اوتو ۳۶۰

مدیرعامل ستاد معاینه فنی:

افزایش واحدهای سیار معاینه فنی در پایتخت

عصر خودرو-مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی مراجعات برای انجام معاینه فنی گفت: مراکز معاینه فنی سیار همه امکانات خطوط ثابت را دارد و به صورت آنلاین به پلیس راهور و وزارت کشور متصل است.

افزایش واحدهای سیار معاینه فنی در پایتخت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵:۰۰

   به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس، سیدنواب حسینی‌منش مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران در حاشیه استقرار واحد سیار معاینه فنی شماره 5  در منطقه 12 و در پایانه تاکسیرانی امام خمینی (ره)،‌ اظهار داشت: هر آنچه که در یک سوله 100 متری لازم است برای معاینه فنی خودروها در قالب یک سازه سیار تهیه شده و خدماتی همچون معاینه فنی خودروهای دولتی،‌ تاکسی و خصوصی از طریق این واحد سیار امکانپذیر است.

  وی با اشاره به اینکه امکان انجام معاینه فنی برتر از طریق واحد سیار معاینه فنی قابل انجام است گفت: افتتاح واحد سیار امروز در منطقه 12 یکی از 5 خط خطوط سیار بوده که همه امکانات خطوط ثابت را دارد.

  مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران  ادامه داد: همه استانداردهای جهانی در مورد واحد سیار معاینه فنی لحاظ شده و ابزار لازم به کشور وارد و تولید و مونتاژ آن در داخل کشور انجام گرفته است که در نهایت قیمت یک چهارم نوع اروپایی دارد.

  حسینی‌‌منش گفت: واحد سیار معاینه فنی 4، 5 سه اپراتور دارد و به صورت آنلاین و به خط با پلیس راهور و وزارت کشور در ارتباط است و باید توجه به گرانی زمین و عدم امکان احداث مراکز ثابت استقرار واحدهای سیار می‌تواند بسیار مؤثر واقع شود و تلاش می‌کنیم برای سایر مناطقی که امکان دسترسی به مراکز معاینه فنی محدود است نیز واحدهای سیار را مستقر کنیم.

  وی بیان داشت: در حال حاضر 54 خط سبک ، 10 خط موتورسیکلت و سه خط سنگین برای خودروها در تهران در نظر گرفته شده و امسال 15 درصد افزایش مراجعات به مراکز معاینه فنی را داشته‌ایم.

  مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران خاطرنشان کرد: در سال 94 تنها 400 هزار معاینه فنی انجام گرفت ولی در سال قبل یک میلیون و 800 خودرو معاینه فنی شده‌اند و امروز تسهیلاتی همچون نوبت‌دهی اینترنتی و راه‌اندازی مراکز معاینه فنی سیار برای شهروندان فراهم شده تا خودروهای بیشتری معاینه فنی شوند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط