اوتو ۳۶۰

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست البرز:

به‌جای طرح‌های بی‌نتیجه، تاکسی و اتوبوس بخرید!

عصر خودرو- مدیرکل حفاظت محیط‌زیست البرز گفت: برای داشتن هوایی پاک انتظار می‌رود مدیریت شهری در اجرای پروژه‌های خود اولویت‌بندی کند و پروژه‌هایی که افتتاح آن بار چندانی از دوش شهر برنمی‌دارد را برای مدتی متوقف و برای خرید تاکسی و اتوبوس جدید که مستقیماً با سلامت مردم سروکار دارد، اقدام کنند.

به‌جای طرح‌های بی‌نتیجه، تاکسی و اتوبوس بخرید!
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا ،  فردین حکیمی، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین منابع مهم آلاینده هوای کرج تاکسی‌ها و اتوبوس‌های فرسوده و دودزایی هستند که چند سال از عمر مفید آنها گذشته ولی به بهانه‌های مختلف همچنان در خطوط فعالیت دارند.

  وی ادامه داد: واقعیت این است، محیط‌زیست در بحث کاهش آلاینده‌های هوای استان صرفاً ناظر بوده و قدرت اجرایی ندارد به همین دلیل علی رغم پیگیری‌های زیاد آن طور که باید و شاید نتوانسته در ساماندهی وضعیت آلاینده‌های متحرک استان مؤثر باشد.

  وی تاکید کرد: بدیهی است با نوسازی و بهسازی سیستم حمل‌ونقل عمومی، بخش مهمی از آلاینده‌های هوا به خصوص در فصل زمستان کاهش می‌یابد و مردم در هوای سالم‌تری نفس می‌کشند.

  حکیمی افزود: شهرداری به عنوان مسئول اصلی سیستم حمل‌ونقل عمومی در کلانشهر کرج بارها برنامه‌های مختلفی برای نوسازی خطوط تاکسی و اتوبوس ارائه داده ولی به دلیل برخی مشکلات از جمله کمبود اعتبارات اغلب این برنامه‌ها عملیاتی نشده است.

  این مسئول توضیح داد: سال گذشته بعد از سال‌ها 30 دستگاه اتوبوس جدید به شهر اضافه شد و شهرداری اعلام کرده در برنامه‌های آینده خود قرار است تعداد اتوبوس‌های نوی کرج به 200 دستگاه برسد.

  وی افزود: شهرداری باید برنامه خود در خصوص چگونگی جذب بودجه خرید این اتوبوس‌ها و زمان اضافه شدن آنها به خطوط را اعلام کند و به تعهدات خود پایبند باشد.

  مدیرکل محیط‌زیست البرز گفت: برای داشتن هوایی پاک انتظار می‌رود مدیریت شهری در اجرای پروژه‌های خود اولویت‌بندی کند و پروژه‌هایی که افتتاح آن بار چندانی از دوش شهر برنمی‌دارد را برای مدتی متوقف و برای خرید تاکسی و اتوبوس جدید که مستقیماً با سلامت مردم سروکار دارد؛ اقدام کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط