مسئولیت قراردادهای محرمانه با من

عصر خودرو- محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: زمان زیادی برد تا وقتی برای مصاحبه اختصاصی کنار بگذارد. نقدها هم به او کم نیست و همین، کنجکاوی را برای پاسخ به دغدغه‌های عمومی از او بیشتر می‌کند.

شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۵:۰۰

مسئولیت قراردادهای محرمانه با من

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» ، به نقل از شرق، محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران که برای بار سوم بر این کرسی نشسته، دور سوم وزارت خود را با حواشی زیادی آغاز کرد. از ماجرای خائن‌خواندن متولیان کمپین «نه به خودروی ایران» گرفته تا حمایت بی‌شائبه‌اش از پتروشیمی‌ها و پاسخش به محرمانه‌بودن قراردادهای دو غول خودروساز جهان با دو شرکت بزرگ خودروساز ایرانی. نعمت‌زاده در این گفت‌وگو باز هم آنچه را کمپین خودرو دنبال می‌کرد، «حرف ایرانی و انقلابی» نمی‌داند و می‌گوید: «آن کمپین به صورت سازماندهی‌شده ساخته شده بود که در مقابل انتخابات مجلس، فضایی را ایجاد کنند که الحمدلله از طریق مردم با استقبالی که کردند، خنثی شد». اما او به‌هر‌حال پاسخ نداد که پس حق اعتراض و کیفیت‌خواهی مردم چه می‌شود؟ نعمت‌زاده که در مدت مصاحبه سعی می‌کرد لبخند از چهره‌اش دور نشود تا پایان این گفت‌وگو هم این لبخند را حفظ کرد و در مقابل نگرانی‌ها از محرمانه‌بودن قراردادهای خودروسازان با شرکای خارجی، گفت: «هیچ نگرانی‌ای در این زمینه وجود ندارد و من مسئولیت‌ها را قبول می‌کنم». وقتی به او می‌گویم، نیازی نیست به مردم عادی بگویید؛ اما کارشناسان باید از این طرح توسعه‌ای خبر داشته باشند.

در مقابل پرسشم درباره اطلاع دیوان محاسبات از آنچه در این قراردادها گذشته می‌گوید: «قراردادها نباید به هیچ جا فرستاده شود؛ بنابراین دیوان محاسبات اگر شک و شبهه‌ای دارد، می‌تواند رسیدگی کند؛ ضمن اینکه اینها ارتباطی به بعضی دستگاه‌ها ندارد. دیوان محاسبات یک شرح وظایف دارد و این‌طور نیست که قراردادها را تأیید و بررسی کند». فرصت کمی بود برای پرسیدن بسیاری از پرسش‌ها. با‌این‌حال او به برخی از پرسش‌های مطرح‌شده پاسخ داد و قول گفت‌وگویی اختصاصی درباره چرایی حمایتش از خروج پتروشیمی‌ها از بورس را به «شرق» داد.

** با امضای توافق‌نامه برجام، امکان حضور سرمایه‌گذاران خارجی در کشورمان فراهم شد. اما بیشترین رغبت در بخش خودرو بود. علت اینکه از دیگر صنایع بزرگ تا این حد استقبال نشده، چیست؟
خوشبختانه در حدود یک سال گذشته فضایی به وجود آمد که خارجی‌ها رغبت داشتند برای همکاری با صنایع، به ایران بیایند. سیاستی گذاشتیم که همکاری‌هایمان بر مبنای سیاست‌ها و قواعد موردنظر ما شکل بگیرد. چند اصل را در نظر گرفتیم؛ اول اینکه همکاری به‌صورت مستمر و درازمدت باشد یا به قول ما استراتژیک باشد. دوم سرمایه‌گذاری مشترک در خدمات فنی و مهندس و طراحی، تجارت، تولید، صادرات و واردات با هم داشته باشیم. بر این مبنا، با شرکت‌ها و مقامات کشورها صحبت کردیم و علاقه‌مندان سرمایه‌گذاری داخلی را هم در جلسات دعوت کردیم که می‌خواهیم بر این اساس با طرف‌های خارجی صحبت کنید. خوشبختانه تعداد زیادی سرمایه‌گذاری نسبت به گذشته (و نه نسبت به کشورهای دیگر) فراهم شد. آمار دقیق ندارم؛ اما قطعا بیش از ٢۰۰ مورد سرمایه‌گذاری مشترک در این مورد شکل گرفته که ٦۰، ٧۰ مورد عمده را پیگیری می‌کنیم و به تصویب هیئت عالی سرمایه‌گذاری خارجی در وزارت اقتصاد و دارایی هم رسیده است. تصادفا تعداد مشارکت‌هایی که در زمینه خودرو وجود دارد، محدود است و در همه زمینه‌های صنایع دارویی، شیمیایی، مصالح ساختمانی، نساجی، پوشاک، قطعات خودرو، خودرو، معدن و فلزات پخش است. طیف وسیعی است؛ منتها خودرو به چند دلیل نمود بیشتری دارد؛ زیرا خودمان برنامه‌ریزی کرده‌ایم که برای جبران نواقص گذشته در صنعت خودرو چه از لحاظ کیفی، رقابت‌پذیری و توانمندی صادرات، نیاز به سرمایه‌گذاری مشترک داریم؛ بنابراین بنده و دوستان در این قضیه وقت بیشتری گذاشتیم. مورد دیگر اینکه خودرو محصولی است که جلوی چشم همه است و انواع مختلف اتومبیل را همه‌جا می‌بینید. کمی هم به ما نقد شد که در این سال‌ها از جهان عقب مانده‌ایم؛ به همین دلیل برای اینکه این فاصله را جبران کنیم، تأکید کردیم کار را در خودرو شروع کنیم. مثلا اگر در معدن کاری انجام دهیم، نمود بیرونی ندارد یا در فلزات کار تخصصی است؛ اما اتومبیل حوزه‌ای است که سنین مختلف و اقشار گوناگون انگیزه توجه به آن را دارند. یکی از مشاوران بنده، به‌‌صورت خاص مشارکت قطعه‌سازان داخلی و خارجی را دنبال می‌کند؛ چون اگر خدای‌ناکرده قطعات را خوب نسازیم، خودرویمان یا کیفیت خوبی نخواهد داشت یا طرف خارجی از خارج قطعه وارد خواهد کرد که اعتبارش باقی بماند. کار در قطعه‌سازی به‌خوبی پیش می‌رود و نتایجش را خواهیم دید.

** ‌یکی از مسائلی که مطرح می‌شود بر سر محرمانه‌بودن قراردادهاست که محل مناقشه است. اینکه بین دو شرکت قراردادی بسته می‌شود و باید تا حدی محرمانه باشد، منطقی است؛ اما بعضی کارشناسان معتقدند صنایع بزرگ یا در حوزه‌های دیگر که به توسعه کشور برمی‌گردد نباید درجه محرمانگی‌شان در حدی باشد که دور از انظار قرار گیرد. منظور من از انظار، عموم مردم نیست. نباید در حدی محرمانه باشد که حتی کارشناسان هم از آن مطلع نباشند. پاسخ شما به منتقدان قراردادهای محرمانه خودرو در کشور چیست؟
در هیچ جای دنیا معمول نیست حتی قرارداد همکاری یا سرمایه‌گذاری در اشل‌های کوچک‌تر به اطلاع عموم می‌رسد. فرض کنید به یک صنعت غذایی داخلی یا خارجی هم هیچ‌گاه گفته نمی‌شود فلان شرکت چرا قرارداد خود را به رسانه‌ها نمی‌گویی. در تمام قراردادها، محرمانه ذکر می‌شود. اگر صنعت نظامی باشد، حتی ممکن است سری هم باشد. این طبیعت تمام قراردادهاست که می‌گوید شما بدون اجازه من نمی‌توانید اطلاعات را در اختیار دیگران قرار دهید و همه امضا می‌کنند؛ اما چارچوب قرارداد را از روز اول مطرح کرده‌ایم. اینکه باید انتقال تکنولوژی با روشی که برای آن صنعت مناسب است، داده شود و بعضی چارچوب‌ها را هم اعلام عمومی کرده‌ایم. باید توان طراحی مهندسی و بهبود کیفیت را در آینده به وجود بیاوریم و این‌طور نباشد که طبق نقشه چیزی را بسازیم و مثل اتومبیل پیکان، درجا بزنیم و دنیا پیش برود؛ بنابراین تغییرات باید مرتبا منتقل شوند و کار مشترکی است که نوشته شده و قراردادها هم از اینها تبعیت می‌کنند. در نتیجه ما به‌عنوان سیاست‌گذار صنعت، می‌گوییم قراردادها چگونه باشد نه اینکه قرارداد را انتشار عمومی دهیم و بگوییم این‌چنین است؛ بنابراین این سیاست‌ها نمی‌تواند غیر از این باشد. به‌عنوان نمونه، گفته‌ایم بخشی از محصول امکان صدور داشته و طرف خارجی هم متعهد به صادرات باشد؛ یعنی حتی جوینت‌وینچر هم نه؛ بلکه طرف خارجی چون شبکه توزیع و فروش جهانی دارد بتواند محصول مشترک را در آن شبکه بفروشد. این چارچوب‌ها در همه قراردادها رعایت شده و اصلا محرمانه نیست.

منتها اینکه قیمت قرارداد چقدر باشد، یا پرداخت‌ها به چه صورت باشد و چند نفر از طرفین در هیئت‌مدیره حضور دارند یا ساختار سازمانی چگونه باشد، جزء قرارداد مشارکت‌نامه است؛ اما نه موردنیاز مردم است و نه صلاح است چون بالاخره شرکت‌ها رقیب دارند. فرضا ممکن است بگویند رنگ این اتومبیل چنین مشخصاتی داشته باشد، این جزء اسرار آن شرکت است و شاید نخواهد رقیبش بداند مشخصات رنگش چیست. یا مشخصات دیگری که بخشی از ضمایم قرارداد است. برای اطلاع شما، برای پروژه مشارکت پژو با ایران‌خودرو، ١٩ قرارداد امضا شده. فرض کنید درباره نحوه فروش خودرو که این دو شریک چه مسئولیتی دارند و خدمات بعد از فروش باید چطور باشد یا چقدر سود ببرند. این به مردم کاری ندارد و جزء روابط تجاری است. یا اینکه شریک خارجی می‌خواهد از امکانات تجهیزات طرف ایرانی استفاده کند. قراردادی منعقد می‌شود که هزینه‌های استفاده از فضا، مکان و آزمایشگاه در ایران به چه صورت باشد. قراردادی برای صادرات است که مشخصات را نشان می‌دهد؛ اگر قیمت‌های جهانی این‌طور شد چه کار کنند و با رقبایشان در خارج چطور رقابت کنند. اینها مسائل محرمانه است و‌اِلا آنچه برای مردم و توسعه اقتصادی مهم است، شاخص‌ها و مطالب کلی است که اغلب هم از طرف ما به سرمایه‌گذار خارجی و داخلی منعکس می‌شود و در جلساتی که داریم بحث می‌کنیم. برای اطلاع شما چندین بار با شرکای خارجی بحث داشتیم چون نمی‌توانستند با طرف ایرانی توافق کنند. ما دخالت کردیم و اگر انعقاد قرارداد به نفع طرف ایرانی بود، حتما با طرف خارجی مذاکره می‌کردیم. حتی در یک قرارداد در روز امضای قرارداد، کم مانده بود که قرارداد به هم بخورد.

** کدام خودروساز؟
ماجرا بر سر قرارداد با سیتروئن بود. طرف خارجی می‌خواست به دلیل مسائل سیاسی و اقتصادی، بار صادرات را از دوشش بردارد و به مشارکت هل دهد، اما ما به هیچ عنوان قبول نکردیم؛ حتی به سفیر هم که برای امضای قرارداد حاضر شده بود، گفتم اگر توافق نکنند ما امضا نمی‌کنیم. یک‌سری اصول است که ما به طرف دیگر دیکته می‌کنیم. البته در قراردادهای جزئی، اگر سؤال کنند، ما دخالت می‌کنیم. یا کره‌ای‌ها درباره لوازم خانگی؛ متوجه شدم با طرف داخلی کمی شیطنت می‌کنند. با امضای خودم به صورت مکتوب ابلاغ کردم که هفت، هشت بند باید در همکاری مشترک ما رعایت شود و اکنون در حال عمل به آن هستند یا مثلا خودروسازهای کره‌ای کمی شیطنت می‌کردند که نیایند یا سطحی برخورد کنند. ما صریح موضع ایران را اعلام کردیم و گفتیم همین است ولاغیر؛ حتی اگر همکاری نکنید مجبوریم جلوی ورود خودروهایتان را هم بگیریم. اخیرا آمده‌اند و مذاکره می‌کنند و در یک مورد به توافق رسیده و قرارداد بسته‌اند. هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد و ما مسئولیت‌ها را قبول می‌کنیم.

** به چه دلیل با این سخت‌گیری‌ها راضی به همکاری هستند؟
سخت‌گیری‌های ما منطقی است. نسبت به گذشته سخت‌گیری است. قبلا ما مثلا پول می‌دادیم، قطعه و دانش فنی می‌خریدیم، اما حتی در سال‌های قبل از تحریم هم قراردادها هیچ‌کدام مشارکت نبوده، به جز رنو که مشارکتی در رنوپارس داریم که ال٩۰ را تولید می‌کنند و قرارداد آن هم اشکالاتی دارد. حدود ١٤، ١٥ سال قبل یک قرارداد حتی یکی، دو سال طول کشید و مجلس اظهارنظر کرد و در آخر هم قرارداد خوبی نشد. به همین دلیل گفتیم این بار با آن روش صحبت نمی‌کنیم و الگوی جدیدی به رنو دادیم که خوشبختانه آنها هم قبول کردند چون خواسته‌های ما غیراصولی نیست.

