اطلس خودروکار کلیک

درآمدزایی ۲۵۰ میلیارد تومانی البرز از تخلفات رانندگی

عصر خودرو- فرمانده انتظامی البرز گفت: طی چهار سال گذشته هیچ سرقتی از بانک و صرافی و هیچ قتلی بر اثر تیراندازی نداشته‌ایم.

درآمدزایی ۲۵۰ میلیارد تومانی البرز از تخلفات رانندگی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، سردار عباسعلی محمدیان روز دوشنبه چهارم اسفند ماه در جلسه شورای شهرستان کرج که در باشگاه میلاد شهرداری برگزار شد، در خصوص مشکلات انتظامی این شهرستان، با بیان اینکه البرز با امکانات یک شهرستان به استان تبدیل شد، گفت: اینکه البرز به عنوان یک استان شکل لازم را به خود بگیرد زمان می‌برد و مدیرانی که در این دوره گذار منصوب می‌شوند سختی‌های زیادی دارند.

  به گزارش ایسنا، محمدیان با بیان اینکه البرز بعد از تهران، خراسان رضوی و اصفهان از نظر جرایم در رتبه چهارم کشور قرار دارد، افزود: سه استان نخست کشور و 11 استان بعد از البرز در این رده‌بندی در رتبه بندی دارای درجه یک هستند اما البرز در زمینه انتظامی به عنوان استان درجه دو مطرح است که در این بخش به البرز اجحاف شده و این باید تغییر کند.

  وی با اشاره به وضعیت نامناسب البرز در جرایم خاطرنشان کرد: تعداد نزاع و درگیری در البرز چهار برابر میانگین کشوری است. در البرز در سه ماه به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت 900 درگیری رخ می‌دهد در حالی که این رقم در میانگین کشوری 220 درگیری است.

  فرمانده انتظامی البرز افزود: روزانه در البرز تلفن 110 حدود 370 بار به خاطر درگیری زنگ می‌خورد که 90 درصد این درگیری‌ها در کرج و فردیس رخ می‌دهد. مردم در این دو شهر عصبی هستند. نرخ سرقت هم در البرز دو برابر میانگین کشور است.

  وی در ادامه به آماری از مهاجرت به استان البرز اشاره و اعلام کرد: سالانه حدود 140 هزار نفر به جمعیت استان البرز اضافه می‌شود که طبق بررسی‌ها 90 درصد این مهاجرت‌ها از تهران به البرز رخ داده که اکثراً به دلیل افزایش هزینه زندگی در تهران بوده است. خوزستان هم در جایگاه دوم مهاجرفرستی به البرز قرار دارد.

  وی افزود: این نشان می‌دهد که توسعه جمعیت در البرز متناسب با توسعه امکانات نیروی انتظامی نیست.

  این مسئول انتظامی ادامه داد: نیروهای انتظامی در این استان تمام توان خود را به کار گرفته‌اند تا وضعیت بهبود یابد و بر همین اساس بوده که علی رغم کمبود امکانات طی چهار سال گذشته هیچ سرقتی از بانک و صرافی و هیچ قتلی بر اثر تیراندازی نداشته‌ایم.

  وی در ادامه به واگذاری راهور به شهرداری کرج اشاره کرد و گفت: اخیراً خودرو ثبت تخلفات ثابت در کرج راه‌اندازی شده که این خودرو روزانه هزار تخلف را ثبت و به صورت خودکار جریمه صادر می‌کند. دوربین‌های سطح شهر کرج نیز به سرور ناجا وصل شده و تخلفات را به صورت هوشمند ثبت می‌کند.

  محمدیان اعلام کرد: از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه حدود 191 میلیارد تومان جریمه درون شهری و حدود 60 میلیارد تومان جریمه برون شهری در استان البرز ثبت شده است که نسبت به سال گذشته 140 درصد رشد داشته و معمولاً 60 درصد این مبلغ وصول می‌شود. اینکه وصولی‌های این تخلفات چقدر به استان بازگردد به سازمان برنامه و بودجه بستگی دارد که طی چند سال اخیر بالاترین رقم بازگشت داده شده 300 میلیون تومان بوده است.

  وی با بیان اینکه سرانه خودرو در البرز بالا است و این باعث ترافیک شده است گفت: در البرز با جمعیتی کمتر از سه میلیون نفر 1 میلیون و 690 هزار خودرو ثبت پلاک شده است.

  وی در خصوص انتقاداتی از که از استقرار کمپ ماده 16 استان در نزدیکی منطقه مسکونی وجود دارد هم گفت: به دلیل همین انتقادات برای کمپ ماده 16 مکانی جدید در جاده اشتهارد بعد از بهشت علی در نظر گرفته شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط