اوتو ۳۶۰

چالش‌های توسعه خودروهای الکتریکی در کشور شناسایی می‌شود

عصر خودرو- ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری برای توسعه استفاده از خودروهای الکتریکی در کشور اقدام به بررسی و شناسایی موانع توسعه این نوع خودروها کرده است.

چالش‌های توسعه خودروهای الکتریکی در کشور شناسایی می‌شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خودروهای الکتریکی نسل جدید خودروهای موجود در بازار است که به خودروهای دوست‌دار طبیعت شهره هستند، خودروهایی که قرار است به داد محیط زیست و سلامتی انسان برسند و باری از دوش آلودگی جهان بردارند.

  این نوع خودروها سال‌هاست که در بازار جهانی راه خود را پیدا کرده‌اند و مورد استفاده قرار می‌گیرند، طبق پیش‌بینی‌ها تا سال 2040، بین 35 تا 47 درصد از فروش خودروهای جدید به خودروهای برقی تعلق می‌گیرد، همچنین در آمار دیگری، از لحاظ تعداد خودرو در بازه زمانی بین سال‌های 2015 تا 2040 سهم خودروهای برقی از دو میلیون خودرو در سال 2016 به بیش از 40 میلیون خودرو از مجموع 190 میلیون فروش خودرو در سال 2040 خواهد رسید.

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از نهادهای پیشران در حمایت از طراحی و تولید خودروهای الکتریکی است، در همین راستا نیز گروه خودروی ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از بدو تأسیس، یکی از اولویت‌های کاری خود را بررسی و رفع چالش‌های توسعه خودروهای الکتریکی قرار داد.

  بر همین اساس نیز نشست‌های مختلفی با موضوع بررسی موانع و مشکلات پیش روی شرکت‌های دانش‌بنیان برای طراحی و تولید خودروهای الکتریکی برگزار کرده است، در این نشست‌ها بازیگران صنعت تخصصی خودروهای الکتریکی گرد هم می‌آیند تا موانع، چالش‌ها و آینده صنعت خودروهای الکتریکی را بررسی و راه‌های توسعه این صنعت را شناسایی کنند.

  با توجه به اینکه در ایران شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانان خلاقی وجود دارند که در حوزه طراحی و تولید خودروهای الکتریکی فعالیت می‌کنند، شناسایی چالش‌های موجود بر سر راه فعالیت این شرکت‌ها در کشور ضروری است، این کار به توسعه صنعت تولید بومی خودروهای پیشران در کشور کمک می‌کند و راه اتصال خودروهای تولید شده در کشور به بازار بزرگ جهانی نیز باز می‌شود، خودروهایی که با حداقل امکانات شرکت‌ها با بالاترین کیفیت و قابل رقابت با طرح‌های مشابه خارجی تولید شده‌اند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  آسان موتور
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    • خودرو امروز ۴۷۷
    • خودرو امروز ۴۷۶
    آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
    آرشیو