و پژو وارداتی بودن پژو ۲۰۰۸ را رد کرد (+سند) الزام خودروسازان به انطباق نمایندگی‌های مجاز متناسب باتعداد خودروی تحت ضمانت توضیحات وزارت صنعت،معدن و تجارت به برخی انتقادها درباره واردات تراکتور جزییات خط‌و‌نشان وزارت صنعت برای خودروسازان چینی شماره‌گذاری خودروهای تولید مشترک مشروط می‌شود مقام معظم رهبری از مهمترین حامیان صنعت خودروسازی کشور است فردا اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو به ریاست شریعتمداری برگزار می‌شود معاونت بازرگانی داخلی و اقتصادی وزارت صنعت به حسن یونس سینکی رسید خط و نشان وزارت صنعت برای خودروسازان چینی تا پایان سال قرارداد جدید خودرویی نداریم پنج سرعت گیر قراردادهای خارجی خودرو یک بام و دو هوای صادرات خودرو تحمیل هزینه‌ قرارداد‌های خودرو به مشتری نحوه همکاری و میزان پیشرفت قراردادهای خودرویی چه کسانی و چگونه سئات اسپانیا را نیامده فراری دادند؟! تکلیف بازار خودرو را روشن کنید توقف ثبت سفارش خودرو موقتی است انتقال تکنولوژی باید سرفصل سرمایه گذاری‌ها باشد عظیم خودرو با سرمایه گذاری خارجی وارد عرصه تولید شد دو راهی فرجام قراردادهای خارجی تولید بیش از ۶۹ هزار دستگاه خودرو در شهریورماه امسال نقشه راه پاکستان در انقلاب صنعت خودرو قانون اسقاط خودروهای فرسوده برای خودروهای تولید داخل حذف شد + سند دولت با درخواست شریعتمداری موافقت کرد حذف محدودیت شماره گذاری خودروهای پر مصرف واردات خودرو درگیر امضاهای طلائی نشود دو تاریخ متفاوت برای حذف خودروهای قدیمی «مهر عدم‌ساخت» در دست قطعه‌سازان منطق ساده واردات خودرو بالای ۲۵۰۰ سی سی حذف بر چسب قیمت خودرو؟ گشودن پرونده خودرو در تصادفات جاده‌ای برنامه‌ریزی برای رشد فروش صنعت خودرو به ۵۰ میلیارد دلار چالش های صنعت خودرو در دولت دوازدهم شریعتمداری با ادعای ۳۵ میلیاردی واردکنندگان چه می‌کند!؟ نعمت‌زاده رسما از وزارت صنعت رفت کاهش پلکانی نرخ سود خودروسازان دیده‌بانی دیرهنگام از قراردادهای خودروسازی آغاز فعالیت کانال رسمی وزارت صنعت،معدن وتجارت در شبکه تلگرام شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم شد کنترل قیمت خودروهای وارداتی دستوری شد مخالف افزایش یله و رهای ارز هستم وزارت صنعت به نمایندگان خودروسازان خارجی هشدار داد تصمیم اشتباه وزارت صنعت واردات خودرو را ۴۳ درصد افزایش داد گام‌های لرزان واردکنندگان در مسیر تولید صدای قطعه‌سازان از قراردادهای پسابرجام درآمد واردات خودرو متوقف نشده دو نشانه ماندگاری قراردادهای خودرویی نگاه وزیر احتمالی صنعت به بخش خودرو برنامه های شریعمداری برای وزارت صنعت، معدن، تجارت قرارداد خودرویی با فرانسوی‌ها با اصل ۴۴ مغایرت ندارد بازار خودروهای وارداتی آرام است افزایش تیراژ دوگانه‌سوزها در چهار ماهه امسال ۶۳ هزار سفارش خرید "مدل ۳" لغو شده است بررسی ورود شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی نمی‌گذاریم کره بازار خودرو ایران را تصاحب کند وزارت صنعت دخالتی در قیمت‌گذاری خودرو نمی‌کند سهم خودرو از تولید ناخالص داخلی به ۳.۵ درصد می‌رسد افزایش فروش سالانه صنعت خودرو به ۲۸ میلیارد دلار تناقض داخلی‌سازی خودروهای جدید قراردادهای جدید خودرویی تکنولوژی های روز را وارد کشور می کند تولید خودروهای تجاری افزایش می‌یابد اثر کمرنگ داخلی‌سازی بر قیمت خودروها رویای ایرانی در قرارداد رنو سرنوشت خانواده تندر-۹۰ پس از امضای قرارداد رنو ترمز واردات با حمایت از تولید داخل امید خودروسازان بین‌المللی به بازار ایران بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ایران خودرو چالش چهار وجهی بومی‌سازی خودروها سرمایه های جذب شده در صنعت خودرو وارداتِ بلامانعِ ۷۵ مدل خودرو خارجی توسط ۱۶ نماینده رسمی مصرف سوخت خودروها باید به ۷ لیتر برسد آسیب‌شناسی شراکت خارجی در خودروسازی ایران وزارت صنعت هنوز جزئیات قراردادهای خودرویی را اعلام نکرده است دو خودرویی که قرار نیست بازنشسته شوند! «دست بالا» در مذاکرات خودرویی ابهام در قراردادهای خودرویی رشد ۱۴درصدی تولید خودرو سختگیری متقابل ایدرو و رنو موضع غیرشفاف شورای رقابت در قیمت‌گذاری خودرو تعلل وزارت صنعت دلیل تاخیر در اعلام قیمت های جدید خودروست تقابل ارزش «برند» رنو و «بازار» ایران سهم خودرو از تفکیک وزارت صنعت و بازرگانی دیده‌بانی قرارداد «پژوسیتروئن» از دو زاویه برنامه‌ وزارت صنعت برای ارتقای فناوری صنعت خودرو برنامه وزارت صنعت برای ادغام خودروسازان و قطعه‌سازان راهکارهای وزارت صنعت برای مدیریت واردات خودرو برنامه‌ وزارت صنعت برای تامین مالی خودروسازان پاسخ پژو به محرمانه بودن قرارداد با ایران خودرو پیام انتخابات ایران به خودروسازان جهان هیجان مشارکت خارجی در صنعت خودرو فرمول جذب سرمایه خارجی در خودروسازی امضای دومین قرارداد پسابرجامی صنعت خودرو فینال «مذاکرات رنو» دومین قرارداد خودرویی ایدرو کلید خورد قراردادهای خودرویی با خارجی‌ها جنبه واگذاری دارد نسخه خارجی جذب سرمایه در خودروسازی اثر پارازیت‌های خودرویی بر سرمایه‌گذاران خارجی مدل مشارکت با خارجی‌ها طرح وارداتی دولت کلید خورد تغییر الگوی مشارکت خارجی خودروسازان چالش چهارضلعی خودروسازان خارجی در ایران چرا قرارداد بنز و رنو نهایی نشد؟ قرارداد رنو نهایی شد آخرین مانع حضور خارجی‌ها در خودروسازی ایران؟ بعید می‌دانم پراید تا آخر سال از رده خارج شود عبور از الزام داخلی‌سازی خودروهای خارجی نقد یک‌طرفه مشارکت‌های خارجی خودروسازان جزئیاتی ازقراردادهای محرمانه خودروسازان ایرانی با پژو قرارداد رنو تا دوهفته دیگر امضا می شود هدف‌گذاری تولید ۵/ ۱ میلیون خودرو در سال ۹۶ ناتمام‌های صنعت خودرو در سال ۹۵ سرمایه‌گذاران خارجی جذب صنعت خودرو شوند ضرورت همکاری با خودروسازان بین‌المللی شکوفایی قراردادهای خودرویی در سال ۹۶ گزارشات ISQI مبنای ما برای تصمیم گیری و برخورد با شرکت های خودروسازی است جزئیات قرارداد با رنو ابهام در امضای قرارداد رنو عجله‌ای در امضای قراردادهای خودرویی نداریم توافقنامه تولید تایر و واگن با اسلواکی جذابیت صنعت خودرو داخلی برای خارجی ها انتقاد طیب نیا از مخالفان خصوصی سازی اطلاعات قراردادهای خودرویی دراختیار سازمان‌های نظارتی قرار خواهد گرفت تصمیم وزارت صنعت برای خودروهای قدیمی امضای ۶ قرارداد بزرگ در صنعت خودروسازی مسئولیت قراردادهای محرمانه با من وزارت صنعت پیشنهادی برای افزایش تعرفه‌های واردات خودرو ندارد اختلافات گمرک و وزارت صنعت واردکنندگان خودرو را به درد سر انداخت سیر تکاملی خودروسازی ایران با قراردادهای خارجی؟ برنامه‌های وزارت صنعت برای حمایت از قطعه‌سازان وزارت صنعت واردات خودرو را هم در دست گرفت دست‌انداز مذاکرات خودرویی خودروسازی های کشور خصولتی هستند سند توسعه صنعت خودرو تغییر می‌کند آخرین خبرها از قرارداد با خودروسازی و بانک‌های ایتالیایی گام بلند برای حمایت از سرمایه‌گذار خودرویی سرنوشت سهام ایدرو در جوینت‌ونچر رنو پیش‌بینی ۵ تا ۶ درصدی نرخ رشد صنعت امضا قراردادهای بیشتر از جمله با خودروسازان وزارت صنعت سفارش‌های ثبت‌شده واردات خودرو را حذف کرد نهایی شدن حضور فولکس در ایران مقاومت وزارت صنعت دربرابر نصب فیلتر دوده بر خودروهای دیزلی مذاکرات برای ورود ۱۹ خودروساز بزرگ به کشور بعد از لغو تحریم‌ها ترمز خودروسازان در جاده مشارکت اطلس خودرو و آسان موتور مشکلی برای بازگشت به سامانه ثبت سفارش ندارند زمزمه قرارداد جدید ایران با "بنز" یک سال پس از برجام تولید مشترک به جای مونتاژ وجود بیش از ۴۰ نمایندگی خارجی خودرو در ایران مذاکره با خودروسازان برای حذف محصولات قدیمی انعقاد ۵ قرارداد بین‌المللی خودرویی تا پایان سال امضای قرارداد رنو؛ یک ماه دیگر ماراتن سهم‌خواهی از بازار وارداتی‌ها یکی دیگر از شروط ثبت‌ سفارش خودرو سرمایه خارجی زیادی در پسابرجام وارد ایران شده است امضای پیش قرارداد با قطعه سازان در قرارداد پژو ضعف قراردادهای خودروسازان با قطعه سازان مشکل ساز شد قطعه سازان داخلی از فرصت قرار داد پژو استفاده کنند عبور سرمایه‌گذاران خارجی از دالان بلاتکلیفی تفاهم نامه رنو به زودی قرارداد می‌شود وزارت صنعت عقب‌نشینی کرد ابزار تشویقی یا تنبیهی برای ورود سرمایه‌گذار خارجی؟ قرارداد با پژو بهترین توافق تاریخ خودروسازی کشور بود انحراف به سمت انحصار نگران وضعیت قرارداد جدید پژو با تمدید ۱۰ساله تحریم هستیم شرکت فرانسوی فورسیا برای کنترل آلایندگی تولیدات صنعت خودرو ایران سرمایه گذاری می کند قرارداد با فورسیا در جهت تحقق یکی از اهداف بزرگ دولت بود هدفمان عرضه راهکارهای پاک حمل‌ونقل به ایرانیان است صادرات قطعات کنترل آلایندگی خودرو به روسیه گامی بلند برای مقابله با آلودگی هوای شهرهای ایران در قرارداد با فورسیا امکان به‌روزآوری پیوسته فناوری را داریم گزارش تصویری از انعقاد قرارداد جوینت ونچر رایزکو-کروز و فورسیا تأسیس جوینت ونچر رایزکو-کروز و فورسیا برای تولید سیستم های آلایندگی خودرو فرزاد خلفی سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت شد اجرای نخستین قرارداد پسابرجامی در ایران‌خودرو نفع توقف شماره‌گذاری خودروهای آمریکایی برای کیست؟ پرونده فرسوده‌ها به کمیته صنعت رفت گزارش خبری خبرگزاری مهر مبنی بر "شکایت دولت از راهور" تکذیب شد جاده یک‌طرفه قراردادهای خارجی قرارداد با سیتروئن نهایی شده است «بند غرامت» در قراردادهای خودرویی ایران خرید فرصت سرمایه‌گذاری با قراردادهای فرانسوی شروط صریح قطعه‌سازان ایرانی برای پژو و رنو خودروسازان از ارائه جزئیات قراداد با فرانسه خودداری می‌کنند خبر «توقف تولید پژو ۴۰۵ و پراید» تکذیب شد موافق برخی مذاکرات خودروسازان نبودیم مذاکرات خصوصی با خودروسازان بزرگ پس‌لرزه خارجی در خودروسازی ایران دسترسی نمایندگان مجلس به قراردادهای خارجی صنعت خودرو فولکس هم آمد قراردادهای خودرویی زیر ذره‌بین مجلس نعمت زاده هفته آینده در مورد قراردادهای خارجی خودروسازان به مجلس پاسخ می‌دهد قراردادهای خودرویی را شفاف کنید حفظ منافع قطعه‌سازان در قراردادهای خودرویی نبود بخش خصوصی، دلیل ورود ایدرو به قرارداد رنو مجلس با کلیت انعقاد قراردادهای جدید خودرویی موافق است خودروسازان کره‌ای حاضر به فعالیت در ایران نشدند رنو۴۰‌۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری مستقیم انجام می‌دهد انتقال دانش‌فنی، نقطه قوت قرارداد رنو ریزش خودرویی ها طی دو روز انتقال فناوری در قراردادهای خودرویی قرارداد جدید رنو دو سر برد است قراردادهای جدید با خودروسازان خارجی منعقد می‌شود سهم ایدرو در قرارداد رنو کاهش خواهد یافت رنو بهترین قرارداد تاریخ خودرو کشور است اقبال داخلی‌سازی با نظارت شرکت‌های خارجی گزارش قرارداد با رنو را هنوز به مجلس نداده‌اند فصل جدید همکاری رنو با صنایع خودرو سازی ایران گزارش تصویری امضای قرارداد همکاری رنو-نیسان و ایران جزئیات نهایی قرارداد رنو-نیسان با ایران همکاری ایران خود‌رو و پژو؛ قرارد‌اد‌ی برای تمام صنایع بررسی قراردادهای خودروسازان با طرف‌های خارجی در کمیسیون صنایع حرکت در جهت بهره‌وری، توسعه بازار و تنوع سبد محصولات لزوم بیمه ارزی قراردادهای خودرویی رونمایی از قراردادهای پسا برجام اثر نوسانات ارزی بر قراردادهای خودرویی اصلاح ساختار مالی در برابر ارائه تسهیلات ساخت خودروهای جدید با ۲۰ درصد داخلی سازی عقب نشینی وزارت صنعت از چارچوب قراردادهای خارجی پیش‌بینی رشد ۴.۲ درصدی صنعت در سال جاری امحای خودروهای قاچاق مدنظر نیست قرارداد سایپا و سیتروئن یک ماه دیگر نهایی می‌شود مشکلات مدیریتی واحدهای صنعتی جدی است وداع با روش‌های سنتی توزیع لوازم یدکی آغاز تولید پژو ۲۰۰۸ با ۲۰درصد ساخت داخل سرمایه‎گذاری خارجی در صنعت به مرحله تولید رسید اقدامات صورت گرفته درسایپا همراه با جهت گیری مثبت و منطقی است اعلام آمادگی کره‌ای‌ها برای احداث زیرساختهای حمل و نقلی آغاز پرداخت غرامت پژو به ایران وزارت صنعت محدودیتی برای مذاکره خودروسازان داخلی با شرکای خارجی ایجاد نکرده است سرانجام قرارداد با خودروسازان خارجی چه خواهد شد؟ مسیر پرپیچ‌و‌خم خارجی‌ها در خودروسازی ایران دافعه و جاذبه سرمایه‌گذاری خارجی جزئیات قرارداد ایران و ایتالیا برای ساخت جاده ۱۲۰۰ کیلومتری معماری پلت‌فرم‌ها در قراردادهای خارجی بنز برای بستن قرارداد خودرویی با شرکت های ایرانی شرط گذاشت مذاکرات دو خودرو ساز بخش خصوصی با ایتالیا، کره و آلمان عضویت همزمان معاونین نعمت‌زاده در هیات مدیره چندین شرکت بزرگ تجاری ایران‌خودرو با شرکت ال‌جی کره قرارداد می بندد سایه وزارت صنعت بر قراردادهای صنعت خودرو محدود کردن پیش فروش خودرو اهرمی برای کنترل جهشی قیمت ها رضا رحمانی به عنوان قائم‌‌مقام وزیر صنعت منصوب شد نامه وزارت صنعت به تولیدکنندگان خودروهای چینی بهره برداری از پل بزرگ خلیج فارس تا ۳ سال آینده خودرویی ها و گرداب بلاتکلیفی علت تاخیر در انتشار گزارش‌های ارزشیابی کیفی خودروها طی شدن روال اداری است نعمت زاده به دیدار فولکسی‌ها می رود استدلال شورای رقابت درباره دنا و تندر اتوماتیک برای همه خودروها صادق است نحوه محاسبه ساخت داخل ۴۰ درصد در قراردادهای خارجی تجربه جهانی عبور از «خودرو ملی» تحریک تقاضا با جایگزینی فرسوده‌ها تغییر چهره سایت‌های استراتژیک خودروسازان پای خودروهای آمریکایی به ایران باز شد حضور خودروسازان خارجی در قالب سرمایه‌گذاری مشترک پایان مونتاژ خودرو در ایران؟ تغییر سه معاون وزیر صنعت کلید خورد استقبال خارجی‌ها از سرمایه‌گذاری در ساخت آزادراه حداقل ۵۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری در گروه سایپا نهایی شده است سه واکنش به سرمایه خارجی همایش صنعت خودرو نقطه ی عطفی برای حضور سرمایه گذاران خارجی است
برگشت به بالا