اطلس خودروکرمان خودرو

مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تشریح کرد:

جزئیات توزیع لاستیک در سامانه راهداری

در تأمین لاستیک مشکل داریم

عصر خودرو- مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه ضرورت دارد وزارت صمت در تأمین لاستیک همکاری بیشتری کند، گفت: در حال حاضر فقط ۲۷۰ هزار حلقه لاستیک در سامانه راهداری موجود است که آن هم متنوع و مطابق نیاز راننده نیست.

جزئیات توزیع لاستیک در سامانه راهداری
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، داریوش باقرجوان درباره توزیع لاستیک اظهار داشت: ما فقط صادرکننده حواله هستیم که حواله لاستیک را برای راننده‌ها صادر می‌کنیم.

  وی ادامه داد: در حال حاضر حدود 300 هزار حلقه لاستیک در گمرکات مانده است که تا یک شهریور 99 وارد و اظهار شده‌اند که متعلق به واردکننده است و وزارت صمت باید این لاستیک‌ها داخل سامانه حواله لاستیک قرار بدهد تا ما حواله آن را صادر کنیم.

  مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: در حال حاضر حدود 270 هزار حلقه لاستیک در سامانه داریم که با مراجعه راننده حواله آن را صادر می‌کنیم البته سبد لاستیک ما تکمیل نیست به عنوان مثال سایز 12 ـ‌24  کم داریم که وزارت صمت باید هر چه سریع‌تر تکمیل کند.

  باقرجوان گفت: از ابتدای فعالیت سامانه 3 میلیون و 80 هزار حلقه حواله صادر کرده‌ایم و حدود 270 هزار حلقه در سامانه داریم که البته این رقم به دلیل ترخیص‌ها کم و زیاد می‌شود اما به هر حال در تأمین لاستیک مشکل داریم و برای تأمین لاستیک به تعداد مورد نیاز راننده و سایزهای مورد نیاز مشکلاتی وجود دارد و ضرورت دارد وزارت صمت درا ین باره همکاری کند.

  وی ادامه داد: ما در سازمان راهداری فقط هماهنگ‌کننده برای صدور حواله هستیم. دو سامانه برای صدور حواله لاستیک وجود دارد که یک سامانه برای ارائه لاستیک با ارز یارانه‌ای است که در اختیار ما است و سامانه دیگر هم برای ارائه لاستیک با ارز نیمایی است که در اختیار وزارت صمت است. قیمت در سامانه مناسب است اما همه نیاز بازار را تأمین نمی‌کند و از وزارت صمت خواهش می‌کنیم آن 300 هزار حلقه مانده در گمرکات را هم آزاد کند.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۰۱
    • خودرو امروز ۵۰۰
    • خودرو امروز ۴۹۹
    • خودرو امروز ۴۹۸
    • خودرو امروز ۴۹۷
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    آخرین بروزرسانی ۵ ساعت پیش
    آرشیو