اطلس خودروکار کلیک

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران خبر داد:

هوشمندسازی مراکز خرید و فروش خودرو در تهران؛ بزودی

عصر خودرو- به زودی قرار است مراکز خرید و فروش خودرو در تهران هوشمند شوند و به گفته مسئولان شهرداری تهران، این رخداد سبب ایجاد امکان خرید و فروش خودرو در فضای مجازی خواهد شد.

هوشمندسازی مراکز خرید و فروش خودرو در تهران؛ بزودی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، سیدعلی مفاخریان - مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با بیان اینکه مراکز فروش خودرو به سمت هوشمند سازی حرکت می کند و این امر با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران انجام می‌شود، افزود: پنج پروژه هوشمندسازی با حضور  شهردار تهران اواخر سال گذشته افتتاح شد و چند پروژه نیز سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد.

  وی از هوشمندسازی مراکز خرید و فروش خودرو خبر داد و گفت: هوشمندسازی این مراکز به مراجعه‌کنندگان این امکان را می‌دهد که در طول هفته نیز از ظرفیت شبکه مجازی استفاده کند و خودرو را به فروش رسانند.

  مفاخریان در ادامه درباره میزان خرید و فروش خودرو در مراکز موجود گفت: به طور مثال در چیتگر 200 تا 300 دستگاه خودرو معامله می‌شود. در روزهای مقرر تقریبا سه هزار خودرو به مراکز وارد می‌شود و 10 درصد از آن‌ها به فروش می‌رسد.

  مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره تخلفات صورت گرفته در مراکز خرید و فروش خودرو، گفت: بیشتر تخلفات در این مراکز به شکل واسطه‌گری و کلاهبرداری اتفاق می‌افتد، اما با توجه به اصالت سنجی‌هایی که توسط کارشناسان رسمی آگاهی و دفاتر اسناد رسمی انجام می‌شود، همه امور به شکل قانونی پیگیری می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه در گذشته کاربری مراکز خرید و فروش به خودروهای ایرانی اختصاص پیدا می‌کرد، اضافه کرد: در حال حاضر خودروهای خارجی نیز در این مراکز معامله می‌شود.

  مفاخریان همچنین از راه‌اندازی بخش خرید و فروش موتور، با توجه به افزایش قیمت آن‌ها خبر داد: با افتتاح مرکز خرید و فروش خودرو بوستان ولایت در  سال 1400، یک روز به غیر از روز جمعه به خرید و فروش موتور تعلق می‌گیرد.

  بنابر اعلام سایت شهر، وی درباره اقدامات جدید در زمینه خرید و فروش موتور برقی و موتور بنزینی هم گفت: موتورها کارشناسی و اصالت‌سنجی می‌شوند، این امر برای خریداران مهم است. در ادامه قیمت موتور افزایش می‌یابد و در سطح معاملات تجاری‌سازی قرار می‌گیرد. 

  مفاخریان با بیان اینکه بهره‌برداری از مراکز خرید و فروش خودرو توسط پیمانکاران صورت می‌گیرد، درباره مبلغ دریافتی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران بیان کرد: انتخاب پیمانکاران از طریق مزایده انجام می‌شود و مبلغ مشخصی از درآمد مراکز خرید و فروش خودرو به واسطه پیمانکاران به شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل پرداخت می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط