درخواست شماره‌گذاری ۱۰ هزار موتورسیکلت‌ کاربراتوری

زمزمه تولید مجدد موتورسیکلت‌های کاربراتوری در وقت اضافه

عصر خودرو- بعد از گذشت بیش از دو سال از آغاز ممنوعیت تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری، باز هم موتورسیکلت‌سازان قصد تولید این دستگاه آلاینده را دارند.

سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸:۰۰

زمزمه تولید مجدد موتورسیکلت‌های کاربراتوری در وقت اضافه

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا،  درخواست جدیدی برای پلاک‌گذاری حدود 10 هزار موتورسیکلت کاربراتوری از سوی وزارتخانه‌های صنعت و کشور مطرح شده و  این درحالیست که بر اساس مصوبه تیرماه سال 95، تولید موتورسیکلت کاربراتوری در کشور ممنوع است و از این تاریخ شرکت‌ها باید به سمت تولید موتورسیکلت انژکتوری حرکت می‌کردند.

در این نامه که خطاب به معاون اول رئیس جمهور نوشته شده و به امضای محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت و همچنین عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور رسیده، آمده است:

« جناب آقای دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول محترم رئیس جمهوری

احتراما به استحضار می‌رساند پیرو اطلاع مصوبه شماره 38454/ت53172ه مورخ 1395/4/2 هیات وزیران در مورد ممنوعیت تولید و شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری و پس از اعلام لیست تعداد 400 هزار دستگاه موتور از سوی وزارت متبوع بر اساس اعلام انجمن سازندگان موتورسیکلت و شرکت‌های مربوطه به وزارت کشور و پلیس راهور، مجددا برخی از شرکت‌های تولیدکننده موتورسیکلت اعلام داشتند که به دلیل عدم اطلاع و اعلام لیست موجودی موتور به انجمن ذیربط، تعدادی از موتور سیکلت‌های تولیدی آنان (جمعا 9543 دستگاه) موفق به شماره‌گذاری نشده‌اند، لذا برای جلوگیری از تبعات اجتماعی و بروز مشکلات کارگری و مساعدت برای تداوم فعالیت این شرکت‌ها خواهشمند است دستور فرمایید متن مصوبه پیشنهادی به منظور طرح و تصویب در دستور کار هیات وزیران قرار گیرد.»

لازم بذکر است که بر اساس مطالعات کارشناسی موتورسیکلت‌های کاربراتوری سهم بالایی در تولید گازهای آلاینده و کاهش کیفیت هوا دارند. چندی پیش هم نیره پیروزبخت - رییس سازمان ملی استاندارد -  اعلام کرد که یک موتورسیکلت کاربراتوری چهار برابر یک خودرو ایجاد آلودگی می‌کند و باید موتورسیکلت‌های کشور مطابق با استانداردهای روز اروپا تولید شوند و مصوبه دولت در این زمینه باید رعایت شود.

عیسی کلانتری - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست - در گفت‌وگو با ایسنا در مورد درخواست مجدد برای تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری می‌گوید: قطعا ما مخالف پلاک‌گذاری مجدد موتورسیکلت‌های کاربراتوری هستیم و مخالفت خود را هم به دولت اعلام کرده‌ایم.
نمی‌دانم 10 هزار موتور کاربراتوری از کجا آمده؟

وی در پاسخ به این پرسش که چطور بعد از گذشت دو سال از مصوبه دولت برای توقف شماره‌گذاری موتور کاربراتوری چنین درخواستی مطرح شده است، اظهار می‌کند: من نمی‌دانم این 10 هزار موتورسیکلت کاربراتوری از کجا پیدا شده است. گویا در انبار برخی از موتورسازان تعدادی موتور کاربراتوری باقی‌مانده که قصد دارند آنها را شماره‌گذاری کنند و بفروشند.
سازمان حفاظت محیط زیست مخالف شماره‌گذاری مجدد موتورهای کاربراتوری

معاون رئیس جمهور در مورد نتیجه احتمالی این درخواست، با اشاره به اینکه هنوز ارائه مجوز برای شماره‌گذاری این تعداد موتورسیکلت در دولت مطرح نشده است، می‌گوید: بررسی این درخواست در دستورکار دولت قرار دارد اما هنوز در دولت مطرح نشده و اینکه به تصویب برسد یا نه، مشخص نیست. به هر حال ما مخالفت خود را در مورد تولید مجدد موتورهای کاربراتوری به دولت اعلام کرده‌ایم.

کلانتری در پاسخ به این پرسش که آیا در این زمینه با اعضای هیات دولت رایزنی کرده است یا نه؟ می‌گوید: چه رایزنی؟ چه کسی است که نداند در زمستان 12 درصد آلودگی هوای تهران ناشی از موتورسیکلت‌های کاربراتوری است. ما هم گرچه متولی کاهش آلودگی هوا در کشور هستیم اما نمی‌توانیم کسی را تهدید کنیم. حق وتو در دولت هم که نداریم.
صدور مجوز تولید موتور کاربراتوری برعهده دولت است

وی تاکید می‌کند: دولت در این زمینه تصمیم می‌گیرد و اگر بخواهد به تولید مجدد موتور کاربراتوری مجوز دهد، کاری از دست ما برنمی‌آید حتی من حق رای در دولت ندارم و تنها وزرا حق رای دارند. به هر حال صدور یا عدم صدور مجوز به موتورهای کاربراتوری تصمیمی است که بر عهده دولت است و باید ببینیم چه تصمیمی گرفته می‌شود.

به گزارش ایسنا، به‌طور قطع هدف از وضع مصوبه «توقف تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری» کاهش آلودگی هوا و افزایش تعداد روزهای سالم و پاک برای شهروندان ایرانی است و طبیعتا صدور مجوز شماره‌گذاری مجدد به این موتورسیکلت‌ها نقض این مصوبه محسوب می‌شود. هر چند که وزارت صنعت و تولیدکنندگان موتور کاربراتوری پیش از این با اضافه کردن تبصره‌ای توانستند مجوز تولید 4300 دستگاه کاربراتوری دیگر را در سال گذشته بگیرند البته بنا به گفته دهقان‌آزاد - کارشناس مسئول استانداردهای موتورسیکلت سازمان ملی استاندارد ایران- سال پیش نه 4300 موتور بلکه 740 هزار موتور کاربراتوری تولید و شماره‌گذاری شد. با این وجود باز هم وزارت صنعت در سال 97 یعنی کمتر از سه سال بعد از تایید مصوبه هیات وزیران، مجددا خواستار صدور مجوز برای پلاک‌گذاری موتورسیکلت‌ها شده است.

در این باره مسعود تجریشی - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست - نیز ضمن مخالفت با صدور مجوز پلاک‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری، این اقدام را خلاف قانون دانسته و معتقد است: ادعای موتورسیکلت‌سازان در مورد بی‌اطلاعی از مصوبه ممنوعیت تولید موتورهای کاربراتوری قابل قبول نیست و آن‌ها وظیفه داشتند که از تحولات حوزه کاری خود مطلع باشند.

وی ماجرای درخواست صدور مجوز برای شماره‌گذاری 10 هزار موتور کاربراتوری را تشریح می‌کند و به ایسنا می‌گوید: وزارت صنعت اعلام می‌کند که اشتباه از این وزاتخانه بوده که نتوانسته به همه سازندگان موتورسیکلت در مورد مصوبه سال 95 و ممنوعیت تولید موتورکاربراتوری اطلاع‌رسانی کند و مدعی است که به دلیل زیاد بودن تعداد موتورسیکلت‌سازان، دو تا از مجموعه‌های سازنده موتور از این اطلاع‌رسانی جا مانده‌اند و با بی‌اطلاعی از مصوبه دولت مبنی بر توقف شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری اقدام به ثبت سفارش (engine) موتور کاربراتوری کرده‌اند.

تجریشی ادامه می‌دهد: در شرایط حاضر این engine ها وارد کشور شده است بنابراین وزارت صنعت با اینکه اعتراف می‌کند تقصیر خودشان بوده که نتوانسته‌اند به این دو مجموعه اطلاع‌رسانی کنند و آن‌ها را از محدودیت زمانی برای شماره‌گذاری کاربراتوری‌ها باخبر کند اما درخواست صدور مجوز برای تولید حدود 10 هزار موتور را مطرح کرده‌ است.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر ضرورت تصمیم‌گیری دولت در مورد این درخواست مجوز می‌گوید: از آنجا که برای صدور مجوز شماره‌گذاری این تعداد موتورسیکلت نیاز به مصوبه دولت دارد در روز یکشنبه (20 خرداد) در کارگروه زیربنایی دولت با حضور معاونان وزرا و معاونین رئیس جمهور جلسه‌ای برای بررسی همین موضوع برگزار شد.
استدلال موافقان و مخالفان شماره‌گذاری موتورهای کاربراتوری

تجریشی ضمن تشریح جلسه کارگروه زیر بنایی هیات دولت در مورد مجوز شماره‌گذاری موتورهای کاربراتوری می‌گوید: در این جلسه موافقان شماره‌گذاری کاربراتوری‌ها بحث اشتغال و بی‌اطلاعی موتورسیکلت‌سازان را مطرح می‌کردند اما مخالفان ارائه مجوز اعتقاد داشتند که به اندازه کافی به سازندگان موتورسیکلت کشور برای تولید موتور کاربراتوری فرصت داده شده است و آن‌ها حدود یک سال بعد از مصوبه دولت به وزارت صنعت مراجعه کرده‌اند و این وزارتخانه هم اعلام می‌کند که 10 ماه دیگر طول کشیده تا فرآیند اداری این درخواست برای ارسال به دولت و بررسی در کارگروه زیربنایی هیات دولت برسد.

وی با اشاره به نتیجه جلسه کارگروه زیربنایی دولت می‌گوید: در این جلسه تنها نمایندگان سه دستگاه با این طرح شماره‌گذاری موتورهای کاربراتوری مخالفت کردند و بقیه از جمله وزارت صنعت موافق اجرای آن بودند البته نتیجه نهایی زمانی مشخص می‌شود که این موضوع در هیات دولت بررسی شود و به احتمال قوی تا دو هفته آینده تکلیف این موضوع مشخص خواهد شد. تصمیمی که در کمیته فرعی گرفته شده تصمیم نهایی نیست، چون هنوز در دولت بررسی نشده و امید است که در دولت به تصویب نرسد.
بی‌خبری موتورسیکلت‌ساز از مصوبه دولت قابل قبول نیست

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه این موضوع باید در یک فضای منطقی بررسی و در مورد آن تصمیم گرفته شود، اظهار می‌کند: سازمان حفاظت محیط زیست بر این موضوع تاکید دارد که شماره‌گذاری مجدد موتورسیکلت‌های کاربراتوری غیر قانونی است و این ادعا که به موتورسیکلت‌سازان اطلاع‌رسانی نشده، قابل قبول نیست. چون قطعا هر بخش صنعتی از اتفاقات و تحولات حوزه خود با خبر است، در شرایطی که اتحادیه موتورسیکلت‌سازان از مصوبه دولت مطلع بوده، مگر می‌شود یک سال بعد موتورسیکلت‌سازی اظهار بی‌اطلاعی کند؟ این ادعا، اتفاق عجیبی است. وظیفه موتورسیکلت‌ساز بوده که خبر داشته باشد.

