• بررسی فنی ولوو XC 40 Recharge T 5 + فیلم
  • بررسی فنی ولوو XC 40 Recharge T 5 + فیلم
  • بررسی فنی ولوو XC 40 Recharge T 5 + فیلم
  • بررسی فنی ولوو XC 40 Recharge T 5 + فیلم
  • بررسی فنی ولوو XC 40 Recharge T 5 + فیلم
بررسی فنی ولوو XC 40 Recharge T 5 + فیلمبررسی فنی ولوو XC 40 Recharge T 5 + فیلمبررسی فنی ولوو XC 40 Recharge T 5 + فیلمبررسی فنی ولوو XC 40 Recharge T 5 + فیلمبررسی فنی ولوو XC 40 Recharge T 5 + فیلم

بررسی فنی ولوو XC ۴۰ Recharge T ۵ + فیلم

عصر خودرو -با معرفی XC ۴۰ Recharge T ۵ جدید ولوو سرانجام وارد بازی شد. بچه شاسی‌بلند ولوو تاکنون فاقد نسخه‌ی پلاگین هیبریدی بود، اما این تازه‌وارد نظر‌ها را نسبت به ولوو تغییر خواهد داد.

 به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، با معرفی XC40 Recharge T5 جدید ولوو سرانجام وارد بازی شد. بچه شاسی‌بلند ولوو تاکنون فاقد نسخه‌ی پلاگین هیبریدی بود، اما این تازه‌وارد نظر‌ها را نسبت به ولوو تغییر خواهد داد.
ولوو به همین بسنده نکرده و نسخه تمام الکتریکی از XC40 با قدرت و پرفورمنس جدی نیز در راه است؛ اما این بار می‌خواهیم پشت فرمان XC40 Recharge T5 بنشینیم. پسوند Recharge جایگزین نام توئین انجین ولوو شده است. در این شاسی‌بلند لوکس شاهد پیشرانه 3 سیلندر 1.5 لیتری توربوی بنزینی و واحدی الکتریکی با باتری 10.7 کیلووات ساعتی خواهید بود.

ولوو قوای محرکه شاسی‌بلند خود را به گونه‌ای مهندسی کرده که باتری آن تأثیری روی محفظه بار 460 لیتری نداشته و بنابراین XC40 وضعیت خود به عنوان شاسی‌بلند کوچک، اما لوکس را حفظ کرده است. این خودرو همچنین فضای کابین کافی برای استفاده یک خانواده را دارد. قدرت پیشرانه که برابر با 258 اسب بخار و گشتاور آن 425 نیوتون متر است به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

به سختی می‌توان تحت تاثیر قوای محرکه قرار نگرفت. با کمک باتری و واحد الکتریکی، پیشرانه 3 سیلندر سرزنده حس می‌شود و شتاب خوبی را نیز ایجاد می‌کند. شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 7.3 ثانیه‌ای اعلامی توسط ولوو قابل‌دستیابی است و البته این کار با آرامش و نرمی خاصی نیز صورت می‌پذیرد.
تنها در دور‌های بالاست که صدای پیشرانه برمی‌خیزد و در غیر این صورت شاهد عملکرد نرم و بی‌صدای نیروگاه آهنین XC40 خواهید بود.

پیشرانه این خودرو بزرگ‌تر و بالغ‌تر از وضعیت واقعی خود حس می‌شود و برهم‌کنش و ارتباط آن با پیشرانه الکتریکی و باتری به‌صورت آنی و بی‌وقفه است. خودرو به‌صورت پیش‌فرض در حالت هیبریدی روشن می‌شود و تقریباً ترکیب قدرت پیشرانه الکتریکی و درون‌سوز قابل‌تشخیص نیست.

تنها نقطه‌ضعف واقعی کل این مجموعه نیروی ترمز است که وقتی خودرو می‌خواهد به‌صورت کامل متوقف شود غیرعادی حس می‌شود.
با انتخاب حالت رانندگی پیور نیز می‌توان این خودرو را به‌صورت تمام الکتریکی مورداستفاده قرار دارد. سوئدی‌ها ادعا می‌کنند این خودرو برد 45 کیلومتری در حالت الکتریکی خواهد داشت؛ اما در دنیای واقعی شاید به برد حدود 30 کیلومتری دست پیدا کنید.

همچون اکثر خودرو‌های پلاگین هیبریدی، اندکی فشار بیشتر روی پدال گاز باعث ورود پیشرانه درون‌سوز به میدان خواهد شد. با استفاده از صفحه‌نمایش 9 اینچی نیز می‌توانید کنترل‌های مربوط به حفظ انرژی و شارژ آن را مشاهده کنید.

ولوو ادعا می‌کند وقتی باتری شارژ کامل باشد XC40 مصرف سوخت کلی 2.3 لیتری در هر صد کیلومتر خواهد داشت. البته این خودرو وزن 1800 کیلوگرمی داشته و شاید نتواند به این مصرف دست یابد. اگر تنها به قدرت پیشرانه درون‌سوز تکیه کنید هرگز به چنین مصرف سوختی نخواهید رسید و اگر از نیروی الکتریسیته چندان استفاده نمی‌کنید مدل ارزان‌تر و بنزینی XC40 انتخاب بهتری خواهد بود.

وزن بالا به معنی تکان‌های نسبتاً زیاد در بدنه بوده و فرمان هم دقت لازم را ندارد. وجود قدرت مناسب و فرمان سنگین و انتخاب حالت رانندگی پاور باعث می‌شود سواری خودرو کمی هیجان‌انگیز شود. در عوض شاهد سواری نرم و ساده در بزرگراه خواهید بود. سیستم تعلیق شاسی‌بلند ولوو برای هماهنگی با وزن بیشتر تنظیم شده و بنابراین سواری آن کمی سفت‌تر است، اما هنوز هم جزو راحت‌ترین شاسی بلند‌های کوچک و لوکس بازار می‌باشد.

XC40 جدیدترین خودروی کلاس نیست، اما هنوز هم دارای برخی ویژگی‌ها برای رقابت در این کلاس خودرویی فوق‌العاده رقابتی می‌باشد. البته برخی متریال بکار رفته در کابین مناسب چنین خودرویی نیستند، اما کیفیت ساخت خودرو بالا بوده و هنوز هم جذاب حس می‌شود.

نسخه Recharge این خودرو عضو خوبی برای خانواده بوده، اما گران است. تجهیزات استاندارد این خودرو نیز با توجه به قیمت خودرو خیلی زیاد نیست. صندلی‌های گرم شونده، اپل کارپلی، اندروید اتو، شیشه جلوی گرم شونده، کروز کنترل تطبیقی و… بخشی از تجهیزات این خودرو محسوب می‌شوند.

برای آنکه خودرویی دل‌پذیرتر داشته باشید باید برخی آپشن‌ها را انتخاب کنید که قیمت خودرو را بالاتر می‌برد.شما با خرید ولوو XC40 Recharge T5 مالک خودرویی با قوای محرکه و کیفیت کابین احساس‌برانگیز می‌شوید. اگر خودروی پلاگین هیبریدی با نیاز‌های شما همخوانی دارد می‌توانید روی این خودرو حساب باز کنید. مالیات کم جزو مزیت‌های این خودرو بوده و قیمت بالا و نیاز به انتخاب تجهیزات بیشتر از لیست آپشن‌ها را تا حدی جبران می‌کند.

قیمت: 41255 پوند
پیشرانه: 3 سیلندر 1.5 لیتری توربوی بنزینی و تک‌واحد الکتریکی
قدرت/گشتاور: 258 اسب بخار/425 نیوتون متر
گیربکس: 7 سرعته اتوماتیک، دیفرانسیل جلو
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 7.3 ثانیه
حداکثر سرعت: 205 کیلومتر در ساعت
مصرف سوخت: 2.3 لیتر در هر صد کیلومتر

Copyright © 2015 - Asrekhodro by Daustany