رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

عضو کمیسیون صنایع و معادن :

شرکت‌های خودروسازی‌ اراده‌ای برای استفاده از تکنولوژی روز ندارند

عصر خودرو- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:از آنجایی که قیمت بنزین در ایران نسبت به قیمت جهانی آن ناچیز است اراده‌ای برای سرمایه‌گذاری به منظور تولید موتورهای استاندارد وجود ندارد.

شرکت‌های خودروسازی‌ اراده‌ای برای استفاده از تکنولوژی روز ندارند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از خانه ملت ، محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس  با انتقاد از مصرف بالای سوخت در خودروهای داخلی نسبت به مشابه خارجی، گفت: قیمت بنزین در ایران نسبت به قیمت جهانی بسیار ارزان است به همین دلیل شرکت‌های خودروسازی داخلی دغدغه‌ای برای ساخت خودرو، با مصرف بنزین استاندارد ندارند.

  نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی افزود: مدیریت ترافیک یکی از مسائلی است که می‌تواند در میزان مصرف بنزین خودروها اثرگذار باشد؛ در حال حاضر خودروها مدت زیادی در ترافیک و پشت عوارضی‌ها روشن می‌مانند، این امر باعث افزایش مصرف سوخت می‌شود.

  مشکلاتی مانند آلودگی هوا با افزایش مصرف بنزین گریبانگیر جامعه می‌شود

  وی با بیان اینکه با افزایش مصرف بنزین مشکلاتی مانند آلودگی هوا دامن‌گیر جامعه می‌شود، اظهار کرد: خروجی مناسبی ازخودروسازان داخلی به دست نمی‌آید زیرا دولتی هستند. کاهش مصرف سوخت درگرو استفاده از تجربه و دانش روز دنیا است.

  شرکت‌های خودروسازی‌ داخلی اراده‌ای برای استفاده از تکنولوژی روز دنیا ندارند

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه باید برای کاهش مصرف سوخت خودروها از موتورهای به روز استفاده کرد،  یادآور شد: اگرچه استفاده از تکنولوژی روز در خودروهای تولید داخل مسئله چندان سختی نیست اما خودروسازی‌های دولتی اراده ای برای تحقق این مهم ندارند.

  وی ادامه داد: در حال حاضر خودروسازان تکنولوژی‌های قدیمی دنیا را وارد می‌کنند، حتی بخش خصوصی نیز موتورهای از رده خارج شده دنیا را وارد کشور کرده، مونتاژ و استفاده می‌کنند.

  از آنجایی که قیمت بنزین در ایران نسبت به قیمت جهانی آن ناچیز است اراده‌ای برای سرمایه‌گذاری به منظور تولید موتورهای استاندارد وجود ندارد

  وی تاکید کرد: از آنجایی که قیمت بنزین در ایران نسبت به قیمت جهانی آن ناچیز است اراده‌ای برای سرمایه‌گذاری به منظور تولید موتورهای استاندارد وجود ندارد. خودروهایی که سایر کشورها به دلیل مصرف بیش از اندازه از فرآیند تولید خارج می‌کنند برای استفاده از خودروهای داخلی وارد ایران می‌شود.

  شکست انحصار بازار خودرو در ایران؛ استارت تولید خودروهای استاندارد

  این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: مادامی که بازار خودرو کشور رقابتی نشود نمی‌توان انتظار بهبود شرایط را داشت؛ در وهله نخست باید انحصار این بازار از بین رود و از سوی دیگر نیز خودروسازی دولتی به بخش خصوصی سالم واگذار شود.

  مصرف بنزین در ایران دو برابر استاندارد سایر کشورها است

  وی بیان کرد: در حال حاضر خودروهای داخلی به ازای هر صد کیلومتر 8 تا 12 لیتر بنزین مصرف می‌کنند در حالی که در دنیا این مقدار به 5 لیتر نیز رسیده است در واقع مصرف بنزین در ایران دو برابر استاندارد سایر کشورها است.

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مصرف بالای سوخت خودروهای داخلی هدررفت سرمایه ملی است، گفت: در صورتی که میزان مصرف بنزین کاهش پیدا کند می‌توان مازاد این محصول را صادر کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۴۴۵
    • شماره ۴۴۴
    • شماره ۴۴۳
    • شماره ۴۴۲
    • شماره ۴۴۱
    • شماره ۴۴۰
    • شماره ۴۳۹
    • شماره ۴۳۸
    • شماره ۴۳۷
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو