آیا نداشتن مدارک منجر به انتقال خودرو به پارکینگ می‌شود؟

عصر خودرو- برخلاف باور عمومی به همراه نداشتن مدارک خودرو دلیلی بر انتقال آن به پارکینگ نیست.

آیا نداشتن مدارک منجر به انتقال خودرو به پارکینگ می‌شود؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اگرچه رانندگان مکلف هستند گواهینامه، کارت خودرو، بیمه و معاینه فنی را به همراه داشته باشند، اما برخلاف باور عمومی به همراه نداشتن این مدارک، دلیلی برای انتقال خودرو به پارکینگ نیست.

    مطابق ماده 9 قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی، چنانچه یکی از مدارک فوق یا شناسنامه یا حتی یک کارت شناسایی معتبر، به همراه راننده باشد، ماموران مکلف هستند بدون توقف خودرو، مدرک مزبور را اخذ و رسید ارائه دهند.

    البته راننده هم می‌تواند پس از مدتی سایر مدارک را به اداره راهنمایی و رانندگی ارائه دهد و مدرک خود را مسترد کند؛ حتی ماموران مکلف هستند اگر راننده ساکن شهر دیگری باشد، ظرف 48 ساعت، مدرک اخذ شده را به راهنمایی و رانندگی محل اقامت راننده ارسال کند.

    برچسب ها
    کرمان موتور
    مطالب مرتبط
    پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
      پربازدیدترین های هفته
        دکه مطبوعات
        • خودرو امروز ۴۷۹
        • خودروامروز ۴۷۸
        • خودرو امروز ۴۷۷
        • خودرو امروز ۴۷۶
        • خودرو امروز ۴۷۵
        • خودرو امروز ۴۷۴
        • ۴۷۲
        • ۴۷۱
        • ۴۷۰
        آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
        آرشیو