تجریشی در ادامه در توضیح این ابهام که در چنین مواقعی معمولا بحث اشتغال یا بیکاری عده‌ای از کارگران برای دریافت مجوز شماره‌گذاری موتور کاربراتوری مطرح می‌شود، می‌گوید: متاسفانه مشکلات کشور در حوزه اقتصادی تبدیل به اهرم یا بهانه‌ای شده است که قانون و سلامت مردم کنار گذاشته شود. باید دور از احساسات در این مورد تصمیم گرفته و به مرّ قانون عمل شود و این موضوع یک تست برای جامعه ما است که ببینیم بین سلامت تعداد زیادی از مردم در این نسل و نسل آینده و اهداف و منافع کوتاه‌مدت کدام یک انتخاب می‌شود؟

وی تاکید می‌کند: باید روشن کنیم که می‌خواهیم صنعت را به هرقیمتی داشته باشیم یا اعتبار و اصالت را به انسان و سلامتی او می‌دهیم؟ پاسخ مثبت به این درخواست موتورسیکلت‌سازان تبدیل به یک رویه می‌شود و هر کسی می‌تواند برای اجرا نکردن قوانین و مصوبات بهانه‌ای مطرح کنند. ناراحت‌کننده است که ببینیم با این همه تلاش مصوبه وضع شود و با چنین کارهایی به راحتی همه زحمت‌ها به هدر برود.  

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن ابزار نگرانی نسبت به وضعیت محیط زیست کشور می‌گوید: در چنین مواقعی است که به ضرورت جرم‌انگاری تخلفات محیط زیستی می‌رسیم. همان طور که مقام معظم رهبری هم اشاره کردند که تخریب محیط زیست باید جرم تلقی شود، چون اگر جرم‌انگاری صورت نگیرد؛ هر کسی می‌تواند برای عدم رعایت محیط زیست توجیهی ارائه دهد. همین طور شده که شاهدیم در شرایط حاضر به قیمت سلامتی مردم قصد تولید موتور کاربراتوری وجود دارد.

تجریشی در پایان تاکید می‌کند: رای دادن به تولید مجدد موتورسیکلت کاربراتوری به این معناست که هنوز نتوانسته‌ایم وضعیت بد محیط زیست کشور را تشریح کنیم، برای همین است که هنوز عده‌ای به عدم اجرای قوانین زیست محیطی به عنوان جرم نگاه نمی‌کنند و این نشان می‌دهد هنوز خیلی راه داریم.
اعتراض شدید دبیر کارگروه ملی آلودگی هوا به درخواست مجوز شماره‌گذاری موتور کاربراتوری

افزون بر اینها، وحید حسینی - مدیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا - نیز در اعتراض به درخواست «صدور مجوز شماره‌گذاری حدود 10 هزار موتورسیکلت کاربراتوری» یادداشتی روی سایت دبیرخانه این کارگروه منتشر و آورده است: علی‌رغم مخالفت جدی سازمان حفاظت محیط زیست و دبیرخانه کارگروه ملی آلودگی هوا متاسفانه مطلع شدم مجوز پلاک‌گذاری نزدیک به 10 هزار دستگاه موتورسیکلت بی‌کیفیت کاربوراتوری مستقیما توسط هیات وزیران در حال صدور است این درحالیست که مطابق مصوبه مورخ تیرماه 1395 هیات وزیران، تولید این نوع موتورسیکلت به عنوان یکی از مهمترین منابع آلودگی هوا و صدا ممنوع است. با وجود این مصوبه تا پایان سال 1395 به همه سازندگان مهلت تولید داده و قرار شد از ابتدای 1396 هرگونه پلاک گذاری این وسیله نقلیه آلوده ممنوع باشد.

اکنون پس از گذشت دو سال از مصوبه مذکور چه دلیلی برای چنین استثنایی وجود دارد؟ آیا تاکنون تولیدکنندگان، مهلت کافی برای تغییر فناوری نداشته‌اند؟ آیا چنین تصمیمی ضعیف شدن اثرگذاری مصوبات دولت محترم نیست بگونه‌ای که هر مصوبه‌ای بعدا می‌تواند مشمول تمدید و تخفیف و ... شود؟ آیا این تصمیم عملا تنبیه قانون‌مدارانی نیست که در این مهلت قانونی اقدام به تغییر فناوری موتورسیکلت کرده‌اند؟

روشن است که تایید درخواست مجوز تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری یک حرکت ضد محیط زیستی است و قطعا در شرایطی که انتظار می‌رود دولت محیط زیستی دوازدهم برای تولید موتورسیکلت‌های انژکتوری با کیفیت و استاندارد تلاش کند، صدور مجوز تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری اقدامی مأیوس‌کننده است.

برچسب ها

موتورسیکلتوزارت صنعت
مطالب مرتبط بیشتر
منتفی بودن موضوع احتکار در ایران‌خودرو مازندران آقای خاص برقی‌های ایران نسخه جدید راهور تهران برای ساماندهی موتورسیکلت سواران اجرای ۱۰ طرح فروش برای بیش از ۲۷۷ هزار دستگاه خودرو توسط دو شرکت بزرگ خودروساز تولید ۵ خودروی سواری ۴ ستاره افزایش تولید انواع خودرو خبر خوش درباره خودروی ارزان قیمت فروش فوق العاده خودرو با تحویل یک تا سه ماهه احتکار خودرو توسط خودروسازان صحت ندارد فروش فوق العاده ایران خودرو مشمول واریز ۱۰ درصد وجه می‌شود؟ عرضه ۱۵۲ هزار خودرو در طرح فروش فوق العاده تا پایان سال شرط جدید برای فروش خودرو فروش فوق‌العاده ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال ۹۹ فروش فوق‌العاده خودرو ماهانه ۲۵ هزار دستگاه از ابتدای مهر مردم انتظار گرانی خودرو نداشته ‌باشند دستور ویژه سرپرست وزارت صمت برای بررسی دپوی خودروها قیمت‌های بازاری خودروها غیرواقعی است تولید خودرو در کشور ۱۵ درصد افزایش یافت ماموریت روحانی به وزارت صمت برای بازگرداندن آرامش به بازار خودرو ۸۰ درصد خودروهای تحویلی، تعهدات معوق است عدم انتخاب وزیر صمت در نوسان قیمت‌ها و آشفتگی بازارها اثرگذار است خط تولید موتورسیکلت و اسکوترهای الکتریکی در پرندک افتتاح شد سند موازی «صمت» برای «خودرو» پیش نویس بسته سیاستی ارتقای صنعت خودرو آماده شد آشنایی با برترین موتورسازان جهان ایفای تعهدات خودرو سازان، متناسب با ظرفیت تولید شفاف سازی روند واگذاری اموال و دارایی های غیر مولد خودروسازان «خودرو» در انتظار سکاندار جدید صمت هدفگذاری ۳۰۰ میلیون یورویی سایپا در توسعه ساخت داخل در سال ۹۹ تکلیف موتورسیکلت‌ها در پارکینگ‌های پایتخت چیست؟ تعریف ۴ هزار میلیارد تومان پروژه داخلی‌سازی با همکاری دانش‌بنیان‌ها تولید ۱۰ خودروی سواری ۴ ستاره سمت‌وسوی خودرویی «صمت» اگر به دنبال هیجان هستید این موتورسیکلت را بیشتر بشناسید انتقاد قطعه‌سازان از عدم رای اعتماد به مدرس خیابانی کسانی که برای گرانی خودرو تلاش داشتند نمی خواهند به خیابانی رای دهیم ارائه ۴۳ هزار خودرو به بازار در هفته های آینده پنجره ای نو به کسب و کار پیش بینی سرپرست وزارت صنعت در مورد کاهش قیمت خودرو آرامش بازار خودرو مشروط به نرخ ارز است خودروسازان در حاشیه زیان هستند سیاست وزارت صنعت، منطقی‌سازی قیمت خودرو است تولید خودرو پس از دو سال از رشد منفی خارج شد اقدامات خودرویی وزیر پیشنهادی به مجلس موتورسیکلتی که با صدای غول آسایش معروف شد موتور سیکلت هم گرفتار گرانفروشی! هدفگذاری ۳۴۳ میلیون یورو کاهش ارزبری در چهار میز توسعه ساخت داخل صنعت خودرو کشف ۳۳ دستگاه موتورسیکلت سنگین قاچاق خروج وزارت صمت از بنگاهداری در خودروسازی ها لازمه موفقیت صنعت خودرو افزایش ۱۸ درصدی تولید خودرو و رشد ۳۰ درصدی تحویل خودرو سه گزینه وزارت صنعت برای تولید خودروی ارزان‌قیمت رویکرد وزارت صمت تعمیق و توسعه ساخت داخل صنعت خودرو است شرط وزارت صنعت برای فروش اموال مازاد خودرویی ها ۳۰۰ میلیون یورو داخلی سازی قطعات خودرو در سال جاری صورت می گیرد ۵۶ درصد تصادفات موتورسیکلت سواران در معابر بزرگراهی رخ می‌دهد استفاده از بادگیر در جلوی موتور سیکلت برای موتور سیکلت سوارن تحول دیجیتال صنعت خودرو با همکاری ایدرو اوضاع کیفی خودروها رو به بهبودی است تداوم واگذاری اموال در خودروسازی انتقاد وزارت صنعت از استانداردهای جدید خودرویی رشد ۱۸ درصدی تولید تجمعی خودروسازان تا ۲۴تیرماه بازدید معاون وزیر صمت از گروه خودروسازی سایپا راهکار وزارت صنعت ‌‌برای کنترل بازار خودرو آیا ساماندهی موتورسیکلت‌ها شدنی است؟ ضرورت تسریع در اعلام قیمت محصولات خودروسازان برای فصل دوم سال خودروی جدید k۱۳۲ تنها ۸درصد وابستگی دارد که آن هم داخلی‌سازی می‌شود پارکینگ رایگان برای موتورسیکلت‌های «لاله‌زار» تهران برنامه تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری فرمان کنترل قیمت تایر از دست وزارت صمت خارج شده است تولید خودرو در سه ماه امسال ۲۲ درصد افزایش یافت تحویل و فروش لاستیک به واحد‌های متخلف ممنوع شد موتورسیکلت‌ها به کولر و بخاری مجهز شدند واردات اتوبوس و مینی‌بوس در دستور کار نیست بازنگری قیمت خودرو فصلی شد بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها تا آخر شهریور آغاز صدور فاکتور برای خریداران خودروهای طرح فروش ویژه ایام عید سعید فطر ارائه طرح جدید ساماندهی موتورسیکلت‌سواران به وزیر کشور اولتیماتوم پلیس به زنانی که ترک موتور می‌نشینند ضرورت ساماندهی ۹ میلیون دستگاه موتورسیکلت فاقد بیمه‌نامه تعادل بازار خودرو در حوزه عرضه و تقاضا پیگیری می‌شود ۸۷ درصد ثبت‌نام‌ها برای خودروهایی بوده که با بازار اختلاف قیمت داشتند نقش موثر استفاده از "موتورسیکلت برقی" بر کاهش آلودگی صوتی تهران سود مشارکت صفر برای پیش فروش یکساله خودرو احتکار از خودرو به موتورسیکلت رسید امکان تامین ۳۵۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس در مدت ۳ ماه ۱۰۲ مورد بازرسی از نمایندگی‌های فروش خودرو در کردستان انجام شد سیاستگذاری وزارت صمت برای تولید خودروها و موتورسیکلت‌های برقی جهش تولید خودرو در سال جاری شرایط اخذ گواهینامه موتورسیکلت آیا افرد دارای پلاک فعال می توانند در طرح فروش فوری خودروسازان ثبت نام کنند؟ درج اطلاعات غلط؛ سه سال محرومیت در ثبت نام خودرو اتصال برخط سامانه امتا سرعت ثبت نام متقاضیان خودرو را سریعتر کرد تداوم تولید و عرضه مهمترین عامل در تنظیم بازار خودرو تشکیل کمیته‌ای مشترک با حضور وزارت صمت و دانشگاه علم و صنعت برای تولید خودروی ملی تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو دستورکار خودروسازان در سال جاری مرکز تست جاده‌ای تا پایان سال ۹۹ راه اندازی می شود قرعه کشی خودرو مانع فرصت ویژه برای دارندگان امکانات بهتر اینترنتی وزارت صمت خواستار تمدید ۳ ماهه مصوبه واردات خودرو و کالاهای گروه ۴ شد+ سند نقدینگی قطعه‌سازان تامین می‌شود قول‌ سکان‌دار وزارت صمت به قطعه‌سازان برای حل مشکلات کارنامه خودرویی رئیس سابق «صمت» آزمون و خطا در اولین فروش فوق‌العاده سیاست‌های سه‌گانه برای ساماندهی بازار خودرو ثبت‌نام کنندگان نیازی به واریز وجه ندارند جزئیات بلوکه شدن مبالغ ثبت نام خودروها در یک حساب امانی مهلت زمانی تعیین شده برای پیش‌ ثبت‌نام خودرو تا چهارشنبه ۱۴ خرداد ۹۹ ادامه دارد دلایل واریز ۵۰ درصد از وجه خودرو در طرح فروش ویژه چهار مرحله دیگر فروش فوق العاده خودرو تا پایان سال داریم متقاضیان برای ثبت‌نام در طرح فروش خودرو، صرفا از طریق سامانه‌های اعلامی خودروسازان اقدام کنند شرط اخذ هر گونه چک از ثبت‌نام خودروها با دستور سرپرست وزارت صمت، حذف شد متقاضیان خرید خودرو تا چهارشنبه ۱۴ خرداد برای ثبت‌نام در سامانه‌های فروش خودروسازان فرصت دارند ضوابط ده‌گانه برای ثبت‌نام خودرو در طرح جدید فروش ایام عید سعید فطر قیمت جدید خودروها تا ساعاتی دیگر اعلام می‌شود خودروسازان مکلف به ایفای تعهدات قبلی همزمان باپذیرش تعهدجدید شدند ضوابط فروش ۲۵ هزار دستگاه خودرو در ایام عید سعید فطر نحوه فروش خودرو در عید سعید فطر از طریق اطلاعیه‌های رسمی اعلام خواهد شد عرضه ۲۵ هزار خودرو در عید فطر ارائه طرح دریافت گواهینامه آسان برای موتورسیکلت سواران «صمت» به‌دنبال محتکران خودرو خودروسازان از بهمن ۹۷ قیمت های خود را بالا نبردند قیمت‌گذاری خودرو بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار به شورای رقابت واگذار شد ۱۰ محور جهش تولید به خودروسازان ابلاغ شد وزارت صنعت:​ شورای رقابت مسئول اعلام قیمت است مسئولیت ناشی از تحویل خودروی بدون پلاک با خودروسازان خواهد بود جلسات پلیس با وزارت صمت درباره بازار خودرو ثبت نام ۴۸۰ هزار خودرو بنزینی برای تبدیل به دوگانه‌سوز اعمال محدودیت های جدید برای جلوگیری ازحضور سوداگران در بازار خودرو فضای دلالی و واسطه‌گری خودرو حذف شود شرایط و مدارک لازم برای اخذ گواهینامه موتور صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت شد وضعیت بازار خودرو تا عید فطر بهبود خواهد یافت چرا رحمانی یک شبه برکنار شد؟ مدرس خیابانی به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد فروش خودروسازان از این پس بدون سود مشارکت خواهد بود با افزایش قیمت خودرو برخی نمایندگان بدنبال استیضاح وزیر صنعت هستند خودروسازان عامل آشفتگی بازار را معرفی کنند اولتیماتوم وزیر صمت برای ساماندهی بازار خودرو در ۲۴ ساعت آینده نمایش وزارت صمت برای کنترل بازار خودرو ورود رئیس‌جمهور به بازار خودرو مردم هیجانی وارد بازار خودرو نشوند امکان تغییر نحوه قیمت گذاری خودرو شنبه بررسی می‌شود تولید پراید با استانداردهای ۸۵ گانه امکانپذیر نیست دلال‌ها حذف خواهند شد دستور وزیر صمت جهت بررسی فوری قیمت‌های نامتعارف بازار خودرو وزارت صنعت در افزایش قیمت خودرو باید کارشناسی عمل کند موتورسیکلت برقی محققان‌ کشور وارد فاز پلاک‌گذاری شد ستاد تنظیم بازار تصمیمی برای افزایش قیمت کارخانه ای خودرو نگرفته است تعیین قیمت خودرو هنوز نهایی نشده است جزییات جلسه ستاد تنظیم بازار برای تعیین قیمت خودرو آیا قیمت کارخانه‌ای خودرو افزایش می یابد؟ انتقال ۴۵۰۰ موتورسیکلت توقیفی ۱۰ سال گذشته به راهور میزان آلودگی موتورسیکلت ۱۸ برابر خودرو تولید خودروسازان خصوصی ۶۵ درصد افت کرد ایران خودرو در مدیریت بحران کرونا به خوبی عمل کرد نسخه پیچی‌برای تولید خودرو سقف تولید خودرو در سال ۹۹ خودروهای جدید بعد از کرونا رونمایی می شوند برنامه‌ریزی برای تولید ۵۰ هزار موتورسیکلت برقی تولید تجاری‌ها در ۹۸ افزایش یافت مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه در تولید موتورسیکلت‌های برقی تولید ۱۵ هزار خودرو برقی و ۵۰ هزار موتورسیکلت برقی ترخیص موتورسیکلت های توقیفی در پلیس + ۱۰ زیلر و ارائه یک نمونه استثنایی از R nineT ب ام و! +تصاویر اعلام نحوه فعالیت ستاد ترخیص موتورسیکلت از روز شنبه آماده باش وزارت صنعت به قطعه سازان برای شروع تولید از ۲۳ فروردین مهلت موتورسیکلت‌سواران برای خرید بیمه شخص ثالث تا پایان فروردین بیش از ۲۰۰ قطعه با ارزبری ۲ میلیارد یورویی داخلی سازی شد وانت بیشترین رشد تولید در گروه خودروها بیش از ۶۹۷ هزار دستگاه خودروی سواری تا پایان بهمن ماه تولید شد بازدید رئیس سازمان حمایت و بازرس ویژه وزیر صمت از خط تولید جهادی ماسک های بهداشتی گروه صنعتی سایپا قیمت موتور سیکلت در سال ۹۹ یک بام و دو هوای وزارت صمت برای واردات خودرو تمامی توان دولت و وزارت صمت در مبارزه با کرونا متمرکز شده است تصادف خودرو با موتورسیکلت در مشهد پنج مجروح داشت واردات موتور سیکلت از هند کاهش ۱.۵میلیون تنی آلایندگی با روی کار آمدن موتورهای برقی فروش خودرو از مسیر «بخت‌آزمایی» تعهدات خودروسازان به روز شد جلسه ویژه وزیر صنعت با خودروسازان در حوزه مدیریت تقاضا روزانه ۴۰۰۰ خودرو در ایران تولید می‌شود موتورسیکلت‌های برقی به بازار می‌آید سه شرط واگذاری خودروسازان در سال ۹۹ بازگشت موتورسیکلت‌سازان به قانون هوای پاک تولید خودروهای ناقص به صفر می‌رسد آخرین اخبار از صدور گواهینامه موتورسیکلت برای بانوان برنامه شهرداری تهران برای ۱.۵ میلیون موتورسوار تهرانی تعداد خودروها و موتور سکلیت های ایران چقدر است؟ موتورسیکلت‌های فرسوده؛ بزرگترین آلاینده هوای تهران! فروش موتورسیکلت‌های فرسوده پارکینگی، تهدیدی جدی برای سلامت مردم تهران از ورود مجدد موتورسیکلت‌های از رده خارج به سطح شهر جلوگیری شود ویراژ ناتمام موتورسیکلت سواران در اصفهان لوازم یدکی موتور سیکلت در بازار چند؟ + قیمت ادامه حبس آمار خودرویی در وزارت صمت اُفت ۸۰ درصدی تولید موتورسیکلت در کشور شهرداری برای خرید موتورسیکلت‌ برقی وام می‌دهد ۱۰ میلیون خودرو و موتورسیلکت فاقد بیمه‌نامه هستند وزیر صنعت نسبت به نحوه پیش فروش و تحویل خودروها پاسخگو باشد دستور ترخیص ۱۰۴۸ خودروی دپو شده صادر شد موتورسیکلت‌‌های توقیفی به کدام پارکینگ منتقل می‌شوند؟ اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت‌سواران از سه‌شنبه در پایتخت ساماندهی ۲۸ محل پارک موتورسیکلت در مرکز تهران سقوط تولید خودرو در ۳ سال گذشته + جدول سایه سنگین موتورسیکلت‌های چند صد میلیونی در خیابان‌ها تولید سواری دیزل را ممنوع نکنید کف قیمت بیمه موتورسیکلت چقدر است؟ مسکوت ماندن تکلیف "حمل ونقل بار و موتورسیکلت اینترنتی" در دستورالعمل وزارت کشور با ۷ میلیون موتورسیکلت فرسوده در خیابان‌ها چه کنیم؟ پیشنهاد وزارت صنعت برای توقف تولید برخی خودروها آمار بالای مرگ و میر راکبان موتورسیکلت واردات خودروی دست دوم نداریم موتورسیکلت‌‌های برتر با پیشرانه ۳۰۰ سی‌سی واردات کدام خودروها احتمالا آزاد می‌شود؟ تعیین تکلیف موتورسیکلت‌های اسقاطی به کجا رسید؟ ساماندهی موتورسیکلت‌های حمل بار و کالا در پایتخت ضرورت اصلاح شیوه توزیع لاستیک برای جلوگیری از انباشت کالا ترخیص بیش از ۲ هزار موتورسیکلت توقیفی تا هفته آینده با ۵ میلیون تومان چه موتور سیکلتی می‌توان خرید؟ انرژی خودروسازان صرف بی توجهی وزرات صمت به صنعت می شود طرح پارکینگ مکانیزه موتورسیکلت‌ها در پایتخت آغاز شد موتورسیکلت‌های فرسوده از پارکینگ‌ها به خیابان‌ها برمی‌گردند! واکنش ابتکار به صدور «گواهینامه موتورسیکلت برای زنان» آیا پلیس موتورسیکلت‌های کاربراتوری را شماره گذاری می‌کند؟ با تولیدکننده متخلف به شدت برخورد می‌کنیم نقطه قوت موتورسیکلت انژکتوری چیست؟ تکنولوژی موتورسیکلت انژکتوری واقعی نیست پوتین در نمایشگاه موتورسیکلت کریمه +عکس زنان، مهم‌ترین مشتری موتورسیکلت برقی + قیمت منعی برای صدورگواهینامه رانندگی موتور سیکلت برای بانوان وجود ندارد قابل توجه مالکان موتورسیکلت‌ها و خودروهای فرسوده/ اطلاعیه جدید کارت سوخت در راه است ماجرای صدور گواهینامه موتورسیکلت برای زنان چه بود؟ آثار مفید فرهنگ‌سازی موتورسواری زنان موتور سیکلت قانونگریز پرخط موتورسیکلت‌های رسوبی از پارکینگ‌ها تخلیه می‌شوند موتورسیکلت‌های ایرانی به عراق و افغانستان صادر می‌شود وزارت صنعت برای حفظ اشتغال صنایع خودروسازی تلاش کند دولت در مقابل درخواست شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری عقب‌نشینی نکند غول‌ آلودگی برمی‌گردد؟ ۲۱ درصد موتورسیکلت های کشور در تهران تردد دارند ایران‌خودرو و سایپا هر کدام باید هزار میلیارد تومان دارایی خود را واگذار کنند افت ۲۱ درصدی تولید لاستیک خودرو جزئیات تکمیل خودروهای ناقص کف کارخانه ابهامات پیش نویس مصوبه ترخیص شفاف شود + سند صرفه جویی ۸۰ میلیون یورویی در واردات قطعات خودرو شوک وزیر صنعت به واردکنندگان خودرو خصوصی‌سازی ۳ مرحله‌ای خودروسازان تردد ۹ میلیون راکب موتورسیکلت فاقد بیمه نامه جزئیات برنامه‌ریزی‌ها برای خروج خودروهای کف پارکینگ حضور ۲۱۰ شرکت و تشکل در نخستین نمایشگاه ساخت داخل طرحی بی‌سامان برای سامان بخشی موتوسیکلت‌ها در تهران قیمت لاستیک کاهش یافت پلیس هیچ دخالتی برای دریافت هزینه در پارکینگ‌های موتورسیکلت ندارد سرنوشت طرح اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده در میان آلودگی "ازنی" چه می‌شود!؟ واگذاری خودروسازان داخلی در دستورکار قرار گرفت موتورسیکلتها عامل۱۰ درصد آلودگی هوا قیمت لوازم یدکی موتورسیکلت افزایش یافت هشدار وزارت صنعت به خودروسازان: پارک ممنوع رتبه چهارم تولید تایر خودرو در کشور متعلق به خراسان جنوبی است اعلام آمار موتورسیکلت سواران بدون گواهینامه در صورت لزوم از خودروسازان تحقیق و تفحص کنید خودروسازان مکلف به انجام تعهدات خود هستند بررسی ۹ سوال از وزیر صمت هیچ خودروسازی حق واردات قطعه تولید داخل را ندارد حتی در پراید و سمند هم کامل خودکفا نیستیم فرانسوی‌ها ۶۵ میلیون یورو اسکناس از ایران خارج کردند ساماندهی دستوری بازار خودرو دستورالعمل جدید قیمت‌گذاری خودرو در آستانه ابلاغ مصوبه جدید کمیته خودرو جایگاه سوم صنعت خودرو در اقتصاد کشور وابستگی به واردات قطعات خودرو امسال کاهش می‌یابد جزئیات جلسه مجلس با وزیر صنعت وزارت صنعت مکلف به همکاری با شرکت‌های معتبر خودروسازی جهان شد وزارت صمت به تداوم نابسامانی در بازارها پایان دهد افزایش مرگ و میر با موتور سیکلت خودروسازان افزایش سرسام‌آور قیمت خودرو را سبب شدند تردد موتورسیکلت‌ها طی دو سال آینده در بازار تهران ممنوع شود ۱۰ موتورسیکلت زشت تاریخ معاصر (+عکس) یک بام و دو هوای وزارت صنعت در کنترل قیمت خودرو قیمت موتورسیکلت مثل خودرو چند برابر نشد هیچ جای دنیا وزارتخانه‌ای نداریم که خودروسازی داشته باشد انتقاد از افزایش شدید قیمت موتورسیکلت طی یک سال تحویل تمامی خودروهای پیش فروش شده تا آخر مهرماه بعضی تجمع‌کنندگان معترض به افزایش قیمت خودرو در وزارت صنعت بازداشت شدند روند تولید خودرو افزایشی است اعلام آمادگی وزارت دفاع برای تولید باتری موتورسیکلت‌های برقی قیمت روغن موتور افزایش نداشته است کشف موتورسیکلت سنگین قاچاق با شکل و شمایل پلیسی + تصاویر افزایش تولید خودرو در دستور کار مرگ ترک‌نشین موتورسیکلت به دلیل رعایت نکردن فاصله عرضی شایعه بازار سیاه قیمت موتورسیکلت صحت ندارد چه تعداد موتور در ایران دور می‌زنند؟ الزام خودروسازان برای واگذاری اموال مازاد مقابله هوشمندانه با تحریم‌ها ادامه دارد کمبودی در بازار موتورسیکلت نداریم تعریف ۱۰۰ پروژه جدید در صنعت خودرو ایران رایزنی با همتی و دژپسند برای حل مشکل نقدینگی و ماده اولیه تولید موتورهای ۲۵۰ سی سی اورژانس پلاک‌گذاری می شود انتظار داشتیم موتورسیکلت‌های ایرانی به بازار عرضه شود بخشی از واردات خودرو به کشور آزادسازی می شود فرانسوی‌ها موتورسیکلت پرنده ساختند تحلیل ما بازگشت رنو به بازار ایران در آینده است اعلام تعداد خودرو و موتورسیکلت ها در تهران تزریق۳۴۰۰میلیارد تومان نقدینگی به صنعت قطعه سازی سیاست فروش فوری خودرو ادامه دارد هر ۱۵ روز به تهران می آمدم و با دوستم یک موتورسیکلت سرقت می کردیم مقیمی خبرداد: تشکیل کمیته سیاستگذاری داخلی سازی برگزاری اولین جلسه کمیته رفع موانع تولید در صنعت خودرو طرح ترافیک به موتورسیکلت‌ها می‌رسد؟ یک چهارم فوتی‌های تصادف موتورسوارند وعده‌ محقق نشده وزارت صنعت به تاکسیرانی تحریم‌ها، بهانه موتورسازان برای سود بیشتر تولید موتورسیکلت برقی با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت وزیر صنعت درباره افزایش قیمت خودرو توضیح می‌دهد تلاطم بازار ربطی به خودروساز ندارد از حضور وزارت دفاع و ‌سپاه در صنعت خودروسازی حمایت می‌کنیم فشار موتورسازان یا نبود زیرساخت؟ بلاتکلیفی موتورسیکلت‌های رسوبی در پارکینگ‌ها وضعیت موتورسیکلت‌های رسوبی شفاف‌سازی شود موانع اجرای "اسقاط ۲۵هزار موتورسیکلت رسوبی" در کشور ۱۸هزار موتورسیکلت اسقاطی در پارکینگ‌های ستاد فرمان امام خاک می‌خورد گرانی خودرو ارتباطی با فرمول وزارت صمت ندارد برنامه‌های وزارت صنعت برای مهار قیمت خودرو ۷۰ درصد موتورسیکلت‌های تولیدی کشور غیراستاندارد و دودزا است خودروسازان موظف به عرضه خودروهای پیش‌فروش شده با نرخ توافقی هستند تاکید براجرای برنامه های ۱۰گانه بهبود وضعیت صنعت خودرو کشته شدن زوجی در تصادف موتور سیکلت با کامیون تسهیل ورود مواد اولیه به کشور با بهره مندی از فرصت انتقال بدون ارز سرنوشت «اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده» در هاله ابهام واکنش رئیس سازمان محیط زیست به خواسته جدید موتورسیکلت‌سازان وزارت صنعت به دنبال اصلاح قیمت خودروهای داخلی است طریقه استعلام و پرداخت تخلفات موتورسواران قصور وزارت صنعت در قبال حمایت از توسعه "موتورسیکلت‌های برقی" چرا وزارت صنعت تکلیف خریداران خودرو را مشخص نمی کند؟ هیچ خودرویی نباید در پارکینگ ها انبار شود نحوه اجرای طرح تحویل ۹۰۰ "موتورسیکلت برقی رایگان" در هر روز! ضوابط اجرایی ترخیص خودروهای وارداتی اعلام شد لزوم ورود سازمان امور مالیاتی بر فعالیت دلالان خودرو خودروسازان مکلف به اجرای ماده ۴ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان هستند مشتری عزیز، خودرو نداریم دعوتنامه های پیش فروش ارسالی خودروسازان ابطال و با شرایط جدید ابلاغ می شود پیش فروش های موعد تحویل شهریور تا دی ۹۷ شامل افزایش قیمت نیست تشکیل ستادی برای اعلام تصمیمات اتخاذ شده؟ نگرانی درباره عمل به تعهدات خودروسازان وجود ندارد دستور فوری وزیر برای حل مشکل مشتریان خودرو تشکیل ستاد برای پاسخگویی به اعتراض مشتریان سایپا و ایران خودرو تزریق نجومی به صنعتی ورشکسته اصلاح قیمت قطعات کلید خورد موتورساز مشهور ایتالیایی موتورسیکلت برقی می‌سازد پیش فروش خودرو بدون مجوز وزارت صمت غیر قانونی است ابزار دفاع از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو سد جدید ترخیص خودروهای وارداتی خودروهای پیش‌فروش شده به زودی تحویل می‌شود بیان واقعیت ها، استراتژی رسانه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت است منابع ارزی و ریالی باید در اختیار صنایع اشتغالزا و صادرات محور قرار گیرد گره‌ای که به دست وزارت صنعت باز می‌شود تنظیم بازار خودرو تا اردیبهشت ۹۸ خودروسازان نیازمند برنامه پنج ساله برای تولید هستند مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات منصوب شد افزایش تولید خودرو و عمل به تعهدات فروش، سیاست جدید تنظیم بازار برای آرامش بازار خودرو تولید اتوبوس معطل تامین نقدینگی خودروسازان است سرانجام خودروهای پیش فروش شده چیست؟ دنده سنگین کامیون و اتوبوس در جاده تولید جای خالی شورای سیاست‌گذاری خودرو در ماجرای قیمت‌گذاری وزارت صمت به دنبال جلب رضایت ثبت‌ نام کنندگان خرید خودرو است رونمایی از موتورسیکلتی که تمام اجزای آن با چاپگر سه‌بعدی ساخته‌شده توقف تولید خودرو در سال آینده تکذیب شد مشخص شدن تولیدات سال آینده با تعیین تکلیف تحریم‌ها برابری آلودگی ۱۰ موتورسیکلت کاربراتوری با یک اتوبوس دیزلی قدیمی ملغمه‌ای از مدیریت‌ناپذیری موتورها فروش موتورسیکلت ۱۴ میلیونی به قیمت ۲۰ میلیون تومان! حمایت از قطعه‌سازان صنعت خودرو اعلام قیمت خودرو تا هفته آینده کامیون‌سازان خصوصی در سراشیبی تولید وزارت صنعت به مصوبه دولت درباره موتورسیکلت‌های برقی عمل نکرده است چگونه عمر موتورسیکلت‌مان را زیاد کنیم؟ کاهش پلکانی قیمت خودرو در دستور کار وزارت صمت و خودروسازان خودرو‌ها ۵ درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌شود چه تعداد از خانوارهای ایرانی خودرو و موتورسیکلت دارند؟ بسته حمایتی مشکلات را حل می‌کند مشاور و دستیار ویژه وزیر صنعت منصوب شد ترخیص خودروهای دپو شده در انتظار اقدامات اجرایی وزارت صنعت سقوط یک رویا چهار انتصاب جدید در وزارت صنعت، معدن و تجارت قیمت‌گذاری خودرو بر مبنای ضوابط هیات تعیین و تثبیت قیمت‌ها آغاز عرضه خودرو به قیمت ۵ درصد کمتر از بازار توسط خودروسازان وزارت صنعت به افزایش قیمت خودرو ورود کند آیا به خریداران "موتورسیکلت‌های برقی" تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود؟ وزارت صنعت با افزایش۲۰ و ۳۲ درصدی قیمت تایر موافقت کرد تداوم تولید زیر ظرفیت تجاری سازان واردات مواد اولیه مورد نیاز صنایع بدون ثبت سفارش در مناطق آزاد رئیس جمهور با افزایش قیمت خودرو مخالف نیست معاونان جدید وزارت صنعت معرفی شدند کشف ۶۰ خودرو و موتورسیکلت مسروقه در عملیات پلیس آگاهی پایتخت معرفی موتورسیکلت الکتریکی انگلیسی با صفر تا صد ۳.۱ ثانیه موتورسیکلت را بدون قفل گردن و چرخ رها نکنید تعیین قیمت خودرو طرح سوال از وزیر صمت را استارت زد قیمت خودرو ۵ درصد کمتر از حاشیه بازار شود خروجی جلسه دیروز وزارت صمت سه مدیر جدید وزارت صنعت معرفی شدند بسته‌ای با دو ضربه‌گیر قیمتی خسروتاج از سازمان توسعه تجارت رفت صالحی نیا سرپرست سازمان صنایع کوچک شد فرشاد مقیمی معاون امور صنایع‌ وزارت صمت شد حواشی یک اظهار‌نظر خودرویی احکام جدید رحمانی برای معاونت‌ها حذف مزاحمت باد در کلاه کاسکت های جدید موتورسواری موتورهای ۷۰ساله دوکابینه برقی شدند تاکید وزارت صنعت بر اجرای ضوابط واردات موتورهای بالای ۲۵۰ سی سی+سند پورسانت و منافع برخی کارشناسان در واردات است اولویت های وزارت صنعت در دوران تحریم اعلام شد از افراد کارشناس در وزارت صنعت استفاده شود تحریم‌ها تاثیر چندانی بر بازار موتورسیکلت ندارد کلید قفل واردات در جیب کیست؟ افزایش قیمت ۷۵ درصدی موتورسیکلت‌های هندی افزایش ۴۰ درصدی قیمت موتورسیکلت حذف قیمت‌گذاری و پرداخت مابه‌التفاوت در دستور کار وزیر جدید صمت صبحانه کاری ‌صنعت و گمرک افزایش یک درصدی تولید تجاری‌ها تنظیم بازار اولویت جدید وزارت صمت است موضع سرپرست وزارت صنعت درباره قیمت خودرو اعلام قیمت جدید خودروها در کما چه سرنوشتی در انتظار "صنعت" است؟ از جنگ سرد با واردکنندگان تا حذف شورای رقابت سه راهبرد جدید وزارت صنعت در دوره جدید سوابق تحصیلی و کاری گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت صمت روحانی ۴ وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد وزارت صنعت پاسخگوی پیش‌فروش خودرو باشد سن فرسودگی انواع خودرو و موتورسیکلت تعیین شد رقابت پنهان برای قیمت‌گذاری خودرو رشد ۳۱ درصدی توزیع روغن موتور در سال جاری + جدول وزارت صمت درها را بر واردکنندگان خودرو بسته است تغییرات در فولادمبارکه و سایپا به شریعتمداری ارتباطی ندارد وزیر صمت استعفا نداده است اسامی ۴ گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور به مجلس + عکس و سوابق از معرفی ویسه به عنوان وزیر صنعت بی‌اطلاعیم آغاز فروش اینترنتی محصولات شرکت ایران دوچرخ تعیین تکلیف خودروهای مانده در گمرک حراج موتورسیکلت‌های احتکاری در فضای مجازی به‌دنبال سقوط نرخ ارز احتمال ترخیص خودر‌وهای در گمرگ مانده ساخت دستگاه حذف آلاینده‌های گازی از اگزوز موتورسیکلت واردکنندگان در انتظار تایید اصالت ثبت‌سفارش مشارکت خارجی، تنها راه رشد قطعه‌سازی قیمت لوازم جانبی موتور سیکلت + جدول مسیر پیش روی طرح ساماندهی بازار خودرو برای خرید موتورسیکلت صفر کیلومتر چقدر باید هزینه کرد؟ تصادف شدید موتورسواران حین نمایش بر روی دیوار مرگ! شریعتمداری به دلیل پیشنهاد وزارت کار از سمت خود استعفا داد قانون منع بکارگیری بازنشستگان در وزارت صمت اجرا شد تولید وانت کاهش یافت فعالیت ۶۰ دستگاه موتورسیکلت پلیس افتخاری در عاشورای حسینی آزمایش موتورسیکلت خودران BMW برای خرید موتور سیکلت صفر کیلومتر چقدر باید هزینه کرد؟+جدول هماهنگی با لاستیک بارز برای تامین نیاز کرمان مستندات‌ ا‌حتکار‌ خودرو‌ را منتشر ‌کنید وزیر صنعت پاسخگوی کیفیت خودروهای تولید داخل باشد برقی کردن موتورسیکلت ها از برنامه های دولت است مدرنیته در دنیای موتورسیکلت زورآزمایی رئیس شورای رقابت و وزیر صنعت بر سر قیمت خودرو! اسامی ۴۲ موتورسیکلت غیراستاندارد شتر گاو پلنگی به اسم «موتور» دلالان مهمترین عامل گرانی قیمت خودرو در بازار هستند ناتوانی در کنترل بازار دلیل اصلی گرانی خودرو بازدید مدیران روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت از خط تولید شرکت ایران خودرو دستور کیفی وزارت صنعت به عرضه‌کنندگان خودرو تعلل در انتشار گزارش کیفی خودرو جزئیات شیوه تسویه مابه‌التفاوت نرخ ارز از سوی واردکنندگان ارز ۴۲۰۰ برای قطعه‌سازان شائبه چانه‌زنی سیاسی را تشدید کرد توقیف موتورهای ۲۰۰ میلیونی در شمال تهران قیمت انواع موتور سیکلت در بازار + جدول ۴۳۶ هزار دستگاه در چهار ماه وزارت صمت مقصر تمام اتفاقات بازار خودرو تاخت و تاز راکبان مرگ خودروسازها موظف به رعایت استانداردهای ۸۵ گانه هستند خودروهای آتش نشانی به گروه ۲ کالایی منتقل شد احتمال آزادسازی قیمت خودرو؛ آیا پراید، ۴۳ میلیون تومان خواهد شد؟ تلاش نافرجام وزارت صمت در شفاف سازی ارزی التهاب بازار خودرو دستاورد مهم وزیر صمت موتورسیکلت کمیاب در تهران توضیحات اژه‌ای درباره بازداشت مسئولان وزارت صنعت هشدار وزیر صنعت به واردکنندگان خودرو با ارز ۴۲۰۰ تومانی دستگیری موتورسوار مزاحم نوامیس با مشارکت مردم سایت وزارت صنعت برای ثبت سفارش خودروها هک نشده بود هیچ دستاوردی در کمیته موتورسیکلت برقی نداشتیم چالش جدید داتیس خودرو و وزارت صنعت نظارت کامل بر مراحل ثبت سفارش از سوی معاونین وزارت صنعت ، معدن و تجارت صورت می گیرد جزییات اعلام جرم قاچاق علیه واردکنندگان خودرو مشکلی برای تولید خودرو تا پایان سال نداریم پلاک گذاری موتورسیکلت یورو ۳ تنها تا پایان امسال پذیرفته شده است وزارت صنعت در انتشار فهرست واردکنندگان غیرقانونی خودرو کج‌سلیقگی کرد برخورد با خودرو راکبان موتورسیکلت را به کام مرگ کشید اطلاعیه " آسان موتور" در زمینه انتشار لیست ثبت سفارش ها و واردات غیر قانونی خودرو برای خرید موتورسیکلت چهارچرخ چقدر باید هزینه کرد؟ از بین رفتن امکان سو استفاده و تقلب در ثبت سفارش کالا قطعه‌سازان ارز درخواستی خود را تغییر دهند نعمت زاده سایت ثبت سفارش را غیر قانونی بست مهلت ترخیص خودرو ۶ ماه شد دامنه بازنگری ممنوعه‌ها به خودرو می‌رسد؟ «گمرک» و وزارت «صنعت، معدن و تجارت» از جمله مقصران تخلفات خودرویی هستند قیمت انواع موتورسیکلت با کارکرد ۳۰ تا ۵۰ هزار کیلومتر داتیس خودرو نماینده انحصاری هایکو است هیچ یک از مدیران این وزارتخانه تاکنون دستگیر نشده‌اند دوچرخ های مزاحم و دلخوری ساوجی ها دستورالعمل فعالیت امدادخودروها به وزارت صنعت ارسال شد برخی تخلفات ثبت سفارش خودرو مربوط به گذشته است منتظر گزارش وزارت صنعت درخصوص واردات خودروهای لوکس هستیم توضیحات مدیر اسبق سیستم ثبت‌سفارش وزارت صمت فقط مونتاژکاری می‌کنند! ادعای واردات متخلفانه ۱۰۰ هزار خودرو صحت ندارد اعلام قیمت ارزش پراید به نقل از وزیر صنعت، معدن و تجارت کذب محض و تاسف برانگیز است چند پرسش درباره فهرست وارد‌کنندگان خودرو؟ اعلام اسامی کلیه شرکت های وارد کننده خودرو به بانک مرکزی یک وزارتخانه، دو صدا! ممنوعیت موقتی واردات خودرو تا پایان سال هشدار در خصوص تخلفات موتورسیکلت سواران فناوری ایمنی تشخیص ۳۶۰ درجه برای موتورها احتکار خودرو غیرقابل تصور است قیمت خودرو افزایش نمی یابد توضیح جالب وزارت صنعت درباره شماره‌گذاری ۱۰ هزار موتورسیکلت کاربراتوری! آسیب کمتر موتورسیکلت برقی در مقایسه با موتورسیکلت‌ کابراتوری سیاست یک بام و دو هوای دولت در شماره‌گذاری موتورهای کاربراتوری ورود موتورسیکلت‌ها به تونل‌ های تهران ممنوع شد ببر سالخورده دود موتورسیکلت ها در چشم مردم و صنعت! تیک آف، روی خاک و گِل جهان سیکلت تکذیب هک شدن سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد وزارت صمت؛ واردات خودرو در اولویت آخر تخصیص ارز+تصویر شرکت‌های بازرسی دارای گواهی فعالیت مدارک و مستندات خود را برای ارزیابی ارایه کنند تولید مجدد موتورسیکلت‌های کاربراتوری به کام واردکنندگان و به ضرر مردم عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران بیشترین افراد درگیر با تصادفات مرکب‌های الکتریکی توضیحات معاون وزیر صنعت درخصوص قاچاق ۶۴۰۰ خودرو ستاد ترخیص خودرو و موتور سیکلت تهران در روزهای تعطیل فعال است یک کشته و ۴ مصدوم در برخورد دو دستگاه موتورسیکلت قیمت دوچرخه و موتورسیکت ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافت موتورسیکلت خودران ساخته می شود توان تولید قطعات موتورسیکلت با استاندارد یورو ۴ وجود ندارد واردات خودرو سخت‌تر از همیشه احتکار خودرو صحت ندارد پیش‌فروش خودرو منوط به دریافت مجوز است الزام واردکنندگان به نصب شناسه کالا بر خودرو وارداتی+ سند راکبان موتورسیکلت سرعت مطمئنه و فاصله طولی را رعایت کنند تعیین تکلیف قیمت خودرو به هفته آینده موکول شد مشکلی برای همکاری با خودروسازان اروپایی نداریم فراخوان تولیدکنندگان موتورسیکلت برقی قراردادهای جدید شرکت‌های فرانسوی با رعایت منافع مشترک منعقد شده است دست رد بازار بر سینه موتورهای برقی مذاکرات خودرویی ایران با اروپا برای نوسازی ناوگان تجاری واردات خودرو آسان‌تر نمی‌شود جزئیات گزارش ارزیابی کیفیت خودروها تمرکز وزارت صنعت بر توسعه خودروهای هیبریدی و برقی تولید موتورسیکلت با چاپگر سه بعدی نبود آزمایشگاه مرجع عامل اختصاص مهلت ۱۰ ماهه به موتورسازان امکان تعویق تولید موتورهای یورو ۴ و دادن مهلت ۱۰ ماهه به موتورسازان سوء استفاده از نظام ثبت سفارش کشور پشت پرده توقف واردات خودرو به روایت شریعتمداری موتورسیکلت در سراشیبی تولید وزارت صنعت ملزم به اجرای طرح ساماندهی بازار خودرو است فراخوان تولیدکنندگان موتورسیکلت برقی اعلام شد موتورسیکلت ها با پلاک مخدوش در قم توقیف می شود مصوبه دولت برای کاهش تعرفه خودروهای هیبریدی به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد تلاش‌های وزارت صنعت برای توسعه فناوری‌های خودروهای پاک خواست مشتری در تصمیم‌سازی وزارت صنعت گشایش گره صنعت خودروسازی با رقابتی شدن تولید مشکل صنایع کشور، قدیمی بودن ماشین آلات و خط تولید است گزارش تصویری جشنواره موتورسیکلت، اتومبیل‌های خاص و کلاسیک نوروز ۱۳۹۷ سارق موتورسیکلت در ایست و بازرسی پلیس گرفتار شد توضیحات خودروسازی کارمانیا در خصوص عدم انتشار آمار تولید این شرکت + سند مصوبه جدید دولت برای ترخیص خودروها از گمرک اعلام شد بررسی دقیق ماجرای خودروهای وارداتی حذف گری مارکت‌های خودرو ابلاغ شد + سند بررسی مشخصات فنی موتورسیکلت‌های بازسازی‌شده و ماندگار در تاریخ توافق بر سر حذف خودروهای قدیمی توضیحات وزارت صنعت در خصوص خودروهای هیبریدی آشنایی با موتورسیکلت‌های الکتریکی؛ تکنولوژی روی دوچرخ وعده وارد‌کنندگان به مشتریان استانداردهای ۸۵گانه خودرو تعدیل می شود دو تصمیم مهم درباره موتورسیکلت ها موتورسیکلت‌های سنگین همچنان در محدوده غیرمجاز پیش فروش خودرو صرفاً پس از اخذ مجوز از وزارت صمت مجاز است وزارت صمت به دنبال بازگشت به استاندارد یورو۴ در خودرو های دیزل وزارت صمت به دنبال راهکار آزادسازی خودروهای مانده در گمرک+ سند حراست وزارت صنعت به گزارش‌های مردمی تخلفات پاداش می‌دهد ۵ تا ۶ درصد خودروهای مصرفی وارداتی است وضعیت "ژله‌ای" استانداردهای ۸۵ ‌گانه خودرویی تا دی‌ ۹۷ ناامیدی از حذف خودروهای قدیمی استانداردهای ۸۵ گانه بازنگری نخواهد شد تا اطلاع ثانوی تعرفه ها بر اساس مصوبه دولت اجرا خواهد شد موتورسیکلت خارق العاده هوش مصنوعی "ب‌ام‌و" فرانسوی ها هیچ گونه بدعهدی نداشتند شناسایی خودروهای وارداتی غیرقانونی و معرفی آنها به مراجع مرتبط جزئیات نامه‌نگاری گمرک با وزارت صنعت و اقتصاد پیشنهاد وزیر صنعت برای کاهش ۲۰ درصدی تعرفه خودروهای هیبریدی به هیئت دولت تنها خودرو سواری تولید داخل مشمول قیمت گذاری می شود دبیر شورای اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد کتی که روکش موتورسیکلت می شود تجربه رانندگی و بررسی موتورسیکلت آپاچی ۱۸۰ RTR؛ سفر با ققنوس هندی بررسی مشخصات فنی موتورسیکلت کروزر بون‌ویل بابِر Black؛ گُــربــه دو پــا! تک‌ستاره‌ها در آستانه حذف برخورد با موتور سواران متخلف مطالبه شهروندان است رأی دیوان برای توقف افزایش تعرفه واردات خودرو را هنوز ندیده‌ام مخالفت با ترخیص خودروهای در گمرک مانده آخرین وضعیت برنامه استفاده از سوختهای زیستی تولید موتور برقی بی صدا برای عبور از سخت ترین موانع ماجراجوی کوچک کره ای فریب شرکت‌های غیرمجاز پیش فروش خودرو را نخورید+ قیمت‌های امروز خودرو لازمه پیش فروش خودرو داشتن ثبت سفارش با دوره زمانی معتبر و دریافت مجوز است وزارت صنعت دلایل افزایش قیمت خودروهای وارداتی را اعلام کرد خودروهای مانده در گمرک ترخیص می‌شوند ۵۸ درصد جان باختگان تصادفات اصفهان راکبان موتورسیکلت هستند کارنامه داخلی سازی خودروسازان افزایش تولید پژو ۲۰۰۸ به روزانه ۱۳۰ دستگاه در نیمه دوم بهمن‌ماه ورود بازرسی وزارت صنعت به کارشکنی ها علیه یک واردکننده رسمی خودرو تولید موتور سیکلت ۸۰ درصد کم شد! بسته حمایتی برای توسعه برقی‌ها گشت و گذار تصویری در اولین روز از ایران رایدکس چهارم گزارش تصویری از آغاز به کار چهارمین نمایشگاه بین المللی ایران رایدکس چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی ایران رایدکس گشایش یافت شرط واردات خودرو از سوی غیر نمایندگی ها اعلام شد استاندارد موتورسیکلت‌ها ٢٥ گانه شد چهارمین نمایشگاه ایران رایدکس فردا افتتاح می شود ماموریت ضربتی وزارت صنعت برای کاهش آلودگی هوا توافق ایران و هند برای ساخت پلتفرم مشترک خودرو تکذیب افزایش قیمت خودروهای وارداتی توسط کرمان موتور آزمایش رانندگی دوکاتی مانستر ۱۲۰۰R در استانبول؛ هیولای ایتالیایی بازار بهم ریخته خودرو دستورالعمل جدید واردات خودرو ابلاغ شد افزایش قیمت خودروهای داخلی خلاف واقع است برخورد مرگبار دو موتورسیکلت در ساوه جایگاه ویژه قطعه‌سازی در وزارت صنعت وزارت صنعت هرگونه تصمیم برای گران شدن خودرو داخلی را تکذیب کرد سهم انواع خودرو در آلودگی هوا کاهش تلفات جانی موتورسواران نیازمند قوانین سخت گیرانه است واگذاری بن رو به رنو منتفی شد منتظر پاسخ دولت برای واردات پلکانی خودرو هستیم وزارت صنعت در بستن سامانه ثبت سفارش تخلف کرده است نزدیکی خودروسازان به رکورد ۹۰ مهدی جمالی مشاور وزیر صنعت شد افزایش ۲۱ درصدی تولید اتومبیل سواری در ۷ ماهه امسال مدیر کل جدید دفتر وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد مهلت ثبت سفارش خودرو ۳ ماهه شد آدرس غلط برای صنعت قطعه‌سازی تعرفه جدید واردات خودرو به دولت رفت شنیده ها از انتصاب جدید در وزارت صمت موتورسیکلت‌های کاربراتوری بلای‌جان پایتخت خیز وزارت صنعت برای ادغام قطعه‌سازان تغییر مدیرعامل سایپا ربطی به وزارت صنعت نداشت ورود بدون ثبت سفارش خودرو مسئولیتش با واردکننده است خسروتاج در ریاست سازمان توسعه تجارت ایران ابقا شد مراجعه کمتر از یک سوم خودروهای پلاک تهران به مراکز معاینه فنی یونس سینکی به عضویت ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت، معدن و تجارت درآمد تداوم افت صادرات خودروسازان بازبینی قرارداد خودروسازان با شرکای خارجی از هفته‌آینده طرح مقابله با قاچاق قطعات خودرو نهایی شد تصادفات جرحی در گناوه ۱۶ درصد کاهش یافت شرکت مشترک ایران خودرو و پژو وارداتی بودن پژو ۲۰۰۸ را رد کرد (+سند) الزام خودروسازان به انطباق نمایندگی‌های مجاز متناسب باتعداد خودروی تحت ضمانت توضیحات وزارت صنعت،معدن و تجارت به برخی انتقادها درباره واردات تراکتور جزییات خط‌و‌نشان وزارت صنعت برای خودروسازان چینی مقایسه موتورسیکلت‌های ۱۸۰ DTSi Pulse و RTR ۱۸۰ ABS Apache در بازار دست‌دوم؛ جدال برادران هندی با حجم ۱۸۰ آشنایی با کلوپ کافه‌‌ریسر ایران و مجموعه آرتوس‌‌گاراژ؛ شخصی‌‌سـازی از ایده تا عمل! با نخستین موتورسیکلت الکتریکی ساخت ایران آشنا شوید؛ E-RUN برای ایران شماره‌گذاری خودروهای تولید مشترک مشروط می‌شود موتورسیکلت جدید ب ام‌ و +عکس مقام معظم رهبری از مهمترین حامیان صنعت خودروسازی کشور است فردا اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو به ریاست شریعتمداری برگزار می‌شود معاونت بازرگانی داخلی و اقتصادی وزارت صنعت به حسن یونس سینکی رسید قیمت انواع موتورسیکلت طرح هوندا CG در بازار خط و نشان وزارت صنعت برای خودروسازان چینی یک بام و دو هوای صادرات خودرو تکلیف بازار خودرو را روشن کنید توقف ثبت سفارش خودرو موقتی است ۲۷ درصد تلفات رانندگی مازندران مربوط به راکبان موتورسیکلت است موتورسواران بی‌جریمه تبادل نظر موتورسیلکت «ب ام و» با بقیه موتورها تولید بیش از ۶۹ هزار دستگاه خودرو در شهریورماه امسال قانون اسقاط خودروهای فرسوده برای خودروهای تولید داخل حذف شد + سند دولت با درخواست شریعتمداری موافقت کرد حذف محدودیت شماره گذاری خودروهای پر مصرف واردات خودرو درگیر امضاهای طلائی نشود دو تاریخ متفاوت برای حذف خودروهای قدیمی بازار اشباع شده موتورسیکلت «مهر عدم‌ساخت» در دست قطعه‌سازان منطق ساده واردات خودرو بالای ۲۵۰۰ سی سی حذف بر چسب قیمت خودرو؟ گشودن پرونده خودرو در تصادفات جاده‌ای برنامه‌ریزی برای رشد فروش صنعت خودرو به ۵۰ میلیارد دلار شریعتمداری با ادعای ۳۵ میلیاردی واردکنندگان چه می‌کند!؟ نعمت‌زاده رسما از وزارت صنعت رفت کاهش پلکانی نرخ سود خودروسازان مظنه قیمت موتورسیکلت در بازار آغاز فعالیت کانال رسمی وزارت صنعت،معدن وتجارت در شبکه تلگرام شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم شد امکان دستکاری موتور انژکتوری کمتر است بهترین موتورهای اسپرت ۲۰۱۷ کنترل قیمت خودروهای وارداتی دستوری شد مخالف افزایش یله و رهای ارز هستم وزارت صنعت به نمایندگان خودروسازان خارجی هشدار داد تصمیم اشتباه وزارت صنعت واردات خودرو را ۴۳ درصد افزایش داد گام‌های لرزان واردکنندگان در مسیر تولید واردات خودرو متوقف نشده راندن ۲۰۰ اسب بخار روی دو چرخ نگاه وزیر احتمالی صنعت به بخش خودرو برنامه های شریعمداری برای وزارت صنعت، معدن، تجارت بازار خودروهای وارداتی آرام است افزایش تیراژ دوگانه‌سوزها در چهار ماهه امسال بررسی ورود شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی نمی‌گذاریم کره بازار خودرو ایران را تصاحب کند وزارت صنعت دخالتی در قیمت‌گذاری خودرو نمی‌کند طرح ترافیک موتورسیکلت‌ها نیازمند «فاز آزمایشی» است سهم خودرو از تولید ناخالص داخلی به ۳.۵ درصد می‌رسد افزایش فروش سالانه صنعت خودرو به ۲۸ میلیارد دلار ثبت نام طرح ترافیک موتورسیکلت ها آغاز شد موتورسیکلت‌سازی هارلی دیویدسون درگیر بحران مشتری موتورسیکلت مخوف اروپایی در دنیای دوچرخ‌ها تولید خودروهای تجاری افزایش می‌یابد اثر کمرنگ داخلی‌سازی بر قیمت خودروها ترمز واردات با حمایت از تولید داخل امید خودروسازان بین‌المللی به بازار ایران بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ایران خودرو قطع عضو راکب موتورسیکلت پس از تصادف با پژو ۴۰۵ کاهش شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری در سال ۹۶ وارداتِ بلامانعِ ۷۵ مدل خودرو خارجی توسط ۱۶ نماینده رسمی مصرف سوخت خودروها باید به ۷ لیتر برسد فرصتی مناسب برای موتورسیکلت‌های فاقد بیمه‌نامه وزارت صنعت هنوز جزئیات قراردادهای خودرویی را اعلام نکرده است دو خودرویی که قرار نیست بازنشسته شوند! رشد ۱۴درصدی تولید خودرو موضع غیرشفاف شورای رقابت در قیمت‌گذاری خودرو واردات ۳۰ هزار دلاری باک بنزین موتورسیکلت از چین تعلل وزارت صنعت دلیل تاخیر در اعلام قیمت های جدید خودروست دورگه آلمانی سوئدی ولوو به ایران می آید سهم خودرو از تفکیک وزارت صنعت و بازرگانی برنامه‌ وزارت صنعت برای ارتقای فناوری صنعت خودرو برنامه وزارت صنعت برای ادغام خودروسازان و قطعه‌سازان راهکارهای وزارت صنعت برای مدیریت واردات خودرو برنامه‌ وزارت صنعت برای تامین مالی خودروسازان نبرد غول‌کُش‌ها طرح وارداتی دولت کلید خورد بعید می‌دانم پراید تا آخر سال از رده خارج شود زنی که سوار بر موتور گرد جهان می‌چرخد + عکس عبور از الزام داخلی‌سازی خودروهای خارجی هدف‌گذاری تولید ۵/ ۱ میلیون خودرو در سال ۹۶ ناتمام‌های صنعت خودرو در سال ۹۵ مراسم اسکار برای بهترین موتورها گزارشات ISQI مبنای ما برای تصمیم گیری و برخورد با شرکت های خودروسازی است مجوز تولید موتورسیکلت‌های برقی صادر شده است استقبال راکبان موتورسیکلت از طرح بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت های فاقد بیمه در صورت توقیف، ترخیص نمی شوند تصمیم وزارت صنعت برای خودروهای قدیمی مسئولیت قراردادهای محرمانه با من وزارت صنعت پیشنهادی برای افزایش تعرفه‌های واردات خودرو ندارد رونمایی از اولین موتورسیکلت جهان که پرواز می‌‌کند آمادگی شرکت‌های بیمه‌ برای ثالث موتورسیکلت اختلافات گمرک و وزارت صنعت واردکنندگان خودرو را به درد سر انداخت برنامه‌های وزارت صنعت برای حمایت از قطعه‌سازان شرایط بخشودگی جریمه موتورسیکلت‌های فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث وزارت صنعت واردات خودرو را هم در دست گرفت خطر بیکاری ۱۴۲هزار نفر در صنعت موتورسیکلت شمشیر بازی سامورایی‌ها طرح ترافیک برای موتور سیکلت‌ها وزارت صنعت سفارش‌های ثبت‌شده واردات خودرو را حذف کرد مقاومت وزارت صنعت دربرابر نصب فیلتر دوده بر خودروهای دیزلی اطلس خودرو و آسان موتور مشکلی برای بازگشت به سامانه ثبت سفارش ندارند وجود بیش از ۴۰ نمایندگی خارجی خودرو در ایران منعی برای استفاده خانم‌ها از موتورسیکلت با پوشش مناسب وجود ندارد راهکار مشترک راهور و شهرداری تهران برای ساماندهی موتورسیکلت‌های پایتخت توقیف ۶۰۰ هزار موتورسیکلت حادثه ساز طی ۹ ماهه امسال ماراتن سهم‌خواهی از بازار وارداتی‌ها یکی دیگر از شروط ثبت‌ سفارش خودرو ۱۱۵ هزار موتورسیکلت و خودروی جدید وارد اصفهان شد وزارت صنعت عقب‌نشینی کرد انحراف به سمت انحصار پلیس موافق شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری نیست اخذ مصوبه دولت لازمه تولید مجدد موتورهای کاربراتوری گلایه شهرداری تهران از تولید نیم میلیون موتورسیکلت کاربراتوری با مجوز وزارت صنعت فرزاد خلفی سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت شد صنعت موتورسیکلت نقشه راه می‌خواهد نفع توقف شماره‌گذاری خودروهای آمریکایی برای کیست؟ پرونده فرسوده‌ها به کمیته صنعت رفت گزارش خبری خبرگزاری مهر مبنی بر "شکایت دولت از راهور" تکذیب شد شماره‌گذاری کاربراتوری‌ها متوقف شد طراحی موتورسیکلت برای نخستین بار در کشور خبر «توقف تولید پژو ۴۰۵ و پراید» تکذیب شد قیمت برخی از موتور سیکلت‌ها در بازار + جدول تکلیف لشکر میلیونی موتور سیکلت در پایتخت مشخص شود کلید طلایی جلب رضایت مشتری چیست؟ بالاتر از ۱۰۰۰ در ایران اتریشی خوش‌پوش و گران‌قیمت توقف شماره‌گذاری موتورهای کاربراتوری ۲۷ استاندارد اجباری در صنعت موتورسیکلت نبود فرهنگ‌سازی و تخلفات موتورسواران عزم جزم پلیس یزد برای برخورد با موتورسواران قانون‌گریز قرارداد با ژاپنی‌ها به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گره خورده است مخلوق منحصربفرد ام‌وی‌آگوستا و زاگاتو اصلاح ساختار مالی در برابر ارائه تسهیلات پیش‌بینی رشد ۴.۲ درصدی صنعت در سال جاری امحای خودروهای قاچاق مدنظر نیست تصادف عمدی با خودروهای مدل‌ بالا برای دزدی فرار از ترافیک خیابان‌ها چقدر هزینه دارد + جدول قیمت قیمت موتور سیکلت ۱۲۵سی سی در بازار +جدول مشکلات مدیریتی واحدهای صنعتی جدی است وداع با روش‌های سنتی توزیع لوازم یدکی آغاز تولید پژو ۲۰۰۸ با ۲۰درصد ساخت داخل معرفی موتورسواران بدون گواهینامه به دادسرا فروشگاه مرکزی پیشتاز موتور در شهر توریستی طرقبه افتتاح شد سرمایه‎گذاری خارجی در صنعت به مرحله تولید رسید اقدامات صورت گرفته درسایپا همراه با جهت گیری مثبت و منطقی است آغاز پرداخت غرامت پژو به ایران مسیر پر پیچ و خم داخلی سازی در قراردادهای خارجی وزارت صنعت محدودیتی برای مذاکره خودروسازان داخلی با شرکای خارجی ایجاد نکرده است فروش ویژه موتورسیکلت های ارژنگ خودرو کاسپین آغاز شد جولان ۳ میلیون موتورسیکلت در کلان شهر تهران تعمیرکاران ایرانی برای طرح جایگزینی موتورسیکلت‌ها آماده‌اند؟ آغاز خزان موتورسیکلت‌های بنزینی از ۲ ماه دیگر ۵۴ دستگاه وسیله نقلیه متخلف در شهرستان ورزقان توقیف شد مینــی کراس ایـرانی پلاک گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری متوقف می‌شود؟ عضویت همزمان معاونین نعمت‌زاده در هیات مدیره چندین شرکت بزرگ تجاری انجام تخلفات راهنمایی و رانندگی حرام است ۲‌ماه دیگر موتورسیکلت‌های کاربراتوری خاموش می‌شوند تولید و شماره گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری از مهرماه ممنوع است ۳ علت اصلی تصادفات در تهران سایه وزارت صنعت بر قراردادهای صنعت خودرو محدود کردن پیش فروش خودرو اهرمی برای کنترل جهشی قیمت ها فرمانـروایان بازار داخلی ۲۵ درصد عامل حوادث رانندگی در مازندران موتورسیکلت سواران هستند رضا رحمانی به عنوان قائم‌‌مقام وزیر صنعت منصوب شد وقتی عتیقــــــه‌ها به جاده می‌زنند! نامه وزارت صنعت به تولیدکنندگان خودروهای چینی تردد ۳۵۰ هزار موتورسیکلت در قم «دامپینگ» در صنعت موتورسیکلت ورود بیش از یکصد هزار موتورسیکلت سوار جدید به چرخه ترافیکی فولکس واگن: دوکاتی فروشی نیست کاهش تولید و افزایش قیمت موتورسیکلت در مهر ماه ۷۰ درصد از تردد موتورسیکلت ها در تهران برای امرار معاش است ناپرهیزی از نوع انگلیسی علت تاخیر در انتشار گزارش‌های ارزشیابی کیفی خودروها طی شدن روال اداری است نگاهی به سیر واردات موتورسیکلت هفتاد سال با مرسدس E کلاس معرفی دیابلو روسو بروتاله پیش فروش موتورسیکلت JS۱۵۰ آغاز شد نعمت زاده به دیدار فولکسی‌ها می رود استدلال شورای رقابت درباره دنا و تندر اتوماتیک برای همه خودروها صادق است موتورسیکلت هارلی دیویدسون ۲۰۱۶ +عکس اولین موتور سیکلت کاملا بیصدا ساخته شد تردد روزانه ۳۷۰ هزار موتور سیکلت در منطقه ۱۲ ایرباس با چاپ سه بعدی موتورسیکلت ساخت+تصاویر موتورهای مسابقه‌ای در سطح شهرها ساماندهی می‌شوند سارق سابقه دار موتورسیکلت بازداشت شد تشدید برخورد با موتورسواران + نرخ جریمه‌ها پارکینگ ایستگاه ۴۹ موتورسیکلت متخلف پایتخت به پارکینگ بزرگ خودرو تبدیل شد محدودیت ترافیکی در جاده کرج - چالوس اعمال می شود محدودیت های ترافیکی پایان هفته اعلام شد تحریک تقاضا با جایگزینی فرسوده‌ها هزینه «معاینه فنی» خودروهای سبک و موتورسیکلت ۲ برابر شد پای خودروهای آمریکایی به ایران باز شد نمایشگاه موتورسیکلت‌های دست‌ساز در آمریکا به روایت تصویری بلومبرگ موتورسیکلت های خاص در تورنتو کانادا پایان مونتاژ خودرو در ایران؟ تغییر سه معاون وزیر صنعت کلید خورد کلاه ایمنی پیشرفته بر سر موتورسیکلت سواران اروپایی لایه‎های پنهان تخلفات موتورسیکلت‌سواران در زنجان پیشتازی پاکستان در صنعت موتورسیکلت افزایش تعرفه واردات قطعات موتورسیکلت و تعدادی از خودروها معرفی یاماها YXZ ؛ اولین باگی سوپراسپرت جهان دیروز، امروز و فردای صنعت موتورسیکلت ایران K۹ هنوز هم می تواند گرد و خاک به پا کند مجوز خرید ۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت برای ناوگان اورژانس موتوری صادر شد موتورسیکلتی با قلب تپینده مازراتی! موتورسیکلت های برقی به صورت پایلوت در اصفهان عرضه می شود بچه سر راهی صنعت، رشد می‌کند لازارت وازوما V۱۲؛ موتورسیکلت ۱۲ سیلندر! مدرن‌ترین ۱۵۰سی‌سی ایران حرکت کند کارگروه تخصصی صنعت موتورسیکلت پس از حضور موفق در آمریکا ، کانادا و اروپا موتورسیکلت‌هایCF در ایران ۵۰ درصد موتورسیکلت های کاربراتوری فرسوده است رونمایی از یک موتورسیکلت جذاب معرفی موتورسیکلت ویکتوری اُکتان ۲۰۱۷ راهنمای خرید موتورسیکلت صفر ارزان ترین گزینه های فیات برای ایران برخورد پلیس تهران با یک میلیون موتورسوار متخلف نگاه دوکاتی به مسابقات درگ با «درکستر» G ۳۱۰R عصر جدید TVS با BMW محدودیت های ترافیکی پایان هفته اعلام شد محصولات موتورسیکلت شرکت کبیرموتور رونمایی شد حرکت موتورسیکلت های کاربراتوری به سمت تکنولوژی انژکتوری ملاقات با پرچم‌دار تازه لیفان در ایران چرا موتور سیکلت های کاربراتوری نباید دیگر تولید شود؟ ممنوعیت شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری از سال ۹۵ موتورسیکلت‌ها متهم ردیف اول تصادفات شهری ۲.۵ میلیون موتورسیکلت مزاحم در تهران تردد می‌کند دستگیری باند سارقان نمایشگاه موتورسیکلت در بم آلودگی موتورسیکلت‌ها، ۸ برابر خودروها اقدامات پلیس در برخورد با موتورسیکلت‌سواران متخلف به روز نیست توقف تولید موتور سیکلت‌های کاربراتوری از نیمه دوم سال ۹۵ اروپاگردی خانوادگی با موتورسیکلت باطری‌های یک‌ساله ۶ میلیون تومانی چالش جدی موتورسیکلت‌های برقی قیمت انواع موتور سیکلت در بازار معرفی موتورسیکلت واگابوند ب‌ام‌و R۱۰۰R اجرای هوشمندانه طرح جایگزینی کاربراتوری‌ها بهترین موتورسیکلت های جهان در سال ۲۰۱۵ ادعای مطرح‌شده درباره میزان آلایندگی موتورسیکلت‌ها غیرمنطقی است اعلام آمادگی برای نوسازی موتورسیکلت‌های فرسوده موتورسیکلت کاوازاکی ولکانS ضرورت جلوگیری از تردد موتورسیکلت‌های بنزینی فقط ۱۲۸ موتورسیکلت در تهران برگه معاینه فنی دارند واژگونی موتورسیکلت جان راکب را گرفت تصویب یک‌فوریت لایحه اصلاحیه عوارض موتورسیکلت‌ها معرفی موتورسیکلت الکتریکی انرجیکا ایوا استاندارد یورو ۳ برای تولید موتورسیکلت‌ها اجباری شد آمادگی ژاپن برای همکاری با تولیدکنندگان موتورسیکلت موتورسیکلت پرنده مهدی پاکدل موتور سیکلت فضایی در تهران مفهومی جدید در دنیای موتورسیکلت‌ها موتورسیکلت جُفت‌چرخ‌متحرک ب‌ام‌و، ایده‌آل برای آفرود تصاویرموتورسیکلت تک‌سیلندر جدید ب‌ام‌و موتوراد توقیف موتورسیکلت در قم ۱۰۰ درصد افزایش یافت موتورسیکلت عجیب آلمانی سوپربایک ب‌ام‌و با آلایندگی صفر سریال ادامه‌دار جولان موتورسواران با کمتـرین بودجه‌ موتـورسوار شوید خاطره‌نگاری زن موتورسوار از سفر به ایران رواج فروش موتورسیکلت های فاقد سند در فروشگاه های غیررسمی ایجاد ۶ فضای پارک حاشیه‌ای ویژه موتورسیکلت بررسی موتورسیکلت‌های بازار ایران موتورسیکلت‌های برقی در راه تهران هستند IT دوکاتی دیاول کربن ادیشن ۲۰۱۶ خروج تمامی موتورسیکلت‌های بنزینی از شهر تهران همایش موتورسیکلت‌سواران قانونمند در زنجان برگزار می‌شود موتورسیکلت های توقیف شده ترخیص می شوند دوکاتی مانستر ۱۲۰۰R معرفی گریلا فور XJR ۱۳۰۰ توسط راف کرفتس موتورسیکلت کانفدریت P۵۱ G۲ کامبت فایتررا ببینید آوازه‌های «کاوازاکی»! نگاهی به سرنوشت و چگونگی شکل‌گیری موتورسیکلت‌ها تنوع موتورسیکلت زیاد شد،قطعه‌سازان عقب‌نشینی کردند تولید موتورسیکلت‌های انژکتوری در اولویت قرار گیرد پایان غیبت غول ژاپنی در ایران صادرات غیر رسمی قطعات موتورسیکلت به ۲ کشور تلاش برای بازگشت رکورد سرعت زمینی موتورسیکلت به انگلستان ویز ویز زنبوری به نام «وسپا» در جهان سردرگمی مردم برای ترخیص موتورسیکلت‌های توقیفی از پارکینگ خلیج ابداع فناوری پیشرفته ترمز دینامیک موتورسیکلت Ducati Monster یک موتور سیکلت خارق العاده (گزارش تصویری)
برگشت به بالا