مدیران خودروکارمانیا

کاهش ۹۲ درصدی تولید مینی‌بوس و میدل‌باس در فروردین ماه

عصر خودرو- طبق آمار اعلام شده از سوی انجمن خودروسازان ایران، تولید خودرو در مدل مینی‌بوس و میدل‌باس در فروردین ماه امسال کاهش ۹۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

کاهش ۹۲ درصدی تولید مینی‌بوس و میدل‌باس در فروردین ماه
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایسنا، در فروردین ماه سال جاری تولید مینی‌بوس و میدل‌باس از 87 دستگاه در فروردین ماه سال گذشته به هفت دستگاه رسیده که افت 92 درصدی این نوع خودرو را در مقایسه این دو مدت مشابه نشان می‌دهد.

  بر این اساس، مینی‌بوس و میدلباس در شرکت‌های پیشرو دیزل آسیا، هوراند خودرو دیزل، گروه بهمن و سروش دیزل مپنا با کاهش 100 درصدی تولید در فرودین ماه سال جاری همراه بوده است. به ترتیب شرکت پیشرو دیزل در فروردین ماه سال گذشته 41 دستگاه، هوراند خودرو دیزل یک دستگاه، گروه بهمن یک دستگاه و سروش دیزل مپنا، 37 دستگاه مینی‌بوس و میدل‌باس تولید کرده‌اند که با توجه به تولید صفر دستگاه در فروردین ماه سال جاری، افت تولید 100 درصدی داشته‌اند.

  پس از آن شرکت عقاب افشان با تولید چهار دستگاه در فروردین ماه امسال نسبت به پنج دستگاه تولید شده در مدت مشابه سال گذشته، کاهش تولید 20 درصدی را تجربه کرده است.

  در مقابل تنها شرکت ایران‌خودرو دیزل است که در مدت مورد بررسی، رشد تولید در زمینه تولید مینی‌بوس و میدل‌باس داشته است. این شرکت در فروردین ماه امسال با تولید سه دستگاه رشد تولید 50 درصدی داشته است؛ چراکه در مدت مشابه سال گذشته دو دستگاه از این محصول تولید کرده بود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید