اطلس خودروکار کلیک

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی:

توان تولید سالیانه ۲ میلیون دستگاه خودرو وجود دارد

عصر خودرو- دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور گفت: قطعه‌سازان توان بالقوه تولید قطعات برای بیش از ۲ میلیون دستگاه خودرو را در سال دارا هستند، اما این مهم منوط به رفع و رجوع مشکلات‌شان است.

توان تولید سالیانه ۲ میلیون دستگاه خودرو وجود دارد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از ایرنا، «آرش محبی‌نژاد» امروز (چهارشنبه) افزود: تحقق برنامه های سال 1400 در حوزه قطعه و خودروسازی، منوط به تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و اجرایی شدن شعار سال در رفع محدودیت‌ها و موانع‌زدایی است.

  وی بیان‌داشت: در این راستا بزرگترین مشکلات، قیمت‌گذاری دستوری خود و به تبع آن قیمت‌گذاری قطعات و همچنین کمبود نقدینگی است.

  محبی‌نژاد همچنین از وجود قوانین و مقررات مخل تولید و گمرکی به عنوان دیگر مشکلاتی یاد کرد که در سال‌های گذشته مانعی بر سر راه تولید در این صنعت مادر و راهبردی شده است.

  وی یادآور شد: گرچه سال گذشته دستیابی به هدف تولید یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو برنامه‌ریزی شده بود، اما مشکلات یاد شده در کنار دو غول بزرگ تحریم‌ها و کرونا مانع تحقق اهداف شد.

  به گزارش ایرنا، هرچند هنوز آمارهای رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت از جمع تولید خودروسازان آماده نشده، اما بررسی آمارهای سامانه کدال حاکی از تولید 900 هزار و 714 دستگاه خودرو توسط سه خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو در سال 99 است؛ آماری که در هم‌سنجی با سال 98 رشد 4.33 درصدی نشان می‌دهد.

  دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو در عین حال خاطرنشان‌کرد: با عزم و اراده قطعه‌سازان و زنجیره تامین خودروسازی، تا حدود زیادی بر این دو مشکل اساسی تحریم‌ها و کرونا غلبه شد، اما معتقدیم بسیاری راهکارها را باید در داخل کشور جست‌وجو کرد.

  وی از تشکیل کمیته ای در این انجمن برای تحقق شعار سال 1400 خبر داد که از ابتدای امسال کار خود را آغاز کرده و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال به نتایج مطلوب برسد.

  به گزارش ایرنا، وزارت صنعت، معدن و تجارت برای سال 1400 تولید یک میلیون و 250 هزار دستگاه خودرو را برنامه‌ریزی کرده که یک میلیون و 100 هزار دستگاه از آن در دو خودروساز اصلی یعنی ایران‌خودرو و سایپا و 150 هزار دستگاه در شرکت‌های بخش خصوصی تولید خواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۲۳
    • خودرو امروز ۵۲۲
    • خودرو امروز ۵۲۱
    • خودرو امروز ۵۲۰
    • خودرو امروز ۵۱۹
    • خودرو امروز ۵۱۸
    • خودرو امروز ۵۱۷
    • خودرو امروز ۵۱۶
    • خودرو امروز ۵۱۵
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو