هیوندای

آخرین تحولات مرز مهران؛

تکمیل ۳۰ درصد از ظرفیت پارکینگ اربعین

مردم پذیرایی را شروع کردند

عصر خودرو- تردد زائران اربعین حسینی هر لحظه در مرز مهران افزایش می یاید، مردم استان ایلام نیز برای خدمات رسانی و پذیرایی از زوار پای کار آمده اند.

تکمیل ۳۰ درصد از ظرفیت پارکینگ اربعین
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر،  جمعیت زوار اربعین حسینی در مرز مهران هر روز و هر لحظه افزایش می یابد طبق اعلام مسئولان ارشد استان ایلام بیش از 200 هزار نفر طی شش روز اخیر از این مرز تردد داشته اند.

  هم اکنون تردد ورودی و خروجی در مرز مهران به روزانه 70 هزار نفر و حداکثر توقف در گیت‌های کنترلی  مرز مهران به سه ثانیه رسیده است.

  مردم سراسر استان ایلام پذیرایی از زوار اربعین را آغاز کرده اند، تعدادی از موکب ها نیز در مسیرهای ارتباطی استان فعالیت خود را شروع کردند.

  حجم تردد خودروهای زوار در جاده های استان رو به افزایش است، همین مسئله باعث اعمال محدودیت های ترافیکی در استان شده است.

  خروج سواری ها و اتوبوس های شخصی از مرز مهران به عراق ممنوع

  مدیر کل گمرک ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پارسال در مرز مهران توقف اتوبوس های دربستی یا همان کاپوتاژ ،ترافیک سنگینی را به وجود آورده بود ولی امسال دیگر اتوبوس های دربستی در مرز مهران تردد نخواهند کرد.

  روح الله غلامی افزود: در ستاد اربعین کشور این تصمیم امسال گرفته شد که بخشنامه آن نیز ابلاغ شده است، خروج سواری ها و اتوبوس های شخصی از مرز مهران طبق مصوبه ممنوع شده و ما هم در حال اجرای این بخشنامه هستیم.

  وی گفت: از هموطنان خواهشمندیم با سواری شخصی جهت خروج از مرز اقدام نکنند که با مشکل مواجه می شوند.

  30 درصد از ظرفیت پارکینگ اربعین مهران پر شد

  شهردار مهران  نیز گفت: تاکنون حدود 30 درصد از پارکینگ اربعین مهران پر شده است، با احتساب ظرفیت پارکینگ های موجود در مهران زائران نگرانی درباره پارک خودرو و امنیت مکان انتخاب شده نداشته باشند.

  حجت الله نصیری پور افزود: حدود 100 پارکینگ در شهرستان مهران ساماندهی شده است.

  وی گفت: قیمت تمامی پارکینگ های شبانه روزی پنج هزار تومان است.

  ایجاد چتر WIFI رایگان در پایانه مرزی مهران

  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان نیز گفت: با ایجاد رومینگ بین اپراتورها در تمام مسیرها و همچنین تکمیل پوشش تلفن همراه کمربندی شرقی ایلام و مسیر ایلام - کرمانشاه جاده حمیل پوشش 100درصدی جاده‌ای انجام گرفته است.

  عباس بیرامی اظهار داشت: با ایجاد چتر WIFI رایگان از شهر مهران تا پایانه مرزی به طول 14 کیلومتر به زائرین افزایش ظرفیت پهنای باند از یک به سه گیگابایت در شهر و از یک به 2 گیگابایت در پایانه مرزی تلاش خواهیم کرد به نیاز زائران در این زمینه پاسخ دهیم.

  تردد کامیون در محورهای منتهی به مهران ممنوع

  رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: با توجه به پیش‌بینی افزایش سفرها در روزهای آتی و به منظور سهولت در تردد وسایل نقلیه،تردد کامیون،تریلی و تریلرها از 15 مهرماه لغایت 2 آبان در مسیرهای منتهی به مرز مهران ممنوع خواهد شد.

  سرهنگ رضا همتی زاده اظهار داشت: با توجه به ازدحام شدید جمعیت و وسایل نقلیه در مرز مهران به هیچ عنوان به وسایل نقلیه کاپیتاژ و موکب داران عازم کشور عراق اجازه تردد از مرز مهران داده نمی شود.

  زائران مراقب اموال خود باشند

  رئیس پلیس آگاهی استان ایلام نیز افزود: برخورد با موتورسواران فاقد پلاک و مدارک ، افرادی که در امر خرید و فروش سیمکارت و ارز خارجی به صورت غیر قانونی فعالیت دارند ، تکدی گران و افرادی که با حیله و فریب اقدام به گرفتن اخذ وجه از زوار می کنند و کنترل مجرمین حرفه ای از اولویت های پلیس در برقراری تأمین نظم وامنیت اربعین حسینی می باشد .

  سرهنگ علی مهری عنوان داشت: زائران هنگام استراحت در استراحتگاه های عمومی از اشیاء و اموال همراه خود مراقبت کرده و در صورتی که

  برچسب ها
  هیوندایکرمان موتور
  مطالب مرتبط