همین شرکت‌ها در کشورهای دیگر با شرایط منطقی سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما اینجا چون شرایط خاصی داشتیم، یا ما به سرمایه‌گذاری دعوت نکرده بودیم یا آنها رغبت نداشتند. به‌هرحال، ایران از لحاظ خودرو یک بازار مهم است و شاید یکی از ١۰ بازار جهان خودرو باشد. آنها هم می‌دانند اگر مشارکت نکنند، یک کشور دیگر این کار را خواهد کرد و رقابت را از دست می‌دهند. ما هم سعی کرده‌ایم یک رقابت منطقی ایجاد کنیم و ان‌شاءالله ژاپنی‌ها هم خواهند آمد.

** اطلاعات قراردادها به دیوان محاسبات داده می‌شود؟
قراردادها نباید به هیچ‌جا فرستاده شود. بنابراین دیوان محاسبات اگر شک و شبهه‌ای دارد، می‌تواند رسیدگی کند؛ ضمن اینکه اینها ارتباطی به بعضی دستگاه‌ها ندارد. دیوان محاسبات یک شرح وظایف دارد و این‌طور نیست که قراردادها را تأیید و بررسی کند.

** ‌به‌تازگی درباره کمپین خودرو گفته‌اید کسانی که این کمپین را ایجاد کرده بودند، به دستگاه قضائی معرفی شدند. سؤال من این است که معرفی منتقدان به کیفیت خودرو به دستگاه قضائی، ناقض حقوق مصرف‌کنندگان که خودتان متولی آنها هستید، نیست؟
یک سال از این قضیه گذشته است. آن کمپین مربوط به یک سال گذشته بود. حل شد و همه متوجه شدند مصلحت کشور در این نیست که مردم را به استفاده‌نکردن از کالای داخلی تشویق کنیم. مقررات کشور هم این را می‌گوید و تأکید مقام معظم رهبری هم بر استفاده از کالای داخلی است. مگر خوب است یک خبرنگار خارجی کار شما را انجام دهد؟ ما که نمی‌گوییم دستگاه‌های خبرنگاری ما از پرسنل خارجی استفاده کنند؛ به خودمان هم می‌گوییم حتما کالای داخلی استفاده کنیم. از کفش بنده تا کت و شلوارم همه داخلی است.

** نگاه شما به تولید داخلی واقعا ستودنی است، اما سؤال من چیز دیگری بود.
این وظیفه همه‌مان است. من چون عامل تولید هستم، خودم باید به آن عمل کنم. باید با این حساسیت به‌ این موضوع توجه کنیم. قطعا هر کمپینی علیه استفاده از توانمندی داخلی باشد، بدانید حرف آن، ایرانی و انقلابی نیست. من که آنها را نمی‌شناختم، اما دیدم این حرف با اصولی که در اقتصاد مقاومتی تأکید شده، همخوانی ندارد.

** شما رصد کرده‌اید که این انتقادات داخلی نبوده؟
چرا داخلی بوده. کی گفتم خارجی بوده؟ منافع خارجی در آن دخیل است.

** شما قبول دارید که مردم می‌توانند درباره هر چیزی اظهارنظر کنند و ممکن است آنچه می‌خواهند با آنچه شما می‌خواهید یکسان نباشد؟
اظهارنظر حق همه است. کمپین فرق دارد. شما وقتی می‌گویید این خودرو ایراد دارد و قیمتش بالاست یا خدماتش خوب نیست، این حق همه مشتریان است اما آن کمپین به صورت سازماندهی‌شده ساخته شده بود که در مقابل انتخابات مجلس، فضایی را ایجاد کنند که الحمدلله از طریق مردم با استقبالی که از تولید داخلی کردند، خنثی شد. امروز خودروسازان ما بحمدلله بازار بسیار خوبی دارند. ٣۰، ٤۰ درصد به تولیدشان افزوده شده، اما این محصولات به فروش می‌رسد و خودرویی در پارکینگ نمانده. این همان مردم هستند که فهمیدند باید حمایت کنند. ما از مردم خواهش کردیم به مسئولان جدید اعتماد کنند و آنها هم لبیک گفتند.

** ‌پاسخم را نمی‌دهید. از این هم بگذریم. گفته می‌شود صنعت از رکود خارج شده اما در صنایع کوچک و متوسط چنین موردی را مشاهده نمی‌کنیم. چرا آن‌قدر اصرار دارید با آمارهای صنایعی مانند خودرو و فولاد، صنعت را خارج از رکود معرفی کنید؟
اینکه بگوییم رکود داریم یا رونق‌، با حدس و گمان نمی‌شود. بالاخره مراجعی هستند که بررسی می‌کنند و آمار تهیه می‌کنند. در مسائل اقتصادی، مرکز آمار ایران نخستین مرجع آمار قانونی است و پس از آن بانک مرکزی هم برای مطالعات اقتصادی‌‌اش اداره کل آمار دارد. بنابراین چه سالی که اعلام می‌کنند نرخ رشد اقتصادی منفی است یا مثبت، باید به این آمار مراجعه کنیم. ما در وزارتخانه هیچ مکانیسمی که از لحاظ ملی آمار برای اقتصاد تهیه کنیم، نداریم. از لحاظ تولید و مقدار داریم که اینها پایه‌هایی است برای محاسبات اقتصاددانان برای ارائه شاخص‌های اقتصاد ملی. آمار ما نشان می‌دهد خوشبختانه تولید رو به افزایش است. می‌دانید که‌ هزاران نوع محصول تولیدی داریم و ممکن است چند مورد از آنها به دلایل بازار، رقبای خارجی یا مصرف مردم حتی گاهی آب‌وهوا تولیدشان کاهش یا افزایش داشته باشد. فرض کنیم حدود ٥۰ قلم کالا را به‌عنوان کالاهای عمده و منتخب می‌دانیم و بیش از دوسوم آن رو به ‌افزایش در زمینه تولید است؛ حداقل من یا کارشناسان متوجه می‌شوند که افزایش تولید داریم و حتما شاخص‌ها مثبت خواهد شد. آنچه از آمار ١۰ماهه داریم، حاکی از این است که در صنعت رشد داریم، تک‌تک اقلام عمده مثل خودرو، فولاد، موادغذایی، معدن، صادرات‌ و واردات رشد مثبت دارند و قطعا در سال جاری رشد صنعت و معدن را شاهد خواهیم بود.

** مسئولان در زمان برداشته‌شدن تحریم‌ها، بارها به بحث دلالی اشاره کردند. در حوزه صنعت، معدن و تجارت که حوزه شماست آیا با دلال‌ها در میانه راه سرمایه‌گذاری مواجه شده‌اید؟
ما کاری با آنها نداریم. سرمایه‌گذاران ما سرمایه‌گذارند. ما به دلال جواز تأسیس نمی‌دهیم. کسی باید باشد که در شهرک صنعتی یا جای دیگر زمین خریده و قراردادی را بسته یا در شرف مذاکره است. ممکن است بین صد نفر یک نفر هم باشد که نتواند کار را ادامه دهد ولی هیچ مشکلی با دلال‌ها نداریم یا اصلا با آنها کاری نداریم. البته ممکن است عده‌ای به طرف‌های ایرانی مراجعه کنند، اما به کسانی که مذاکره می‌کنند بارها گفته‌ایم، حتی من در جلسات به وزرا می‌گویم این مذاکرات حتما بدون واسطه است. بنابراین هم تأکید داریم شرکت خارجی خودش باشد و هم شرکت داخلی. دلال نمی‌تواند واسطی در قراردادهای ما باشد. سرمایه‌گذاری خارجی نمی‌تواند با دلال قرارداد ببندد، چون طرف خارجی اعتماد نمی‌کند. ما چنین موردی نداشته‌ایم. سرمایه‌گذاران عمدتا سابقه دارند. هیچ‌وقت خارجی با فردی که هیچ سابقه صنعتی و معدنی ندارد، شریک نمی‌شود. این طرف هم با دلال خارجی قرارداد نمی‌بندد. بنابراین این احتمال را غیرممکن می‌دانم.

** آقای نعمت‌زاده شما به‌عنوان حامی بزرگ پتروشیمی‌ها شناخته می‌شوید. قانون مسئولیت پتروشیمی‌ها را بر گردن وزارت نفت گذاشته است، اما بارها دیده‌ایم که شما از آنها حمایت کرده‌اید. چه در ماجرای خروج پتروشیمی‌ها از بورس کالا، چه زمانی ‌که بحث نرخ خوراک آنها مطرح می‌شود. برای خیلی‌ها این سؤال مطرح است که «چرا»؟
بورس کالا مقوله‌ای کاملا مستقل است. در گفت‌وگوی دیگری در آن مورد با شما صحبت می‌کنم، اما درباره پتروشیمی در تقسیم‌بندی بین‌المللی، پتروشیمی صنعت است و شکی در آن نیست. به همین دلیل وقتی کار بنده در وزارت صنایع تمام شد، آقای زنگنه وزیر نفت از بنده دعوت به همکاری در زمینه‌های نفت، گاز و پتروشیمی کرد و چون من وزیر صنعت بودم و ارتباط تنگاتنگ با پتروشیمی داشتم، گفتم می‌خواهم در این حوزه باشم و چند ماه طول می‌کشد که با نفت آشنا شوم. در هشت‌سالی که وزیر بودم، چون مصرف‌کننده مواد اولیه پتروشیمی بودیم، با صنایع پایین‌دستی پتروشیمی ارتباط تنگاتنگ داشتیم. آقای خسروتاج، که معاون بنده است، آن زمان مدیرعامل بازرگانی پتروشیمی بود. در این سمت معاون بنده آقای ناجی، با هم جلسات ماهانه داشتند که امور را با یکدیگر هماهنگ کنند. اکنون هم این جلسات مستمر را داریم.

آن زمان من به‌عنوان وزیر صورت‌جلسات این جلسات را می‌دیدم. بنابراین پتروشیمی ماهیتا و در قاعده بین‌المللی، صنعت است. اما در تقسیم‌بندی‌های داخلی به خاطر وجود وزارت نفت، پتروشیمی به این وزارتخانه سپرده شده است، اما در خیلی از کشورها وزارت نفت ندارند چون تولیدکننده نفت و گاز نیستند و آنجا کلا سخن از صنعت است. به خاطر اینکه شرکت ملی پتروشیمی در سال ٤٢ به‌عنوان شرکت فرعی شرکت نفت متولد شده و هنوز هم ادامه پیدا می‌کند، واحدهای پتروشیمی که دولتی بودند، کلا از نظر مالکیت و تأمین مواد در اختیار وزارت نفت بودند، ولی از این طرف باز صنعت بودند. حتی برای تمام سرمایه‌گذاری‌هایی که در زمان حضور بنده در پتروشیمی رخ داد، جواز تأسیس، پروانه سرمایه‌گذاری و... را باید از وزارت صنایع می‌گرفتیم. اکنون هم همین‌طور است.

الحمدالله هم مشکلی نداریم و ترجیح می‌دهم به همین صورت ادامه داشته باشد چون بعضی‌ها از گذشته معتقد بودند پتروشیمی‌ها به وزارت صنایع منتقل شوند، اما گفتیم ما درگیری‌های دیگری داریم، چه بهتر همان‌جا باشند ولی ما همکاری داریم. بنابراین مرتب جلساتی در زمینه بازار، نوع مصرف و نوع نیاز داریم و جوازهایی صادر می‌کنیم. این ارتباط طبیعی بوده منتها چون واحدهای پتروشیمی از لحاظ سرمایه‌گذاری عمدتا بخش خصوصی شده‌اند، گرایش بیشتر به این طرف ایجاد شده تا خود وزارت نفت. یک واحد بخش خصوصی دیگر نه در مالکیت وزارت صنعت است و نه در مالکیت وزارت نفت. یک شرکت مثل بقیه واحدهای تولیدی است که به صورت خصوصی کارش را انجام می‌دهد و از لحاظ خوراک و مواد اولیه با وزارت نفت ارتباط دارد و از لحاظ عرضه، مشتری‌های پایین‌دستی و جواز به ما مربوط است. حتی ارز موردنیازشان برای سرمایه‌گذاری را ما تأیید می‌کنیم و به بانک و صندوق می‌فرستیم.

