اختصاصی «عصرخودرو»،

ون تمام برقی از دیار اِشتوتگارت

عصر خودرو -پس از معرفی نسخه استاندارد و 1889 اولین محصول سری تمام برقی EQ مرسدس بنز یعنی EQC، حالا نوبت به محصول دوم رسیده که یک MPV نفربر مفهومی مجهز در کلاس پریمیوم بنام EQV است.

Sunday 09 June 2019 - 14:15:00

ون تمام برقی از دیار اِشتوتگارتون تمام برقی از دیار اِشتوتگارتون تمام برقی از دیار اِشتوتگارتون تمام برقی از دیار اِشتوتگارت

به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو»، زیرپوست EQV باتری لیتیوم-یون با ظرفیت 100 کیلووات ساعت قرارگرفته که موتور الکتریکی 150 کیلوواتی (201 اسب بخاری) موجود در محور جلو را تغذیه می‌کند. این مجموعه در دنیای واقعی برد مسافت بسیار خوبی برابر با 400 کیلومتر داشته و در بهترین حالت می‌توان تا سقف 160 کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد. برای شارژ عادی باتری می‌توان از برق خانگی (با رابط مخصوص)، شارژر دیواری اختصاصی مرسدس بنز یا ایستگاه‌های شارژ عمومی در سطح شهرها استفاده کرد؛ نحوه شارژ سریع هم بدین گونه است که پس از یک شارژ تنها 15 دقیقه‌ای می‌توانید حدود 100 کیلومتر مسیر را پشت سر بگذارید. طراحی این مدل با تلفیق هوشمندانه عناصر آنالوگ و دیجیتال دنباله‌روی کاملی است از راهبرد جدید سلطان اِشتوتگارت موسوم به Progressive Luxury. جلوپنجره با زمینه مشکی‌رنگ و پره‌های افقی و قاب کرومی، چراغ‌‌های تیره‌رنگ جلو که با کمک نوار مشکی‌رنگ پایینی آمیخته در جلوپنجره به نظر می‌رسند، نوار LED سرتاسری و سپر یک‌تکه با دو ورودی هوا و تزئینات کرومی کاملاً امضای طراحی سری EQ را به تصویر کشیده و با رینگ‌های 19 اینچی 5 پره سبک‌وزن جدید که 5 نوار آبی‌رنگ از لابه‌لایشان بیرون زده تکمیل می‌شوند. آن‌سوی درها نیز عناصر مدرن و خاص این سری کاملاً مشهود بوده و وجود سامانه اطلاعات و سرگرمی MBUX باقابلیت دریافت فرمان‌های صوتی، نمای چرمی داشبورد به رنگ آبی نیمه‌شب (Midnight Blue)، تزئینات و دوخت رُز گُلد یادآور سیم‌های مسی قدیمی، پوشش نقره‌ای سایه‌دار خروجی‌های تهویه، قاب کرومی تیره تاچ‌پد داشبورد و کنترل‌های سیستم نورپردازی و ترکیب هوشمندانه چرم ناپا مشکی، آبی کم‌رنگ و آبی تیره در پوشش صندلی‌ها، کنسول میانی و زیر آرنجی فضایی کاملاً لوکس آفریده و تأکید آن بر فناوری‌های نوین را به رخ می‌کشد. همچنین قرارگیری باتری‌ها در کف اتاق، قابلیت تعبیه شاکله 6، 7 یا 8 صندلی و امکان سفارش صندلی‌های مجزا یا تخت شو EQV را به یک وَن چندکاره بسیار کاربردی بدل کرده و شخصی‌سازی آن برای استفاده خانواده‌ها، مدیران شرکت‌ها، تیم‌های ورزشی یا حتی تبدیل‌شدن به یک دفتر کار مجلل سیار هیچ محدودیتی نمی‌پذیرد. شاید از معرفی یک MPV تمام برقی توسط مرسدس بنز تعجب کنید اما بد نیست اشاره‌کنیم که این خودروساز تا سال 2020 میلادی برای تمامی مدل‌هایش یک نسخه الکتریکی نیز ارائه خواهد کرد.

برچسب ها

ون برقیمرسدس بنز EQC
Back to top