• رونمایی از فراری F8 اسپایدر + تصاویر
  • رونمایی از فراری F8 اسپایدر + تصاویر
  • رونمایی از فراری F8 اسپایدر + تصاویر
  • رونمایی از فراری F8 اسپایدر + تصاویر
  • رونمایی از فراری F8 اسپایدر + تصاویر
  • رونمایی از فراری F8 اسپایدر + تصاویر
رونمایی از فراری F8 اسپایدر + تصاویررونمایی از فراری F8 اسپایدر + تصاویررونمایی از فراری F8 اسپایدر + تصاویررونمایی از فراری F8 اسپایدر + تصاویررونمایی از فراری F8 اسپایدر + تصاویررونمایی از فراری F8 اسپایدر + تصاویر

رونمایی از فراری F۸ اسپایدر + تصاویر

عصر خودرو -فراری برای رقابت با مک لارن ۷۲۰S اسپایدر مدل F۸ اسپایدر را با پیشرانه‌ی ۷۱۱ اسب بخاری رونمایی کرد.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از زومیت ،  فراری خبر تولید نسخه‌ی اسپایدر از مدل F8 را پیش‌تر داده بود و حال پس از مدت‌ها بالاخره از این مدل به‌صورت رسمی پرده‌برداری کرد. F8 اسپایدر از پیشرانه‌ی تویین توربو V8 با حجم 3.9 لیتر استفاده می‌کند که می‌تواند 711 اسب‌بخار قدرت و 770 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. به‌گفته‌ی فراری، این مدل برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتربرساعت تنها به 2.9 ثانیه زمان نیاز دارد و در 8.2 ثانیه نیز می‌تواند به سرعت 200 کیلومتربرساعت دست پیدا کند. حداکثر سرعت محصول جذاب فراری نیز 340 کیلومتربرساعت است.

پیشرانه‌ی مورد استفاده در این مدل، مشابه پیشرانه‌ی مدل 488 پیستا است اما از منیفولد اگزوز اینکونل مدل F8 تریبوتو استفاده شده است. فراری به کمک مواد سبکی مانند فیبر کربن توانسته وزن این خودرو را به 1400 کیلوگرم برساند که البته از مدل F8 تریبوتو سنگین‌تر است. سقف F8 اسپایدر از نوع بازشونده به‌صورت برقی است و در 14 ثانیه می‌توان آن را باز یا بسته کرد. امکان باز و بسته‌کردن سقف هنگام حرکت نیز وجود دارد؛ به شرط اینکه سرعت خودرو از 45 کیلومتربرساعت تجاوز نکند.

با توجه به اصلاحات انجام‌شده در بخش آیرودینامیکی، فراری ادعا می‌کند که میزان داون‌فورس تولیدی در F8 اسپایدر در مقایسه با 488 اسپایدر حدود 10 درصد بیشتر است. فراری F8 اسپایدر نیز مانند نسخه‌ی کوپه‌ی خود از سیستم فراری SSC نسخه‌ی 6/1 و +FDE استفاده می‌کند. این سیستم نرم‌افزاری می‌تواند فشار درون کالیپرهای ترمز را در پیچ‌ها تغییر دهد. نرخ پایه فراری F8 اسپایدر هنوز مشخص نشده است.

Copyright © 2015 - Asrekhodro by Daustany