اطلس خودروکار کلیک

براساس ارزیابی کیفیت خودروهای سنگین تولید دی‌ماه ۹۹

از ۱۴ خودرو مورد بررسی؛ ۸ خودرو ۴ ستاره به بالا و الباقی ۳ ستاره‌اند

عصر خودرو- آخرین ارزیابی کیفی صورت گرفته از خودروهای سنگین تولیدی دی ماه امسال، نشان می‌دهد که سازندگان این نوع خودروها عملکرد بسیار بهتری از سواری‌سازان و به‌ویژه سازندگان وانت‌ها داخلی دارند؛ علیرغم اینکه در وانت‌ها بالاتر از سه ستاره کیفی نداریم، حداقل کیفیت در خودروهای سنگین سه ستاره است و حتی یک نوع کامیونت هم پنج ستاره تولید می‌شود.

از ۱۴ خودرو مورد بررسی؛ ۸ خودرو ۴ ستاره به بالا و الباقی ۳ ستاره‌اند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش ارزشیابی کیفی صورت گرفته از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI) در گروه خودروهای سنگین تولیدی دی‌ماه سال جاری، در بخش مسافربری در گروه خودروهای مینی‌بوس و میدل‌باس، مینی‌بوس شیلر و ایسوزو سحر که هر دو متعلق به شرکت بهمن‌دیزل هستند و ون مسافربری وانا شرکت ایران‌خودرو دیزل، توانسته‌اند در این ارزیابی چهار ستاره از پنج ستاره کیفی را به خود اختصاص دهند.

  در این گروه مینی‌بوس آرین ساخته شرکت ایران‌خودرو دیزل نیز سه ستاره کیفی را کسب کرده است.

  در بخش مسافربری، در گروه اتوبوس‌ها، اتوبوس شهری ATROS ایران‌خودرو دیزل سه ستاره‌ای شده است.

  در گروه خودروهای باری در بخش کامیونت‌ها، از محصولات گروه خودروسازی بهمن‌دیزل کامیونت ایسوزو NMR85 پنج ستاره کیفی، کامیونت ایسوزو NPR75K و کامیونت شیلر چهار ستاره و پس از آن‌ها، کامیونت الوند ساخته شرکن سایپادیزل نیز سه ستاره کیفی از پنج ستاره را کسب کرده‌اند.

  در بخش کامیون‌ها نیز به ترتیب کامیون ایسوزو NPR 75M بهمن‌دیزل چهار ستاره کیفی و کامیون بنز WH سیبا موتور سه ستاره کیفی را به دست آورده‌اند.

  در دسته کشنده‌ها هم خودروی کشنده نیو فوتون Auman H4 شرکت ایران‌خودرو دیزل و کشنده FAW J6 سیباموتور هریک چهار ستاره کیفی را به خود اختصاص داده‌اند.

  همچنین کشنده سیتراک C7 شرکت پیلسان هم در رده خودروهای سه ستاره کیفی قرار گرفته است.

  این گزارش نشان می‌دهد که شرکت‌های خودروساز در حوزه خودروهای سنگین، نسبت به سازندگان سایر خودروها، علی‌الخصوص سازندگان وانت‌ها عملکرد بسیار بهتری از خود به‌جا می‌گذارند.

  در حالی که در گروه وانت‌ها که به لحاظ موارد استفاده، از جایگاه حساسی برخوردار هستند و از قضا تیراژهای بالایی هم ماهانه به خود اختصاص می‌دهند، سال‌هاست که با کیفیت بالاتر از سه ستاره کیفی تولید نشده‌اند و حتی نیسان‌های زامیاد آن‌ها، تک ستاره‌اند؛ در مقابل سنگین‌سازان ما علاوه براینکه خودروی با کیفیت پایین‌تر از سه ستاره ندارند، خودروی با بالاترین کیفیت که پنج ستاره است، هم در تولیدات خود جای می‌دهند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۹
    • خودرو امروز ۵۱۸
    • خودرو امروز ۵۱۷
    • خودرو امروز ۵۱۶
    • خودرو امروز ۵۱۵
    • خودرو امروز ۵۱۴
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    آخرین بروزرسانی ۱۵ ساعت پیش
    آرشیو