آرین موتور

رونمایی از اولین شاسی بلند الکتریکی فیسکر اوشن در نمایشگاه اتومبیل LA

عصر خودرو- شاسی بلند الکتریکی فیسکر اوشن اولین بار در ماه نوامبر در نمایشگاه اتومبیل LA به نمایش در خواهد آمد.

رونمایی از اولین شاسی بلند الکتریکی فیسکر اوشن در نمایشگاه اتومبیل LA
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شاسی بلند فیسکر اوشن در نمایشگاه خودروی لس آنجلس در ماه نوامبر و پیش از آغاز تولید در سال 2022 رونمایی خواهد شد. قیمت این شاسی بلند برقی با 37 هزار و 499 دلار آغاز می‌شود و علاوه بر ویژگی‌هایی مانند سقف خورشیدی، برد 484 کیلومتر  را نیز نوید می‌دهد.

  فیسکر قصد دارد قبل از شروع تولید، مراکزی را با نام تجاری خود در تعدادی از شهر‌های بزرگ در سال 2022 افتتاح کند. استارت آپ Henrik فیسکر EV، پس از اولین حضور که تقریباً دو سال پیش در نمایشگاه فناوری CES بود، نسخه تولیدی شاسی بلند اوشن برقی را به نمایشگاه اتومبیل لس آنجلس می‌آورد.

  قول داده شده است که قبل از هر مشوقی با برد 484 کیلومتر و 37 هزار و 499 دلار شروع قیمت، اوشن از پاییز سال آینده با استفاده از معماری EV مگنا توسط مگنا استایر اتریش تولید شود. این شاسی بلند قرار است در سه ماهه چهارم سال 2022 وارد مرحله تولید شود.

  آزمایش نمونه‌های اولیه تولید قرار است اواخر امسال آغاز شود، این شرکت اظهار کرد که 17 هزار و 300 رزرو پرداخت شده برای شاسی بلند علاوه بر 62 هزار سفارش دهنده حضوری و همچنین سفارشات ناوگان از شرکت‌هایی از جمله Onto، Viggo و Credit Agricole دارد.

  هنریک فیسکر، رئیس و مدیرعامل فیسکرگفت: فرایند رزرو و سفارش ما از همان ابتدا به منظور شفاف سازی، اولویت قرار دادن کیفیت بر کمیت و اطمینان از سهامداران از تعهد دارندگان رزرو، طراحی شده است. هرچه به راه اندازی نزدیکتر می‌شویم، با مالکان احتمالی خود در حال کار خواهیم بود تا رزرو‌های خود را به سفارشات قراردادی منتقل کنیم.

  این شرکت همچنین در نظر دارد شش مرکز تجاری فیسکر را افتتاح کند. اولین مکان‌های این چنینی در اوایل سال 2022 در لس آنجلس و مونیخ در‌های خود را باز خواهند کرد، بقیه مناطق (احتمالاً نیویورک، کپنهاگ، میامی و لندن) قرار است در نیمه دوم سال 2022 افتتاح شوند. انتظار می‌رود مراکز به عنوان آنالوگ عمل کنند.

  فیسکر این شرکت در چند سال گذشته در حاشیه استارت آپ‌های الکتریکی قرار داشته است، به طور خلاصه از سال 2011 سدان الکتریکی فیسکر کارما خود را به طور گسترده ارائه داد.  اما در کمتر از 2 هزار و 500 نمونه از کارما تولید شد.

  از آن زمان، بقایای پروژه کارما توسط یک غول صنعتی چینی خریداری و با نام تجاری "Karma Automotive" تغییر نام یافت، در حالی که هنریک فیسکر در حال برنامه ریزی برای بازگشت به بازی EV با نام خود بود. اکنون به نظر می‌رسد زمانی که این شرکت اعلام کرد برای تولید شاسی بلند فیسکر اوشن با شرکت مگنا اینترنشنال اتریش به توافق رسیده، رسیده است.

  همچنین اوشن دیدی کاملا متفاوت نسبت به به چند سال پیش خواهد داشت، زیرا لیست رقبا تا اواخر سال 2022 بسیار گسترده خواهد بود. اینکه چگونه فیسکر قادر خواهد بود خود را متمایز کند و با توجه به سایر بازیکنانی که تا آن زمان در بازی خواهند بود، تکه‌ای از EV را بدست آورد، باید منتظر ماند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط