• فراری دیتونا SP3 با 828 اسب بخار رونمایی شد
  • فراری دیتونا SP3 با 828 اسب بخار رونمایی شد
  • فراری دیتونا SP3 با 828 اسب بخار رونمایی شد
  • فراری دیتونا SP3 با 828 اسب بخار رونمایی شد
فراری دیتونا SP3 با 828 اسب بخار رونمایی شدفراری دیتونا SP3 با 828 اسب بخار رونمایی شدفراری دیتونا SP3 با 828 اسب بخار رونمایی شدفراری دیتونا SP3 با 828 اسب بخار رونمایی شد
معرفی خودرو؛

فراری دیتونا SP۳ با ۸۲۸ اسب بخار رونمایی شد

عصر خودرو- جدیدترین خودرو فراری به نام " دیتونا SP۳ " با موتور ۸۲۸ اسب بخار رونمایی شد.

به گزارش  پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فراری خط تولید Icona خود را با سومین خودرو یعنی دیتونا SP3 گسترش داده است. این جدیدترین مدل از این سری است که طرح‌های کلاسیک فراری را دریافت می‌کند. دیتونا طراحی کاملا منحصر به فردی دارد و کارآمدترین مدل فراری از نظر آیرودینامیکی است که تا کنون ساخته شده است و این بدون هیچ قطعه آئرو بیت فعال و موتور قدرتمندتری است.

آیرودینامیک و خنک کننده اجزای حیاتی طراحی خودرو بودند که منجر به ساخت ورودی‌های بزرگ می‌شد. اکنون حتی درب پروانه‌ای ضخیم شده  و دارای یک جعبه هوای بزرگ است که هوا را به رادیاتور‌های جانبی هدایت می‌کند.

چشمگیرترین جنبه طراحی، قسمت عقب است، جایی که فراری مجموعه‌ای از میله‌های عمودی دارد که در سراسر آن قرار دارند. چراغ‌های عقب از میله‌های افقی درست در زیر اسپویلر ساخته شده‌اند، اگرچه به خوبی با بقیه تیغه‌ها ادغام می‌شوند. نوک اگزوز دوگانه که در مرکز نصب شده اند روی دیفیوزر تهاجمی عقب بیرون می‌آیند.

طراحی بیرونی تا حد زیادی بر چیدمان داخلی تأثیر گذاشت، با شیشه جلویی که کابین را محصور کرده بود. صندلی‌ها با یک جعبه پدال قابل تنظیم در شاسی ادغام می‌شوند، در حالی که رابط انسان و ماشین فراری به رانندگان اجازه می‌دهد تا دست خود را روی فرمان نگه دارند تا 80 درصد از عملکرد‌های خودرو را کنترل کنند.

نیرو بخشیدن به دیتونا توسط یک موتور V12، 6.5 لیتری انجام می شود که از 812 Competizione الهام گرفته شده است. فراری برای کاهش وزن و اینرسی موتور کار کرد و از میله‌های اتصال تیتانیومی، پین‌های پیستون جدید با رنگ الماس مانند کربن و یک میل لنگ متعادل شده که سه درصد سبک‌تر است، استفاده کرد.

این موتور، F140HC، اکنون 828 اسب بخار و 697 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که آن را به قوی‌ترین موتور فراری تبدیل می‌کند. موتور تا خط قرمز 9500 دور در دقیقه ایجاد می کند و با گیربکس هفت سرعته جفت می‌شود. دیتونا می‌تواند در 2.86 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد. برای رسیدن به سرعت 200 کیلومتر در ساعت تنها به 7.4 ثانیه زمان نیاز دارد.

فراری می‌گوید که ورودی موتور را به‌طور اساسی بازطراحی کرده است. فراری از مواد کامپوزیتی برای شاسی و بدنه از جمله فیبر کربن و کولار استفاده کرده است. فراری همچنین پیرلی را موظف کرد تا یک تایر خاص برای SP3 بسازد و تایر را برای عملکرد مرطوب و خشک بهینه کند. دیتونا همچنین اولین فراری V12 است که تقویت کننده دینامیک این شرکت را دریافت می‌کند، که باعث می‌شود رانندگی در حد مجاز قابل کنترل‌تر و قابل کنترل‌تر باشد.

فراری جزئیاتی از قیمت یا محدود بودن دوره تولید نمی‌دهد، همچنین فراری نگفته است که تحویل این خودرو چه زمانی آغاز خواهد شد.

Copyright © 2015 - Asrekhodro by Daustany