• بازگشت پرچم‌دار هیوندای
 • بازگشت پرچم‌دار هیوندای
 • بازگشت پرچم‌دار هیوندای
 • بازگشت پرچم‌دار هیوندای
 • بازگشت پرچم‌دار هیوندای
 • بازگشت پرچم‌دار هیوندای
 • بازگشت پرچم‌دار هیوندای
 • بازگشت پرچم‌دار هیوندای
 • بازگشت پرچم‌دار هیوندای
 • بازگشت پرچم‌دار هیوندای
 • بازگشت پرچم‌دار هیوندای
 • بازگشت پرچم‌دار هیوندای
 • بازگشت پرچم‌دار هیوندای
 • بازگشت پرچم‌دار هیوندای
 • بازگشت پرچم‌دار هیوندای
 • بازگشت پرچم‌دار هیوندای
 • بازگشت پرچم‌دار هیوندای
بازگشت پرچم‌دار هیوندایبازگشت پرچم‌دار هیوندایبازگشت پرچم‌دار هیوندایبازگشت پرچم‌دار هیوندایبازگشت پرچم‌دار هیوندایبازگشت پرچم‌دار هیوندایبازگشت پرچم‌دار هیوندایبازگشت پرچم‌دار هیوندایبازگشت پرچم‌دار هیوندایبازگشت پرچم‌دار هیوندایبازگشت پرچم‌دار هیوندایبازگشت پرچم‌دار هیوندایبازگشت پرچم‌دار هیوندایبازگشت پرچم‌دار هیوندایبازگشت پرچم‌دار هیوندایبازگشت پرچم‌دار هیوندایبازگشت پرچم‌دار هیوندای
بررسی ویژگی های هیوندای آزرا ۲۰۱۸ در آستانه ورود به خیابان های کشور

بازگشت پرچم‌دار هیوندای

عصر خودرو - آزرا که در برخی بازار ها، با نام گرنجور نیز عرضه می شود، از نظر آمار فروش، محصول استراتژیکی برای هیوندای نیست و در بین پرفروش‌ترین ساخته های این برند در بازار های جهانی نیز جایی ندارد اما حالا که جنسیس سدان و G۹۰ (جانشین سنتنیال)، تحت برند لوکس جنسیس تولید و عرضه می‌شوند، حکم لوکس‌ترین ساخته برند هیوندای را دارد.

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، پرچم‌دار ساخته های هیوندای که به تازگی هم نسل عوض کرده، اواخر سال گذشته بصورت رسمی توسط کرمان‌موتور برای بازار کشورمان پاگُشا شد و طبق اعلام این شرکت، اولین سری ثبت‌نام کنندگان از خردادماه امسال آزرا 2018 خود را تحویل خواهند گرفت. با این مقدمه، به بررسی مشخصه های بارز آزرا های 2018 بازار کشور می پردازیم.
طراحی
آزرا 2018 هم از نظر بصری و هم از نظر سطح امکانات ایمنی و رفاهی، ماهیتی بالارده‌تر از قبل به خود گرفته است. برخی عناصر طراحی آزرای 2018، اشاره بصری به نسل قبل دارند مثل فرم کلی نیمرُخ، خم برآمده شانه‌های عقب که قوس انتهای درب صندوق بار را شکل می‌دهد، یا به‌طور مشخص‌تر،طرح چراغ‌های عقب متصل به یکدیگر که غیر از نسل سوم، امضای طراحی این ساخته هیوندای بوده اما در ترکیب اینها با عناصر تازه‌ای همچون جلوپنجره شش‌ضلعی ایستاده و چراغ گود رفته جلو، هدف، رسیدن به ژستی سنگین و شیک بوده تا صرفا تهاجمی و دینامیک جلوه دادن خودرو. سادگی توام با یک حس بالارده و شیک را در طراحی داخلی آزرا 2018 هم شاهد هستیم؛ محیطی که نه‌فقط در طراحی مدرن و در عین حال، ساده، بلکه در متریال و فناوری های بکار رفته نیز حس پرچم‌داری یک برند را به خوبی القاء می کند.
امکانات
آزرا 2018 در هیبت یک سدان خانوادگی نیمه‌لوکس، با لیست تقریبا کاملی از امکانات ایمنی و رفاهی در کشور عرضه خواهد شد. از جمله امکانات ایمنی این خودرو باید به 7 ایربگ، سیستم هشدار فشار باد تایرها، کنترل ایستایی در سربالایی، سیستم مدیریت پایداری (VSM)، سیستم کنترل پایداری الکترونیک (ESC)، ترمز پارک برقی همراه با اتوهلد، کروزکنترل هوشمند و سیستم دید 360 درجه از اطراف به همراه دوربین دنده عقب اشاره کرد. آزرا های 2018 بازار کشورمان به چراغ های LED جلو به همراه دیلایت و نورپردازی اتوماتیک، چراغ های LED عقب، سنسور های پارک جلو و عقب و سنسور باران نیز مجهز بوده، از سیستم ورود و استارت بدون کلید، سقف پانورامیک، بازشو اتوماتیک صندوق عقب، تهویه مطبوع با کنترل اتوماتیک دونقطه ای سرنشینان جلو و سیستم یونیزاسیون هوای کابین و دریچه جداگانه برای سرنشینان عقب بهره می برند. همچنین برای آسایش بیشتر سرنشینان، صندلی های چرمی سرنشینان جلو، از نوع برقی با قابلیت تنظیم گودی کمر و افزایش طول نشیمنگاه (برای صندلی راننده) هستند، پرده برقی شیشه عقب و پرده دستی شیشه های جانبی عقب برای خودرو در نظر گرفته شده و شاهد تجهیز غربیلک فرمان و صندلی های جلو و عقب به گرمکن اختصاصی هستیم.
به این لیست بلندبالای امکانات ایمنی و رفاهی، چراغ های جلو مجهز به سیستم هوشمند مشایعت تا در منزل، آینه وسط الکتروکرومیک، آینه های جانبی برقی با گرمکن و قابلیت تاشوندگی اتوماتیک و سیستم سرمایش صندلی های جلو را نیز اضافه کنید. اما با تمام اینها، شاید آنچه که بیشتر در فضای داخلی آزرا 2018 جلب نظر می کند، نمایشگر 8 اینچ ایستاده بر روی داشبورد برای سیستم اطلاعات و سرگرمی است که همراه با سیستم صوتی پریمیوم Infinity، رابط کاربری اندروید و iOS، اتصال بلوتوث/USB/AUX و نمایشگر 4.2 اینچ جا شده در دل نشانگر های پشت فرمان، لیست مشخصه های ارتباطی آزرا 2018 را کامل می کند.
پیشرانه
آزرای نسل 6 بسته به بازار هدف، با پیشرانه‌های متعددی از جمله 4 سیلندر بنزینی 2.4‌لیتری، 4 سیلندر 2.2 لیتری دیزل و 6 سیلندر بنزینی 3.0 و 3.3‌ لیتری عرضه می شود. قلب تپنده آزرا های بازار کشورمان، واحد 2.4 لیتری 188 اسب‌بخاری است که با 241 نیوتن‌متر گشتاور بیشینه، به گیربکس 6 سرعته اتوماتیک متصل است و امکان دستیابی به بیشینه سرعت 213 کیلومتر در ساعت را به پرچم‌دار هیوندای می‌دهد. برای آزار، با این پیکربندی پیشرانه، متوسط مصرف سوختی معادل 10.8 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام شده و به لطف سیستم انتخاب حالت رانندگی، فرمان برقی MDPS و فنربندی بازنگری شده ای که در جلو، از نوع مک‌فرسون و در عقب از نوع چند اتصالی است، تجربه متمایزی از راندن یک خودرو خانوادگی را به راننده می دهد.

* نویسنده: مجید رقیبی

Copyright © 2015 - Asrekhodro by Daustany