اوتو ۳۶۰

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی:

صنعت خودرو نیاز به شرکتهای دانش بنیان دارد

عصر خودرو- رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: نیاز به شرکت‌های دانش بنیان و حوزه نوآوری، مسیری است که صنعت خودروسازی کشور باید به آن ورود پیدا کند.

صنعت خودرو نیاز به شرکتهای دانش بنیان دارد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴:۰۰

   به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت‌ در نخستین روز گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌های صنعت خودرو که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی به مدت سه روز در حال برگزاری است، بیان کرد: هدف صندوق این است که با استفاده از ابزارهای مالی که در اختیار دارد، بتواند بهم‌رسانی خوبی میان شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های صنعتی ایجاد کند.

  وی تصریح کرد: در تمام دنیا صنعت خودرو، صنعت مهمی ‌بوده و جزو صنایع مادر محسوب می‌شود، چرا که حوزه‌ای که پوشش می‌دهد بسیار وسیع است و هر جا که حوزه خودروسازی وجود دارد، معمولا یک زیست بومی‌ از فناوری و نوآوری دور آن شکل می‌گیرد که متاسفانه در داخل کشور این اتفاق آنطور که باید صورت نگرفته است.

  رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: حوزه‌ای که انحصاری و رانتی در اختیار یک گروهی قرار می‌گیرد، نتیجه مطلوبی نخواهد داشت، اتفاقی که در صنعت خودروی کشور رخ داده و نارضایتی‌هایی را در پی داشته است، لذا صندوق با ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد، تلاش دارد تا اتفاق مثبتی را در این حوزه رقم بزند.

  وحدت یادآور شد: نقش صنایع بزرگ این است که در اطراف خود زنجیره ایجاد کنند تا شرکت‌های دانش بنیان و فناور بتوانند دور آنها شکل بگیرند. حوزه خودرو نیز یک زنجیره تامین پیچیده دارد و این فرصت را ایجاد می‌کند تا شرکت‌های دانش بنیان بتوانند وارد این حوزه شوند، تا جایی که در خودروهای جدید بیش از 50 درصد، فناوری در آنها سهم دارد.

  وی ادامه داد: نیاز به شرکت‌های دانش بنیان و حوزه نوآوری، مسیری است که صنعت خودروسازی کشور باید به آن ورود پیدا کند، از همین‌رو شرکت‌های خودروسازی باید به شرکت‌های دانش بنیان اعتماد کنند و ارتباط موثری را با آنها برقرار کنند تا در درازمدت بتوان اقدامات بزرگی انجام داد، چرا که شرکت‌های دانش بنیان موجود در حوزه خودرو می‌توانند در بخش‌های مختلف این صنعت ورود پیدا کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  آسان موتور
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    • خودرو امروز ۴۷۷
    • خودرو امروز ۴۷۶
    آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
    آرشیو