موج سرما، لغزندگی معابر و سوانح رانندگی در قزوین

عصر خودرو- سرمای هوا همراه با بارش برف و باران که از روز گذشته قزوین را فرا گرفته، لغزندگی معابر و حوادث رانندگی با خود به دنبال داشته است.

موج سرما، لغزندگی معابر و سوانح رانندگی در قزوین
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، با عبور از نیمه پاییز دمای هوای برخی مناطق قزوین به زیر صفر درجه سانتی گراد رسید و همچنین بعضی شهروندان این استان برای نخستین بار در سال جاری شاهد نخستین بارش برف بودند.
  روز گذشته بارش برف برخی گردنه های قزوین همچون قسطین لار و بهرام آباد و آوج و همچنین بسیاری از کوه ها را سفید پوش کرد و موجب شد تا برخی مناطق این استان در پاییز حال و هوای زمستانی به خود بگیرد.
  بر این اساس ارتفاع برف در آوج واقع در جنوب غرب استان قزوین به بیش از 15 سانتی متر رسید و مردم این شهرستان که پاییز و زمستان های سردی دارد، شب گذشته دمای زیر صفر درجه را تجربه کردند.
  در شهر قزوین نیز از عصر گذشته تا بامداد شهروندان شاهد بارش باران پاییزی بودند.
  بیشترین میزان بارش ها در 24 ساعت گذشته در استان قزوین با 22.3 میلمتر باران و 15 سانتی متر برف به آوج اختصاص داشت.
  در این مدت همچنین در شهر قزوین نیز 9.4 میلی متر باران بارید.

  ** تصادف به دلیل لغزندگی جاده و برجای گذاشتن 35 مصدوم
  همزمان با بارش باران در عصر دیروز چندین دستگاه خودرو در ابتدای جاده قدیم قزوین-زنجان حوالی چوبیندر به همدیگر برخورد کردند که در اثر این اتفاق 35 تن مصدوم شدند.
  یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و پنج دستگاه خودروی آمبولانس سبک به امدادرسانی به حادثه دیدگان این حوادث شتافتند و مصدومان را به بیمارستان های شهید رجایی و رازی قزوین منتقل کردند.
  پلیس راه استان قزوین علت این سوانح را لغزندگی جاده بر اثر بارندگی و همچنین بی توجهی به جلوی رانندگان عنوان کرد.
  در این حوادث رانندگی 11 کروکی تصادف توسط ماموران پلیس راه ثبت شد.
  معمولا در هنگام بارندگی ها حوادث جاده ای در استان قزوین بویژه در سطح آزادراه ها به دلیل لغزندگی جاده و بی احتیاطی رانندگان افزایش می یابد.

  **آغاز عملیات راهداری زمستانی در قزوین
  با آغاز بارش برف در گردنه های استان قزوین از روز گذشته عملیات زمستانی جلوگیری از انسداد و بازگشایی نیروهای راهداری نیز شروع شد.
  این عملیات در آوج با استفاده از هشت دستگاه ماشین آلات سنگین برف روبی و نمک پاشی انجام شد.
  نیروهای راهداری استان قزوین با آغاز سرما و بارش ها در گردنه های استان قزوین به صورت آماده باش درآمدند.
  همچنین پلیس راه و راهداری از مسافرانی که قصد عبور از گردنه های استان قزوین را دارند خواستند تا همراه خود زنجیرچرخ، لباس گرم و آذوقه و سوخت کافی همراه داشته باشند.
  بنا به پیش بینی هواشناسی از فردا تا روز جمعه بار دیگر با گذر امواج ناپایدار، در برخی نقاط استان قزوین افزایش ابر و بارش های پراکنده به همراه وزش باد پیش بینی می شود که این بارش ها در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود.
  در روزهای سرد زمستان بارش برف هرساله موجب انسداد چندین ساعته و یا حتی چند روزه برخی گردنه ها و حتی آزادراه های استان قزوین می شود.
  سال گذشته بارش برف به همراه کولاک برای چند روز متوالی موجب انسداد همه آزادراه های استان قزوین شده بود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
  آرشیو