رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

آلودگی هوا «۳۲۹۵»

کاهش موقتی کیفیت هوای پایتخت

عصر خودرو- بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط سالم است اما به تدریج طی عصر امروز (۲۱ مرداد)، به سبب افزایش غلظت آلاینده ازن از کیفیت هوا کاسته می‌شود.

کاهش موقتی کیفیت هوای پایتخت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (21 مرداد) نسبت به روز گذشته است که همراه با کاهش تردد خودروها، در بهبود کیفیت هوا موثر است.

  به تدریج در طول روز از میزان ناپایداری جوی و سرعت باد کاسته می‌شود که همراه با فراهم شدن شرایط لازم برای شکل گیری آلاینده ازن، افزایش نسبی در غلظت این آلاینده بین ساعات 14 تا 18 مشاهده می‌شود که در برخی مناطق، کاهش موقتی کیفیت هوا را به دنبال دارد.

  هرچند با تغییر شرایط جوی طی امشب برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد انتظار می‌رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

  کاهش میزان ناپایداری جوی طی فردا (22 مرداد) و همراه با ازدیاد تردد خودروها، شرایط را برای تجمع موقتی آلاینده‌ها طی برخی ساعات صبح فراهم می‌کند و به تدریج با افزایش تابش نور خورشید و حضور سایر عوامل برای انجام واکنش‌های فتوشیمیایی، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن طی برخی ساعات بعد ازظهر فردا دور از انتظار نیست.

  بر این اساس، احتمال افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن طی فردا وجود دارد و از این‌رو در برخی ساعات فردا کیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در آستانه شرایط ناسالم به ویژه برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد. همچنین دمای هوا تا روز آینده روند کاهشی دارد.

  بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 81 در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 70 همچنان در شرایط سالم است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط