اطلس خودرو

مدیرعامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع خبر داد:

طراحی و تولید باتری ویژه خودروهای عمومی با استارت مکرر

عصر خودرو- مدیرعامل سازمان توسعه منابع انرژی گفت: باتری ویژه خودورهای عمومی سبک با استارت مکرر، طراحی و تولید شده توسط متخصصین سازمان توسعه منابع انرژی ، به زودی روانه بازار می شود.

طراحی و تولید باتری ویژه خودروهای عمومی با استارت مکرر
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایلنا، مجید هدایت مدیرعامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع در خصوص این نوع باتری که توسط متخصصین صنعت دفاعی در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع (توان ) طراحی و تولید شده است اظهار داشت:  این باتری ویژه خودورهای عمومی سبک با استارت مکرر است که ویژگی هایی از جمله مقاومت و اطمینان بالا در برابر استارت های پیوسته، 70 درصد طول عمر بیشتر در دمای زیاد، ظرفیت بسیار بالا برای ذخیره بیشتر و همچنین 25 درصد ایمنی و شارژ سریع بالاتر را دارا می باشد.

  وی افزود: خودروهای شخصی و پرتردد در سطح شهر  همواره یکی از مشتریان اصلی شرکت های تولیدکننده باتری خودرو بوده و هستند. این گروه از مشتریان همواره به واسطه ترددهای فراوان در سطح شهرها ممکن است بارها خودرو خود را روشن و خاموش کنند. به همین دلیل باتری خودروهای عمومی سبک با استارت مکرر  از جمله تاکسی در دوره های کوتاهتری باید تعویض شوند که این مساله علاوه بر هزینه، دغدغه های دیگری همچون کیفیت و قدرت باتری را برای رانندگان به همراه دارد.

  هدایت تصریح کرد: این باتری محصولی است که تولید آن با ارزیابی دقیق و تمرکز ویژه بر عملکرد خودروهای عمومی سبک با استارت مکرر  پایه گذاری شده و تلاش شده است تا دغدغه رانندگان به حداقل برسد.

  وی افزود: رویکرد اصلی در تولید باتری ویژه خودورهای عمومی سبک با استارت مکرر ، افزایش طول عمر و سازگاری با دفعات استارت متعدد بوده است و با توجه به اینکه دمای موتور خودروهای پرتردد به دلیل ترددهای طولانی و قرار گرفتن در ترافیک های سنگین بسیار بالا است، در فرمولاسیون مواد به کار رفته در این نوع باتری ها تمام این موارد دیده شده و مقاومت آن به میزان بسیار بالایی افزایش یافته است.

  مدیرعامل سازمان توسعه منابع انرژی گفت: این باتری به دلیل برخورداری از تعداد صفحه بیشتر  علاوه بر مقاومت در دمای بالا از قدرت استارت بسیار مطلوبی در سرمای شدید هم برخوردار است. ظرفیت ذخیره بالای این باتری  و پذیرش شارژ بیشتر نسبت به باتری های معمولی  همان موضوعی است که رانندگان تاکسی و خودورهای عمومی سبک همواره به آن توجه می کنند.

  وی با اشاره به اینکه این باتری از قابلیت جریان دهی بسیار بالاتری نسبت به باتری های معمولی برخوردار است خاطرنشان ساخت:  این مساله دغدغه رانندگان تاکسی برای استارت زدن های پی درپی را به حداقل رسانده است.

  هدایت با بیان اینکه این باتری از  قابلیت تخلیه عمیق تر نسبت به دیگر باتری های معمولی موجود در بازار برخوردار است گفت: انشالله با همت متخصصین صنعت دفاعی در سازمان توسعه منابع انرژی این باتری به زودی روانه بازار و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۰۷
    • خودرو امروز ۵۰۶
    • خودرو امروز ۵۰۵
    • خودرو امروز ۵۰۴
    • خودرو امروز ۵۰۳
    • خودرو امروز ۵۰۲
    • خودرو امروز ۵۰۱
    • خودرو امروز ۵۰۰
    • خودرو امروز ۴۹۹
    آخرین بروزرسانی ۴۶ دقیقه پیش
    آرشیو