اوتو ۳۶۰

پرفروش‌ترین خودروهای برقی چینی کدامند؟

عصر خودرو- خودروهای تمام برقی یکی از خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست هستند که در سال‌های اخیر با استقبال بی‌نظیری از سوی مشتریان بازار خودرو مواجه شده‌اند.

پرفروش‌ترین خودروهای برقی چینی کدامند؟
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، در سال‌های اخیر که محبوبیت و استقبال خودروهای برقی و الکتریکی در جهان رو به افزایش گزارش شده است، چین بدون شک میزبان یکی از بزرگترین بازارهای فروش وسایل نقلیه برقی، پاک و دوستدار محیط زیست بوده است.

  با توجه به جمعیت بالا و تنوع سلایق و قدرت خرید مردم، چین همواره یکی از بزرگترین و مهم‌ترین بازارهای فروش خودرو در جهان به شمار می‌رود که مورد توجه شرکت‌های خودروسازی متعدد نیز قرار گرفته است.

  این روزها که بازار خودروهای برقی و الکتریکی بسیار داغ شده است، بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیش‌تر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

  حالا تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت chinadaily نشان می‌دهد که خودروسازان چینی همچون JAC، BAIC، Chery، Geely و BYD توانسته‌اند در نیمه نخست سال جاری میلادی عملکرد و فروش موفقیت آمیزی را برای خود به ثبت برسانند که در زیر به 10 خودروی برقی و پاک فروخته شده در این بازه زمانی و میزان فروش آنها اشاره خواهیم کرد:

  1. خودروی JAC IEV:

  میزان فروش: 5 هزار و 797 دستگاه

  2. خودروی پلاگین هیبریدی BYD Tang:

  میزان فروش: 4 هزار و 791 دستگاه

  3. خودروی تمام برقی Geely Emgrand EV:

  میزان فروش: 4 هزار و 647 دستگاه

  4. خودروی تمام برقی Chery eQ:

  میزان فروش: 4 هزار و 613 دستگاه

  5. خودروی تمام برقی BYD Yuan :

  میزان فروش: 4 هزار و 263 دستگاه

  6. خودروی پلاگین هیبریدی SAIC Roewe i6 1.0T EDU:

  میزان فروش: 4 هزار و 12 دستگاه

  7. خودروی تمام برقی Hawtai EV160:

  میزان فروش: 3 هزار و 954 دستگاه

  8. خودروی تمام برقی SAIC Roewe Ei5:

  میزان فروش: 3 هزار و 959 دستگاه

  9. خودروی پلاگین هیبریدی BYD Qin:

  میزان فروش: 3 هزار و 886 دستگاه

  10. خودروی تمام برقی BYD e5:

  میزان فروش: 3 هزار و 803 دستگاه

  دولت‌های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه 2030 و نهایتاً تا دهه 2040 میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

  از آنجا که خودروهای برقی و الکتریکی به تازگی وارد صنعت خودروسازی و تولید انبوه شده‌اند، هنوز از قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ای برخوردار نیستند، اما به دلیل آنکه دوستدار محیط زیست هستند و آلودگی هوا و صوتی ایجاد نمی‌کنند، طرفداران بسیار زیادی به خصوص در کشورهای اروپایی همچون آلمان، سوئد، دانمارک، نروژ و فنلاند و همچنین چین و کشورهای آمریکای شمالی پیدا کرده‌اند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط