ام وی ام X22 اسپورت را بشناسید

عصر خودرو -مدیران خودرو؛ ام وی ام X22، جدیدترین محصول خود را که یک کراس اوور شهری است را به بازار عرضه کرد.

Wednesday 23 January 2019 - 09:59:00

ام وی ام X22 اسپورت را بشناسیدام وی ام X22 اسپورت را بشناسیدام وی ام X22 اسپورت را بشناسیدام وی ام X22 اسپورت را بشناسیدام وی ام X22 اسپورت را بشناسید

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، چند سالی می‌شود که شرکت مدیران خودرو به عنوان نماینده رسمی کمپانی خودروسازی چری چین کار خود را آغاز کرده است. با حضور محصولات چینی شرکت مدیران خودرو در بازار کشورمان کمابیش رنگ و لعاب تولیدات داخلی تغییر کرد و به تدریج اقشار متوسط رو به پایین (از نظر توانایی مالی) نیز توانستند، طعمی ورای تولیدات منسوخ و از رده خارج داخلی را بچشند.

به دلیل کیفیت پایین بسیاری از اجناس چینی که در آن سال‌ها وارد بازار کشور می‌شد، بسیاری از مشتریان در ابتدا با شک و تردید فراوان به سراغ محصولات ام وی ام (چری) می‌رفتند، اما پس از به اصطلاح جا افتادگی محصولات این شرکت در بازار، هم اکنون استقبال خوبی از محصولات شرکت مذکور به ویژه انواع مدل‌های کراس اوور آن مشاهده می‌شود.

مدیران خودرو خودروی ام وی ام X22، جدیدترین محصول خود را که یک کراس اوور شهری است، عرضه کرد. این خودرو 4200 میلیمتر طول، 1760 میلیمتر عرض و 1570 میلیمتر ارتفاع دارد و وزن آن در مدل اتوماتیک 1245 کیلوگرم است. پیشرانه نصب شده روی این چینی تازه وارد 4 سیلندر خطی است که دقیقاً 1497 سی سی حجم دارد و دو نوع گیربکس 4 سرعته خودکار و یا 5 سرعته دستی روی آن قابل نصب است. حداکثر قدرت تولیدی این پیشرانه 105 اسب بخار در 6000 دور دقیقه و 135 نیوتن متر در 2750 دور در دقیقه است و حداکثر سرعت این خودرو با گیربکس خودکار 160 کیلومتر در ساعت است.
رانندگی با نسخه دنده‌ای

وقتی پشت فرمان نسخه دنده‌ای X22 می‌نشینید، باورش سخت است که چری و MVM چنین گیربکسی را برای این خودرو انتخاب کرده اند. نرمی و دقت هماهنگی این گیربکس با موتور واقعا خوب است و گاهی حس رانندگی لذت بخش را با یک خودرو چینی به راننده القا می‌کند. قابلیت معکوس کشیدن آسان و همراهی نکردن دسته دنده تا لحظه آخر، از ویژگی‌هایی است که در X22 دیده می‌شود. موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر هم با قدرت 105 اسب بخار و گشتاور 135 نیوتون متر، به راحتی می‌تواند از پس اتاق این خودرو هاچبک کراس بر آید. به واسطه عایق بندی به نسبت خوب کابین و از طرفی هماهنگی بالا موتور و گیربکس، کمترین صدا و نعره از موتور به اتاق می‌رسید. این ویژگی را می‌توان برای X22 مثبت دانست. در حالت رانندگی شهری و در ترافیک‌های سنگین پل صدر، مصرف سوخت X22 دنده‌ای تا 9.6 لیتر بالا رفت. ولی در رانندگی جاده‌ای می‌توان مصرف سوخت حدود 7 لیتر را با این خودرو لمس کرد. از نظر دید، راننده اشراف خوبی به فضای جلو دارد و آنچنان نقطه کور نامتعارفی در X22 دیده نمی‌شود. ولی از نظر دید آینه وسط نسبت به عقب خودرو، باید بگوییم که X22 با ضعف همراه است و نام این ایراد، دید کم نسبت به محیط عقب نام دارد. آینه‌های جانبی هم به نسبت دید خوبی را به راننده می‌دهد.

رانندگی با نسخه اتوماتیک
مدل اتوماتیک ام وی ام X22 از نظر فنی تا حدی با نسخه دنده‌ای متفاوت است و برنامه‌های کامپیوتری مجزایی برای آن در نظر گرفته شده است. اما از نظر قوای تولیدی با نسخه دنده‌ای برابر است. گیربکس این خودرو از نوع چهار دنده اتوماتیک بوده که حالت دنده دو و حالت دنده سنگین L. برای آن در نظر گرفته شده است. اولین ضعفی که به آن می‌رسیم، نبود حالت تیپترونیک برای گیربکس MVM X22 است. با اینکه در حین رانندگی به نسبت هماهنگی مناسبی را با موتور احساس کردیم، ولی نبود امکان تعویض دنده به صورت دستی، کمی حس و حال قدیمی بودن را به راننده القا می‌کند. در رانندگی شهری و ترافیک‌های سنگین، به مصرف سوخت حدود 10.6 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر رسیدیم و در جاده‌های کوهستانی و مستقیم کامپیوتر سفری عدد 7.2 لیتر را نشان می‌داد. سیستم ایمنی گیربکس بار‌ها در رانندگی مانع معکوس کشیدن ما در سربالایی و سرپایین شد. با اینکه حالت 2 و L. روی جعبه دنده طراحی شده است، اما استفاده از آن‌ها نیاز به قلق گیری خاصی دارد. ولی می‌توان گفت که گیربکس اتوماتیک X22 در حد قابل قبولی نیرو را درست به چرخ‌های جلو می‌رساند. در حالت اسپرت تا حدی حساسیت پدال گاز بیشتر می‌شود و حس و حال رانندگی بهتری را به راننده القا می‌کند.

صندلی‌های خودرو هم تا حد قابل قبولی نرم هستند. ولی آنچنان راننده و سرنشین جلو را در بر نمی‌گیرند و به اصطلاح بغل نمی‌کنند. کروز کنترل X22 هم عملکرد مناسبی دارد. ولی نمی‌توان زیاد روی کم و زیاد کردن سرعت با دکمه‌های کروزکنترل حساب باز کرد. پایداری خودرو هم به نسبت خوب و قابل قبول هست. عملکرد فرمان هیدرولیکی در کنار سیستم تعلیق به نسبت نرم و بی صدا، برای ما قابل قبول به نظر می‌رسد. البته که اگر توقع این را داشته باشید که بسیار تند بپیچید، حداقل این است که دلهره در رانندگی با X22 به شما دست می‌دهد. ولی در کل می‌توان X22 را خودرویی نرم و پایدار معرفی کرد. وقتی به جاده‌ای برفی و یخ زده رسیدیم، نبود سیستم کنترل پایداری الکتریکی احساس می‌شد. البته ترمز‌های دیسکی خودرو عملکرد به نسبت خوبی داشتند. ولی بودن ESP می‌تواند در برخی جاده‌های لغزنده بسیار به X22 کمک کند.
طراحی و فضای داخلی
ظاهرا ماجرای اشتراک طراحی کابین در خودرو‌های اروپایی، رفته رفته گریبان چینی‌ها را نیز گرفته است، همانطور که کمپانی‌های ثروتمند آلمانی ترجیح می‌دهند تا از طراحی یکسانی برای نمای داخلی محصولات خود استفاده کنند، کمپانی چری نیز طرح کابین X22 را با شباهت زیادی به ام وی ام X33 جدید ترسیم کرده است و به همین جهت در داخل کابین شاهد طرحی منطقی و ارگونومیک با زوایا و خطوطی کارآمد هستیم که البته از پلاستیک خشکی شکل گرفته است، اما در مجموع کیفیت این پلاستیک خشک بسیار مناسب‌تر از خودرو خشنی مانند رنو ساندرو یا تندر 90 به نظر می‌رسد.

شاید مهمترین نکته در فضای داخلی ام وی ام ایکس 22 را باید در بخش پشت آمپر جستجو کرد، جایی که گویا چینی‌ها ناگهان تصمیم به نوآوری گرفته اند و عقربه‌های مربوط به سرعت سنج و دور سنج را در دو منتهی الیه مجموعه و به صورت قرینه طراحی کرده اند، نتیجه کار ساختار نسبتا زشت و کاملا عجیب و غریب پشت آمپر است که در زمان رانندگی نیز موجب سردرگمی راننده می‌شود، چرا که عقربه دور سنج به شکل پاد ساعتگرد بالا می‌رود و عقربه سرعت سنج حرکتی ساعت گرد دارد، شرایطی که باید به آن عادت کرد، اما به هرحال نمی‌توان مجموعه پشت آمپر جذاب یا حتی زیبا دانست.

از حیث فضای داخلی نیز می‌توان گفت که X22 راحتی نسبی چهار سرنشین را تامین می‌کند هرچند پشتی صندلی‌های عقب کمی ناراحت به نظر می‌رسند، اما مهمترین نقطه ضعف فضای داخلی گریبان سرنشین پنجم (نفر وسط صندلی عقب) را می‌گیرد که با کمبود فضا و ناراحت بودن تکیه گاه صندلی مواجه می‌شود و در سفر‌های طولانی اوقات چندان خوشی را تجربه نخواهد کرد، به هرحال X22 خودرویی نسبتا جمع و جور است و نباید از آن توقع یک کراس اوور بزرگ را داشته باشید، هرچند با توجه به ظرفیت بار 420 لیتری و امکان تا کردن صندلی‌های ردیف دوم، حمل بار‌های بزرگ و حجیم با ام وی ام X22 با وجود 2 سرنشین نیز ممکن است.

از دیگر آپشن‌های جالب و امکانات رفاهی ام وی ام X22 می‌توان به سانروف، تهویه مطبوع اتوماتیک، صندلی با تنظیمات دستی و روکش چرمی، کامیپوتر سفری، مانیتور 8 اینچی، دوربین دنده عقب و کروز کنترل برای هر دو مدل دستی و اتوماتیک اشاره کرد که در نوع خود جالب به نظر می‌رسد.
مشخصات فنی

این روز‌ها موتور‌های 1.5 لیتری به جزئی جدا نشدنی از خودرو‌های کوچک چینی مبدل شده اند و تقریبا تمامی خودرو‌های چینی جمع و جوری که اخیرا معرفی شده اند به چنین موتور‌هایی با قدرت خروجی 105 الی 107 اسب بخار مجهزند و ام وی ام X22 قصه ما نیز از این ماجرا مستثنی نیست.
نسخه دنده دستی از نظر مشخصات فنی موتور و گیربکس با برادر کم ارتفاع خود (ام وی ام 315) مشابهت کامل دارد، اما نسخه اتوماتیک به یک گیربکس 4 سرعته فاقد قابلیت تعویض دستی و موتور 1.5 لیتری بهبود یافته (نسبت به مدل دستی) مجهز است که البته قدرت و مشخصات فنی یکسانی را ارائه می‌دهد.
رانندگی اقتصادی (ECO) و SPORT مانند سایر خودرو‌های جدید ام وی ام و چری برای مدل اتوماتیک تعریف شده اند و جالب آنکه فاصله محوری X22 کمی از X33 نیز بیشتر است. فارغ از این مسئله X22 از نظر ارتفاع از سطح زمین نیز یکی از بلند مرتبه‌ترین کراس اوور‌های ارزان قیمت بازار به حساب می‌آید و از این حیث به راحتی با کراس اوور‌های شناخته شده‌ای نظیر رنو کپچر یا پژو 2008 رقابت می‌کند.

البته X22 مانند اکثر دیگر خودرو‌های چینی به فنربندی ساده‌ای مجهز است که به خصوص در محور عقب شامل محور میله پیچشی غیر مستقل می‌شود و طبیعتا با توجه به قدرت 105 اسب بخاری پیشرانه و انتقال تمامی نیرو به چرخ‌های جلو نمی‌توان انتظاری در حد و اندازه کراس اوور‌های چهارچرخ متحرک از این خودرو داشت.
جمع بندی کلی

این خودرو  را می‌توان یک رقیب خوب برای سایر هاچبک‌های کراس معرفی کرد. امکانات منطقی و طراحی زیبا می‌تواند نظر بسیاری از مشتریان را به سمت این خودرو بکشاند. از طرفی برخی جذابیت‌های فنی و بدنه ای، حس جوانان را برای خرید این خودرو بر می‌انگیزد. ولی همه این اتفاق‌ها و پیش بینی‌های خوب برای مدیران خودرو، زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت گذاری منطقی برای X22 انجام شود. باید در نظر گرفت که امروز رقبای این خودرو قیمتی کمتر از 55 میلیون تومان در کارخانه دارند و با توجه به استقبالشان در بازار، توانسته اند قیمتی بیش از 60 میلیون تومان را تجربه کنند و بیشتر از بهای کارخانه در نمایشگاه‌های تهران معامله شوند.

برچسب ها

MVM X22ام وی ام X22خرید ام وی ام X22 دنده ایخرید ام وی ام X22 دنده ای اسپورت EXخرید ام وی ام X22 اتوماتیکخرید ام وی ام X22 اتوماتیک اسپورت EXفروش ام وی ام X22 اتوماتیک
مطالب مرتبط بیشتر
شرایط جدید فروش سازمانی محصولات مدیران خودرو اعلام شد طرح جدید فروش عید تا عید شرکت مدیران خودرو کلید خورد فروش اقساطی محصولات ام وی ام تنها با 40 درصد پیش‌پرداخت قیمت خودرو شاسی بلند تولید داخل +جدول قیمت جدید خودروهای ام وی‌ام منتشر شد بررسی فنی ام وی ام X22 + مشخصات فروش محصولات ام وی ام با تسهیلات ویژه فروش اقساطی خودروهای "چری" و "ام وی ام " با تحویل فوری آغاز فروش اقساطی محصولات مدیران خودرو قیمت انواع خودروهای مدیران‌خودرو در بازار + جدول قیمت انواع محصولات مدیران‌خودرو + جدول آغاز فروش نقدی محصولات ام وی ام فروش اقساطی محصولات ام وی ام با تحویل فوری آغاز شرایط ویژه فروش فوری محصولات مدیران خودرو ویژه بهار 98 فروش اقساطی محصولات ام وی ام با تحویل فوری و اقساط 4 ساله شرایط ویژه فروش بهاره محصولات مدیران خودرو تمدید شد قیمت انواع خودروهای مدیران خودرو در بازار +جدول پیش پرداخت مناسب ، قیمت قطعی فروش نقدی مدل 98 محصولات مدیران خودرو با سود مشارکت آغاز شد فروش ویژه ام وی ایکس 22 اتومات ویژه فرهنگیان آغاز شد شرایط استثنائی فروش محصولات مدیران خودرو ویژه سازمان های طرف قرارداد فروش ویژه ام وی ایکس 22 اتومات ویژه فرهنگیان فروش اقساطی ام وی ام ایکس 22 ویژه فرهنگیان آغاز شد شرایط فروش محصولات ام وی ام ویژه فرهنگیان اعلام شد فروش ویژه محصولات مدیران خودرو به مناسبت دهه مبارک فجر ادامه دارد فراخوان اشتراک‌گذاری خاطرات شیرین با ایکس22 قیمت محصولات ام وی ام و چری در بازار شرایط فروش زمستانه محصولات MVM اعلام شد با سود مشارکت 17 درصد صاحب X22 شوید چرا محصولات ام وی ام ارزش خرید دارد؟ شاسی بلند مقرون به صرفه بازار خودرو را بشناسید با سود مشارکت 17 درصد صاحب X22 شوید محصولات صفر ام‌وی‌ام چند؟ ام وی ام X22 دنده‌ای را بشناسید ام وی ام X22 اتوماتیک را بشناسید قیمت انواع شاسی بلند تولید داخل +جدول قیمت جدید محصولات مدیران خودرو اعلام شد پیش فروش نقدی محصولات ام وی ام از سوی مدیران خودرو قیمت انواع شاسی بلند تولید داخل +جدول با 43 میلیون تومان صاحب X22 شوید شرایط فروش شاسی بلندهای ام وی ام اعلام شد شرایط پیش فروش نقدیX22 اعلام شد قیمت انواع محصولات ام وی ام در نمایندگی و بازار با 49 میلیون تومان صاحب X22 شوید با 49 میلیون تومان صاحب X22 شوید با 35 میلیون تومان ام وی ام X22 سوار شوید 5+1 دلیل برای خرید ایکس22 گزارش تصویری حضور مدیران خودرو در هفدهمین نمایشگاه خودرو شیراز شرایط فروش مدیران خودرو اعلام شد ام وی ام X33؛ مهره استراتژیک مدیران خودرو تحویل محصولات مدیران خودرو به روال سابق، با سرعت بیشتر ام وی ام X22 را با موعد تحویل 45 روزه خریداری کنید خودروهای چری و ام وی ام بازار مناسب دست دوم میابند رکورد 202 درصدی رشد تولید MVM X22 ثبت شد جذاب؛ مجهز با 41 میلیون تومان صاحب X22 شوید عرضه تیپ جدید X22 مجهز به ESP و آپشن های رفاهی جدید جدیدترین شرایط فروش اعتباری MVM X22 اعلام شد کسب رتبه یک کیفیت ایکس22، حاصل یک دوره تکامل تکنولوژی و تولید کوچولوهای بلندقامت شرایط فروش اقساطی ام وی ام X33 و X22 اعلام شد 6خودروی شاسی‌بلند محبوب زیر 100 میلیون در ایران فروش فوری اعتباری MVMx22 مدل 97 ویژه دهه فجر آغاز شد کیفیت ساخت ام وی ام ایکس22 مهمترین مزیت رقابتی آغاز فروش مدل 97 محصولات ام وی ام خودروی تیگو5 دارای استانداردهای لازم بوده و پلاک می شود ایکس22 خودرویی موفق از نگاه بازار فروش فوری محصولات مدیران خودرو با اقساط 12 ماهه بدون بهره ویژه نمایشگاه خودرو ایکس22 محصولی منطبق با خواسته‌های مشتریان با اقساط 36 ماهه MVM X22 بخرید ایمنی سرنشینان، اولویت اول ام وی ام ایکس22 با اقساط 36 ماهه MVM X22 بخرید ام وی ام ایکس 22 ، خودرویی اقتصادی با طیف وسیعی از امکانات ده خودروی برتر شاسی بلند در دسته قیمتی زیر 100 میلیون تومان از منظر رضایت مشتریان از کیفیت خودرو در سال 95 مدیران خودرو مسافران چین را راهی کرد جعبه‌های تکنولوژی بازار ایکس22 خودرویی همگام با نیاز مشتریان ایکس22 خودرویی الهام گرفته شده از علم هیدرودینامیک پاشنه‌بلنـــد‌پوشان فروش فوری کراس اور جدید MVM X22 ایکس22 و ایکس33 دو خودرو شاسی بلند مورد قبول بازار خودرویی ایران روی خوش بازار به خودروهای کراس اوور 100 درصد قطعات ایکس22 در دسترس مشتریان گزارش تصویری از حضور مدیران خودرو در نمایشگاه خودرو البرز با اقساط 24 ماهه MVM X22 بخرید ایکس22 در برزیل ایکس 22 محصول مورد درخواست بازار خودرو ایران استقبال جوانان از جدیدترین محصول ام وی ام تحویل حس جوانی فروش اقساطی MVM X22 با قیمت قطعی آغاز شد خودرو MVM X22 این بار در تبریز سر و صدا به پا کرد پیش فروش MVM X22 با قیمت قطعی آغاز شد جــوان شیک‌پــوش MVM شمارش معکوس برای اعلام قیمت MVM X22
Back to top