برچسب ها

وزارت صنعتوزیر صنعتقراردادهای خارجیقرارداد رنوقرارداد خودرویی
مطالب مرتبط بیشتر
بازی «صمت» با کارت گارانتی خودرو گروه بهمن به درستی مسیر پیشرفت خود را طی می کند آغاز تولید انبوه گیربکس ۶ سرعته، نشانگر خودباوری و استفاده از فرصت تحریم‌هاست خط تولید نخستین گیربکس ۶سرعته دستی بومی افتتاح شد کامیونت ایرانی شیلر۸ تن رونمایی و خط تولید انبوه مینی بوس پگاسوس افتتاح شد رونمایی از طرح های خودرویی در سفر وزیر صمت به قزوین وزیر صمت، خط تولید گیربکس شش سرعته را افتتاح می‌کند گذر از انحصار با رقیب خارجی وزارت صمت به دنبال افزایش اختیارات خودروسازان ابزاری برای مقابله با واردات خودروهای تجاری تجمع شاکیان آذویکو مقابل وزارت صمت تصویب ۲۰۰ میلیون دلار برای واردات لاستیک از محل تهاتر تولید دوگانه‌سوزها در مدار رشد ایجاد تعادل در تولید و عرضه روغن موتور با تاکیدات وزیر صمت روند کاهشی قیمت خودرو‌ ادامه خواهد داشت روزانه سه هزار حلقه لاستیک به تولید کشور اضافه شد تلاش وزیر صمت در جهت واقعی سازی قیمت خودرو و افزایش تیراژ آن است راه میان‌بر وزارت صنعت برای آزادسازی قیمت خودرو رسیدن به ظرفیت تولید ۲میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال تقاضای واقعی خودرو چقدر است؟ تهیه بسته حمایتی صنعت خودرو با محوریت شکست انحصار افتتاح خط تولید موتور و مجموعه برف پاک کن خودروی تارا سیاست ما رقابتی کردن خودرو و حذف واردات است تعهدات دو خودرو ساز به خوبی در حال عملی شدن است افتتاح پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو با حضور وزیر صمت برنامه‌ریزی برای توسعه ساخت داخل اجزا و قطعات وارداتی صنعتی توجه حداکثری به استمرار راهبرد داخلی سازی قطعات و انجام به موقع تعهدات خودروسازان سرد شدند سیاست وزارت صنعت رقابتی ساختن خودروسازی است طرح ویژه دولت برای افزایش تولید خودرو ظرفیت مناسب شهرک صنعتی حدید مبتکران برای تامین نیازهای کشور در حوزه کامیون و کامیونت بازدید وزیر صمت از شهرک تخصصی تولید کامیون و کامیونت خودروسازی را از انحصار خارج می کنیم آیا قیمت گذاری خودرو به وزارت صمت سپرده می شود؟ آمادگی وزارت صمت برای راه اندازی خودروسازی با مشارکت ایدرو و بخش خصوصی توانمند در آذربایجان شرقی تولید خودرو در نیمه دوم امسال ۵۰ درصد افزایش می یابد تولید ۳۵ درصد قطعات خودروی کشور در آذربایجان شرقی مخالفت صریح سازمان بازرسی با افزایش قیمت خودرو عملیاتی شدن اوراق گام در زنجیره قطعات خودرو کلید خورد تشکیل بیش از ۴۰۰۰ پرونده تخلف خودرویی شناسایی و معرفی فرصت‌های صادراتی حوزه قطعات و مجموعه‌های خودرو روسیه به شرکت‌های ایرانی کیفیت خودرو با عذرخواهی افزایش پیدا نمی‌کند انتقال انحصار«خودرو» دوگانگی وزارت صنعت در قیمت گذاری خودرو ایجاد رانت ۵۰ هزار میلیارد تومانی در حوزه خودرو تولید ۲ خودرو با ۵ ستاره کامل کیفی در آبا‌ن‌ماه ۹۹ پیشنهاد وزارت صمت برای بازار خودرو روی میز سران قوا بورسی شدن خودرو منتفی نیست رمزگشایی از بسته نجات خودرو افزایش حداکثری عرضه برای کاهش سوداگری در بازار خودرو «عرضه خودرو در بورس» در کمیته صنعت کمیسیون صنایع در حال چکش‌کاری است شبهه در عرضه خودرو به بورس سایپا به تعهدات خود عمل کرده است حمایت ویژه از افزایش ساخت داخل تولید حضور رزم حسینی در مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا متضرر شدن دلال‌ها با ایجاد تعادل در قیمت خودرو در پی افزایش تولید وزیر صمت، نام محصول جدید ایران‌خودرو را اعلام کرد افتتاح خط تولید موتور بهینه سازی شده تارا بسته ویژه دولت برای تنظیم بازار خودرو چند دستگی بر سر قیمت خودرو بررسی درخواست وزارت صمت در هیات دولت آزادسازی قسطی قیمت خودرو انحصار تولید خودرو را می‌شکنیم تولید ۵۴۳ هزار دستگاه خودروی سواری تا آبان شروط «صمت» برای خیز«خودرو» هدف‌گذاری افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو تا پایان سال کیفیت، تنوع و قیمت خودروهای داخلی در شأن مردم ما نیست تولید روزانه ۴۵۰۰ خودرو توسط ایران خودرو و سایپا ۱۱ خودروی با ۴ ستاره کیفی در مهرماه امسال تولید شد به دنبال شکستن انحصار در حوزه خودرو هستیم خودکفایی در تولید تجهیزات مقابله با کرونا منفعت برنامه‌های توسعه‌ای ایران‌خودرو متعلق به مردم است رقابتی کردن صنعت خودرو جزو برنامه‌های وزارت صمت است طرح‌های خودرویی «صمت» ختم به خیر می‌شود؟ به دنبال طراحی خودروهای مدرن و ارزان قیمت با استفاده از ظرفیت‌های داخلی هستیم تدوین بسته رشد تولید و قیمت گذاری سرنوشت «قرعه‌کشی» با اجرای طرح «صمت» نرخ گذاری لاستیک سواری توسط تولیدکنندگان انجام می شود امتیاز مشروط «صمت» به خودروسازان لزوم سرمایه گذاری در صنعت خودروسازی برای رسیدن به فناوری های نوین جهانی عدم سرمایه گذاری در صنعت خودرو، سبب تعمیق شکاف فناوری در آینده این صنعت خواهد شد تولید ۱۱۶ هزار دستگاه موتور سیکلت در سال ٩٨ همکاری نامناسب تولیدکنندگان لوازم یدکی با سامانه جامع تجارت قیمت خودرو سرگردان میان وزارت صمت و بورس تشکیل شرکت‌های بزرگ برای ورود قدرتمند به بازارهای جهانی ۹ طرح پیشنهادی برای واردات خودرو تولید دوگانه‌سوزها در مدار رشد قیمت گذاری ۵۵درصد خودروهای داخلی توسط شورای رقابت دستور ویژه وزیر صمت برای همکاری با جوان مخترع کلاچ برقی شورای رقابت می‌ماند برگزاری جلسه‌ای با تشکل‌های موتورسیکلت بابت کیفیت پایین خودرو‌ها از مردم عذرخواهی می‌کنم توافق کمیسیون صنایع و وزارت صمت برای قیمت‌گذاری خودرو فاصله تجاری‌سازان با هدف‌گذاری صمت ۲۴۵ میلیون یورو از نیازمندی‌های صنعتی، داخلی‌سازی می‌شود تولید ۵ خودرو سواری چهار ستاره تولید خودرو ۱۹ درصد افزایش یافت طرح مشترک دولت و مجلس برای ساماندهی بازار خودرو به زودی اعلام می‌شود خودروسازی باید از انحصار خارج شود شمارش معکوس آزادسازی خودرو طرح مشترک دولت و مجلس برای ساماندهی بازار خودرو به زودی اعلام می‌شود برنامه‌های وزارت صمت برای ساماندهی بازار خودرو مقیمی: صنعت کشور نیازمند تصمیمات سخت و سریع است مدیرعامل جدید سازمان گسترش منصوب شد راهکارهای پیشنهادی ساماندهی بازار خودرو مورد بررسی قرار گرفت خریداران خودرویی که سود صدمیلیونی می‌کنند، باید مالیات بدهند قیمت‌های جدید خودرو در دست بررسی شرط پیش پرداخت مبلغ خودرو دوباره حذف شد کمیته خودرو با حضور وزیر صمت تشکیل جلسه داد مردم ایران لایق ‌خودروی خوب و با‌کیفیت ‌هستند خودروسازان ملزم به عرضه محصولات در بورس می‌شوند مدیرعامل گروه بهمن انتصاب رزم حسینی به سمت وزیر صمت را تبریک گفت پیام تبریک مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت تولید خودرو در نیمه اول امسال ۲۳ درصد افزایش یافت رزم «صمت» با انحصار خودرو پیام تبریک مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به وزیر جدید صمت تصمیم وزیر صمت برای قیمت خودرو؟ «رزم حسینی» وزیر «صمت» شد رزم حسینی برنامه های خوبی برای رشد صنعت دارد رزم حسینی صنعت را از بی تکلیفی خارج می کند برنامه‌ریزی برای داخلی‌سازی پنج درصدی تلاش برای کاهش قیمت خودرو و شکستن انحصار خودروسازی ریشه مشکلات بازار خودرو در اقتصاد کلان است سیاست‌گذاری به روش آزمون و خطا مجوز فروش فوق العاده ماهانه ۲۵ هزار دستگاه خودرو توسط ایران خودرو و سایپا منتفی بودن موضوع احتکار در ایران‌خودرو مازندران اجرای ۱۰ طرح فروش برای بیش از ۲۷۷ هزار دستگاه خودرو توسط دو شرکت بزرگ خودروساز تولید ۵ خودروی سواری ۴ ستاره افزایش تولید انواع خودرو خبر خوش درباره خودروی ارزان قیمت فروش فوق العاده خودرو با تحویل یک تا سه ماهه احتکار خودرو توسط خودروسازان صحت ندارد فروش فوق العاده ایران خودرو مشمول واریز ۱۰ درصد وجه می‌شود؟ عرضه ۱۵۲ هزار خودرو در طرح فروش فوق العاده تا پایان سال شرط جدید برای فروش خودرو فروش فوق‌العاده ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال ۹۹ فروش فوق‌العاده خودرو ماهانه ۲۵ هزار دستگاه از ابتدای مهر مردم انتظار گرانی خودرو نداشته ‌باشند دستور ویژه سرپرست وزارت صمت برای بررسی دپوی خودروها قیمت‌های بازاری خودروها غیرواقعی است تولید خودرو در کشور ۱۵ درصد افزایش یافت ماموریت روحانی به وزارت صمت برای بازگرداندن آرامش به بازار خودرو ۸۰ درصد خودروهای تحویلی، تعهدات معوق است عدم انتخاب وزیر صمت در نوسان قیمت‌ها و آشفتگی بازارها اثرگذار است سند موازی «صمت» برای «خودرو» پیش نویس بسته سیاستی ارتقای صنعت خودرو آماده شد ایفای تعهدات خودرو سازان، متناسب با ظرفیت تولید شفاف سازی روند واگذاری اموال و دارایی های غیر مولد خودروسازان «خودرو» در انتظار سکاندار جدید صمت هدفگذاری ۳۰۰ میلیون یورویی سایپا در توسعه ساخت داخل در سال ۹۹ تعریف ۴ هزار میلیارد تومان پروژه داخلی‌سازی با همکاری دانش‌بنیان‌ها تولید ۱۰ خودروی سواری ۴ ستاره سمت‌وسوی خودرویی «صمت» انتقاد قطعه‌سازان از عدم رای اعتماد به مدرس خیابانی کسانی که برای گرانی خودرو تلاش داشتند نمی خواهند به خیابانی رای دهیم ارائه ۴۳ هزار خودرو به بازار در هفته های آینده پنجره ای نو به کسب و کار پیش بینی سرپرست وزارت صنعت در مورد کاهش قیمت خودرو آرامش بازار خودرو مشروط به نرخ ارز است خودروسازان در حاشیه زیان هستند سیاست وزارت صنعت، منطقی‌سازی قیمت خودرو است تولید خودرو پس از دو سال از رشد منفی خارج شد اقدامات خودرویی وزیر پیشنهادی به مجلس هدفگذاری ۳۴۳ میلیون یورو کاهش ارزبری در چهار میز توسعه ساخت داخل صنعت خودرو خروج وزارت صمت از بنگاهداری در خودروسازی ها لازمه موفقیت صنعت خودرو افزایش ۱۸ درصدی تولید خودرو و رشد ۳۰ درصدی تحویل خودرو سه گزینه وزارت صنعت برای تولید خودروی ارزان‌قیمت رویکرد وزارت صمت تعمیق و توسعه ساخت داخل صنعت خودرو است شرط وزارت صنعت برای فروش اموال مازاد خودرویی ها ۳۰۰ میلیون یورو داخلی سازی قطعات خودرو در سال جاری صورت می گیرد تحول دیجیتال صنعت خودرو با همکاری ایدرو اوضاع کیفی خودروها رو به بهبودی است تداوم واگذاری اموال در خودروسازی انتقاد وزارت صنعت از استانداردهای جدید خودرویی رشد ۱۸ درصدی تولید تجمعی خودروسازان تا ۲۴تیرماه بازدید معاون وزیر صمت از گروه خودروسازی سایپا راهکار وزارت صنعت ‌‌برای کنترل بازار خودرو ضرورت تسریع در اعلام قیمت محصولات خودروسازان برای فصل دوم سال خودروی جدید k۱۳۲ تنها ۸درصد وابستگی دارد که آن هم داخلی‌سازی می‌شود برنامه تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری فرمان کنترل قیمت تایر از دست وزارت صمت خارج شده است تولید خودرو در سه ماه امسال ۲۲ درصد افزایش یافت تحویل و فروش لاستیک به واحد‌های متخلف ممنوع شد واردات اتوبوس و مینی‌بوس در دستور کار نیست بازنگری قیمت خودرو فصلی شد آغاز صدور فاکتور برای خریداران خودروهای طرح فروش ویژه ایام عید سعید فطر تعادل بازار خودرو در حوزه عرضه و تقاضا پیگیری می‌شود ۸۷ درصد ثبت‌نام‌ها برای خودروهایی بوده که با بازار اختلاف قیمت داشتند سود مشارکت صفر برای پیش فروش یکساله خودرو امکان تامین ۳۵۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس در مدت ۳ ماه ۱۰۲ مورد بازرسی از نمایندگی‌های فروش خودرو در کردستان انجام شد سیاستگذاری وزارت صمت برای تولید خودروها و موتورسیکلت‌های برقی جهش تولید خودرو در سال جاری آیا افرد دارای پلاک فعال می توانند در طرح فروش فوری خودروسازان ثبت نام کنند؟ درج اطلاعات غلط؛ سه سال محرومیت در ثبت نام خودرو اتصال برخط سامانه امتا سرعت ثبت نام متقاضیان خودرو را سریعتر کرد تداوم تولید و عرضه مهمترین عامل در تنظیم بازار خودرو تشکیل کمیته‌ای مشترک با حضور وزارت صمت و دانشگاه علم و صنعت برای تولید خودروی ملی تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو دستورکار خودروسازان در سال جاری مرکز تست جاده‌ای تا پایان سال ۹۹ راه اندازی می شود قرعه کشی خودرو مانع فرصت ویژه برای دارندگان امکانات بهتر اینترنتی وزارت صمت خواستار تمدید ۳ ماهه مصوبه واردات خودرو و کالاهای گروه ۴ شد+ سند نقدینگی قطعه‌سازان تامین می‌شود قول‌ سکان‌دار وزارت صمت به قطعه‌سازان برای حل مشکلات کارنامه خودرویی رئیس سابق «صمت» آزمون و خطا در اولین فروش فوق‌العاده سیاست‌های سه‌گانه برای ساماندهی بازار خودرو ثبت‌نام کنندگان نیازی به واریز وجه ندارند جزئیات بلوکه شدن مبالغ ثبت نام خودروها در یک حساب امانی مهلت زمانی تعیین شده برای پیش‌ ثبت‌نام خودرو تا چهارشنبه ۱۴ خرداد ۹۹ ادامه دارد دلایل واریز ۵۰ درصد از وجه خودرو در طرح فروش ویژه چهار مرحله دیگر فروش فوق العاده خودرو تا پایان سال داریم متقاضیان برای ثبت‌نام در طرح فروش خودرو، صرفا از طریق سامانه‌های اعلامی خودروسازان اقدام کنند شرط اخذ هر گونه چک از ثبت‌نام خودروها با دستور سرپرست وزارت صمت، حذف شد متقاضیان خرید خودرو تا چهارشنبه ۱۴ خرداد برای ثبت‌نام در سامانه‌های فروش خودروسازان فرصت دارند ضوابط ده‌گانه برای ثبت‌نام خودرو در طرح جدید فروش ایام عید سعید فطر قیمت جدید خودروها تا ساعاتی دیگر اعلام می‌شود خودروسازان مکلف به ایفای تعهدات قبلی همزمان باپذیرش تعهدجدید شدند ضوابط فروش ۲۵ هزار دستگاه خودرو در ایام عید سعید فطر نحوه فروش خودرو در عید سعید فطر از طریق اطلاعیه‌های رسمی اعلام خواهد شد عرضه ۲۵ هزار خودرو در عید فطر «صمت» به‌دنبال محتکران خودرو خودروسازان از بهمن ۹۷ قیمت های خود را بالا نبردند قیمت‌گذاری خودرو بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار به شورای رقابت واگذار شد ۱۰ محور جهش تولید به خودروسازان ابلاغ شد وزارت صنعت:​ شورای رقابت مسئول اعلام قیمت است مسئولیت ناشی از تحویل خودروی بدون پلاک با خودروسازان خواهد بود جلسات پلیس با وزارت صمت درباره بازار خودرو ثبت نام ۴۸۰ هزار خودرو بنزینی برای تبدیل به دوگانه‌سوز اعمال محدودیت های جدید برای جلوگیری ازحضور سوداگران در بازار خودرو فضای دلالی و واسطه‌گری خودرو حذف شود صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت شد وضعیت بازار خودرو تا عید فطر بهبود خواهد یافت چرا رحمانی یک شبه برکنار شد؟ مدرس خیابانی به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد فروش خودروسازان از این پس بدون سود مشارکت خواهد بود با افزایش قیمت خودرو برخی نمایندگان بدنبال استیضاح وزیر صنعت هستند خودروسازان عامل آشفتگی بازار را معرفی کنند اولتیماتوم وزیر صمت برای ساماندهی بازار خودرو در ۲۴ ساعت آینده نمایش وزارت صمت برای کنترل بازار خودرو ورود رئیس‌جمهور به بازار خودرو مردم هیجانی وارد بازار خودرو نشوند امکان تغییر نحوه قیمت گذاری خودرو شنبه بررسی می‌شود تولید پراید با استانداردهای ۸۵ گانه امکانپذیر نیست دلال‌ها حذف خواهند شد دستور وزیر صمت جهت بررسی فوری قیمت‌های نامتعارف بازار خودرو وزارت صنعت در افزایش قیمت خودرو باید کارشناسی عمل کند ستاد تنظیم بازار تصمیمی برای افزایش قیمت کارخانه ای خودرو نگرفته است تعیین قیمت خودرو هنوز نهایی نشده است جزییات جلسه ستاد تنظیم بازار برای تعیین قیمت خودرو آیا قیمت کارخانه‌ای خودرو افزایش می یابد؟ تولید خودروسازان خصوصی ۶۵ درصد افت کرد ایران خودرو در مدیریت بحران کرونا به خوبی عمل کرد نسخه پیچی‌برای تولید خودرو سقف تولید خودرو در سال ۹۹ خودروهای جدید بعد از کرونا رونمایی می شوند برنامه‌ریزی برای تولید ۵۰ هزار موتورسیکلت برقی تولید تجاری‌ها در ۹۸ افزایش یافت تولید ۱۵ هزار خودرو برقی و ۵۰ هزار موتورسیکلت برقی آماده باش وزارت صنعت به قطعه سازان برای شروع تولید از ۲۳ فروردین بیش از ۲۰۰ قطعه با ارزبری ۲ میلیارد یورویی داخلی سازی شد وانت بیشترین رشد تولید در گروه خودروها بیش از ۶۹۷ هزار دستگاه خودروی سواری تا پایان بهمن ماه تولید شد بازدید رئیس سازمان حمایت و بازرس ویژه وزیر صمت از خط تولید جهادی ماسک های بهداشتی گروه صنعتی سایپا یک بام و دو هوای وزارت صمت برای واردات خودرو تمامی توان دولت و وزارت صمت در مبارزه با کرونا متمرکز شده است بیش از ۹۰ درصد خودروهایی که امروز رونمایی شد، تولید داخل است وزیر صمت از امکان پیش‌فروش ۴ خودروی جدید خبر داد جزئیات افزایش قیمت خودرو‌ها را در آینده اعلام می‌کنم فروش خودرو از مسیر «بخت‌آزمایی» تعهدات خودروسازان به روز شد وزارت دفاع در تولید و داخلی سازی رقیب بخش خصوصی نیست مردم یک میلیون خودرو پیش‌خرید کردند جلسه ویژه وزیر صنعت با خودروسازان در حوزه مدیریت تقاضا روزانه ۴۰۰۰ خودرو در ایران تولید می‌شود افزایش قیمت خودروها ناشی از نوسانات بازار است اهداف پیش بینی شده در قانون ارتقا کیفی تولید خودرو تاکنون محقق نشده است سه شرط واگذاری خودروسازان در سال ۹۹ تولید خودروهای ناقص به صفر می‌رسد نخستین واحد تولید لاستیک کامیون بزودی افتتاح می‌شود زمینه واگذاری شرکت‌های تو در توی خودروسازان فراهم شده است جزئیات جلسه خودرویی مجلس با وزیر صنعت توضیحات رحمانی درباره تولید خودروهای برقی خودروسازان افزایش قیمت نداشتند ادامه حبس آمار خودرویی در وزارت صمت استیضاح احتمالی وزیر صمت به دلیل مشکلات خودرویی وزیر صنعت نسبت به نحوه پیش فروش و تحویل خودروها پاسخگو باشد دستور ترخیص ۱۰۴۸ خودروی دپو شده صادر شد صنعت خودروسازی نیاز به اصلاحات دارد سقوط تولید خودرو در ۳ سال گذشته + جدول تولید سواری دیزل را ممنوع نکنید ۴ خودرو از خط تولید خارج می‌شود اعلام زمان بازنشستگی پراید یکی از مدل‌های قدیمی پراید تا چند روز دیگر از تولید خارج می‌شود شرکت‌ها به دنبال شرکای جدید برای تولید خودروی مشترک بروند پیشنهاد وزارت صنعت برای توقف تولید برخی خودروها واردات خودروی دست دوم نداریم آخرین جزئیات از جایگزین پراید هشدار وزیر صنعت به مدیران خودروساز واردات کدام خودروها احتمالا آزاد می‌شود؟ ضرورت اصلاح شیوه توزیع لاستیک برای جلوگیری از انباشت کالا خودروی گران و بی‌کیفیت محصول «مقاومت» یا «وادادگی»؟ خودروهای کف پارکینگ به ۳۰ هزار کاهش یافت تجدیدنظر در همکاری با خودروسازانی که از ایران رفتند وزیر صمت عملکرد قابل قبولی دارد خودروسازی‌ها ابتدا کوچک‌سازی و سپس واگذار می‌شوند انرژی خودروسازان صرف بی توجهی وزرات صمت به صنعت می شود واکنش وزیر صمت به شایعه آزادسازی واردات خودرو پژو ۳۰۱ تا پایان سال روانه بازار می‌شود تولید ۳ محصول جدید در ایران خودرو به دنبال تغییر و تحول بنیادین و اساسی در صنعت خودرو هستم احتمال توقف تولید پراید و ۴۰۵ در سال آینده تعهدات معوق خودروسازان تا پایان سال به روز می‌شود قیمت خودرو با کاهش مواجه است خودروهای فاقد کیفیت از خط تولید خارج می شوند وظیفه ما حل مشکلات خودروسازان است دستور عدم افزایش قیمت خودروهای پیش‌فروش شده ابلاغ شد توصیه وزیر صمت به خریداران خودرو هیچ یک از مدیران بازداشت شده منصوب بنده نبودند طرح استیضاح وزیر صنعت ایران در مجلس کلید خورد قیمت خودرو و ۸۰ قلم کالای پرمصرف کاهشی شد با تولیدکننده متخلف به شدت برخورد می‌کنیم پراید به آخر عمر خود رسیده است نابسامانی بازار خودرو وزیر صمت را به مجلس کشاند نعمت زاده برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی شد مقاومت خودروسازان در برابر فروش اموال کمترین وابستگی به خودروسازان را دارم فرهنگ باید به کمک صنعت بشتابد وزارت صنعت برای حفظ اشتغال صنایع خودروسازی تلاش کند دستور وزیر صنعت برای بررسی افزایش قیمت یکی از خودروسازی‌ها ایران‌خودرو و سایپا هر کدام باید هزار میلیارد تومان دارایی خود را واگذار کنند افت ۲۱ درصدی تولید لاستیک خودرو جزئیات تکمیل خودروهای ناقص کف کارخانه ابهامات پیش نویس مصوبه ترخیص شفاف شود + سند صرفه جویی ۸۰ میلیون یورویی در واردات قطعات خودرو شوک وزیر صنعت به واردکنندگان خودرو خصوصی‌سازی ۳ مرحله‌ای خودروسازان واکنش وزیر صنعت به اظهارات پوری حسینی در خصوص واگذاری خودرویی‌ها جزئیات برنامه‌ریزی‌ها برای خروج خودروهای کف پارکینگ داخلی سازی ۱۰ میلیارد دلار قطعات وارداتی بین شرکت های قطعه ساز توزیع شد جلوگیری از خروج ۸۵ میلیون یورو از صنعت خودرو اجرای بسته ساماندهی صنعت خودرو تعداد خودروهای ناقص کاهش یافته است بازید وزیر صنعت،معدن و تجارت از نخستین محصول جهاد خودکفایی ایران خودرو داخلی‌سازی در خودرو تا آخرین قطعه حضور ۲۱۰ شرکت و تشکل در نخستین نمایشگاه ساخت داخل قیمت لاستیک کاهش یافت خودروسازها موظف به ارائه نمایشگاه نیازمندی‌هایشان شدند واگذاری خودروسازان داخلی در دستورکار قرار گرفت قیمت تمام شده خودروهای داخلی بزودی اعلام می‌شود تندیس‌هایی که خاک می‌خورد تولید قطعات «های تک» خودروها در کشور آغاز شد هشدار وزارت صنعت به خودروسازان: پارک ممنوع رتبه چهارم تولید تایر خودرو در کشور متعلق به خراسان جنوبی است پیش شرط واگذاری سهام دولت در خودروسازی‌ها چیست؟ آقای وزیر، به وعده کاهش قیمت خودرو عمل کنید؛ خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا پیشکش! ایران خودرو و سایپا تا آخر امسال یا سال آینده واگذار می شود قول وزیر صنعت برای واگذاری سهام دولت در ایران خودرو و سایپا قوه قضاییه به قراردادهای خارجی خودرو ورودکند در صورت لزوم از خودروسازان تحقیق و تفحص کنید خودروسازان مکلف به انجام تعهدات خود هستند بررسی ۹ سوال از وزیر صمت توضیحات وزیر صنعت درباره تامین کالای اساسی و خودرو نمایندگان را قانع نکرد هیچ خودروسازی حق واردات قطعه تولید داخل را ندارد حتی در پراید و سمند هم کامل خودکفا نیستیم فرانسوی‌ها ۶۵ میلیون یورو اسکناس از ایران خارج کردند ساماندهی دستوری بازار خودرو علت انباشت خودروهای کف پارکینگ خودروسازان دستورالعمل جدید قیمت‌گذاری خودرو در آستانه ابلاغ مصوبه جدید کمیته خودرو جایگاه سوم صنعت خودرو در اقتصاد کشور کاهش قیمت خودرو در بازار ادامه‌دار خواهد بود؟ وابستگی به واردات قطعات خودرو امسال کاهش می‌یابد دستور وزیر صمت برای ایجاد نمایشگاه قطعات وارداتی و دعوت از صنعتگران برای ساخت داخل قطعات جزئیات جلسه مجلس با وزیر صنعت وزارت صنعت مکلف به همکاری با شرکت‌های معتبر خودروسازی جهان شد وزارت صمت به تداوم نابسامانی در بازارها پایان دهد دستور وزیر صمت به دو معاون خود درخصوص صنعت خودرو سوال نماینده مجلس از وزیرصنعت درباره نابسامانی بازار خودرو رحمانی جلوی رانت و فساد خودرو را گرفت و تولید را سه برابر کرد سوال نمایندگان از وزیر صنعت درباره گرانی خودرو خودروسازان افزایش سرسام‌آور قیمت خودرو را سبب شدند وعده وزیر صنعت برای کنترل قیمت خودرو تا ۳ ماه آینده پیشنهاد واردات خودروهای دست دوم، عملی نیست رحمانی هفته آینده به کمیسیون صنایع می‌رود تعهدات خودروسازان طبق برنامه انجام می شود توضیح وزیر صنعت درباره افزایش قیمت خودرو و چند کالای دیگر سوال از وزیر صمت درباره گرانی خودرو کلید خورد اگر توضیح وزیر صنعت درباره قیمت خودرو قانع کننده نباشد، استیضاح می‌شود یک بام و دو هوای وزارت صنعت در کنترل قیمت خودرو هیچ جای دنیا وزارتخانه‌ای نداریم که خودروسازی داشته باشد تحویل تمامی خودروهای پیش فروش شده تا آخر مهرماه بعضی تجمع‌کنندگان معترض به افزایش قیمت خودرو در وزارت صنعت بازداشت شدند روند تولید خودرو افزایشی است قیمت روغن موتور افزایش نداشته است افزایش تولید خودرو در دستور کار امسال تولید ۱.۲ میلیون خودرو را در برنامه داریم الزام خودروسازان برای واگذاری اموال مازاد مقابله هوشمندانه با تحریم‌ها ادامه دارد تعریف ۱۰۰ پروژه جدید در صنعت خودرو ایران رایزنی با همتی و دژپسند برای حل مشکل نقدینگی و ماده اولیه تولید بخشی از واردات خودرو به کشور آزادسازی می شود کاهش ۱۰ درصدی قیمت خودرو تحلیل ما بازگشت رنو به بازار ایران در آینده است احتمال استیضاح وزیر صمت برای وضعیت قیمت‌ خودرو تزریق۳۴۰۰میلیارد تومان نقدینگی به صنعت قطعه سازی سیاست فروش فوری خودرو ادامه دارد مقیمی خبرداد: تشکیل کمیته سیاستگذاری داخلی سازی برگزاری اولین جلسه کمیته رفع موانع تولید در صنعت خودرو تحویل خودروهای پیش‌فروش شده در حال انجام است وعده‌ محقق نشده وزارت صنعت به تاکسیرانی سوال از وزیر صمت در صورت عدم ساماندهی بازار خودرو وزیر صنعت درباره افزایش قیمت خودرو توضیح می‌دهد استیضاح رحمانی وزیر صمت در دستور کار قرار گرفت تلاطم بازار ربطی به خودروساز ندارد از حضور وزارت دفاع و ‌سپاه در صنعت خودروسازی حمایت می‌کنیم وزیر صنعت کمتر درباره بازار خودرو شعار درمانی کند قیمت خودرو کاهش می یابد گرانی خودرو ارتباطی با فرمول وزارت صمت ندارد برنامه‌های وزارت صنعت برای مهار قیمت خودرو خودروسازان موظف به عرضه خودروهای پیش‌فروش شده با نرخ توافقی هستند موافق تشکیل وزارت بازرگانی هستم تاکید براجرای برنامه های ۱۰گانه بهبود وضعیت صنعت خودرو تسهیل ورود مواد اولیه به کشور با بهره مندی از فرصت انتقال بدون ارز وزارت صنعت به دنبال اصلاح قیمت خودروهای داخلی است خودروسازان باید عذرخواهی می‌کردند افزایش تولید روزانه خودرو چرا وزارت صنعت تکلیف خریداران خودرو را مشخص نمی کند؟ هیچ خودرویی نباید در پارکینگ ها انبار شود ضوابط اجرایی ترخیص خودروهای وارداتی اعلام شد لزوم ورود سازمان امور مالیاتی بر فعالیت دلالان خودرو کیفیت بسیاری از خودروهای داخلی قابل قبول نیست خودروسازان مکلف به اجرای ماده ۴ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان هستند مشتری عزیز، خودرو نداریم دعوتنامه های پیش فروش ارسالی خودروسازان ابطال و با شرایط جدید ابلاغ می شود پیش فروش های موعد تحویل شهریور تا دی ۹۷ شامل افزایش قیمت نیست تشکیل ستادی برای اعلام تصمیمات اتخاذ شده؟ نگرانی درباره عمل به تعهدات خودروسازان وجود ندارد دستور فوری وزیر برای حل مشکل مشتریان خودرو تشکیل ستاد برای پاسخگویی به اعتراض مشتریان سایپا و ایران خودرو تزریق نجومی به صنعتی ورشکسته اصلاح قیمت قطعات کلید خورد مشاور وزیر صمت: به افراد آماده رزم در صنعت خودرو نیاز داریم معاون وزیر صنعت: تعهد بیش از ۱۳۰هزار دستگاهی سایپا خودروسازان تعهدات قبلی دارند، مجوز پیش فروش ندارند افزایش قیمت خودرو با هدف حفظ تولید بوده است پیش فروش خودرو بدون مجوز وزارت صمت غیر قانونی است ابزار دفاع از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو پرداخت ۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی واکنش وزیر صنعت به اعتراض برخی خریداران خودرو سد جدید ترخیص خودروهای وارداتی خودروهای پیش‌فروش شده به زودی تحویل می‌شود بیان واقعیت ها، استراتژی رسانه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت است خودروهای مانده در گمرک اجازه ترخیص دارند تقدیر روحانی از تلاش‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت منابع ارزی و ریالی باید در اختیار صنایع اشتغالزا و صادرات محور قرار گیرد گره‌ای که به دست وزارت صنعت باز می‌شود تنظیم بازار خودرو تا اردیبهشت ۹۸ تحریم‌ها قراردادهای خودرو را منتفی کرد خودروسازان نیازمند برنامه پنج ساله برای تولید هستند مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات منصوب شد افزایش تولید خودرو و عمل به تعهدات فروش، سیاست جدید تنظیم بازار برای آرامش بازار خودرو تولید اتوبوس معطل تامین نقدینگی خودروسازان است سرانجام خودروهای پیش فروش شده چیست؟ دنده سنگین کامیون و اتوبوس در جاده تولید جای خالی شورای سیاست‌گذاری خودرو در ماجرای قیمت‌گذاری وزارت صمت به دنبال جلب رضایت ثبت‌ نام کنندگان خرید خودرو است برگزاری نمایشگاه قطعات وارداتی خودکفا نشده صنعت خودرو توسط خودروسازان داخلی توقف تولید خودرو در سال آینده تکذیب شد مشخص شدن تولیدات سال آینده با تعیین تکلیف تحریم‌ها خودروسازان باید به تعهدات خود عمل کنند وزیر صنعت برای ساماندهی بازار خودرو وقت‌کشی می‌کند الزام خودروسازان به اجرای تعهدات با اختصاص ۸۰ درصد تولیدات افزایش قیمت خودرو با حضور «رحمانی» در مجلس بررسی می‌شود حمایت از قطعه‌سازان صنعت خودرو وزیر صنعت، معدن و تجارت: نمایش توان داخلی سازی کشور در نمایشگاه خودرو تهران خبر خوش وزیر صنعت برای تامین لاستیک کامیونداران اعلام قیمت خودرو تا هفته آینده کامیون‌سازان خصوصی در سراشیبی تولید وزارت صنعت به مصوبه دولت درباره موتورسیکلت‌های برقی عمل نکرده است افزایش تولید، مشکلات خودرو را حل می‌کند کاهش پلکانی قیمت خودرو در دستور کار وزارت صمت و خودروسازان خودرو‌ها ۵ درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌شود بسته حمایتی مشکلات را حل می‌کند مشاور و دستیار ویژه وزیر صنعت منصوب شد ترخیص خودروهای دپو شده در انتظار اقدامات اجرایی وزارت صنعت سقوط یک رویا چهار انتصاب جدید در وزارت صنعت، معدن و تجارت قیمت‌گذاری خودرو بر مبنای ضوابط هیات تعیین و تثبیت قیمت‌ها خودروهای وارداتی در گمرکات به زودی تعیین تکلیف می‌شوند آغاز عرضه خودرو به قیمت ۵ درصد کمتر از بازار توسط خودروسازان عرضه خودرو با قیمت نزدیک به حاشیه بازار استمرار می یابد تدوین بسته جامع خودرو وزارت صنعت به افزایش قیمت خودرو ورود کند وزارت صنعت با افزایش۲۰ و ۳۲ درصدی قیمت تایر موافقت کرد تداوم تولید زیر ظرفیت تجاری سازان نمی‌شود این قیمت‌گذاری‌ها را غیرقانونی دانست قیمت خودرو را کاهش می دهیم واردات مواد اولیه مورد نیاز صنایع بدون ثبت سفارش در مناطق آزاد رئیس جمهور با افزایش قیمت خودرو مخالف نیست اولین دعوت رسمی بازدید متخصصان دانشگاهی از خودروسازان بعد ۱۵ سال معاونان جدید وزارت صنعت معرفی شدند واگذاری خودرو‌های فروش قطعی با قیمت قرارداد تعیین قیمت خودرو طرح سوال از وزیر صمت را استارت زد قیمت خودرو ۵ درصد کمتر از حاشیه بازار شود خروجی جلسه دیروز وزارت صمت سه مدیر جدید وزارت صنعت معرفی شدند بسته‌ای با دو ضربه‌گیر قیمتی خسروتاج از سازمان توسعه تجارت رفت صالحی نیا سرپرست سازمان صنایع کوچک شد فرشاد مقیمی معاون امور صنایع‌ وزارت صمت شد حواشی یک اظهار‌نظر خودرویی احکام جدید رحمانی برای معاونت‌ها به تعهدات خود عمل کنید اولویت های وزارت صنعت در دوران تحریم اعلام شد از افراد کارشناس در وزارت صنعت استفاده شود در روز خداحافظی شریعتمداری و خوشامدگویی به رحمانی چه گذشت؟ تودیع و معارفه شریعتمداری و رحمانی با حضور جهانگیری کلید قفل واردات در جیب کیست؟ حذف قیمت‌گذاری و پرداخت مابه‌التفاوت در دستور کار وزیر جدید صمت رحمانی: نمی توان گفت خودرو ، صنعت زیانده است پیگیر حل مشکلات خودروسازان هستم از تحول در حوزه خودرو تا مقابله با فساد سازمان یافته صبحانه کاری ‌صنعت و گمرک افزایش یک درصدی تولید تجاری‌ها تنظیم بازار اولویت جدید وزارت صمت است هدایت نقدینگی به بخش مولد اقتصاد موضع سرپرست وزارت صنعت درباره قیمت خودرو لزوم رقابتی کردن خودرو، فولاد و پتروشیمی اعلام قیمت جدید خودروها در کما چه سرنوشتی در انتظار "صنعت" است؟ اعلام حمایت فراکسیون مستقلین از وزیر پیشنهادی صنعت از جنگ سرد با واردکنندگان تا حذف شورای رقابت سه راهبرد جدید وزارت صنعت در دوره جدید سوابق تحصیلی و کاری گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت صمت روحانی ۴ وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد وزارت صنعت پاسخگوی پیش‌فروش خودرو باشد رقابت پنهان برای قیمت‌گذاری خودرو برنامه ریزی برای افزایش تولید خودروسازان در نیمه دوم امسال رشد ۳۱ درصدی توزیع روغن موتور در سال جاری + جدول وزارت صمت درها را بر واردکنندگان خودرو بسته است روحانی وامدار شریعتمداری است! تغییرات در فولادمبارکه و سایپا به شریعتمداری ارتباطی ندارد وزیر صمت استعفا نداده است انتصاب کرباسیان به عنوان وزیر صمت قوت گرفت اسامی ۴ گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور به مجلس + عکس و سوابق از معرفی ویسه به عنوان وزیر صنعت بی‌اطلاعیم شریعتمداری فردا به کمیسیون نیاید، استیضاحش قطعی است استیضاح شریعتمداری دوباره به جریان افتاد تعیین تکلیف خودروهای مانده در گمرک چرا شریعتمداری استیضاح نشد؟ احتمال ترخیص خودر‌وهای در گمرگ مانده رمزگشایی تغییر رفتار رنو در ایران واردکنندگان در انتظار تایید اصالت ثبت‌سفارش مشارکت خارجی، تنها راه رشد قطعه‌سازی افزایش ۲ برابری تقاضای ارزی برای واردات لاستیک درخواست روحانی از لاریجانی برای توقف استیضاح شریعتمداری تکذیب استعفای وزیر صنعت مسیر پیش روی طرح ساماندهی بازار خودرو استعفای وزیر صنعت قطعی است وزارت صنعت خبر «تکذیب استعفای وزیر صنعت» را حذف کرد مراجع رسمی از دولت خبر استعفای شریتعمداری را تایید کردند شریعتمداری به دلیل پیشنهاد وزارت کار از سمت خود استعفا داد استعفای «شریعتمداری» شایعه است تکذیبیه وزارت صنعت‌درباره استعفای شریعتمداری استعفای شریعتمداری نه تکذیب ، نه تایید وزیر صنعت، معدن و تجارت استعفا داد قانون منع بکارگیری بازنشستگان در وزارت صمت اجرا شد تولید وانت کاهش یافت اعلام دلایل "گرانی خودرو" هماهنگی با لاستیک بارز برای تامین نیاز کرمان مستندات‌ ا‌حتکار‌ خودرو‌ را منتشر ‌کنید وزیر صنعت پاسخگوی کیفیت خودروهای تولید داخل باشد کویر تایر واحد نمونه صنعتی و اقتصادی کشور شد خودروهای موجود در کارخانه‌ها هر چه سریعتر تحویل داده شوند پراید ۴۰ میلیون تومانی نداریم! اولویت‌دهی به تجار خوشنام برای واردات مواد اولیه از اختیارات جدید خودرویی شریعتمداری بی اطلاعم زورآزمایی رئیس شورای رقابت و وزیر صنعت بر سر قیمت خودرو! واکنش وزیر صمت به حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو تعداد امضای استیضاح‌کنندگان شریعتمداری به ۷۰ نفر رسید سیاست ممنوعیت واردات خودرو اشتباه است؛ واردات خودرو باید مدیریت شود نه ممنوع واگذاری سهام با تکیه بر مدیران حرفه ای راه نجات صنعت خودرو گزارش تصویری از بازدید وزیر صنعت از خط تولید محصولات MG در سمنان افتتاح خط تولید محصولات MG در صنایع خودروسازی فردا دلالان مهمترین عامل گرانی قیمت خودرو در بازار هستند بی ثباتی در بازار علت طرح استیضاح وزیر صنعت افتتاح یک مرکز خودروسازی ناتوانی در کنترل بازار دلیل اصلی گرانی خودرو بازدید مدیران روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت از خط تولید شرکت ایران خودرو استیضاح شریعتمداری با ۵۰ امضا تقدیم هیات رئیسه مجلس شد دستور کیفی وزارت صنعت به عرضه‌کنندگان خودرو جمع آوری امضا برای استیضاح وزیر صنعت آغاز شده است تعلل در انتشار گزارش کیفی خودرو جزئیات شیوه تسویه مابه‌التفاوت نرخ ارز از سوی واردکنندگان ارز ۴۲۰۰ برای قطعه‌سازان شائبه چانه‌زنی سیاسی را تشدید کرد ۴۳۶ هزار دستگاه در چهار ماه تعیین تکلیف مابه‌التفاوت ارزی و معافیت های آن+ مصوبه تذکر نمایندگان به وزیر صنعت برای رفع اخلال سایت های فروش خودرو وزارت صمت مقصر تمام اتفاقات بازار خودرو خودروسازها موظف به رعایت استانداردهای ۸۵ گانه هستند خودروهای آتش نشانی به گروه ۲ کالایی منتقل شد احتمال آزادسازی قیمت خودرو؛ آیا پراید، ۴۳ میلیون تومان خواهد شد؟ نمایندگان از مفاد قراردادهای خودرویی بی‌اطلاع هستند تلاش نافرجام وزارت صمت در شفاف سازی ارزی التهاب بازار خودرو دستاورد مهم وزیر صمت توضیحات اژه‌ای درباره بازداشت مسئولان وزارت صنعت قیمت‌گذاری مشروط خودروهای وارداتی پژو فرانسه باید به ایران جریمه پرداخت کند هشدار وزیر صنعت به واردکنندگان خودرو با ارز ۴۲۰۰ تومانی مخالفان «قرارداد رنو» چه پاسخی دارند؟ رنو چشم‌انتظار آینده روابط سیاسی - اقتصادی ایران و آمریکاست سایت وزارت صنعت برای ثبت سفارش خودروها هک نشده بود چالش جدید داتیس خودرو و وزارت صنعت نظارت کامل بر مراحل ثبت سفارش از سوی معاونین وزارت صنعت ، معدن و تجارت صورت می گیرد جزییات اعلام جرم قاچاق علیه واردکنندگان خودرو مشکلی برای تولید خودرو تا پایان سال نداریم نامه خودروسازان به وزیر صنعت تفاهم نامه صنعت قطعه با دانشگاه وارد فاز اجرایی شد وزارت صنعت در انتشار فهرست واردکنندگان غیرقانونی خودرو کج‌سلیقگی کرد اطلاعیه " آسان موتور" در زمینه انتشار لیست ثبت سفارش ها و واردات غیر قانونی خودرو رفتار متناقض وزیر صنعت در موضوع ارز دولتی و واردات خودرو از بین رفتن امکان سو استفاده و تقلب در ثبت سفارش کالا قطعه‌سازان ارز درخواستی خود را تغییر دهند نعمت زاده سایت ثبت سفارش را غیر قانونی بست مهلت ترخیص خودرو ۶ ماه شد مدیران ناکارآمد دست صنعت خودرو را برای تحریم شرکای بی وفا می بندند دامنه بازنگری ممنوعه‌ها به خودرو می‌رسد؟ «گمرک» و وزارت «صنعت، معدن و تجارت» از جمله مقصران تخلفات خودرویی هستند توضیحات «شریعتمداری» درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو پیش‌قرارداد حقی را برای دریافت غرامت از خودروسازان فرانسوی ایجاد نمی‌کند داتیس خودرو نماینده انحصاری هایکو است شریعتمداری از دستگیریی یک نفر در ارتباط با واردات غیرقانونی خودرو خبر داد هیچ یک از مدیران این وزارتخانه تاکنون دستگیر نشده‌اند دستورالعمل فعالیت امدادخودروها به وزارت صنعت ارسال شد برخی تخلفات ثبت سفارش خودرو مربوط به گذشته است منتظر گزارش وزارت صنعت درخصوص واردات خودروهای لوکس هستیم توضیحات مدیر اسبق سیستم ثبت‌سفارش وزارت صمت رنو و پژو سیتروئن در صورت ترک ایران، باید به ایران غرامت دهند آغاز به کار ستاد تشدید مبارزه با احتکار از ۲۳ تیرماه پژو تصمیمی برای خروج از ایران ندارد مهلت ترخیص خودرو از ۳ ماه به ۶ ماه افزایش می‌یابد ادعای واردات متخلفانه ۱۰۰ هزار خودرو صحت ندارد پراید ۶۵ میلیون تومانی منطقی نیست اعلام قیمت ارزش پراید به نقل از وزیر صنعت، معدن و تجارت کذب محض و تاسف برانگیز است چند پرسش درباره فهرست وارد‌کنندگان خودرو؟ اعلام اسامی کلیه شرکت های وارد کننده خودرو به بانک مرکزی تولید محصولات رنو در ایران ادامه دارد تولید خودرو از اول انقلاب تا کنون ۱۳ برابر شده است یک وزارتخانه، دو صدا! در تاخیر واگذاری بن رو به ایدرو دستی در کار نیست ممنوعیت موقتی واردات خودرو تا پایان سال ۱۰ تصمیم دولت با هدف مدیریت بازار خودرو هزینه-فایده خودروسازان فرانسوی برای ماندن در ایران بازار ایران برای پژو مهم است جزئیات جلسات وزارت صنعت با پژو و رنو وزیر صنعت قول داد ۳۱ روزه حباب قیمت خودرو بترکد احتکار خودرو غیرقابل تصور است قیمت خودرو افزایش نمی یابد حقوق قطعه سازان در قراردادهای خودرویی مطالبه شود توضیح جالب وزارت صنعت درباره شماره‌گذاری ۱۰ هزار موتورسیکلت کاربراتوری! تکذیب هک شدن سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد وزارت صمت؛ واردات خودرو در اولویت آخر تخصیص ارز+تصویر شرکت‌های بازرسی دارای گواهی فعالیت مدارک و مستندات خود را برای ارزیابی ارایه کنند اعلام تعلیق فعالیت خودرو سازان خارجی به معنای قطع همکاری با شرکای ایرانی نیست سایپا آمادگی تولید خود را به طرف‌های خارجی اعلام کرده‌ است زمزمه تولید مجدد موتورسیکلت‌های کاربراتوری در وقت اضافه جلسه اضطراری کمیسیون صنایع برای بررسی قرار داد «رنو و پژو » توضیحات معاون وزیر صنعت درخصوص قاچاق ۶۴۰۰ خودرو قرارداد خودروسازان با پژو در کمیسیون بررسی می‌شود تکرار بدقولی خودروسازان فرانسوی در بازار ایران قرار بود پژو ۲۲ میلیون یورو سرمایه گذاری کند واردات خودرو سخت‌تر از همیشه مراقب سهم خواهی برخی کشورها باشیم دستورالعمل شناسه دارشدن انواع خودروهای سبک و سنگین ابلاغ شد احتکار خودرو صحت ندارد پیش‌فروش خودرو منوط به دریافت مجوز است بند دریافت غرامت به قراردادهای جدید قطعه سازی اضافه شود الزام واردکنندگان به نصب شناسه کالا بر خودرو وارداتی+ سند همکاری خودروسازان فرانسوی با داخلی‌ها ادامه پیدا می‌کند تعیین تکلیف قیمت خودرو به هفته آینده موکول شد مشکلی برای همکاری با خودروسازان اروپایی نداریم پژو بر تعهدات خود پایبند می‌ماند تداوم همکاری فرانسوی ها با ایران در گرو تسهیل همکاری های بانکی حفظ پرستیژ اتحادیه اروپا ضامن قراردادهای خودرویی سرنوشت اروپایی‌ها در خودروسازی ایران خودروسازان مجاز به افزایش بیش از ۹/۶ درصدی قیمت خودروهای داخلی نیستند قرارداد با خودروسازان اروپایی پا برجاست دو سناریوی «خودرو» پس از نقض برجام احضار وزیر صنعت و مدیران ایران خودرو و سایپا به مجلس قراردادهای جدید شرکت‌های فرانسوی با رعایت منافع مشترک منعقد شده است حضور کم‌حاصل سرمایه‌گذاران خارجی؟ دست‌انداز برجامی صنعت خودرو خروج آمریکا از برجام خللی در قرارداد رنو ایجاد نمی کند همکاری با خودروسازان خارجی ادامه می‌یابد خروج آمریکا از برجام تاثیری در قراردادهای خودرویی ایران ندارد مذاکرات خودرویی ایران با اروپا برای نوسازی ناوگان تجاری واردات خودرو آسان‌تر نمی‌شود موانع پیش‌رو در نوسازی سنگین‌های فرسوده جزئیات گزارش ارزیابی کیفیت خودروها تمرکز وزارت صنعت بر توسعه خودروهای هیبریدی و برقی بازدید شریعتمداری از پروژه موتور و گیربکس جدید سایپا هدفگذاری تولید یک میلیون و ۷۵۰ هزار خودرو در سال ٩٧ همکاری با خودروسازهای فرانسوی درست بود یا غلط ؟ رنو پشت چراغ قرمز «جاده مخصوص» سوء استفاده از نظام ثبت سفارش کشور پشت پرده توقف واردات خودرو به روایت شریعتمداری وزارت صنعت ملزم به اجرای طرح ساماندهی بازار خودرو است مصوبه دولت برای کاهش تعرفه خودروهای هیبریدی به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد تلاش‌های وزارت صنعت برای توسعه فناوری‌های خودروهای پاک اثرات مخرب نوسانات ارزی بر قراردادهای خودرویی خواست مشتری در تصمیم‌سازی وزارت صنعت گشایش گره صنعت خودروسازی با رقابتی شدن تولید مشکل صنایع کشور، قدیمی بودن ماشین آلات و خط تولید است توضیحات خودروسازی کارمانیا در خصوص عدم انتشار آمار تولید این شرکت + سند مصوبه جدید دولت برای ترخیص خودروها از گمرک اعلام شد وقت پوست‌اندازی قطعه‌سازان بازدید وزیر صنعت از خط تولید پژو ۳۰۱ بررسی دقیق ماجرای خودروهای وارداتی حذف گری مارکت‌های خودرو ابلاغ شد + سند توافق بر سر حذف خودروهای قدیمی توضیحات وزارت صنعت در خصوص خودروهای هیبریدی وعده وارد‌کنندگان به مشتریان استانداردهای ۸۵گانه خودرو تعدیل می شود قرارداد با رنو بر اساس منافع دو طرف منعقد شده است پیش فروش خودرو صرفاً پس از اخذ مجوز از وزارت صمت مجاز است وزارت صمت به دنبال بازگشت به استاندارد یورو۴ در خودرو های دیزل وزارت صمت به دنبال راهکار آزادسازی خودروهای مانده در گمرک+ سند حراست وزارت صنعت به گزارش‌های مردمی تخلفات پاداش می‌دهد ۵ تا ۶ درصد خودروهای مصرفی وارداتی است عرضه ۶ خودرو جدید با همکاری فرانسه در ایران طی سال آینده وضعیت "ژله‌ای" استانداردهای ۸۵ ‌گانه خودرویی تا دی‌ ۹۷ ناامیدی از حذف خودروهای قدیمی استانداردهای ۸۵ گانه بازنگری نخواهد شد «رنو» فناوری را منتقل نکند جلوی قرارداد را می‌گیریم تا اطلاع ثانوی تعرفه ها بر اساس مصوبه دولت اجرا خواهد شد آخرین وضعیت قرارداد رنو و ایدرو اجرای پروژه های صنعت خودرو جزء سیاست های ششگانه ایدرو است فرانسوی ها هیچ گونه بدعهدی نداشتند شناسایی خودروهای وارداتی غیرقانونی و معرفی آنها به مراجع مرتبط قراردادهای جدید خودرویی به کجا رسید؟ «بن‌رو» به رنو واگذار شد جزئیات نامه‌نگاری گمرک با وزارت صنعت و اقتصاد برای خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا به بورس پیشنهادهایی داده‌ایم پیشنهاد وزیر صنعت برای کاهش ۲۰ درصدی تعرفه خودروهای هیبریدی به هیئت دولت تنها خودرو سواری تولید داخل مشمول قیمت گذاری می شود تغییر «تعرفه واردات خودرو» فقط با حکم دیوان اجرایی نیست دبیر شورای اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد تک‌ستاره‌ها در آستانه حذف رأی دیوان برای توقف افزایش تعرفه واردات خودرو را هنوز ندیده‌ام مخالفت با ترخیص خودروهای در گمرک مانده خودروهای «در گمرک مانده» در گمرک ماند «بن‌رو» در آستانه واگذاری به رنو جدیدترین محصولات جیلی را نیمه اول سال آینده وارد بازار خودرو کشور می‌کنیم قرارداد رنو و ایدرو به کجا رسید؟ آخرین وضعیت برنامه استفاده از سوختهای زیستی فریب شرکت‌های غیرمجاز پیش فروش خودرو را نخورید+ قیمت‌های امروز خودرو لازمه پیش فروش خودرو داشتن ثبت سفارش با دوره زمانی معتبر و دریافت مجوز است وزارت صنعت دلایل افزایش قیمت خودروهای وارداتی را اعلام کرد خودروهای مانده در گمرک ترخیص می‌شوند قراردادهای پسابرجامی خودرویی با خارجی ها تامین کننده منافع قطعه سازان است کارنامه داخلی سازی خودروسازان افزایش تولید پژو ۲۰۰۸ به روزانه ۱۳۰ دستگاه در نیمه دوم بهمن‌ماه ورود بازرسی وزارت صنعت به کارشکنی ها علیه یک واردکننده رسمی خودرو بسته حمایتی برای توسعه برقی‌ها ارتقای کیفی صنعت قطعه سازی کشور با حضور رنو محقق شد دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه: رابطه رنو و قطعه سازان ایرانی برد- برد است شرط واردات خودرو از سوی غیر نمایندگی ها اعلام شد اصرار رنو بر «بن‌رو» ماموریت ضربتی وزارت صنعت برای کاهش آلودگی هوا توافق ایران و هند برای ساخت پلتفرم مشترک خودرو پژو و سیتروئن حتی با خروج آمریکا از برجام در ایران می‌مانند تکذیب افزایش قیمت خودروهای وارداتی توسط کرمان موتور بازار بهم ریخته خودرو دستورالعمل جدید واردات خودرو ابلاغ شد افزایش قیمت خودروهای داخلی خلاف واقع است جایگاه ویژه قطعه‌سازی در وزارت صنعت وزارت صنعت هرگونه تصمیم برای گران شدن خودرو داخلی را تکذیب کرد مشاور خودرویی وزیر صنعت معرفی شد مخالفت با قرارداد منتشر نشده رنو قرارداد ایدرو با شرکت رنو طبق برنامه در مرحله ثبت شرکت است چرا ثبت سفارش واردات خودرو متوقف شد؟ انعقاد قرارداد خودروسازان علت تفحص از «ایدرو» است واگذاری بن رو به رنو منتفی شد منتظر پاسخ دولت برای واردات پلکانی خودرو هستیم وزارت صنعت در بستن سامانه ثبت سفارش تخلف کرده است نزدیکی خودروسازان به رکورد ۹۰ مهدی جمالی مشاور وزیر صنعت شد افزایش ۲۱ درصدی تولید اتومبیل سواری در ۷ ماهه امسال مدیر کل جدید دفتر وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد مهلت ثبت سفارش خودرو ۳ ماهه شد آدرس غلط برای صنعت قطعه‌سازی تعرفه جدید واردات خودرو به دولت رفت دو مدل همکاری توسعه قطعه‌سازی در پساتحریم مردم ساوه طومار حمایت از قرارداد رنو را امضا کردند شنیده ها از انتصاب جدید در وزارت صمت خیز وزارت صنعت برای ادغام قطعه‌سازان تغییر مدیرعامل سایپا ربطی به وزارت صنعت نداشت اصلاحیه ثبت سفارش واردات خودرو هنوز در دولت است ورود بدون ثبت سفارش خودرو مسئولیتش با واردکننده است خسروتاج در ریاست سازمان توسعه تجارت ایران ابقا شد یونس سینکی به عضویت ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت، معدن و تجارت درآمد قرارداد رنو به آخر خط نرسید؟ تداوم افت صادرات خودروسازان بازبینی قرارداد خودروسازان با شرکای خارجی از هفته‌آینده طرح مقابله با قاچاق قطعات خودرو نهایی شد شراکت رنو در روسیه مکان یابی سرمایه گذاری در ایران را تغییر می دهد شرکت مشترک ایران خودرو و پژو وارداتی بودن پژو ۲۰۰۸ را رد کرد (+سند) الزام خودروسازان به انطباق نمایندگی‌های مجاز متناسب باتعداد خودروی تحت ضمانت توضیحات وزارت صنعت،معدن و تجارت به برخی انتقادها درباره واردات تراکتور جزییات خط‌و‌نشان وزارت صنعت برای خودروسازان چینی طرح جدید واردات خودرو روی میز هیات دولت وزیر صنعت، معدن وتجارت در غرفه گروه سایپا حضور یافت شماره‌گذاری خودروهای تولید مشترک مشروط می‌شود ابراز تمایل سایپا و ولوو تراکس برای قرارداد مشترک مقام معظم رهبری از مهمترین حامیان صنعت خودروسازی کشور است فردا اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو به ریاست شریعتمداری برگزار می‌شود معاونت بازرگانی داخلی و اقتصادی وزارت صنعت به حسن یونس سینکی رسید خط و نشان وزارت صنعت برای خودروسازان چینی کلیدداری بخش خصوصی در قطب سوم خودروسازی؟ تا پایان سال قرارداد جدید خودرویی نداریم پنج سرعت گیر قراردادهای خارجی خودرو داخلی‌سازی فولکس‌واگن در ایران از شروط اصلی قرارداد است یک بام و دو هوای صادرات خودرو تحمیل هزینه‌ قرارداد‌های خودرو به مشتری استان مرکزی از سرمایه گذاری رنو فرانسه در ساوه حمایت تمام قد دارد نحوه همکاری و میزان پیشرفت قراردادهای خودرویی چه کسانی و چگونه سئات اسپانیا را نیامده فراری دادند؟! تکلیف بازار خودرو را روشن کنید توقف ثبت سفارش خودرو موقتی است انتقال تکنولوژی باید سرفصل سرمایه گذاری‌ها باشد مشکل ثبت سفارش به زودی رفع می شود با تولیدکنندگان تعارف نداریم دو راهی فرجام قراردادهای خارجی شریعتمداری پاس گل جهانگیری را هدر ندهد تولید بیش از ۶۹ هزار دستگاه خودرو در شهریورماه امسال قانون اسقاط خودروهای فرسوده برای خودروهای تولید داخل حذف شد + سند مصوبه دولت توسط معاونت حقوقی مجلس ملغی شد دولت با درخواست شریعتمداری موافقت کرد حذف محدودیت شماره گذاری خودروهای پر مصرف بنز، برگ برنده‌ای که دولت تدبیر و امید رو کرد واردات خودرو درگیر امضاهای طلائی نشود دو تاریخ متفاوت برای حذف خودروهای قدیمی «مهر عدم‌ساخت» در دست قطعه‌سازان حضور بنز در ایران نقطه عطف صنعت خودرو است منطق ساده واردات خودرو بالای ۲۵۰۰ سی سی بنز صنعت خودروی ایران را جهانی می‌کند حذف بر چسب قیمت خودرو؟ گشودن پرونده خودرو در تصادفات جاده‌ای دستور وزیر صنعت برای تشکیل کمیته بررسی تلفات جاده‌ای حمله پژو برای استقلال شریعتمداری دستورالعمل واردات خودرو را لغو می‌کند؟ وزیر تا تعیین معاونان جدید درباره صنعت خودرو تصمیم نخواهد گرفت برنامه‌ریزی برای رشد فروش صنعت خودرو به ۵۰ میلیارد دلار تاکید وزیر صنعت بر ایمنی و کیفیت خودروهای ساخت داخل امضای قرارداد ایران خودرو و مرسدس بنز در قالب شرکت مشترک ابراز رضایت وزیر صنعت از قرارداد ایدرو و رنو دفاع وزیر صنعت از قرارداد رنو اولین اظهار نظر جامع وزیر صنعت برای همکاری با خودروسازان داخلی و خارجی چالش های صنعت خودرو در دولت دوازدهم الزام خارجی ها به استفاده از توان قطعه‌سازی داخلی در قراردادهای خودرویی خودروهای داتسون به ایران می‌آیند قرارداد شرکت رنو برای تولید خودرو در کشور اجرایی شده است شریعتمداری با ادعای ۳۵ میلیاردی واردکنندگان چه می‌کند!؟ نعمت‌زاده رسما از وزارت صنعت رفت کاهش پلکانی نرخ سود خودروسازان استراتژی همسو شدن با خودروسازان جهانی دیده‌بانی دیرهنگام از قراردادهای خودروسازی جلوی رفتارهای فسادزا در حوزه فعالیت‌های اقتصادی گرفته شود شرکت های خودروساز اروپایی در معامله با ایران ترسی از ترامپ ندارند اولین امضای شریعتمداری خودرویی شد آینده قیمتی رنو در ایران خودرو از نگاه شریعتمداری آغاز فعالیت کانال رسمی وزارت صنعت،معدن وتجارت در شبکه تلگرام شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم شد کنترل قیمت خودروهای وارداتی دستوری شد مخالف افزایش یله و رهای ارز هستم وزارت صنعت به نمایندگان خودروسازان خارجی هشدار داد قرارداد جدید با رنو مغایرتی با اصل ۴۴قانون اساسی ندارد تصمیم اشتباه وزارت صنعت واردات خودرو را ۴۳ درصد افزایش داد گام‌های لرزان واردکنندگان در مسیر تولید صدای قطعه‌سازان از قراردادهای پسابرجام درآمد واردات خودرو متوقف نشده ورود رسمی قطعه‌سازان به قراردادهای پسابرجامی قرارداد رنو قانونی است چشم امید خودروسازان خارجی به وزیر جدید صنعت قرارداد با رنو یکی از دستاوردهای مهم برجام است قرارداد با رنو موفقیتی دیگر در اقتصاد کشور بود بیم‌ و امیدهای قرارداد با رنو دو نشانه ماندگاری قراردادهای خودرویی رنو پاداش ماندن در ایران را گرفت بزرگترین سرمایه‌گذاری تاریخ صنعت خودرو +اینفوگرافیک نگاه وزیر احتمالی صنعت به بخش خودرو برنامه های شریعمداری برای وزارت صنعت، معدن، تجارت قرارداد خودرویی با فرانسوی‌ها با اصل ۴۴ مغایرت ندارد بازار خودروهای وارداتی آرام است قطب سوم خودروسازی آمد نعمت زاده: براساس قرارداد با رنو خط تولید موتور مستقل ایجاد خواهد شد قائم مقام ارشد رنو: شاهد حضور بلند مدت رنو در ایران خواهیم بود داستر و سیمبل در ایران تولید می‌شوند معظمی : مشارکت ایدرو و رنو به صورت سه جانبه با حضور هلدینگ پرتو نگین ناصح آغاز شد قیمت خودروهای مشارکتی با رنو کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان گزارش تصویری امضای قرارداد نگین خودرو، بزرگترین واردکننده خودرو و رنو بزرگترین تولیدکننده خودرو قام‌مقام رنو: قرارداد با ایران استثنایی است و بلندمدت در ایران می‌مانیم قرارداد سرمایه گذاری مشترک رنو در ایران با ایدرو و شرکت پرتو نگین ناصح امضا شد ایجاد خط تولید موتور برای تولید انواع خودرو فرانسوی‌ها پیشگام در قرارداهای تجاری با ایران قرارداد ایران با رنو امضا شد نهایی شدن شش قرارداد جدید خودروسازی قرارداد بزرگترین سرمایه گذاری صنعت خودرو ایران را چه کسانی امضاء می کنند ؟ سرنوشت رنو در جاده مخصوص افزایش تیراژ دوگانه‌سوزها در چهار ماهه امسال تولید ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو در فاز اول با ۶۶۰ میلیون یورو سرمایه گذاری فردا، امضای قرارداد جدید خودرو باز هم با فرانسه بررسی ورود شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی رئیس ایدرو از جزئیات جدید سرمایه گذاری رنو در ایران خبر داد نمی‌گذاریم کره بازار خودرو ایران را تصاحب کند اصرار فرانسوی ها برای امضاء در دولت یازدهم ، تاکید وزیر صنایع برای امضاء در دولت دوازدهم لحظات نفس‌گیر پایانی بزرگ‌ترین قرارداد سرمایه‌گذاری تاریخ صنعت خودرو ایران پژو-سیتروئن قرارداد خرید اوپل را نهایی کرد وزارت صنعت دخالتی در قیمت‌گذاری خودرو نمی‌کند نظام نوآوری قطعه سازی خودرو توسعه می یابد عدم تمدید قرارداد توسط رنو تولید تندر۹۰ را متوقف نمی‌ کند شرایط یکسان برای رقابت در بازار خودرو سهم خودرو از تولید ناخالص داخلی به ۳.۵ درصد می‌رسد افزایش فروش سالانه صنعت خودرو به ۲۸ میلیارد دلار در قراردادهای خودرویی بر استفاده حداکثری از توان داخل تاکید داریم تناقض داخلی‌سازی خودروهای جدید قراردادهای جدید خودرویی تکنولوژی های روز را وارد کشور می کند تولید خودروهای تجاری افزایش می‌یابد اثر کمرنگ داخلی‌سازی بر قیمت خودروها رویای ایرانی در قرارداد رنو اعلام حجم سرمایه‌گذاری رنو در ایران سرنوشت خانواده تندر-۹۰ پس از امضای قرارداد رنو ترمز واردات با حمایت از تولید داخل کوئید و کوئیک جایگزین پراید می‌شوند امید خودروسازان بین‌المللی به بازار ایران کیفیت خودرو و قطعه باید افزایش پیدا کند خودروهای ایرانی دوباره به روسیه می رود بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ایران خودرو سرمایه های جذب شده در صنعت خودرو گل طلایی نعمت زاده در صنعت خودرو الزاماتی برای تغییر رویه شورای رقابت وارداتِ بلامانعِ ۷۵ مدل خودرو خارجی توسط ۱۶ نماینده رسمی مصرف سوخت خودروها باید به ۷ لیتر برسد آسیب‌شناسی شراکت خارجی در خودروسازی ایران وزارت صنعت هنوز جزئیات قراردادهای خودرویی را اعلام نکرده است دو خودرویی که قرار نیست بازنشسته شوند! «دست بالا» در مذاکرات خودرویی ابهام در قراردادهای خودرویی رشد ۱۴درصدی تولید خودرو سختگیری متقابل ایدرو و رنو موضع غیرشفاف شورای رقابت در قیمت‌گذاری خودرو تعلل وزارت صنعت دلیل تاخیر در اعلام قیمت های جدید خودروست تقابل ارزش «برند» رنو و «بازار» ایران سهم خودرو از تفکیک وزارت صنعت و بازرگانی دیده‌بانی قرارداد «پژوسیتروئن» از دو زاویه برنامه‌ وزارت صنعت برای ارتقای فناوری صنعت خودرو برنامه وزارت صنعت برای ادغام خودروسازان و قطعه‌سازان مهلت یکساله برای ایرانی‌سازی خودروهای تولید مشترک پژو و توتال حضور خود را در ایران محکم‌تر می‌کنند راهکارهای وزارت صنعت برای مدیریت واردات خودرو برنامه‌ وزارت صنعت برای تامین مالی خودروسازان پاسخ پژو به محرمانه بودن قرارداد با ایران خودرو پیام انتخابات ایران به خودروسازان جهان هیجان مشارکت خارجی در صنعت خودرو قرارداد رنو چهارشنبه امضا می‌شود فرمول جذب سرمایه خارجی در خودروسازی امضای دومین قرارداد پسابرجامی صنعت خودرو فینال «مذاکرات رنو» آخرین وضعیت قرارداد رنو دومین قرارداد خودرویی ایدرو کلید خورد هشدار وزیر صنعت به قطعه‌سازان قراردادهای خودرویی با خارجی‌ها جنبه واگذاری دارد نسخه خارجی جذب سرمایه در خودروسازی اثر پارازیت‌های خودرویی بر سرمایه‌گذاران خارجی مدل مشارکت با خارجی‌ها طرح وارداتی دولت کلید خورد تغییر الگوی مشارکت خارجی خودروسازان آیا می‌توان به روزهای بهتر خودرویی امیدوار بود؟ بسیاری از قراردادهای خودروسازی براساس رانت بسته می‌شوند چالش چهارضلعی خودروسازان خارجی در ایران چرا قرارداد بنز و رنو نهایی نشد؟ قرارداد رنو نهایی شد آخرین مانع حضور خارجی‌ها در خودروسازی ایران؟ بعید می‌دانم پراید تا آخر سال از رده خارج شود عبور از الزام داخلی‌سازی خودروهای خارجی نقد یک‌طرفه مشارکت‌های خارجی خودروسازان جزئیاتی ازقراردادهای محرمانه خودروسازان ایرانی با پژو قرارداد پر از نقطه چین رنو و ایدرو ۲ هفته دیگر امضاء می‌شود؟ قرارداد رنو تا دوهفته دیگر امضا می شود هدف‌گذاری تولید ۵/ ۱ میلیون خودرو در سال ۹۶ ناتمام‌های صنعت خودرو در سال ۹۵ ضرورت همکاری با خودروسازان بین‌المللی شکوفایی قراردادهای خودرویی در سال ۹۶ گزارشات ISQI مبنای ما برای تصمیم گیری و برخورد با شرکت های خودروسازی است جزئیات قرارداد با رنو قرارداد سایپا- سیتروئن نهایی شد ابهام در امضای قرارداد رنو عجله‌ای در امضای قراردادهای خودرویی نداریم توافقنامه تولید تایر و واگن با اسلواکی جذابیت صنعت خودرو داخلی برای خارجی ها انتقاد طیب نیا از مخالفان خصوصی سازی اطلاعات قراردادهای خودرویی دراختیار سازمان‌های نظارتی قرار خواهد گرفت تقدیر وزیر صنعت از گروه سایپا در ارائه مقاله رویه‌های موفق در خدمات فروش و پس از فروش تصمیم وزارت صنعت برای خودروهای قدیمی امضای ۶ قرارداد بزرگ در صنعت خودروسازی قرارداد سایپا و سیتروئن عامل رشد قطعه سازان خواهد شد وزارت صنعت پیشنهادی برای افزایش تعرفه‌های واردات خودرو ندارد ۸۳ مورد استاندار اجباری خودروها تا پایان سال ۹۷ اختلافات گمرک و وزارت صنعت واردکنندگان خودرو را به درد سر انداخت سیر تکاملی خودروسازی ایران با قراردادهای خارجی؟ برنامه‌های وزارت صنعت برای حمایت از قطعه‌سازان وزارت صنعت واردات خودرو را هم در دست گرفت دست‌انداز مذاکرات خودرویی خودروسازی های کشور خصولتی هستند آخرین خبرها از قرارداد با خودروسازی و بانک‌های ایتالیایی سرنوشت سهام ایدرو در جوینت‌ونچر رنو پیش‌بینی ۵ تا ۶ درصدی نرخ رشد صنعت امضا قراردادهای بیشتر از جمله با خودروسازان وزارت صنعت سفارش‌های ثبت‌شده واردات خودرو را حذف کرد بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از سالن تولید محصولات "ایکاپ" نهایی شدن حضور فولکس در ایران مقاومت وزارت صنعت دربرابر نصب فیلتر دوده بر خودروهای دیزلی مذاکرات برای ورود ۱۹ خودروساز بزرگ به کشور بعد از لغو تحریم‌ها ترمز خودروسازان در جاده مشارکت اطلس خودرو و آسان موتور مشکلی برای بازگشت به سامانه ثبت سفارش ندارند زمزمه قرارداد جدید ایران با "بنز" یک سال پس از برجام تولید مشترک به جای مونتاژ وجود بیش از ۴۰ نمایندگی خارجی خودرو در ایران مذاکره با خودروسازان برای حذف محصولات قدیمی انعقاد ۵ قرارداد بین‌المللی خودرویی تا پایان سال جزئیات تازه از تولید ۳ محصول رنو در ایران پیام تسلیت وزیر صنعت به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی امضای قرارداد رنو؛ یک ماه دیگر ماراتن سهم‌خواهی از بازار وارداتی‌ها یکی دیگر از شروط ثبت‌ سفارش خودرو سرمایه خارجی زیادی در پسابرجام وارد ایران شده است امضای پیش قرارداد با قطعه سازان در قرارداد پژو ضعف قراردادهای خودروسازان با قطعه سازان مشکل ساز شد قطعه سازان داخلی از فرصت قرار داد پژو استفاده کنند تفاهم نامه رنو به زودی قرارداد می‌شود وزارت صنعت عقب‌نشینی کرد قرارداد با پژو بهترین توافق تاریخ خودروسازی کشور بود انحراف به سمت انحصار نگران وضعیت قرارداد جدید پژو با تمدید ۱۰ساله تحریم هستیم شرکت فرانسوی فورسیا برای کنترل آلایندگی تولیدات صنعت خودرو ایران سرمایه گذاری می کند قرارداد با فورسیا در جهت تحقق یکی از اهداف بزرگ دولت بود هدفمان عرضه راهکارهای پاک حمل‌ونقل به ایرانیان است صادرات قطعات کنترل آلایندگی خودرو به روسیه گامی بلند برای مقابله با آلودگی هوای شهرهای ایران در قرارداد با فورسیا امکان به‌روزآوری پیوسته فناوری را داریم گزارش تصویری از انعقاد قرارداد جوینت ونچر رایزکو-کروز و فورسیا تأسیس جوینت ونچر رایزکو-کروز و فورسیا برای تولید سیستم های آلایندگی خودرو فرزاد خلفی سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت شد قرارداد رنو در آستانه امضا اجرای نخستین قرارداد پسابرجامی در ایران‌خودرو نفع توقف شماره‌گذاری خودروهای آمریکایی برای کیست؟ پرونده فرسوده‌ها به کمیته صنعت رفت گزارش خبری خبرگزاری مهر مبنی بر "شکایت دولت از راهور" تکذیب شد جاده یک‌طرفه قراردادهای خارجی قرارداد با سیتروئن نهایی شده است «بند غرامت» در قراردادهای خودرویی ایران خرید فرصت سرمایه‌گذاری با قراردادهای فرانسوی شروط صریح قطعه‌سازان ایرانی برای پژو و رنو خودروسازان از ارائه جزئیات قراداد با فرانسه خودداری می‌کنند خبر «توقف تولید پژو ۴۰۵ و پراید» تکذیب شد موافق برخی مذاکرات خودروسازان نبودیم مذاکرات خصوصی با خودروسازان بزرگ پس‌لرزه خارجی در خودروسازی ایران دسترسی نمایندگان مجلس به قراردادهای خارجی صنعت خودرو فولکس هم آمد قراردادهای خودرویی زیر ذره‌بین مجلس نعمت زاده هفته آینده در مورد قراردادهای خارجی خودروسازان به مجلس پاسخ می‌دهد نعمت زاده امروز در مورد قرارداد رنو به مجلس پاسخ می دهد گزارش تصویری از نشست خبری مدیرعامل رنو پارس ایدرو برای سیاست‌گذاری واحد در خصوص سرمایه‌گذاری با رنو قرارداد بست قراردادهای خودرویی را شفاف کنید حفظ منافع قطعه‌سازان در قراردادهای خودرویی آرزوی تولید خودروی ارزان "تعبیر" می‌شود؟ تشریح ابعاد تازه‌ای از توافق‌نامه رنو نبود بخش خصوصی، دلیل ورود ایدرو به قرارداد رنو مجلس با کلیت انعقاد قراردادهای جدید خودرویی موافق است خودروسازان کره‌ای حاضر به فعالیت در ایران نشدند جزئیات واگذاری سهام ایدرو در همکاری مشترک با رنو رنو۴۰‌۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری مستقیم انجام می‌دهد قرارداد جدید رنو بخشی از نیاز مصرف کننده را تامین می کند بررسی قرارداد ایدرو و رنو با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت انتقال دانش‌فنی، نقطه قوت قرارداد رنو ریزش خودرویی ها طی دو روز حرف و حدیث‌های قرارداد رنو و ایدرو محور جلسه ۲۷ مهر کمیسیون صنایع انتقال فناوری در قراردادهای خودرویی قرارداد جدید رنو دو سر برد است مجلس از قرارداد جدید رنو حمایت می کند قراردادهای جدید با خودروسازان خارجی منعقد می‌شود قرارداد ایدرو و رنو در چارچوب قانون اساسی است قرارداد رنو در جلسه امروز کمیسیون صنایع مجلس بررسی می‌شود سهم ایدرو در قرارداد رنو کاهش خواهد یافت رنو بهترین قرارداد تاریخ خودرو کشور است اقبال داخلی‌سازی با نظارت شرکت‌های خارجی گزارش قرارداد با رنو را هنوز به مجلس نداده‌اند فصل جدید همکاری رنو با صنایع خودرو سازی ایران گزارش تصویری امضای قرارداد همکاری رنو-نیسان و ایران جزئیات نهایی قرارداد رنو-نیسان با ایران وزیر صنعت به فرانسه رفت همکاری ایران خود‌رو و پژو؛ قرارد‌اد‌ی برای تمام صنایع بررسی قراردادهای خودروسازان با طرف‌های خارجی در کمیسیون صنایع حرکت در جهت بهره‌وری، توسعه بازار و تنوع سبد محصولات لزوم بیمه ارزی قراردادهای خودرویی رونمایی از قراردادهای پسا برجام اثر نوسانات ارزی بر قراردادهای خودرویی اصلاح ساختار مالی در برابر ارائه تسهیلات عقب نشینی وزارت صنعت از چارچوب قراردادهای خارجی پیش‌بینی رشد ۴.۲ درصدی صنعت در سال جاری امحای خودروهای قاچاق مدنظر نیست قرارداد سایپا و سیتروئن یک ماه دیگر نهایی می‌شود مشکلات مدیریتی واحدهای صنعتی جدی است وداع با روش‌های سنتی توزیع لوازم یدکی آغاز تولید پژو ۲۰۰۸ با ۲۰درصد ساخت داخل سرمایه‎گذاری خارجی در صنعت به مرحله تولید رسید اقدامات صورت گرفته درسایپا همراه با جهت گیری مثبت و منطقی است آغاز پرداخت غرامت پژو به ایران مسیر پر پیچ و خم داخلی سازی در قراردادهای خارجی وزارت صنعت محدودیتی برای مذاکره خودروسازان داخلی با شرکای خارجی ایجاد نکرده است سرانجام قرارداد با خودروسازان خارجی چه خواهد شد؟ جزئیات قرارداد ایران و ایتالیا برای ساخت جاده ۱۲۰۰ کیلومتری معماری پلت‌فرم‌ها در قراردادهای خارجی بنز برای بستن قرارداد خودرویی با شرکت های ایرانی شرط گذاشت عضویت همزمان معاونین نعمت‌زاده در هیات مدیره چندین شرکت بزرگ تجاری ایران‌خودرو با شرکت ال‌جی کره قرارداد می بندد سایه وزارت صنعت بر قراردادهای صنعت خودرو محدود کردن پیش فروش خودرو اهرمی برای کنترل جهشی قیمت ها رضا رحمانی به عنوان قائم‌‌مقام وزیر صنعت منصوب شد نامه وزارت صنعت به تولیدکنندگان خودروهای چینی علت تاخیر در انتشار گزارش‌های ارزشیابی کیفی خودروها طی شدن روال اداری است نعمت زاده به دیدار فولکسی‌ها می رود استدلال شورای رقابت درباره دنا و تندر اتوماتیک برای همه خودروها صادق است نحوه محاسبه ساخت داخل ۴۰ درصد در قراردادهای خارجی سمند و پراید سوار می شوم تحریک تقاضا با جایگزینی فرسوده‌ها پای خودروهای آمریکایی به ایران باز شد پایان مونتاژ خودرو در ایران؟ تغییر سه معاون وزیر صنعت کلید خورد
برگشت به بالا