رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

افت ۳۵ درصدی تولید خودروهای گروه سایپا در ۱۰ ماهه امسال

عصر خودرو- بررسی جدول‌های آماری منتشر شده از سوی وزرات صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد گروه خودروسازی سایپا از آغاز امسال تا پایان دی‌ماه، ۳۵۲ هزار و ۸۳۷ دستگاه انواع خودرو تولید کرد که در هم‌سنجی با پارسال، ۳۴.۶ درصد کاهش یافته است.

افت ۳۵ درصدی تولید خودروهای گروه سایپا در ۱۰ ماهه امسال
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، آمارهای منتشر شده حاکی از این است که گروه خودروسازی سایپا در 10 ماهه پارسال موفق به تولید 539 هزار و 341 دستگاه خودرو شده بود.
  این خودروساز در 10 ماهه امسال موفق به تولید 322 هزار و 294 دستگاه خودرو سواری و 27 هزار 439 دستگاه وانت شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ترتیب 35 درصد و 32 درصد کاهش نشان می‌دهد.
  در این مدت سایپا 54 دستگاه ون تولید کرد؛ در حالی که پارسال این گروه تولید این نوع خودرو را در برنامه نداشت.

  ** خودروهای سنگین
  آمارهای منتشر شده وزارت صنعت همچنین نشان می‌دهد در مدت یاد شده، سه هزار و 50 دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده در سایپا تولید شد که در مقایسه با آمار پارسال در همین مدت 8.8 درصد افت داشته است.
  برپایه این گزارش، تولید مینی‌بوس، میدل باس و اتوبوس در 10 ماهه امسال در گروه سایپا صفر بود.

  ** آمار تولید دی‌ماه
  دی ماه امسال 23 هزار و 975 دستگاه خودرو در گروه سایپا تولید شد.
  این میزان در مقایسه با تولید 67 هزار و 936 دستگاه خودرو در مدت مشابه پارسال، 64.7 درصد کاهش یافت.
  بر اساس این گزارش، سایپا در روزهای گذشته اعلام کرد که توانسته با میانگین تولید روزانه هزار و 168 دستگاه خودرو در هفته چهل و پنجم نسبت به هفته‌های چهل و سوم (پانزدهم تا بیست و یکم دی ماه) و چهل و چهارم (بیست و دوم تا بیست و هشتم دی ماه) رشد 19.8 درصدی تولید را رقم بزند.
  این گروه خودروسازی در هفته چهل و سوم به طور میانگین 975 دستگاه در روز و در هفته چهل و چهارم به طور میانگین یک هزار و 95 دستگاه خودرو تولید کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط