اطلس خودروکرمان خودرو

کدام خودروهای فولکس در نروژ محبوب است؟

عصر خودرو- سال آینده ۹۰ درصد خودروهایی که فولکس واگن در نروژ می‌فروشد برقی خواهد بود.

کدام خودروهای فولکس در نروژ محبوب است؟
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از سایپانیوز، بزرگ‌ترین بازار خودروهای برقی در دنیا نروژ است که دلیل آن سیاست‌گذاری و ثبات و مداومت این ملت اروپای شمالی است. هرالد‌ای مولر Harald A. Moeller واردکننده عمده نروژی محصولات فولکس واگن پیش‌بینی کرده است که خودروهای برقی فولکس واگن جای تمام خودروهای بنزینی و گازوئیلی نو را تا سال 2023 خواهد گرفت.

    در حال حاضر فولکس واگن ID.3 که به تازگی توسط گروه خودروسازی فولکس واگن عرضه شده، به پرفروش ترین خودروی برقی نروژ تبدیل شده است. فروش کل خودروهای برقی در ماه سپتامبر (شهریور) 60 درصد سهم کل فروش خودروی نروژ را به خود اختصاص داد.بر اساس گزارش‌های رسیده خودرویID.3فولکس واگن در نروژ 350 هزار NOK [واحد پول نروژ] معادل 52,340‌ دلار آمریکا برای مدل پایه و 400 هزار NOK (معادل 59,820 دلار آمریکا) برای مدل پلاس از 28 اوت همین امسال به فروش می‌رسد.این خودروی فولکس مجهز به باتری 62 کیلووات ساعت است و پیمایش آن به ازای هر بار شارژ 420 کیلومتر است.

    این خودروساز همچنین می‌گوید که می‌تواند باتری 82 کیلووات ساعتی نصب کند که میزان پیمایش به ازای هر بار شارژ را به 550 کیلومتر می‌رساند اما این باتری از سال 2021 قابل عرضه به مشتری است.علاوه بر ID.3 خودروی گلف برق e-Golf نیز نزد مردم نروژ محبوب است. البته نیسان لیف در این کشور از گلف برقی متداول تر است و در حال حاضر 50 هزار دستگاه از این خودروی نیسان در نروژ در حال تردد است.

    KLTکرمان موتور