رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی:

گازوییل یورو۴ علاوه بر کلانشهرها در ۱۱۲شهر دیگر عرضه می شود

عصر خودرو- مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: اکنون بنزین یورو ۴ در همه کلانشهرهای کشور و گازوئیل یورو۴ افزون بر کلانشهرها در ۱۱۲ شهر دیگر نیز توزیع می‌شود.

گازوییل یورو۴ علاوه بر کلانشهرها در ۱۱۲شهر دیگر عرضه می شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، سیدمحمدرضا موسوی‌خواه در آیین نمادین روز هوای پاک در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: تولید بنزین و گازوئیل یورو4 و 5 در بسیاری از پالایشگاه‌های کشور در حال انجام است و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد توزیع بنزین و گازوئیل با کیفیت در همه کلانشهرها و بسیاری از شهرهای کشور باشیم.
  وی‌ افزود: تلاش می‌کنیم تا بنزین و گازوئیل یورو4 در همه سه هزار و 600 جایگاه عرضه بنزین و 2 هزار و 400 جایگاه عرضه نفت‌گاز توزیع شود.
  موسوی‌خواه با بیان اینکه ‌اکنون در همه جایگاه‌های عرضه سوخت سطح کلانشهرها و شهرهای استان‌ تهران، مرکزی و البرز بنزین و نفت‌گاز یورو4 توزیع می‌شود، گفت: در شهر مشهد و استان خراسان رضوی به بیش از 90 درصد مصرف در گازوییل یورو رسیده‌ایم و در شهرهایی همچون تربت حیدریه و مسیرهای مواصلاتی آن به‌طور کامل عرضه گازوییل یورو انجام می‌شود.
  وی همچنین از توزیع بنزین یورو4 تولیدی در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در استان‌های بندرعباس، سیستان و بلوچستان، بوشهر، کرمان، یزد، اصفهان، تهران و قم خبر داد.

  ** نظارت بر عمکلرد جایگاه‌ها و برخورد با تخلفات احتمالی
  مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: نظارت جدی بر عملکرد جایگاه‌ها، برخورد بدون اغماض با تخلف های احتمالی در جایگاه‌ها، فعال بودن شبانه‌روزی گروه‌های نظارتی و نظارت گسترده در همه جایگاه‌ها از جمله اقدامات نظارتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بر روند توزیع سوخت در کشور است.
  وی افزود: کنترل کیفی هفتگی همه جایگاه‌ها (بیش از سه هزار و 600 جایگاه و بیش از 50 نازل)، آزمون‌های کمی ماهانه، آزمون‌های دوره‌ای سه یا 6 ماهه توسط اداره استاندارد برای کنترل کیفی و کمی سوخت توزیعی انجام می‌شود.

  ** توزیع سوخت پاک در مصارف عمده صنعتی
  مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران همچنین از توزیع گازوئیل یورو4 در مصارف عمده صنعتی خبر داد و گفت: اولویت ما در این بخش، مصرف‌کنندگانی هستند که آلودگی‌های بیشتری تولید می‌کنند و سوخت توزیعی در بین همه مصرف‌کنندگان عمده صنعتی در استان‌های تهران، البرز و مرکزی هم اکنون یورو4 است.
  موسوی‌خواه همچنین با یادآوری تغییر نام نرم افزار «پمپ‌بنزین یاب» به نام باک و به روزرسانی آن در یک محیط جذاب‌تر گفت: اطلاعات و جزئیات جایگاه‌هایی که بنزین و گازوئیل یورو4 در کشور توزیع می‌کنند، به صورت کامل در سایت و «پمپ‌بنزین یاب» موجود است.
  وی از مردم خواست، با توجه به مصرف بالای سوخت در کشور و بالابودن تعداد خودروهای تک‌سرنشین، برای مدیریت بهینه سوخت در کشور و پیشگیری از آلودگی هوا و هدر روی سرمایه‌های ملی، سوخت مصرفی را مدیریت کرده و نسبت به اطلاع‌رسانی تخلفات احتمالی در جایگاه‌ها از طریق شماره تلفن 09627 اقدام کنند.
  موسوی‌خواه درباره سوخت رسان های سیار نیز گفت: عرضه سوخت در مناطقی که تعداد جایگاه‌ کم است، کاهش ترددهای بین‌شهری و آلودگی هوا،‌ به کارگیری شیوه‌های مدرن و آسان سوخت‌گیری و از همه مهمتر ارائه سوخت به مسافرانی که به دلیل کمبود سوخت در راه‌ مانده‌اند از جمله مزیت‌های این سوخت رسان‌های سیار اینترنتی است. ‌اکنون 50 دستگاه کامیون سوخت رسان سیار که ظرفیت انتقال هزار لیتر بنزین را دارند، در سطح شهر تهران در حال فعالیت است.
  به گزارش ایرنا، ظرفیت تولید بنزین کشور با راه اندازی فاز سه پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بیش از 105 میلیون لیتر افزایش یافته است.
  در سال 1396 حدود 94 میلیون لیتر گازوئیل در روز تولید شد که 21 میلیون لیتر مربوط به گازوئیل یورو4 بود.
  میانگین تولید امسال تا هجدهم آبان به روزانه 100 میلیون لیتر رسید که 28 میلیون لیتر از آن به گازوئیل یورو4 مربوط می شد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط