اطلس خودروکرمان خودرو

بازدید معاون اقتصادی معاون اول رییس جمهوری از شرکت تیوان

عصر خودرو- سعید شیرکوند معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری از طرح در دست ساخت قوای محرکه تیوان بازدید کرد.

بازدید معاون اقتصادی معاون اول رییس جمهوری از شرکت تیوان
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری با هدف بررسی وضعیت تولید و اجرای طرح‌های نیمه تمام صنعتی به قزوین سفر و از شرکت توسعه قوای محرکه تیوان در شهرک صنعتی کاسپین قزوین بازدید کرد.

  شیرکوند در این بازدید‌ در جریان مسائل و مشکلات این واحد و طرح تولیدی قرار گرفت و بر رفع موانع پیش روی آن از سوی دستگاه‌های مسئول تاکید کرد.

  گفتنی است شرکت توسعه قوای محرکه تیوان با استفاده از توانمندی‌های داخل، به دنبال اجرای طرح تولید موتورهای کم مصرف تک سیلندر با میانگین قدرتی بین 85 تا 143 اسب بخار برای دستیابی به مصرف سوخت کم‌تر از پنج لیتر در هر صد کیلومتر پیمایش و سطح آلایندگی یورو 6 است که با همکاری قطعه‌سازان بزرگ کشور و تلاش یک شرکت فناور داخلی در قالب طرح کلان ملی فناوری و نوآوری به ثمر رسیده است. این اقدامات در شرایط تحریم‌های ظالمانه بین المللی بیانگر رویکرد هوشمندانه گروه بهمن در مقابله با تحریم‌ها به شمار می‌رود و با راه اندازی این طرح برای 600 نفر اشغالزایی می‌شود.

  تیوان دارای ظرفیت تولید 500 هزار موتور در سال و پاسخگوی نیمی از نیاز خودروسازان است. این موتور مطابق با آخرین فناوری روز دنیا طراحی شده است و تولید آن سبب ایجاد جهش سه دهه‌ای فناوری تولید موتور خودرو در داخل کشور می شود.

  موتور کم مصرف و پرقدرت تیوان دارای وجه تمایز برجسته ای با انواع موتورهای موجود در بازار خودرو است و مشابه آن تا کنون در هیچ یک از خودروهای تولید داخل کشور تولید و استفاده نشده و به روز بودن فناوری موتور یاد شده سبب ایجاد زمینه‌ تولید خودروهای هیبریدی در داخل کشور و لحاظ شدن نیازمندی های فنی در طراحی است که با توجه به سطح آلایندگی موتور یورو 6، نقشی اساسی در کاهش آلاینده‌های زیست محیطی و بهبود کیفیت هوا خواهد داشت.

  عناوین مهم:
  1.سعید شیرکوند معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری از شرکت توسعه قوای محرکه تیوان بازدید کرد.
  2.شرکت توسعه قوای محرکه تیوان با استفاده از توانمندی‌های داخل، به دنبال اجرای طرح تولید موتورهای کم مصرف سه سیلندر با میانگین قدرتی بین 85 تا 143 اسب بخار برای دستیابی به مصرف سوخت کم‌تر از پنج لیتر در هر صد کیلومتر پیمایش و سطح آلایندگی یورو 6 است.
  3.تیوان دارای ظرفیت تولید 500 هزار موتور در سال است و با راه اندازی این طرح برای 600 نفر اشغالزایی می‌شود.

  KLTکرمان موتور