اطلس خودروکرمان خودرو

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای:

مشکلی در توزیع لاستیک ناوگان عمومی وجود ندارد

عصر خودرو- عبدالهاشم حسن‌نیا گفت: هیچ مشکلی در رابطه با تامین وتوزیع لاستیک ناوگان عمومی وجود ندارد.

مشکلی در توزیع لاستیک ناوگان عمومی وجود ندارد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از تسنیم، عبدالهاشم حسن‌نیا رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به تخصیص اعتبارات برای اجرای طر‌ح‌های راهداری اظهار داشت: امسال از محل اعتبارات عمرانی، 5 هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های راهداری کشور اختصاص یافته است.

  معاون وزیر راه  و شهرسازی با بیان اینکه بخشی از این اعتبارات برای ارتقاء کیفی راه‌های اصلی و شریانی تخصیص یافته است،گفت: بخشی از این اعتبارات برای آسفالت 2 هزار و 500 کیلومتر راه روستایی، ایمن سازی، نگه‌داری و ارتقاء ایمنی راه‌ها اختصاص دارد.

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به نصب حفاظهای بتنی نیوجرسی در جاده‌های کشور افزود: بخش دیگر از اعتبارات یاد شده برای بازسازی و نوسازی ناوگان‌های عمومی کشور است که 200 میلیارد تومان در این بخش سرمایه‌گذاری می‌شود.

  او بازسازی مناطق سیل زده را از دیگر برنامه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: این طرح در 22 استان سیل‌زده امسال صورت گرفت که با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

  معاون وزیر راه  و شهرسازی با اشاره به ساخت پل‌های بزرگ در محور‌های مختلف کشور تصریح کرد:حذف نقاط پرتصادف از دیگر برنامه‌ها است که امسال 104 نقطه پرتصادف جاده‌ای در اجرای طرح مشترک با پلیس راه کشور رفع خطر می‌شود.

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به اجرای طرح راهداری زمستانی خاطرنشان کرد: در این راستا امکانات و ماشین آلات در سراسر کشور در راهدارخانه‌ها مستقر می‌شوند و خدمات لازم به رانندگان ارائه می‌کنند.

  حسن‌نیا با بیان اینکه 9 هزار دستگاه ماشین‌ آلات برای شرکت در طرح راهداری زمستانی آماده شده است، افزود: رفع گره‌های ترافیکی و ایمن‌سازی محور‌های مواصلاتی مورد توجه ویژه قرار دارد.

  او با بیان اینکه لاستیک ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر با ارز 4200 تومانی تامین شده است، گفت: در حمل و نقل عمومی کاری که دولت انجام داده این است که تمام لاستیک‌هایی که تا شهریور ماه امسال با ارز 4200 تومانی وارد گمرکات شده است با هماهنگی گمرکات، وزارت صمت در اختیار سامانه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای توزیع بین رانندگان گذاشته می‌شود.

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد: پیش بینی می‌شود تا اوایل بهار سال آینده  هیچ مشکلی در رابطه با تامین و توزیع لاستیک ناوگان عمومی جاده‌ای نداشته باشیم.

  حسن‌نیا افزود: اکنون نزدیک به 300 هزار حلقه لاستیک ناوگان عمومی جاده‌ای باارز 4200 تومانی در انبار‌ها وجود دارد که از طریق واحد‌های استانی ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار می‌گیرد.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط