رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

خسارت ۱۱ میلیارد تومانی سرقت علائم جاده ای در سیستان وبلوچستان

عصر خودرو- سرپرست اداره پیشگیری های انتظامی و امنیتی دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: سرقت تابلوهای راهنمایی و رانندگی ۱۱ میلیارد تومان خسارت در این استان در پی داشته است.

خسارت ۱۱ میلیارد تومانی سرقت علائم جاده ای در سیستان وبلوچستان
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، غلامرضا باغ شیرین  اظهار داشت: ما در استان سیستان و بلوچستان با معضلی بنام سرقت تابلو های راهنمایی و رانندگی روبرو هستیم به طوری که در سال جاری در این بخش 11 میلیارد تومان خسارت داشته ایم.

  وی با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای حل این معضل استفاده از سامانه «همپای جاده» است، افزود: این سامانه از طریق اینترنت به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار گرفته و با شناسایی نقاط حادثه خیز راننده را از این محل ها مطلع می کند.

  سرپرست اداره پیشگیری های انتظامی و امنیتی دادگستری سیستان و بلوچستان ادامه داد: ارتقا آگاهی ها و مشارکت های مردمی با بهره گیری از ظرفیت های دانش بنیان و اپلیکشن های هوشمند نقش مهمی در مدیریت سوانح جاده ای دارد.

  وی گفت: سرعت غیر مجاز از عمده ترین دلایل تصادفات جاده ای است که بر اساس آمار  25 درصد تردد های جاده ای در استان دارای سرعت غیر مجاز هستند و به عبارتی از هر 4 خودرو یک خودرو سرعت غیر مجاز دارد.

  باغ شیرین با اشاره به اینکه در جنوب استان 27 نقطه و در شمال استان 20 نقطه حادثه خیز شناسایی شده است، تصریح کرد: همچنین 31 درصد تصادفات جاده ای منجر به فوت در محدوده جغرافیایی صفر تا 50 کیلومتری شهرها به وقوع می پیوندد.
   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید