اطلس خودروکرمان خودرو

ورود خودروهای آلاینده به معابر البرز ممنوع شد

عصر خودرو- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز با اشاره به تغییرات جوی و افزایش سطح آلودگی هوا در استان گفت : ورود خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی به معابر و جاده های البرز ممنوع است.

ورود خودروهای آلاینده به معابر البرز ممنوع شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، سرهنگ غلامعلی شرق روز چهارشنبه اظهار داشت: با توجه به افزایش آلودگی هوای  شهرستان های استان البرز، طرح برخورد با خودروهای دودزا  دراین استان به اجرا درآمده است.

  وی خاطرنشان کرد: طرح برخورد با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی در همه فصول سال ادامه دارد  اما در 6 ماه دوم سال به دلیل آلودگی بیشتر در کلانشهر ها، این طرح ها با شدت بیشتری انجام می شود.
  شرق افزود: خودروهایی که عمر تولید آن ها کمتر از چهارسال باشد نیازی به معاینه فنی ندارند اما بالای چهارسال  باید برگه معاینه فنی دریافت کنند.

  وی بیان داشت: با توجه به وضعیت هوای استان البرز انتظار می رود شهروندان نسبت به انجام معاینه فنی خودروهای خود و رفع نواقص فنی آنها اقدام کنند.
  شرق افزود: اکنون 11 مرکز معاینه فنی خودرو در استان البرز فعال است که از این تعداد یک مرکز در شهرستان ساوجبلاغ، سه مرکز در نظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند که مردم می توانند برای معاینه فنی خودروهای خود به این مراکز مراجعه کنند.

  هوای استان البرز از 2 روز پیش به دلیل پایداری جوی و افزایش ذرات معلق  دچار آلودگی شدید شده است.

  KLTکرمان موتور