نماینده مجلس در تذکر به وزیر صنعت،

انبار شدن خودروها به بهانه فقدان آیینه و دستمال کاغذی ضعف وزارت صنعت است

عصر خودرو- عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در تذکری به رضا رحمانی عنوان کرد که انبار هزاران خودرو در پارکینگ خودروسازان به بهانه نداشتن آیینه و دستمال کاغذی مصداق ناتوانی وزارت صنعت است.

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷:۰۰

انبار شدن خودروها به بهانه فقدان آیینه و دستمال کاغذی ضعف وزارت صنعت است

 به گزارش پایگه خبری«عصرخودرو» به نقل از  فارس، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در تذکری به رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد که توقف و انبار هزاران خودرو در پارکینگ شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا به بهانه کمبود قطعه در حالی‌که صرفا دستمال کاغذی و آیینه و … ندارند، مصداق بارز ضعف و ناتوانی وزارت صنعت در اعمال نظارت و وظایف قانونی خود است.

متن کامل تذکر نماینده شاهین‌شهر به رحمانی به شرح زیر است:

خلاصه تذکر: توقف و انبار هزاران خودرو در پارکینگ شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا به بهانه کمبود قطعه در حالی‌که صرفا دستمال کاغذی و آیینه و… ندارند مصداق بارز ضعف و ناتوانی وزارت صنعت در اعمال نظارت و وظایف قانونی خود است.

شرح تذکر:

جناب آقای وزیر

واقعیت این است که مدیریت بازار خودرو در دست دلالان و واسطه‌هایی است که فقط به منافع نامشروع خود می‌اندیشند و بعضی مدیران این صنعت مجری دستورات آنها هستند و ظاهراً وزارت متبوع جنابعالی صرفا نقشی جز نظاره‌گری و تماشا ندارد. لازم است در جهت ساماندهی بازار برنامه مناسب ارائه و اقدام لازم داشته باشید.

برچسب ها

احتکارخودروهای دپوکمبود قطعه
مطالب مرتبط بیشتر
کشف ۱۲۶ دستگاه خودروی ایرانی و خارجی فاقد پلاک در پایتخت ۲۴ دستگاه خودروی احتکاری توقیف شد کشف یک انبار دیگر احتکار خودرو در غرب تهران تخلیه ماشین‌های صفر کیلومتر و بدون پلاک از پارکینگ‌ها انبار ۳۸ میلیاردی احتکار خودرو در کازرون لو رفت! مجازات ۲۰ سال حبس در انتظار احتکارکنندگان خودرو گله‌مندی صاحبان خودروهای دپو شده در گمرک از موانع ترخیص فرصت سوزی وزارت صمت برای ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک + سند مصوبه ترخیص خودروهای دپو شده به گمرک ابلاغ شد+سند ترخیص خودروهای دپو شده باز هم به مشکل خورد قفل ترخیص خودروهای دپویی‌ شکسته شد تمدید ثبت سفارش‌ خودروهای دپویی فروش ۶۰ درصد خودروهای خریداری شده در بازار آزاد دست‌انداز ثبت سفارش در مسیر دپویی‌ها آغاز ترخیص خودروهای دپو شده از فردا دستور ترخیص ۱۰۴۸ خودروی دپو شده صادر شد گره ارزی و قانونی در ترخیص خودروهای دپو شده تحویل ۲۰۰۰۰ خودروی دپوشده به مردم تمدید دوباره مهلت ترخیص خودروهای دپویی فرمول تکمیل خودروهای ناقص خرید ‌۶ هزار خودرو ‌توسط یک خانم مگر خودروساز بیمار است که ماشین دپو کند و به خریدار جریمه بدهد؟ سایه سازمان استاندارد روی خودروهای ناقص تکمیل ۱۸۰ هزار خودروی ناقص تا یک‌ماه و نیم دیگر دپوی خودروهای تولید ۹۷ دو فرضیه درباره خودروهای دپویی راکد ماندن سرمایه در گردش صنایع با افزایش دپو خودروهای ناقص در انبارها احتکاری نداریم ، خودروها پس از تکمیل تحویل مشتریان می شود آیا خودروسازان "احتکار" کرده‌اند؟ موضوع دپوی خودرو در انبار خودروسازان صحت ندارد دپو شدن خودرو توسط خودروسازان حقیقت دارد؟ آخرین وضعیت خودروهای دپو شده از زبان واردکنندگان محتکر لاستیک خودرو به ۵۰۰ میلیون ریال جریمه محکوم شد در دو شرکت خودروسازی همیشه مستقر هستیم دپوی ۱۴ هزار دستگاه خودروی وارداتی در گمرک و مناطق آزاد اولین جلسه محتکر لوازم یدکی خودرو به ارزش بیش از ۴۷ میلیارد ریال برگزار شد تحمیل هزینه به واردکنندگان با دپوی خودروها در گمرک بسته‌ای برای تعیین قیمت خودرو تدوین می‌شود انبار حاوی چهار تریلی لوازم یدکی در مشهد کشف شد ضرورت تسریع در ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات حراج موتورسیکلت‌های احتکاری در فضای مجازی به‌دنبال سقوط نرخ ارز انبار روغن خودروی احتکار شده در پارس‌آباد کشف شد قاچاق و احتکار ۱۵۰ میلیارد ریالی لوازم یدکی در جنوب تهران مستندات‌ ا‌حتکار‌ خودرو‌ را منتشر ‌کنید انبار ۲۰ میلیارد تومانی لوازم یدکی احتکار شده در پیشوا کشف شد متهم دو تابعیتی احتکار لوازم یدکی بازداشت شد خودروهای خارجی جدید در راهند محتکر قطعات خودرو ۱.۷ میلیارد ریال جریمه شد دولت برای قیمتگذاری جدید خودروها تعجیل کند احتکار تایرهای پرفروش تایید شد! خودروهای دپو شده در گمرک ظرف چند روز آینده ترخیص می شوند انتقاد مشاور عالی رئیس اتاق ایران از انتشار اخبار غیرکارشناسی درباره خودرو «احتکار» خودرو را گران کرد؟ خودروسازان امروز پاسخ می‎دهند امکان احتکار خودرو از سوی خودرو سازان وجود ندارد احتکار قطعات خودرو توسط سودجویان
برگشت به بالا