بیمه هم از قافله عقب نماند

حق بیمه شخص ثالث ۲۵درصد افزایش یافت

عصر خودرو- سلیمانی گفت: سال آینده نسبت به امسال به دلیل افرایش دیه حدود ۲۵ درصد افزایش حق بیمه خودرو خواهیم داشت.

حق بیمه شخص ثالث ۲۵درصد افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو»به نقل از بیمه مرکزی ایران، غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در نشست خبری که صبح امروز (چهارشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه سال 99 نرخ دیه افزایش پیدا کرده است؛ ما نیز مبلغ حق بیمه را برای کلیه خودروها مشخص و به شرکت‌های بیمه‌ای اعلام کرده‌ایم.

  او افزود: با توجه به اینکه مبلغ دیه در سال 99، 22 درصد نسبت به سال 98 افزایش پیدا کرده است به همین دلیل ما سعی کرده‌ایم افزایش زیادی در نرخ حق بیمه خودرو در سال 99 نداشته باشیم و با توجه به اینکه هیچ سودی هم برای دریافت حق بیمه در نظر نگرفته‌ایم، فقط 3 درصد بیشتر بابت هزینه اداری دریافت می‌کنیم.

  سلیمانی بیان کرد: با احتساب 3 درصد هزینه‌های اداری، نرخ حق بیمه شخص ثالث در سال 99، 25 درصد تعیین شده است.

  او گفت: ما امروز این رقم را به تمام شرکت‌های بیمه‌ای ارسال کردیم تا از سال 99 اعمال شود.

  رئیس بیمه مرکزی افزود: میانگین پرداختی حق بیمه در سال 98 حدود 650 هزار تومان بود که تعداد زیادی از رانندگان به دلیل رانندگی خوب از تخفیف‌های استفاده کردند.

  سلیمانی گفت: 10 درصد عوارض بیمه‌های شخص ثالت برای وزارت بهداشت دریافت می‌شود به همین دلیل با این وزارت خانه حساب‌هایی داریم، در همین راستا طی چند روز گذشته مبلغ حدود 400 میلیارد تومان به حساب این وزارت خانه واریز شد تا از این طریق در مسیر مبارزه با بیماری کرونا کمکی کرده باشیم.

  او بیان کرد: باشیوع ویروس کرونا ما 7 نفر فوتی در صنعت بیمه داشتیم با این وجود تمام شرکت‌های بیمه‌ای و نمایندگی‌ها در سراسر کشور فعال بودند و حتی کمک‌های زیادی برای مقابله با این بیماری انجام دادند.

  رئیس بیمه مرکزی گفت: شرکت‌های بیمه‌ای حدود 850 میلیارد ریال کمک تجهیزات پزشکی به بیمارستان‌های کشور داشتیم و حدود 30 هزار بسته تجهیزات مانند ماسک در اختیار مردم قرار دادیم.

  سلیمانی ادامه داد: یکی از شرکت‌های بیمه‌ای نیز حدود 10 هزار بسته بهداشتی به خانواده‌های شهدا اعطا کرد.

  او  تصریح کرد: اعلام شد ارائه اسناد پزشکی که بیماران باید به شرکت‌های بیمه‌ای ارائه دهند تا براساس آن خسارت پرداخت شود، 2 ماه به تعویق بیفتد و این شرکت‌های علل حساب خسارت را به بیماران از جمله بیماران کرونا پرداخت کنند.

  او گفت: در طول ایام عید مقرر شده تمام شرکت‌های بیمه فعال باشند تا اگر حادثه‌ای رخ داد، پرداخت خسارت انجام شود.

  برچسب‌ها

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۷۴
    • ۴۷۲
    • ۴۷۱
    • ۴۷۰
    • ۴۶۹
    • ۴۶۸
    • ۴۶۷
    • ۴۶۶
    • ۴۶۴
    آخرین بروزرسانی ۴۸ دقیقه پیش
    آرشیو