مدیران خودروکارمانیا

کاهش ۳۸ درصدی تولید وانت

عصر خودرو- جدیدترین آمار انجمن خودروسازان ایران نشان می‌دهد که تولید انواع وانت در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، ۳۸ درصد کاهش یافته است.

کاهش ۳۸ درصدی تولید وانت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایسنا، طبق آمار اعلام شده تولید وانت در فروردین ماه سال جاری به 1916 دستگاه رسیده که نسبت به تعداد 3090 دستگاهی مدت مشابه سال گذشته، 38 درصد کاهش یافته است.

  طبق این آمار تولید وانت در گروه صنعتی ایران‌خودرو 97.3 درصد کاهش یافته و به هشت دستگاه رسیده است. این شرکت در فروردین‌ماه سال 97، 291 دستگاه وانت تولید کرده بوده است.

  پس از آن گروه بهمن با تولید 304 دستگاه در فروردین امسال نسبت به 621 دستگاه تولید شده در مدت مشابه سال گذشته، 51 درصد کاهش تولید داشته است.

  آمار منتشر شده از سوی انجمن خودروسازان ایران نشان می‌دهد که میزان تولید وانت در گروه خودروسازی سایپا نیز با کاهش 23.8 درصدی همراه بوده و از 2095 دستگاه در فروردین سال گذشته به 1596 دستگاه رسیده است.

  در میان تولیدکنندگان وانت، شرکت سازه‌های خودروی دیار با وجود اینکه فروردین سال گذشته تولید وانتی نداشته است، امسال هشت دستگاه تولید کرده است.

  شرکت ارس خودرو دیزل با وجود اینکه در فروردین ماه سال گذشته 83 دستگاه تولید وانت داشته؛ فروردین امسال محصولی در این زمینه تولید نکرده و شاهد کاهش تولید 100 درصدی بوده است.

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط