اوتو ۳۶۰

شهردار تهران مطرح کرد:

لزوم توجه جدی به لکه‌گیری آسفالت خیابان‌ها

عصر خودرو- شهردار تهران گفت: نباید اجازه دهیم تملق گویی مدیران در شهرداری باب شود و حق نداریم از بیت المال به طور شخصی هزینه کنیم. البته اگر اقدامی صورت گرفت، باید اطلاع رسانی شود اما همزمان جلوی تملق و چاپلوسی را بگیریم.

لزوم توجه جدی به لکه‌گیری آسفالت خیابان‌ها
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی در بیست و هفتمین جلسه شورای معاونان، مشاورین و شهرداران مناطق ٢٢ گانه که در ساختمان مدیریت بحران بوستان ولایت برگزار شد، با اشاره به پیشینه تاریخی این بوستان گفت: در این مکان که بخشی از پادگان قلعه مرغی است اولین فرودگاه و پایگاه هوایی ایران شکل گرفت و اولین هواپیما در کشور در این جا فرود آمد. در گذشته تلاش شد تا بخشی از این فضا به «موزه پرواز» تبدیل شود که این اتفاق نیفتاد، اما امیدوارم بتوانیم این ایده را با حمایت شورای شهر در این دوره عملیاتی کنیم.

  وی در ادامه به آخرین وضعیت کارخانه سیمان ری اشاره و عنوان کرد: طبق مصوبات دولت روز دوشنبه کارخانه را برای ساخت موزه صنعت تحویل گرفتیم و آماده می شویم تا اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهیم.

  شهردار تهران با تاکید بر ضرورت تغییر رویکردها و روش ها در مدیریت پسماند پایتخت تصریح کرد: واقعیت این است که شیوه فعلی مدیریت پسماند کارایی ندارد و ریشه آن هم در سطل‌های بزرگ زباله است که در خیابان‌ها قرار دارند. تا زمانی که مردم را تشویق کنیم زباله های خود را به این شکل به سطل بیندازند، همچنان با مشکل مدیریت پسماند مواجه خواهیم بود.

  وی در ادامه به لکه گیری آسفالت خیابان ها اشاره کرد و گفت: موضوع آسفالت و لکه گیری خیابان‌ها باید جدی گرفته شود. در تهران حدود 100 کیلومتر مربع خیابان داریم که نیاز به مراقبت دائمی دارند، البته بعضی از بخش ها مانند خطوط ویژه در اولویت قرار دارند و باید به طور مستمر لکه گیری شوند.

  شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات شورایاری ها اشاره و بیان کرد: پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها به زودی برگزار خواهد شد و اگر سطح مدیریت محلی شهر را با استفاده از مشارکت مردم در قالب شورایاری ها ارتقا دهیم اداره امور شهر راحت‌تر می شود. من حتی امیدوارم روزی فرا برسد که بودجه محلات هم از طریق شورایاری ها و با کمک آنها هزینه شود.

  حناچی افزود: در نتیجه تلاش های صورت گرفته حدود 12 هزار و 300 نفر، داوطلب شرکت در انتخابات شورایاری شدند. از این پس باید تلاش کنیم تا مردم را به شرکت در انتخابات ترغیب کنیم؛ چراکه اگر مردم مشارکت کنند بسیاری از نارسایی ها و فسادهای احتمالی در انتخابات از بین می رود.

  وی با تاکید بر اینکه باید با همه توان از رای مردم در این انتخابات صیانت کنیم، توصیه کرد: ضروری است مانور برگزاری انتخابات قبل از روز اصلی انتخابات برگزار شود تا خطاها و اشکالات احتمالی مشخص و برطرف شود.

  حناچی در ادامه به مصوبه تعدیل عوارض ساخت و ساز اشاره کرد و گفت: انتظار می رود تمام مناطق به این مصوبه عمل کنند و تعلل در این زمینه قابل پذیرش نیست؛ هر گونه مجوزی که این قانون را رعایت نکرده باشد اگر در مهلت قانونی تعیین تکلیف نشود، باطل می شود.

  شهردار تهران همچنین به افتتاح میدانگاه هفت تیر پرداخت و یادآور شد: ما دو میدان راه آهن و هفت تیر را در ماه های اخیر ساماندهی و افتتاح کردیم و در قدم بعدی میدان امام خمینی (ره) و میدان های مشابه ساماندهی خواهند شد.

  وی از ساماندهی دستفروشان در مناطق 1، 6 و 11 نیز قدردانی کرد و گفت: در ساعاتی از شب می توانید بخش هایی از خیابان ها را به دستفروشان اختصاص دهید، اما فعالیت این افراد باید ساماندهی شده باشد تا معابر دچار آشفتگی نشوند.

  حناچی با تاکید بر اینکه برای اداره شهر باید ایده داشت، تصریح کرد: شهردارانی که برای شهر آرزو ندارند موفق نمی شوند، باید برای شهر آرزو داشته باشیم.

  شهردار تهران در پایان با بیان اینکه از معاونین و مسئولان شهری می‌خواهم با هر گونه تملق گویی و چاپلوسی در شهرداری تهران مقابله کنند، گفت: نباید اجازه دهیم تملق گویی مدیران در شهرداری باب شود و حق نداریم از بیت المال به طور شخصی هزینه کنیم. البته اگر اقدامی صورت گرفت، باید اطلاع رسانی شود اما همزمان جلوی تملق و چاپلوسی را بگیریم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  آسان موتور
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    • خودرو امروز ۴۷۷
    • خودرو امروز ۴۷۶
    آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
    آرشیو