اطلس خودروکرمان خودرو

ساخت بومی قطعات یکپارچه‌سازی زیرساخت‌های آزمایشگاهی را فراهم کرد

عصر خودرو- « تهیه اطلس فناوری زیرساخت‌های آزمایشگاهی کشور در حوزه خودرو و قوای محرکه» سه مجموعه دخیل در این عرصه را بر آن داشت تا یک همکاری مشترک را با هم آغاز کنند. کاری که قرار است تلاشی برای رفع موانع یکپارچه‌سازی زیرساخت حمل‌ونقل متکی بر فناوری‌های پیشرفته باشد.

ساخت بومی قطعات یکپارچه‌سازی زیرساخت‌های آزمایشگاهی را فراهم کرد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت توسعه صنایع حمل‌ونقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران برای تدوین اطلس فناوری زیرساخت‌های آزمایشگاهی کشور و برنامه‌ریزی برای تکمیل آنها در طراحی اجزا و قطعات در حوزه خودرو و قوای محرکه با هم همکاری می‌کنند.

    همچنین در این تفاهم‌نامه مشترک مقرر شده است «شناسایی و اولویت‌بندی نیازهای روز کشور در حوزه‌ آزمون‌های‌ خودرویی»، «همکاری برای مشارکت شرکت‌های خودروساز و زنجیره تامین آنها به منظور توسعه مراکز تست و آزمون» و «ارائه مشاوره های تخصصی به نهادهای قانون‌گذار و سیاست‌گذار به منظور اولویت‌دهی به توسعه تجهیزات تست و آزمون خودرو در کشور» در اولویت قرار گیرد.

    «بالا رفتن سطح استاندارد زیرمجموعه‌های خودرو»، «تکمیل آزمون، طراحی و ساخت خودرو» و «توانمندسازی زیرمجموعه‌های خودرویی کشور» از جمله اهداف این تفاهم‌نامه همکاری است.

    تفاهم‌نامه تهیه اطلس فناوری زیرساخت‌های آزمایشگاهی کشور در حوزه خودرو و قوای محرکه به امضای منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهزاد اعتمادی معاون توسعه صنایع حمل‌ونقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و اشکان گلپایگانی مدیر عامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران رسید.

    KLTکرمان موتور