رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

صنعت خودرو بعد از انقلاب رشد ۱۶ برابری را تجربه کرد

عصر خودرو- رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: بعد از انقلاب اسلامی صنعت خودروسازی رشد ۱۶ برابری را تجربه کرده است.

صنعت خودرو بعد از انقلاب رشد ۱۶ برابری را تجربه کرد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران ، محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی  از رشد 16 برابری صنعت خودروسازی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.
  نجفی منش با بیان اینکه بعد از جنگ تحمیلی، شاهد بالاترین رشد صنعت خودروسازی بودیم که این رشد به 25 درصد هم رسید، گفت: از 100 هزار خودرویی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تولید می شد، هم اکنون به 1 میلیون و 650 هزار خودرو دست پیدا کرده ایم.

  رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با اشاره به اینکه از سال 90 به دلیل تحریم‌ها شاهد روند کاهش تولید در این صنعت بوده ایم گفت: در مرحله دوم تحریم‌ها نزدیک به 1 میلیون و 500 هزار تولید وجود داشت که متاسفانه تا حدی هم تحریم‌های خارجی و هم موانع داخلی توانست بر این صنعت تاثیر گذارد.

  نجفی منش یادآورشد: برای افق 1404 در این صنعت تولید سه میلیون دستگاه خودرو در نظر گرفته شده که از این میزان حدود 2 میلیون مصرف داخلی و مابقی آن برای صاردات است البته متاسفانه به دلیل مشکلات به وجود آمده این امر تا کنون تحقق پیدا نکرده، اما پتانسیل و ظرفیت آن در کشور وجود دارد.

  وی با اشاره به اینکه مواد اولیه‌ای که در داخل تولد می‌شود با مشکل روبه روست افزود: فولاد، آلومینیوم، مس و مواد پتروشیمی نمونه‌ای از این صنایع هستند.

  به گفته نجفی منش، صنعت خودروسازی بعد از انقلاب اسلامی توانست به دستاورد‌های مثبتی دست پیدا کند که امیدواریم این روند ادامه دار باشد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط